Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Mitek napisał:

Wszystko jak zwykle grało idealnie. Dzięki ekipie z która byłem i kolegom z którymi się spotkałem. Takie spotkania na stoku, to jest prawdziwa wartość for narciarskich - bez tego są bez sensu.

Prawda najprawdziwsza.

 



Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

P1070093.JPG

Voucher na Karnet 1 dowolny dzień CAŁODZIENNY 55.00 zł
Czarny Groń, Kasina Ski, Słotwiny Arena, Kurza Góra, Skolnity
 https://grupapingwina.e-skipass.pl/
Oferta ważna do 2020-11-29
Wykorzystaj karnet w dowolnym dniu sezonu narciarskiego 2020/2021
Karnet działa przez 1 dzień od momentu pierwszego przejścia przez bramki
Karnet działa w wybranym Ośrodku Narciarskim: Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski w Kasinie Wielkiej, Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, Kurza Góra w Kurzętniku i Skolnity w Wiśle
Z zakupionym Voucherem należy udać się do wybranej kasy stacji narciarskiej, gdzie zostanie wymieniony na karnet 1 dowolny dzień CAŁODZIENNY
Karnet przeznaczony jest dla jednej osoby, zabrania się korzystania z biletu czasowego przez więcej niż jedną osobę pod rygorem jego zablokowania bez możliwości zwrotu pieniędzy za niewykorzystany czas
Promocja ograniczona czasowo lub ważna do wyczerpania zapasów
Kupując Karnet akceptujesz regulaminy Ośrodków Narciarskich: Czarny Groń, Kasina Ski, Słotwiny Arena, Kurza Góra i Skolnity
GWARANCJA PINGWINA - w przypadku braku możliwości korzystania z karnetu spowodowanego obostrzeniami związanych z przeciwdziałaniem epidemii w dniach 15.12.2020 do 14.03.2021, ważność voucheru zostanie wydłużona o ten czas w sezonie 2021/2022 licząc od dnia uruchomienia wyciągów

1150x600.thumb.jpg.5c8f529e937578c273c1906daaf795c0.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janusz_sul napisał:

Dzisiaj Czarny Groń- jazda wieczorna 20 narciarzy. Jak na temperaturę około 6 stopni na plusie warunki dobre . Trasa była równa bez "zapadnięć". Przy tak małym ruchu warunki super. Bez przetarć. Śniegu jak podaje CG 30 - 70 cm. Komfortowy dojazd. Max 4 osoby w busie . Na wyciągu jazda bez kolejek w reżimie sanitarnym. 

 

IMG_20201207_221637.jpg

Czarny Groń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 18:48, surfing napisał:

 Plany z 2012 rozbudowy Czarnego Gronia Rzyki koło Andrychowa

2.thumb.jpg.76952cd2b7308ff708126f3d42e853c3.jpg

news_20585.jpg.9cbc1ea8c1254956ce91948e62d8b918.jpg

1.thumb.jpg.1e499dc0e1678432451d267958277bf7.jpg

W naszych warunkach "środowiskowych" takie plany nowego ośrodka są praktycznie nierealizowalne. Świadczy o tym bój o 1 (słownie: jeden) wyciąg w ramach tego planu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitekw tyg jechałem rowerem z Kocierskiej na Leskowiec i warunki do śnieżenia były dobre. A oni mają na tyle wydajny system i mikroklimat w tym rejonie, że dawniej dawali rady przygotować w 48 godzin. Dość napisać, że nawet takie Harbutowice czy Myślenice coś już naprodukowały śniegu. Coś jest nie tak bo jak sprawdziłem dwie ostatnie ostatnie armatki to chyba szły tylko na sprawdzenie czy działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Dama z panem Kubą testowali dzisiaj ten Groń. Z nowości-to pojawił się busik 10 osobowy. Można sobie usiąść. Stok bd.  Na górze jeszcze trawa i kupki śniegu.

Postanowiłem jutro  przestać się gniewać  na Praciaki. Jeździło w środku dnia niewiele osób. Zamiast osiemdziesięciu kilku km do Jurgowa mam pólgodzinnki autkiem.  I zaraz się zabieram do ćwiczeń. Taki  jestem ambitny.  Jak nie mam celu na dany dzień, to po co jechać na narty.  No-świeże powietrze, drzewa oszronione, gimnastyka ciała to się liczy. Ale tak tylko zjeżdżać?  Zjeżdżać, by liczyć liczbę zjazdów, kilometry po wężykach, różnę poziomów w metrach, kilometrach.  To mi jest nie potrzebne.  Mam swoje pułapy, po których jestem odpowiednio zmęczony i mam odpowiedni poziom "radości mięśniowej".

Ale ta wieczna ambicja. Nie da się coś poprawić!  Iluzja u gościa, który powinien być super zadowolony, że  jeszcze stoi na nartach. A jak jedzie, to nie widać w jego oczach przerażenia. Muszę więc mieć wyzwanie. Przygotowałem się teoretycznie.  Przeglądnąłem po raz wtóry moje ulubione filmiki z sieci. Przyjrzałem się dokładnie, klatka po klatce moim ostanim wyczynom w Jurgowie.  Wszystko jest  Ok! Przy czym porównuję się do znanych postaci na YT.  Ale jedna rzecz, zresztą od dawna, spędza mi sen z powiek.   Jak patrzę na inicjację swojego skrętu, to moment później(wtedy gdy narty są skierowane dokładnie linii spadku stoku), moje narty  są na krawędziach.  Ale ten kąt jaki ich płaszczyzna tworzy ze śniegiem jest rzędu 30 st.  Nie popelniam dużego błędu w ocenie, ponieważ jestem doświadczony majsterkowicz. To za mało. Jeszcze piętnaście, dwadzieścia stopni by się przydało. 

I jak to zrobić.? Wiem ta szybkość, ten promień, te zależności, ta sila odśrodkowa. Wiem ten facet z YT. to "mój" wnuk.  Wszystko to wiem. Ale zawsze na stoku, gdy mam na względzie ten kąt jw. to zawsze liczę na cud.  Pcham te kolana do środka skrętu.  Dzisiaj poprawić się o kilka stopni to już sukces. Następnym razem znów o stopień, czy dwa. I tak się bawię od lat. I zawsze mam cel na dany dzień(nie zawsze taki sam sam).  To jest dla mnie kwintesencja nart, szczególnie, gdy jestem po raz setny na tym samym stoku.

 

Zagronie

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem fotoreportaż. Gdzie są najlepsze teraz warunki narciarskie w Polsce. Nie na Kasprowym, nie w Szczyrku, tylko parę kilometrów od Andrychowa.  Ktoś powie phi-co to za górka?  Tylko nie phi! Wyciąg ma 600 m długości. Trasa równoległa do niego. Pamięć mnie raczej nie myli. Sto siedemdziesiąt metrów różnicy. Już widzę te tłumy  jeźdżące w pasie  o szerokości 10 m.  I  z zakręwędziowaniem jak robił to pan Hirscher.  Jadąc wyciągiem do góry zwykle pogłębiam swoję teoretyczne narty, oberwując technikę  jadących w dół.

Z górnej stacji jeszcze czterdzieści metrów do góry i jesteśmy przy szlaku z Leskowca na Potrójną, przełęcz Kocierską, aż do Żaru. Aby się tu wydrapać należy najpierw zjechać w dół a potem do góry. Najbardziej chyba wypasionym wyciągiem na  świecie. Biorąc pod uwagę kraj, góry, stok i koszt tego cudu techniki.  Każdy prywatny inwestor jest panem swojej kasy. Nic mi do tego.

Ten stok przed uszlachetniem przez spychacz i koparkę znam z czasów, gdy  byłem studentem. Zagubiona w lesie polanka i na niej orczyk.  Praciaki mówiono w okolicy. Adrychów miał wtedy niezłych narciarzy. Wystarczy popatrzeć na stok Gronia JPII. Szczyt Leskowca jest dalej na płd-zachód około kilometra. Z tego Gronia opada na północ polana. Super stok slalomowy.  Obsługiwany kiedyś przez wyrwirączkę, ale bez pasa ani rusz.  Gdzieś ze 150 m różnicy i ze 600 m długości. Tu stawiali Adrychowianie swoje kolorowe tyczki ze świerka.   I rozgrywali mistrzostwa. Kilka razy tym wyciągiem się wyciągałem. Należało pilnować klucza, bo lina nie wybaczała. 

O mało co ten wyciąg na Praciakach nie  zmienił  mojego losu. Była robota w Adrychowie dla absolwenta  Wydziału Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej. W pobliżu jest fajny stok z orczykiem! Byłem zdecydowany. Ale żona wykazała znacznie większy rozsądek. Nie ruszę  się z Krakowa!   I tak zacząłem pracować nie w jakiejś Andorii, tylko w Zakładzie Badań Rakietowych i Satelitarnych. To było coś w rodzaju NASA w ówczesnej Polsce. Tak to narty mogą czasem zupełnie ogłupić człowieka.

Ze zdjęć jest świetnie widać jak było dzisiaj. Wybiorę się w piątek, by pracować na swoim kątem. Aha!  Separacja była wzorowa, na wyciągu i stoku. No i ten busik! Na dwadzieścia miejsc, ale tylko maksimum dziesięciu pasażerów.  

 

Zagronie

cg1.jpg

cg2.jpg

cg3.jpg

cg4.jpg

cg5.jpg

cg9.jpg

cg10.jpg

cg11.jpg

cg13.jpg

cg15.jpg

cg17.jpg

cg19.jpg

cg20.jpg

cg21.jpg

cg22.jpg

cg23.jpg

cg33.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 12:35, Author napisał:

@Mitekw tyg jechałem rowerem z Kocierskiej na Leskowiec i warunki do śnieżenia były dobre. A oni mają na tyle wydajny system i mikroklimat w tym rejonie, że dawniej dawali rady przygotować w 48 godzin. Dość napisać, że nawet takie Harbutowice czy Myślenice coś już naprodukowały śniegu. Coś jest nie tak bo jak sprawdziłem dwie ostatnie ostatnie armatki to chyba szły tylko na sprawdzenie czy działają. 

Cześć

No to od wczoraj już wszystko jasne z tym naśnieżaniem.

Paranoja niestety.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

No to od wczoraj już wszystko jasne z tym naśnieżaniem.

..co by o nich nie powiedzieć to na te porypane realia sprawili się dobrze - górka przygotowana naprawdę bardzo dobrze.. popatrz na taki niezbyt odległy Mosorny od początku w Zawoi maja najniższe temperatury w rejonie, niższe niż w Tatrach i co -  wszyscy dali rade a oni dupa .. dobrze ze chociaż ten wpis ze strony usunęli - "na naszym stoku trenuje mistrz Polski"..bo przecież śmiech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lexiz tym Mosornym to tak nie do końca. Owszem w Zawoi masz zimno ale góra Mosornego ma na tą chwilę tragiczne warunki do naśnieżania. Sporo dni z inwersją a niedawny lekki halny był najmocniejszy miedzy innymi na tej górze. Wytopił praktycznie całą górę co naśnieżyli w 24 godziny. Nie ma co porównywać. Często jak na przełomie kwietnia/maja  jestem w rejonie Łamanej Skały oddalonej z 2km od górnej stacji to leży jeszcze śnieg.  O to są okolice ledwie 800m.n.p.m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Author napisał:

Sporo dni z inwersją a niedawny lekki halny był najmocniejszy miedzy innymi na tej górze.

..to fakt - jeśli gdzieś w okolicy ma dmuchać to tam będzie  dmuchać na 100%... ale tak czy siak inny mieli podobnie i sobie poradzili ..zły jestem bo to fajna górka jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony stok.  Widziałem wczoraj tego śnieżnego spycha, jak cierpliwie pracował. To strasznie cienka warstwa, która zaraz odsłoni glebę, z kamyczkami w trawie.  I wąska. Przy tym dość stromym stoku,  kiepsko to widzę.

Inwersje są zabójcze dla Mosornego.   Co z tego, że na dole  jest parę stopni mrozu w nocy, ale u góry hula w nocy ciepły wiatr z południa.  Obserwuję stację meteo,  obserwatorium astronomicznego na Suhorze, poz 1000 m npm(1 km od Tobołowa). "Moje" okolice. Ostatnio powyżej zera w środku nocy, ale w Jurgowie, Białce pod Tatrami, już minus 5, 6 stopni. Wyż na Ukrainą, nad Rosją, to ładna pogoda na południu. Wiatr ze wschodu na nizinach. Zimny. W nocy mróz, w dolinach  jeszcze większy. Mgły podinwersyjne, pomieszane ze smogiem, utrzymujące się nieraz(Kraków) cały dzień. Takie białe białe morze  pokrywające wszystkie doliny. Ale u góry  ciepło, słonecznie. I tylko zimne dziury, na północnych  stokach, takie jak Czarny Groń, dają możliwość naśnieżenia i utrzymania pokrywy. I tak dobrze, że nie było "prawdziwego "halnego.  

A na Czarnym Groniu do  BN jeszcze da się jeździć. Nawet bez dodatkowego śnieżenia.  

Zagronie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...