Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

Z Krakowa jakieś 65 km, dojazd ok 1h, drogą przez Kalwarię i Wadowice

http://www.czarnygron.pl/

Odwiedziłem w weekend znajomych, którzy w tamtej okolicy wynajeli na tydzień dom. Od parkingu do wyciągu 1200 m pod górę!! Pierwszy raz wyszedłem, dramat, w butach narciarskich i z dwiema parami nart pod pachą doszedłem do wyciągu i się ze mnie lało... (Za 3 złote od osoby można wyjechać pod tą górkę kuligiem). Kolejeczka po karnet jakieś 15 minut (jedna kasa a babka strasznie się gramoliła), do wyciągu kolejka na jakieś 5 minut i wyjazd na górę orczykiem tatrapoma, który jedzie wzdłuż trasy. I już na samym początku szok: podobnie jak to opisywał Homar aż czarno od kamieni!!

Żeby dostać sie na samą górę trzeba się przesiąść na wyciąg tależykowy, który niestety bardzo powolny i często się zarzymuje :( Pojeździłem tego dnia z godzinkę może półtorej i dałem sobie spokój. za to następnego dnia na stoku byłem juz ok 8.30, pusto, elegandzko wyratrakowane i kamienie zniknęły :) można było naprawdę poszaleć. Pojeździłem do 11-tej i przerwa na śniadanko. Na stok wróciłem już potem żoną ok 13:30 i już warunki pozostawiały dużo do życzenia, a i ludzi na 10 minut w kolejce.

Myślę że jak by jeszcze troche dośnieżyli było by całkiem fajnie. Początek raczej wypłaszczony, środek jakieś 150 m bardzo wąski i to akurat w miejscu gdzie się przesiada na drugi wyciąg, z tąd ludzików dużo w tym miejscu i praktycznie trzeba się zatrzymać żeby w kogoś nie wjechać, jak się minie to przewężenie zaczyna się robić stromiej i szerzej, miejsca jest sporo więc można poszaleć. Długość całości ok 1000-1100m. Kart terminowych nie ma, tylko punkciki, na dole WC + mini bar w czymś co przypominało przyczepę. Co prawda wybudowali tam już budynek w którym pewnie będzie restauracja i może jakieś noclegi ale narazie stoi w stanie surowym, może na przyszły sezon?

A i jeszcze dodam ze zasięg w telefonie tylko na górze, albo jakieś 3-4 kilometry wcześniej przy ośrodku Czarny Groń, zatem jak się chcecie z kimś umówić zróbcie to wcześniej bo potem nie da rady....

Podsumowując to w poruwnaniu z Laskową, Kasiną, czy nawet Myślenicami według mnie ośrodek wypada raczej słabo i raczej wybrałbym się gdzie indziej następnym razem. Jedyny plusik to nie za długie kolejki jak na weekend....

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

byłem dzisiaj i :

zaskakująco dobre warunki śniegowe , trasy przyzwoicie przygotowane i bardzo mało ludzi - to chyba jedyne pozytywy tego osrodka. No , może dla mnie plusem jest jeszcze odległość - mieszkam w Andrychowie , więc mam ok. 10 km do parkingu , który jest oddalony ok. 1 km od Pracicy.

A jeżeli chodzi o minusy :

parking ok 1 km od stacji , trzeba zasuwać na piechotę pod górę przez las. Jak samemu to no problem , jak z familią to przeje.......

trasy - dolna: szeroka i dosyć stroma ,jak dla mnie niezbyt ciekawy profil , brak wypłaszczenia przed zjazdem do bramek do wyciągu (co przy większej ilości narciarzy może być problemem )

-górna - fajna ale b.krótka, dodatkowo pod koniec zwężenie przy dojeździe do dolnej stacji górnego orczyka

drogo - karnet od 9 do 16 tej kosztuje od pon. do piątku 50 zł a w weekendy 60zł ( to tak jak np w Białce :eek: !!! ) , pojedyńczy wyjazd to koszt 2,00 zł , co w przypadku górnego wyciągu ( jakieś 350m zjazdu ) jest jakimś totalnym nieporozumieniem

generalnie , to raczej już tam się nie pojawię , chociaż dla mnie to rzut beretem.Wolę dołożyć trochę kilometrów i pojechać na Słowacje , gdzie np. w takim Sihelnym karnet od 9-16 kosztuje 390 Sk , a jazda nieporównywalna .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wczoraj będąc w Andrychowie w celach zawodowych postanowiłem zobaczyć na własne oczy ten przybytek narciarski.

Od parkingu do wyciągu 1200 m pod górę!! Pierwszy raz wyszedłem, dramat, w butach narciarskich i z dwiema parami nart pod pachą doszedłem do wyciągu i się ze mnie lało... (Za 3 złote od osoby można wyjechać pod tą górkę kuligiem).

Ale jesteś pazera, tak jak by Ci jedna para nart nie starczyła:D

Ja oczywiście zamierzałem tam dotrzeć własnym samochodem, nie bacząc na zakaz i powstrzymało mnie tylko to że byłam tam akurat pojazdem z napędem na jedną oś, a kierowca busa na łańcuchach kiwał mi, więc się zatrzymałem i poinformował mnie że tyle co była tu straż miejska i że szkoda mi ryzykować a on i tak wozi do góry za darmo! więc tu duża zmiana!!

Kolejeczka po karnet jakieś 15 minut... do wyciągu kolejka na jakieś 5 minut... Żeby dostać sie na samą górę trzeba się przesiąść na wyciąg talerzykowy, który niestety bardzo powolny i często się zatrzymuje
...ludzi na 10 minut w kolejce.
Długość całości ok 1000-1100m

Jak na długość tego stoku i tego co może zaoferować, z założeniem że jest perfekcyjnie naśnieżony i przygotowany to dopuszczalne jest Keine Wartezeiten! i nic po nad to czyli wejście bez jakiegokolwiek czasu oczekiwania, wszystko ponad to mija się z celem.

...aż czarno od kamieni!!
Myślę że jak by jeszcze troche dośnieżyli było by całkiem fajnie...

Aż tak źle wczoraj tam nie było(oczywiście z tego co mogłem z dołu zobaczyć bo nie jeździłem), naśnieżanie jest i to dość parę armat jak na taki stok, przy czym tego czego nie ma to tak jak i w całych Beskidach, a mianowicie tradycji naśnieżania - na korepetycje do Białki!!

Po prostu śnieży się tyle żeby na stoku czarno nie było, zamiast dążyć do zbuforowania jak największej ilości śniegu.

Kart terminowych nie ma, tylko punkciki...

Już są, co prawda oferta nie jest zbyt urozmaicona ale są, zobaczcie zresztą sami tutaj

...na dole WC + mini bar w czymś co przypominało przyczepę. Co prawda wybudowali tam już budynek w którym pewnie będzie restauracja i może jakieś noclegi ale na razie stoi w stanie surowym, może na przyszły sezon?

Budynek jest dalej w stanie surowym "zamkniętym" co w ogóle nie przeszkodziło otworzyć w nim restauracji:D(to za dużo powiedziane, ale niech będzie). W środku kuje się, wierci, tnie i przybija, elewacja ścian wewnętrznych wykonana z porotermu :D, i w takich klimatach wypiłem sobie herbatkę z cytrynką w plastikowym kubeczku za jedyne 4 zł

A i jeszcze dodam ze zasięg w telefonie tylko na górze, albo jakieś 3-4 kilometry wcześniej przy ośrodku Czarny Groń, zatem jak się chcecie z kimś umówić....

Tu się nic nie zmieniło, to katastrofa, normalny koniec świata:eek:, to już nie chodzi o to żeby się z kimś umówić, ale jak by się coś stało(tfu, tfu) i chcieć wezwać pomoc....

Podsumowując to w porównaniu z Laskową, Kasiną, czy nawet Myślenicami według mnie ośrodek wypada raczej słabo i raczej wybrałbym się gdzie indziej następnym razem....

Moje podsumowanie jest takie że jest to oferta dla lokalnych narciarzy którzy są tam w stanie dotrzeć w czasie nie przekraczającym 30 min. I ja tak jestem w stanie spokojnie w tym czasie dojechać i lubię jeździć na nartach, jednak nie aż tak bardzo...:rolleyes:

Pozdrawiam, rozpuszczony alpejskimi stokami Sławek :)

Ps: mam nadzieję Michale że nie gniewasz się że się tak podparłem tym Twoim tekstem:)

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ja tam byłem :) i herbatę piłem :eek:(o cenie nie mówię)

na pytanie kierowcy busa czy się podobało nie byłem z siebie wydusić słowa

tak by nie parsknąć śmiechem

choć byłem tam wczoraj pierwszy raz,to już mogę powiedzieć ,że byłem tam dwa razy :rolleyes:

pierwszy i ostatni :D

taki ze mnie narciarz :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracica

Bardzo łagodny i łaskawy opis "tej stacji".Byłem tam z rodziną z nadzieją na

pełny relaks.Niestety to samo co Szczyrk i podobne.Znajdż miejsce na parkingu,dojdż z buta pod wyciąg( lub stój czekając na busa-fakt darmowy),stój po karnet-15 min.(o dziwo brakło kart magnetycznych,nie spodziewali się tylu ludzi).No i masz ,jest karnet ,więc w górę,no nie tak od razu,15-20 min..Jesteś na górze, kolejna kolejka ,fakt mniejsza,wyciąg też krótszy,cena niestety wciąż ta sama.Ogólnie wyjazd na samą górę ;20-25 min.

czekania,3 minuty zjazdu,o 6 zł uboższy,trasa przyzwoicie przygotowana,to na plus.Knajpa jeszcze w trakcie wykończenia,obsługa miła,menu kiepskie,ceny

jak w górach.Miejsce może byłoby fajne,gdyby cena była adekwatna do oferowanych atrakcji,obsługa wyciągu trochę bardziej kumata,a ludzi dużo mniej.Byłbym zapomniał ;jazda po zmroku droższa niż w dzień, to tak w ramach

promocji wieczornego szaleństwa.Jest też bramka komercyjna 100 % drożej,myślałem że to relikt przeszłości.Co do wjazdu pod wyciąg ,niektórzy wjeżdzają i stoją, straży przez parę godzin nie było.

Inna sprawa ,co by się stało gdyby udostępnić ludziom plac już za znakiem zakazu.Szkody dla lasu i ekologi niewielkie ,a ile mniej przekleństw wypowiedzianych i pomyślanych.

To tyle Pracica.Tolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę się wypowiedzieć :) Na Praciakach bo tak dawniej nazywał się ten stok uczyłem się jeździć i spędzałem każdą wolną chwilkę. Było to miejsce kultowe dla Andrychowskich narciarzy (20 lat temu).

Był to wyciąg zakładowy bez armatek więc bardzo się ucieszyłem że został przejęty przez prywatnego właściciela. Poszerzył on stok wyrównał zmienił stary orczyk i zainstalował sztuczne naśnieżanie a więc rewelacja nie mogłem się doczekać kiedy tam zjadę.

Pierwszy mój kontakt z nowym stokiem był rok temu (podchodzić trzeba było tam zawsze teraz jest bus a kiedyś była to dobra rozgrzewka) stok jest fajnie ukształtowany nachylenie moim zdaniem idealne no ale pierwszy raz się rozczarowałem kupiłem karnet punktowy (bo czasowych niestety nie było a punktowy 2 razy droższy niż wcześniej) i po 2 zjazdach ze względu na ogromną ilość kamieni postanowiłem go oddać i poprosiłem o zwrot punktów co po dłuższej rozmowie z właścicielem wyegzekwowałem (oj łatwo nie było bo to niezgodnie z regulaminem, niestety stok był też niezgodnie z regulaminem przygotowany).

W tym roku pojechałem tam wieczorem. Prawie zero ludzi, karnet czasowy, dobrze przygotowany stok (bez kamieni) i znacznie poprawione bezpieczeństwo na stoku tak że mi się podobało.

Niestety właściciel nie pozwala rozkładać tyczek (moich prywatnych) wieczorem czym mnie bardzo rozczarował :(

Promuje 2 szkółki narciarskie które nawet nie posiadają licencji PZN co też uważam w dzisiejszych czasach za mało profesjonalne podejście no ale cóż.

Pozdrawiam

Edytowane przez eqiupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że prócz busa do wyciągu i nieco większej ilości śniegu praktycznie nic sie nie zmieniło.

mam nadzieję Michale że nie gniewasz się że się tak podparłem tym Twoim tekstem:)

Sławek, ja się za takie rzeczy nie obrażam;), dobrze że wykorzystałeś mój tekst, bo mamy teraz konfrontację tego co było lekko ponad rok temu i tego co jest teraz... Ja od tamtej pory tam nie byłem i dobrze z pierwszej ręki się dowiedzieć co się tam dzieje... Niemniej z tego co czytam raczej się więcej nie wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze parę dni temu na drodze ze Szczyrku do Bielska była reklama tego ośrodka z zachęcającą informacją "Parking gratis". W zeszły weekend i dzisiaj także już jej nie zauważyłem. Może reklama już nie potrzebna, sezon się kończy... Nie byłem tam, ale słyszałem opinie, że jest to jakaś oferta na wieczorny wypad. I tu się zgodzę z SB

jest to oferta dla lokalnych narciarzy którzy są tam w stanie dotrzeć w czasie nie przekraczającym 30 min

jest to raczej propozycja dla "miejscowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam coś od siebie , hm mieszkam 25km od pracicy , dokladnie 30min jazdy blizej mam tylko Żar który omijam szerokim łukiem (chociaż w tym sezonie ze 4x byłem) ale nie ważne - biorą taki aspekt pod uwage miejsce idealne na "bardzo szybki" nie planowany wypad .

Fajna sprawa jest to ze ratrakują miedzy 16-18 wiec na wieczorna jazde super od 18-22 smigasz nonstop za 40pln. Oswietlenie dobre.

W tygodniu urwac sie rano tez fajnie- a bedac tam na 8 do 10 spokojnie 20x mozna zjechac /karnet troche idiotycznie 8-12 ale za to za 25pln wiec nie zle , punktow w tym wypadku sie nie oplaca.

PRzygotowane "w miare" nie perfekcyjnie zwł. pod FUN :( akurat w tym okresie duzo sniegu wiec kamyczkow nie zanotowałem. Stok hm bezpłuciowy bym okreslil ani na tak ani na nie , 1 trafilem ze tyczki byly rozlozone.

W tyg poza feriami naprawde luz zjazd wyjazd zjazd wyjazd 2g napier___ i do pracy :)

Nie ma rewelacji ale tak jak juz pisaliscie dla miejscowych to jakas alternatywa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku kilkakrotnie już (ostatni raz wczoraj:) ) odwiedziłem Pracicę i pomimo dosyć krytycznej poprzedniej mojej oceny tego osrodka ( sprzed ponad roku) teraz wypada mi pisać o tej stacji "prawie" w samych superlatywach . A teraz po kolei dlaczego :

1.Parking bezpłatny

2.Dojazd busami (kursują na okrągło ) z parkingu pod stację ( ok. 1km przez las) bezpłatny

3.Stoki zawsze bardzo dobrze przygotowane , przed jazdą wieczorną 2 godzinna przerwa na ratrakowanie.

4.Ceny karnetów bardzo przyzwoite - spora obniżka w stosunku do cen w zeszłym sezonie

5.Przyjemna knajpka na dole stacji , oczywiście wraz ze schludnym zapleczem sanitarnym.

6.Odległość spod mojego domu na parking - ok. 10 km :):):)

jedynym minusem jest ograniczona pojemność stoku - dotyczy to głównie okresu feryjnego i weekendów bo jak nie ma tłumów to jazda jest bardzo fajna.

Wczoraj byłem tam na wieczornym nartowaniu i warunki jakie zastałem można określić jednym słowem : REWELKA - stok super przygotowany i umiarkowana liczba narciarzy:p . Wyjeździłem się do bólu:D

Kibicuję właścicielom tej stacji , bo widać że bardzo się starają ,żeby to miejsce było coraz bardziej przyjazne dla narciarzy ( no dobra - snowborderów też ;) ) , a jak dojdzie do skutku planowana inwestycja , to będzie to jedna z ciekawszych stacji narciarskich w Beskidach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
W ośrodku Ski Centrum Pracica w Rzykach rozpoczęła się budowa wyciągu krzesełkowego. Podczas dzisiejszej górskiej wycieczki na Leskowiec zrobiłem kilka fotek.

Zarejestrowałeś się tu już 2 lata temu i tyle czasu zwlekałeś z napisaniem I posta, rozumiem że chciałeś mieć mocne wejście i wiesz powiem Ci że udało Ci się to:).

Jak byś jeszcze dorzucił parę informacji w którym miejscu powstaje to nowe krzesło, czy będzie ono obsługiwać tą samą trasę co istniejące już tam orczyki, czy może tak jak Alkim pisze z parkingu poleci do tych orczyków.

Nie mniej jednak dziękujemy Ci za tą informację, cieszy mnie ona o tyle że w tym momencie będzie to najbliżej położone krzesło ode mnie, a mogę tam dotrzeć w pół godzinki:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna część krzesełka będzie równoległa do górnego orczyka. Końcowa stacja będzie obok górnej stacji górnego orczyka. Moim zdaniem krzesło pojdzie dalej w dół przelatując nad górną częścią dolnego orczyka. Widziałem fundament na podporę obok górnej części dolnego orczyka co sugeruje że będzie schodziło dalej w dół do parkingu.

Dodam jeszcze, że w lesie w górnej części powstał dość sporych rozmiarów zbiornik wody do sztucznego naśnieżania (po lewej stronie krzesełka patrząc od dołu).

P.S Sorry, za opis "od góry", ale tak to widziałem schodząc w dół od górnej stacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa wyciągu krzesełkowego.Odwiedziałem dzisiaj "dół" inwestycji. Niestety od strony parkingu jakby się nic nie działo (wszędzie las bez charakterystycznej przecinki) oprócz tego, że są złożene elementy wyciągu marki Doppelmayr.Czyżby krzesło działało tylko w górnej części ośrodka i trzeba będzie się do niego wciągnąć dolnym orczykiem?

20090926.jpg

20090926(001).jpg

20090926.jpg.1850fe61f53de613c9178775cf1e86d2.jpg

20090926(001).jpg.cb15f233206c02b3407950a4e69c6206.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To jest jakby naturalny i prawidłowy tok modernizacji, czyli jeżeli modernizuje się coś to zawsze od góry.

Akurat w wypadku Praciaków to modernizacja dołu jest kluczem do sukcesu. Projektowane krzesło ma wyeliminować przejazd busami z parkingu i paskudny dolny orczyk. Plamuje być we wtorek w Waszym pieknym mieście i może skoczę na Praciaki zobaczyć te modernizację.

Podrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...