Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

juice

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, leitner napisał:

 


Odbiory techniczne trwają ok. 3 tygodni. Planują otwarcie około świąt

 

Jak się chce i ma się wsparcie wszystkich, odbiór można załatwić w 1 dzień. Sam miałem do czynienia z przypadkiem odbiorów pewnego oddziału w szpitalu trwającego przez 1,5 roku. Jego uruchomienie nie było na rękę pewnej opcji politycznej, której urzędnicy na siłę stwarzali problemy, aby poczekać do nowych wyborów, które zamierzali wygrać i uruchomienie pokazać jako swój pierwszy sukces. Ot, życie...

Miejmy nadzieję, że tu inwestor upora się ze wszystkimi trudnościami i niedługo będzie można  szusować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 grudnia były wieszane krzesła na linę więc to niemożliwe aby odbiory trwały od dwóch tygodni.

Uściślając to najpierw Leitner musiał przetestować wszystko ze swej strony jako producent, a właściwe odbiory urzędowe mają się odbyć dziś i jutro, i dopiero po nich można będzie udostępnić kolej.

Przy okazji to cała trasa B jest już naśnieżona i czeka na otwarcie kolei, z A trudno powiedzieć, bo coś tam śnieżyli, ale czy na tyle by ją też otworzyć nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jestem w Czarnej Górze od niedzieli.  Pogoda rewelacja, tylko że od wczoraj duży mróz. Wczoraj kończyłem jazdę koło 21ej to termometr w aucie wskazywał -15 stopni, ale odczuwalna była jeszcze niższa. Wieczorami jest mgła. Od niedzieli do wtorku rano sypało nonstop. Dzisiaj po raz pierwszy widzę słońce, ale jest mroźno. Trasy bardzo fajne, luxtorpeda działa, można się najeździć do upadłęgo :)

Dzisiaj leniuchuję a na stok wyjeżdżam po 16ej.  Od 16ej do 16.30 ratrakują czerwoną trasę przy luxtorpedzie. Ludzi na wieczorne jazdy mało, dzięki czemu jeszcze do 22ej jest w naprawdę dobrym stanie. Jak potrzebujecie więcej info to pisać.

Foty wrzucę potem

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W weekend warunki na Czarnej Górze typowo wiosenne - słonecznie ciepło – nawet trochę za ciepło – ale śniegu jeszcze sporo, więc jeździło się po miękkim. Fajnie. Byłam tam pierwszy raz, ale chyba nie ostatni, bo ośrodek bardzo mi się spodobał – przede wszystkim długie trasy i piękne widoki. Widać, że stacja zaplanowana sensownie i że ma potencjał – byłoby na przykład miejsce na panoramiczną niebieską nartostradę na prawo od trasy B.

Ludzi dużo, ale Luxtorpeda ma taką przepustowość, że nie stało się w kolejce dłużej niż kilka minut.  Najbardziej tłoczno na trasie B, szybko się też zmuldziła, a popołudniowe ratrakowanie pomogło na pół godziny. Na czarnej trasie A zdecydowanie luźniej, ale na górze wyłażą już paskudne kamienie – w sobotę jeszcze do ominięcia, w niedzielę już fatalnie.

Zdecydowanie lepiej trzymają się trasy C i D na Żmijowcu, Proca nieczynna, na polanie z niebieskimi trasami nie jeździłam. Od 13.00 w niedzielę coraz puściej, aż żal było schodzić ze stoku o 16.00. Ale cóż – niestety mam 7 godzin autem do domu. Może jak skończą remont S3 to częściej będę przyjeżdżać.

7.jpg

16.jpg

4.jpg

5.jpg

32.jpg

39.jpg

41.jpg

34.jpg

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

witam

Jak w tym roku wypada Czarna Góra? Kusi mnie aby przetestować ten ośrodek z dzieckiem ale czytałam sporo negatywnych opinii na temat braku przygotowanego stoku. Zastanawia mnie czy to zasługa konkurencji czy faktycznie zapuścili ośrodek. Czy ktoś z Was szusował tam już tej zimy? Jak Wasze opinie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę. Nie wiem kto i co ma na myśli pisząc, że stoki są nieprzygotowane, ale na pewno są one dobrze naśnieżone, otwarte na całej szerokości, nigdzie nie ma przetarć czy kamieni i są też regularnie ratrakowane. Jeśli jest ciągły albo prawie ciągły opad to trudno wymagać żeby nie było luźnego śniegu na trasach, co wiadomo przy większym nachyleniu powoduje powstawanie odsypów i muld, ale i tak uważam, że nie było źle porównując do poprzednich lat. 

Wszystkie dłuższe trasy w CG mają kolor czerwony, a więc i nachylenie na nich na poszczególnych odcinkach jest większe, co na pewno przekłada się na szybszą degradację w tych miejscach, niż na trasach niebieskich, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest to winą nieprzygotowanej trasy.

W tym roku wreszcie zaczęli naśnieżanie od trasy B, która w poprzednich latach nie była naśnieżana jako pierwsza i przez to zawsze brakowało na niej śniegu, szczególnie w górnej części, ratraki wyciągały kamienie i bardzo szybko wyglądała mizernie. Obecnie nie ma już tego problemu.

Od jutra otwierają trasy E i F, na których jest tylko naturalne naśnieżanie więc jak pojedziesz będziesz miała możliwość przetestowania wszystkich tras i wyciągów w ośrodku. Wg mnie zdecydowanie warto, chyba, że stawiasz dopiero pierwsze kroki na nartach to polecam ośrodki, które mają więcej niebieskich tras, bo tu jednak takiej choćby jednej dłuższej niebieskiej zdecydowanie brakuje. W tym rejonie masz np. Zieleniec, z trasami krótszymi, ale urozmaiconymi i nadającymi się bardziej dla początkujących, no i z fajnym narciarskim klimatem.

Kilka fotek z dolnej części, pogoda nie była fotogeniczna więc zdjęć mało.

IMG_0800.jpg

IMG_0801.jpg

IMG_0815.jpg

IMG_0829.jpg

IMG_0854.jpg

IMG_0856.jpg

IMG_0863.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, artkas napisał:

Od jutra otwierają trasy E i F, na których jest tylko naturalne naśnieżanie więc jak pojedziesz będziesz miała możliwość przetestowania wszystkich tras i wyciągów w ośrodku.

Ech nie zapomnę jak pierwszy raz podjechałem pod talerzyk o wdzięcznej nazwie "Proca" i ujrzawszy narciarza dosłownie wylatującego z tej budki uznałem, że to jedna z najbardziej celnych nazw wyciągu:-)

A przy okazji zapytam, jak gastronomia w ośrodku? Przybyło trochę knajpek?

Bo jak ostatnio byłem (2-3 lata temu) to był tylko ten podwójny grzybek przy Żmiji oraz chyba w okolicy dolnej stacji Luxtorpedy taka restauracja samoobsługowa.

No i rzecz jasna Puchaczówka, ale to już nie przy trasach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cyniczny napisał:

A przy okazji zapytam, jak gastronomia w ośrodku? Przybyło trochę knajpek?

Bo jak ostatnio byłem (2-3 lata temu) to był tylko ten podwójny grzybek przy Żmiji oraz chyba w okolicy dolnej stacji Luxtorpedy taka restauracja samoobsługowa.

No i rzecz jasna Puchaczówka, ale to już nie przy trasach.

 

Niewiele się zmieniło, w tym temacie. Podwójny grzybek przy Żmiji był zamknięty, pewnie otworzą na ferie, karczma hula na całego i tam można przyzwoicie posiedzieć na którymś z dwóch pięter, wybór całkiem spory. No i chyba otworzyli nową restaurację w obiekcie, który niedawno wybudowali przy dolnej stacji krzesła przy polanach, ale tam nie byłem więc nie wiem jak to wygląda.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piątek, 11 stycznia 2019

Cykl reminiscencje narciarskie (5). Czarna Góra przed modernizacją

 
Czarna Góra w erze przed Luxtorpedą. Dla mnie bajka (mało ludzi na stoku), mimo ... bardzo długiej jazdy krzesła.
 
f%2B%25283%2529.jpg
 f%2B%25285%2529.jpg
 f%2B%25286%2529.jpg
 f%2B%25289%2529.jpg
 f%2B%252812%2529.jpg
 f%2B%252816%2529.jpg
 f%2B%252819%2529.jpg

Więcej:

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/01/cykl-reminiscencje-narciarskie-5-czarna.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...