Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej rozmowie z trenerami, mlody pojechal na 3-dniowe zgrupowanie i zadebiutowal w zawodach. Nie mnie oceniac trudnosc trasy i warunki (moim zdaniem nie bylo latwo), ale do mety dojechal, zrobil dwa bledy ktore zawazyly znacznie na czasie przejazdu, ale chodzilo glownie o to zeby poznal narciarstwo zawodnicze od kuchni i zobaczyl ile mu brakuje do ostatniego zawodnika w stawce ;) 

Test zaliczony, zapal wciaz jest, kolejne zawody za dwa tygodnie w Jurgowie w Pucharze Mazowsza.

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj wróciliśmy z Czarnej Góry gdzie odbyły się mistrzostwa Wielkopolskiego Związku Narciarskiego, poniżej film z drugiego przejazdu slalomu który dał 5 miejsce w Wielkopolsce po 9 treningach w tym 8 na tyczkach. Mega zadowoleni. Drugi film jazda na jednej narcie w przerwie między przejazdami wczorajszego giganta z okazji 25 lecia naszego klubu.

  

Edytowane przez Czaban
Poprawka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchar Mazowsza 2019 Jurgów, młody już nabrał trochę sznytu na bramkach, ale na wejściu w swojej kategorii wiekowej traci 10kg i 15cm wzrostu, wiec samą masą leją go jak chcą. Trenerzy za to chwalą dynamikę, więc tym elementem bedą starali się wypracować przewagę, ale to już praca na przyszły sezon.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czaban napisał:

mistrzostwa Wielkopolskiego Związku Narciarskiego,

48 minut temu, MichalR napisał:

Puchar Mazowsza 2019

Dnia 15.03.2019 o 20:33, spi630 napisał:

Zima się nie kończy

jeśli to nie tajemnica - napiszcie proszę który to dzień Waszych pociech na nartach w tym sezonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeb dałeś trudne zadanie domowe, ale około 19 dni podczas świąt i  ferii ( z wyjątkiem jednego dnia zawsze dwie godziny z instruktorem i ogólnie minimum 4 godziny na stoku) plus około 10 godzin zajęć grupowych w szkółce na Malcie w Poznaniu ( raz w tygodniu po jednej godzinie). Później młody został przesunięty z szkółki do klubu i tam 7 treningów od 1 do 1,5 godziny. Zapomniałem w wcześniejszym poście o jeszcze 3 treningach przed zawodami o mistrzostwo WZN (jeden) oraz o drużynowe mistrzostwo Polski UKS (dwa) po 2 h treningu plus 2h jazdy "dowolnej". Do tego dochodzą 2 treningi gościnne w czasie ferii z SRS Czantoria Ustroń dzięki życzliwości trenera Wojtka, który jest jednocześnie instruktorem na Nowej Osadzie w Wiśle. Acha do tego 4 dni zawodów ale tam było  więcej stania i czekania niż jazdy z wyjątkiem jednego dnia gdzie syn nie ukończył pierwszego przejazdu giganta i mielismy wolne dzięki czemu mogliśmy sobie razem pojeździć... znaczy on jeździł ja się ślizgalem:). To z grubsza tyle...

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 18.03.2019 at 09:35, Jeeb said:

jeśli to nie tajemnica - napiszcie proszę który to dzień Waszych pociech na nartach w tym sezonie ?

U nas wyszło 44 dni licząc za dzień jak ktoś już tutaj podał 2h trening, choć jednostek treningowych taki liczonych było więcej, bo z kolei w ferie mieliśmy 10 dni podczas których mieliśmy 2 takie 2h treningi. Wyszło tego nawet sporo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że kompletnie odpuściliśmy wyjazdy zagraniczne - u nas w klubie dzieci potrafiły spędzić 3 tygodnie przed sezonem na lodowcu. Szkoda jednak, że zima kompletnie odpuściła, bo miałem ochotę osiągnąć okrągłą cyfrę 50. Inna sprawa, że moim zdaniem średnio się to przełożyło na jakiś niebywały progres młodej. Tzn. moim zdaniem wiele dzieci w 10 dni zrobiłoby to co ona w te 40-parę, ale póki co z żalem pewnym przyznaję, że być może ma do tego mniejszy dryg, a może po prostu za sezon lub dwa trochę bardziej ją puści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, MichalR said:

Ciekawe jak to się przekłada na wyniki, bo ceny tych gum zabijają ;)

Cena to rzecz względna - może kupić używaną gumę za parę stówek; ja kupiłem mojej Młodej - nie jeździła w niej ani razu i nawet chętnie odsprzedam (na wzrost 128 cm lub jak podają w rozmiarówce 8 lat) po cenie zakupu jak ktoś jest chętny nową, w folii, gumę Kappa z jednego z włoskich klubów narciarskich - za 350 PLN.  

W Berdax też mają czasem promocje i można za pewnie ok. 600 PLN taką gumę tam wyciągnąć poza sezonem - ale tutaj mówimy o ich standardowych wzorach, a nie czymś specjalnie personalizowanym.

Czy się przekłada na wyniki - pewnie jakoś tak, bo dzieciakom nic nie furgocze na wietrze i jest to też dość wygodne rozwiązanie. W tych zawodach ligowych nie widziałem, aby w czołówce zjeżdżało dziecko nie ubrane w gumę, choć to niekoniecznie czegokolwiek dowodzi. 

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Cosworth240 said:

Czy się przekłada na wyniki - pewnie jakoś tak, bo dzieciakom nic nie furgocze na wietrze i jest to też dość wygodne rozwiązanie. W tych zawodach ligowych nie widziałem, aby w czołówce zjeżdżało dziecko nie ubrane w gumę, choć to niekoniecznie czegokolwiek dowodzi. 

Mój ostatnio zjeżdżał, ale jest świeżakiem jeśli chodzi o starty więc gumy nie ma. Jednego dnia zjeżdżał w normalnych spodniach narciarskich, drugiego w dwóch warstwach przylegających do ciała, wynik obu zjazdów podobny ;) Zastanawiam się jaki strój mu zorganizować na przyszły sezon ale uważam ze ceny gum to żerowanie na kupujących, jeszcze powiedzmy do 500 pln to by miało sens, ale ceny często startują od kwot sporo większych. Dodatkowo jak dziecko rośnie to co chwila trzeba by taka gumę wymieniać na nową, szaleństwo. Myślałem o jakichś spodniach piankowych przy ciele ale nie wiem czy coś takiego w rozmiarach dziecięcych się produkuje.

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, MichalR said:

Mój ostatnio zjeżdżał, ale jest świeżakiem jeśli chodzi o starty więc gumy nie ma. Jednego dnia zjeżdżał w normalnych spodniach narciarskich, drugiego w dwóch warstwach przylegających do ciała, wynik obu zjazdów podobny ;) Zastanawiam się jaki strój mu zorganizować na przyszły sezon ale uważam ze ceny gum to żerowanie na kupujących, jeszcze powiedzmy do 500 pln to by miało sens, ale ceny często startują od kwot sporo większych. Dodatkowo jak dziecko rośnie to co chwila trzeba by taka gumę wymieniać na nową, szaleństwo. Myślałem o jakichś spodniach piankowych przy ciele ale nie wiem czy coś takiego w rozmiarach dziecięcych się produkuje.

Na moim przykładzie mogę Ci śmiało powiedzieć, że w Twoim budżecie - tj. 500 PLN - DA się kupić gumę i to nową; będziesz ją musiał wymieniać rzadziej jak te piankowe spodnie, a gumę da się sprzedać, bo jest na to rynek, więc część pieniędzy na pewno odzyskasz. Guma jak nazwa wskazuje jest rozciągliwa - u nas w klubie rodzice kupili dzieciakom gumy trochę z zapasem i służą im już 3-4 sezon. Nie wyważaj otwartych drzwi, a dodatkowo Młody zyska dodatkową psychologiczną mobilizację 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, MichalR said:

@Cosworth240 Sprawdzę firmę którą podałeś, może coś będzie taniej po sezonie.

Nie twierdzę, że w tej cenie dostaniesz w Berdaxie, ale spróbuj ich zaatakować. Nie macie jakiejś wewnętrznej giełdy w WKN? Często można przejąć coś od starszych dzieciaków tą drogą. Wiem, że wiele klubów ma takie wewnętrzne giełdy.

Inna sprawa, że Berdax miał jakiś "program for Kids" - to było w 2017 roku - i w ramach tego programu mieli gumy podobno już od ok. 350 PLN:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No ja korzystałem z kontaktów w klubach i to był moment a byłem człowiekiem z boku bo ani Kacper ani Amelka nie trenowali nigdy, choć - zwłaszcza Kacper - lali większości w wieku 8-10 lat. :)

Miałem jeszcze niedawno deskową gumę ale Kacper gdzieś ja spylił chyba, .... chociaż, teraz to już nie wiem, może gdzieś ma. Nie mam zdjęcia ale kojarzysz fumy Desek te z płomieniami?

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...