Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, waldek~ napisał:

Też się nad tym zastanawiam, ale z drugiej strony do wzrostu kupuje się GS. Nie wiem czy narty o tej długości będą spełniać swoją funkcję.

SL są normalnie krótsze dlatego mam z tym problem.

moja wnuczka (oczywiście nie jeździ na poziomie Twojego syna) dostała na 9  urodziny ( wzrost 138) slalomke racetigera 134 i daje radę a jej koleżanka lat 10 jeździ na 145 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

moja wnuczka (oczywiście nie jeździ na poziomie Twojego syna) dostała na 9  urodziny ( wzrost 138) slalomke racetigera 134 i daje radę a jej koleżanka lat 10 jeździ na 145 cm

 

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Pytanie zasadnicze jaki jest cel zakupu narty SL w tym wieku?

Pozdrowienia

Stare narty są już już zmęczone i za krótkie (Fischer Superior RC4, radius 10, 108-66-93) więc musimy kupić nowe. Syn chce SL ponieważ lubi krótki skręt i chciałby go ćwiczyć, nad GS pomyślimy w przyszłym roku.

Narty mają służyć do normalnej jazdy i nauki. Ewentualnie jeżeli zorganizują u nas zawody to weźmie w nich udział. Ale to wszystko tylko dla przyjemnosci.

Boję się że zbyt długie SL będą mało skrętne, ale nie wiem dlatego pytam.

Edytowane przez waldek~
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, waldek~ napisał:

Syn chce SL ponieważ lubi krótki skręt i chciałby go ćwiczyć,

@waldek~  a dokładnie gdzie mieszkasz w tym D ?

w środę 11.12 będę z wnuczką w hali Neuss, w środy jest zawsze skitest a także trenują dzieci z halowego klubu i zasadniczo wszystkie do 12 lat trenują na slalomkach.

Mogę popytać rodziców większych dzieci czy coś im nie zostało z ubiegłego sezonu.

Tam właśnie kupiłem zawodnicze Racetigery SL dla wnuczki używane ale w doskonałym stanie za 50 €

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

@waldek~  a dokładnie gdzie mieszkasz w tym D ?

w środę 11.12 będę z wnuczką w hali Neuss, w środy jest zawsze skitest a także trenują dzieci z halowego klubu i zasadniczo wszystkie do 12 lat trenują na slalomkach.

Mogę popytać rodziców większych dzieci czy coś im nie zostało z ubiegłego sezonu.

Tam właśnie kupiłem zawodnicze Racetigery SL dla wnuczki używane ale w doskonałym stanie za 50 €

To super, gdyby coś było daj znać. Mieszkam w Bad Neustadt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, waldek~ napisał:

 

Stare narty są już już zmęczone i za krótkie (Fischer Superior RC4, radius 10, 108-66-93) więc musimy kupić nowe. Syn chce SL ponieważ lubi krótki skręt i chciałby go ćwiczyć, nad GS pomyślimy w przyszłym roku.

Narty mają służyć do normalnej jazdy i nauki. Ewentualnie jeżeli zorganizują u nas zawody to weźmie w nich udział. Ale to wszystko tylko dla przyjemnosci.

Boję się że zbyt długie SL będą mało skrętne, ale nie wiem dlatego pytam.

Cześć

Zupełnie złe podejście. Chcąc wychować porządnego narciarza powinieneś na tym etapie skupić się na nauce skrętu pełnego. Narta typu SL dla dzieci praktycznie nie powinna istnieć - i tak naprawdę nie istnieje. Skręty SL jako zabawa, elementy śmigu oczywiście ale wszystko na narcie o profilu GS. Inaczej skończy się na miotaninie. Człowiek musi nauczyć się porządnego sterowania skrętem, odciążania, przejścia ze śladu ślizgowego w cięty i odwrotnie, automatyzmu w  śmigach itd.

Narta SL, jeszcze krótka go po prostu zniszczy technicznie.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Zupełnie złe podejście. Chcąc wychować porządnego narciarza powinieneś na tym etapie skupić się na nauce skrętu pełnego. Narta typu SL dla dzieci praktycznie nie powinna istnieć - i tak naprawdę nie istnieje. Skręty SL jako zabawa, elementy śmigu oczywiście ale wszystko na narcie o profilu GS. Inaczej skończy się na miotaninie. Człowiek musi nauczyć się porządnego sterowania skrętem, odciążania, przejścia ze śladu ślizgowego w cięty i odwrotnie, automatyzmu w  śmigach itd.

Narta SL, jeszcze krótka go po prostu zniszczy technicznie.

Pozdrowienia

Dzięki za odpowiedź, w takim razie muszę to jeszcze przemyśleć i porozmawiać z synem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MichalR napisał:

@Mitek, a do mojego chuchra 131 wzrostu i 25kg wagi to jaka długość GS byś brał, 135 czy 144?

Cześć

A to zależy jak sobie radzi. Dobremu narciarzowi długość narty w niczym nie przeszkadza. Dla przeciętnego może być problemem.

Wzrost waga nie maja tutaj znaczenia.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Narta typu SL dla dzieci praktycznie nie powinna istnieć

Nie znam się na szkoleniu zawodników jedynie zaobserwowałem że na zawodach klubowych DSV wszystkie dzieci z grupy U 10 startowały na slalomkach.

Jak myślisz - wynika to z różnicy w programach szkolenia pomiędzy DSV i PZN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jeeb napisał:

Nie znam się na szkoleniu zawodników jedynie zaobserwowałem że na zawodach klubowych DSV wszystkie dzieci z grupy U 10 startowały na slalomkach.

Jak myślisz - wynika to z różnicy w programach szkolenia pomiędzy DSV i PZN ?

Cześć

No to SL ma teraz pakuj ja jak najczęściej na slalom. Bedzie świetnie jeździć.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zresztą Panowie róbcie jak chcecie. Na szkoleniu się nie znacie i miejcie tą świadomość - to sporo ułatwi. Narta tak naprawdę nie jest taka ważna SL, GS czy coś tam. Ważne żeby nie zmuszała do jakiegoś określonego typu skrętu. Jazda w tym wieku to ma być przede wszystkim nauka uniwersalności w jeździe i nauka PEŁNEGO SKRĘTU. A więc: jazda po łuku, prawidłowe sterowanie skrętem, odciążenie i dociążenie. Nauka krótkiego skrętu jeżeli nie został opanowany pełny to błąd karygodny. Popatrzcie na programy nauczania szkół...

Jeżeli to koniecznie ma być SL niech będzie dłuższa z płytą - ale ten etap raczej powinien być wcześniej.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 21:41, Mitek napisał:

Narta tak naprawdę nie jest taka ważna SL, GS czy coś tam. Ważne żeby nie zmuszała do jakiegoś określonego typu skrętu. Jazda w tym wieku to ma być przede wszystkim nauka uniwersalności w jeździe i nauka PEŁNEGO SKRĘTU. A więc: jazda po łuku, prawidłowe sterowanie skrętem, odciążenie i dociążenie. 

Klara na slalomówkach, długość 145 (do wzrostu) i pełne skręty, sterowanie, odciążanie, dociążanie.

Sezon w Karkonoszach otwarty 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, ostatnio okazało się ze młody ma słabe narty i potrzebuje czegoś lepszego żeby podszkolić swoja jazdę na tyczkach, wiec jakby ktoś miał jakieś narty Multievent w rozmiarze 140 do 144 to poproszę o priva. Szukałem po różnych giełdach klubowych i na necie i używanych nart tego typu jest stosunkowo niewiele na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...