Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MichalR napisał:

To jeszcze trochę zabawy w narciarstwo z ostatniego wyjazdu.

 

Cześć

Oprócz ewidentnej radochy i fajnej swobodnej jazdy młodszego kolegi najbardziej podobał mi się pojawiający się w tle Pan w niebieskiej kurtce próbujący wyciskać skręt z wykroku.

Przy Twoim synu wyglądał jak perfekcyjna karykatura narciarza XIX wieku.'

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek Aż się boje co będzie jak wróci z obozu. Jest mocno najarany na narciarstwo, rośnie pasjonat któremu nigdy dość jeżdżenia. 

@Marxx74 Tam jest taki fragment na trasie wzdłuż krzeseł ostro w dół. Jak dla mnie to fajnie to pojechał, zero stresu a to było ze 60%. Wiadomo że wciąż ma braki, jest np dość rozedrgany, nie ma ustabilizowanej pozycji, ale mam nadzieję że go Trenerzy na obozie naprostują 😉

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym młody zakończył kilkudniowy kurs u Stramusia na Nosalu. 

Jestem w szoku, pozytywnym szoku. Pełna profeska. Szkoła robi tak pozytywne wrażenie że dawno nie spotkałem takiego podejścia w Europie. Instruktorzy z sercem i profesjonalizmem traktują każdego , czy to dziecko czy dorosły. Nawet przez chwilę nie pokazali że robią to każdego dnia od lat ale czynnie z uśmiechem na twarzy brali udział w każdej zabawie, rozgrzewce z dziećmi. Od strony finansowej nie szczędzili na atrakcjach, gadżetach w żadnym momencie. Książki , plakietki , gorąca herbata z sokiem w przerwach, uroczyste zakończenie z wręczeniem dyplomów i kiełbasa z grilla dla rodzin. Nawet 50 minutowy kulig dla dzieci na zakończenie kursu.

Młody zaczął od pługu, a trzeciego dnia był że mną na wyciągu krzesełkowym w Białce i jeździł za mną jak cień 😀

Dużo by można pisać, ale ja słaby talent w tych sprawach 😉

Polecam z całego serca .

DSC_0204.JPG

DSCPDC_0002_BURST20200221164539918_COVER.JPG

DSC_0102.JPG

DSC_0171.JPG

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Mitek Młody by chciał być zawodnikiem, ale ja tego osobiście nie widzę. Ma za małą masę w stosunku do swojego rocznika i na razie tego nie przeskoczymy, choć trenerzy twierdzą że może nadrobić techniką. Zobaczymy, w tym roku sezon do bani przez kontuzję, młody nic nie startował ani zbyt dużo nie trenował, zobaczymy co będzie w przyszłym. Staram się go przestawić na myślenie że grunt to dobra jazda w każdych warunkach i przyjemność z jazdy i na szczęście jak na razie to działa.

@Jeeb Metrykowo 11, fizycznie 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MichalR napisał:

@JeebW filmie chodziło głównie o radość z jazdy a nie o technikę, choć kawałek techniki też jest widoczny ;) Trochę te filmy wrzucam w kontrze do pozostałych, nastawionych głównie na rywalizację sportową. Jazda dziecięca czy juniorska to nie tylko gumy, tyczki i rywalizacja.

Cześć

We Włoszech dość często widywałem grupy zawodników w podobnym wieku prowadzone prze trenera w podobnym ( często dużo trudniejszym) terenie. Wartość takiej jazdy jest nieoceniona z wielu, dość oczywistych, powodów, a zabawa przy tym świetna.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Mitek said:

w podobnym ( często dużo trudniejszym) terenie

Tutaj nie było jakoś specjalnie trudno, ale liczy się fakt ze teren nie jest płaski tylko zróżnicowany i wymaga trochę innego ogarnięcia niż jazda po sztruksie :)

2 minutes ago, Mitek said:

zabawa przy tym świetna.

To przede wszystkim. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Ale Michał to jest po prostu warte więcej niż godziny tłuczenia łuczków na sztruksie. Mobilność sylwetki, miękkość jazdy, umiejętność patrzenia na stok/teren, wybór trasy, reakcja na niespodzianki, planowanie on-line itd.

Super sprawa!

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...