Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Cześć, ostatnie 11 dni dość intensywne najpierw 2 dni w Czarnej Górze tyczki potem 6 dni w La Tzoumaz jazda swobodna 3 dni na boisku i trzy dni ze względu na duży opad śniegu mieszana z offpiste (pierwsze próby na nartach freeridowych). A na koniec w niedzielę znów tyczki w Czarnej.

Poniżej próby śmigu na narcie freeridowej dobranej do wzrostu

Dalej migawka z zabawy poza trasą

Trafił się w Szwajcarii naprawdę fajny instruktor.

Pozdrawiam

Edytowane przez Czaban
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.02.2021 o 22:22, channel napisał:

Czy ktoś "stawiał" na nartach 3,5 latka? Nie wiem czy to nie za wcześnie. Mała (moja wnuczka) lubi zimę i śnieg. Na sankach piszczała z uciechy. Czy to dobry wiek aby zapoznać z nartami, czy jednak jeszcze z rok poczekać? 

lepiej poczekać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 22:22, channel napisał:

Czy ktoś "stawiał" na nartach 3,5 latka? Nie wiem czy to nie za wcześnie. Mała (moja wnuczka) lubi zimę i śnieg. Na sankach piszczała z uciechy. Czy to dobry wiek aby zapoznać z nartami, czy jednak jeszcze z rok poczekać? 

Naturalnie, że można próbować! Jeśli tylko dziecko będzie chętne, a jego rozwój motoryczny na to pozwala. Oczywiście ma to być forma zabawy na śniegu, w butach narciarskich, później zapiętych nartach, a nie profesjonalny trening. Zdarza się że już w tym wieku dzieci wykonują pierwsze samodzielne, kontrolowane zjazdy, ale pamiętaj, nic na siłę, bo to sprawa bardzo indywidualna! Na tym etapie, ma być zabawa, radocha i pozytywny odbiór zimowo-narciarskiego otoczenia :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Spoko. Ważne, żeby osoba ucząca miała o tym pojęcie i była sprawna na nartach. Pamiętać też należy, że dzieci mają bardzo krótki cykl pracy oraz, że od początku powinny mieć dobry wzorzec. No i zabawa - tak jak kolega powyżej pisał - z sensownie wplecionymi elementami narciarskiej edukacji.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kbe napisał:

moja córka pierwsze kroki narciarskie stawiała mając 2 lata i 8 miesięcy. Była bardzo przejęta i dumna z siebie. Wszystko oczywiście pod okiem instruktorki. Ja nawet nie próbowałem jej uczyć.

Cześć

Jasne. Da się spokojnie. Jeżeli ma to być instruktor to polecam jednak zbadać "rynek" bo nie ma wielu instruktorów specjalizujących się w nauce małych dzieci. Dobrze tez byłoby gdyby to był pewien zaplanowany cykl działań a nie jednorazowe przypadkowe spotkanie. Młodemu człowiekowi trzeba dać czas na zaakceptowanie nowego otoczenia, osoby, sytuacji itd.

Jeżeli osoba prowadząca wie o co chodzi a dziecko jest odpowiednio zindoktrynowane i zaakceptuje zabawę w narciarstwo to można spokojnie nauczyć człowieka poniżej trzeciego roku życia samodzielnej jazdy.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kbe napisał:

moja córka pierwsze kroki narciarskie stawiała mając 2 lata i 8 miesięcy. Była bardzo przejęta i dumna z siebie. Wszystko oczywiście pod okiem instruktorki. Ja nawet nie próbowałem jej uczyć.

- przez ile lat jeździła pod okiem Instruktorskim ?

- jak jeździ teraz ? (może masz filmik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

- przez ile lat jeździła pod okiem Instruktorskim ?

- jak jeździ teraz ? (może masz filmik)

od początku nauki narciarstwa przez kilka pierwszych lat co najmniej kilka godzin pod okiem instruktora, później uznała, że instruktor jej nie jest potrzebny, 4 lata temu 1 godzina w sezonie, 2 lata temu i w ubiegłym roku wyjazdy ze szkoły gdzie grupa była pod okiem instruktora. Filmiku chyba nie mam (popatrzę w cyfrowych archiwach). Jak jeździ? Czarnych się nie boi. Np. w Ischgl trasę 13 i 14 pokonuje lekko i swobodnie (w odróżnieniu od ojca) 

Edytowane przez kbe
dopisanie nr trasy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kbe napisał:

od początku nauki narciarstwa przez kilka pierwszych lat co najmniej kilka godzin pod okiem instruktora, później uznała, że instruktor jej nie jest potrzebny, 4 lata temu 1 godzina w sezonie, 2 lata temu i w ubiegłym roku wyjazdy ze szkoły gdzie grupa była pod okiem instruktora. Filmiku chyba nie mam (popatrzę w cyfrowych archiwach). Jak jeździ? Czarnych się nie boi. Np. w Ischgl trasę 13 i 14 pokonuje lekko i swobodnie (w odróżnieniu od ojca) 

Zdolniacha!!!!!

Ja jestem raczej hmmmm słabo jeżdżąca, a raczej zsuwająca się z górki ale...uwielbiam to ;) nie przeszkadzają mi strome stoki pod warunkiem iż są szerokie, trawersem powoli sobie zjadę. Dla wnuczki chciałabym wziąć instruktora, ale dzięki Waszym opiniom muszę dobrze pomyśleć. Ten rok jest jaki jest, nie wiem czy uda nam się wyjechać z małą na kilka dni na narty (pracuję stacjonarnie w szkole), a faktycznie, najlepiej byłoby jej zaaranżować kilka dni ze znającym się na rzeczy fachowcem. Czy może orientujecie się w jakim ośrodku znajdę szkółkę / instruktorów dla takich maluchów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, channel napisał:

Dla wnuczki

a rodzice wnuczki są zapalonymi narciarzami i będą kontynuować to co Ty chcesz rozpocząć ?

Jeśli nie to oszczędź sobie trudu, czasu i kasy.

Ze szkółkami dla maluchów też trzeba uważać bo wiele z nich działa na zasadzie przechowalni dzieci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, channel napisał:

Zdolniacha!!!!!

Ja jestem raczej hmmmm słabo jeżdżąca, a raczej zsuwająca się z górki ale...uwielbiam to ;) nie przeszkadzają mi strome stoki pod warunkiem iż są szerokie, trawersem powoli sobie zjadę. Dla wnuczki chciałabym wziąć instruktora, ale dzięki Waszym opiniom muszę dobrze pomyśleć. Ten rok jest jaki jest, nie wiem czy uda nam się wyjechać z małą na kilka dni na narty (pracuję stacjonarnie w szkole), a faktycznie, najlepiej byłoby jej zaaranżować kilka dni ze znającym się na rzeczy fachowcem. Czy może orientujecie się w jakim ośrodku znajdę szkółkę / instruktorów dla takich maluchów?

A gdzie miałoby to być? Ja mogę polecić konkretne osoby z Sieprawia pod Krakowem i z Rytra w Rytrerskim Raju, choć w tym przypadku nie miałem kontaktu jakieś 6-7 lat, wiec nie wiem czy człowiek jeszcze tam jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jeeb napisał:

a rodzice wnuczki są zapalonymi narciarzami i będą kontynuować to co Ty chcesz rozpocząć ?

Jeśli nie to oszczędź sobie trudu, czasu i kasy.

Ze szkółkami dla maluchów też trzeba uważać bo wiele z nich działa na zasadzie przechowalni dzieci.

Rodzice wnuczki to zapaleni snowboard owcy ;)  Córka też zaczynała od nart, a pasją zaraziła męża. 

Cytat
12 godzin temu, Cosworth240 napisał:

A gdzie miałoby to być? Ja mogę polecić konkretne osoby z Sieprawia pod Krakowem i z Rytra w Rytrerskim Raju, choć w tym przypadku nie miałem kontaktu jakieś 6-7 lat, wiec nie wiem czy człowiek jeszcze tam jest.

 

Najbliżej mam do Karpacza czy Szklarskiej Poręby, ale jak będzie jakiś fajny stok to wezmę bezpłatny urlop na kilka dni i dojadę. :) Dzięki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...