Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Adam ..Duch napisał:

Nie wiem czy masz świadomość ale właśnie poruszyłeś bardzo delikatną kwestie szkoleń klubowych. Mam to szczęście mieć częstszy kontakt niż ty z tego typu zajęciami - niestety nie jest tak jak powinno być. Ja jestem w stanie wiele zrozumieć i wiele akceptować. W pewnym sensie rozumiem także podejście rodziców - ich ambicje. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego w klubach nie uczy się jeździć na nartach. Zdaje sobie sprawę że wbijam kij w mrowisko ale troszkę z odrobiną szyderstwa stwierdzę - w PL nie ma stoków do DH więc po co szkolić w zakresie DH

No ja dużego doświadczenia ani większych ilości oberwacji nie mam i raczej traktowałbym taki klub jak pisaliśmy wyżej - rozszerzoną wersję nauki jazdy na nartach bez ambicji stricte sportowych. Szkolenie narciarzy alpejskich w Polsce to chyba temat rzeka i ostatnio nawet trochę do głównego nurtu trafił przy okazji szkoleń na zamkniętych stokach :) gdzie się okazywało, że najwięcej trenujących klubów jest... z Warszawy. I paradoksalnie to może dzieciaki z Warszawy mają w swej masie najwięcej możliwości do wyjeżdżenia (godzinodziecko na nartach), bo w tygodniu skoczyć mogą właśnie na Szczęśliwice po szkole i to od jesieni do wiosny na igielicie (w Krakowie rozumiem jest opcja dużo większych  Myślenic ale to jednak dalej) a w innych miastach poza Zakopcem jest o to trudniej. 

A co do metodyki - niestety się nie znam i trzeba będzie komuś zaufać na podstawie opinii innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwice maja swoje plusy i minusy, właśnie przez to że są nieprzyjemne. Trzeba tam odnaleźć swój rytm, co generalnie powinno pomóc w nauce, wszak nie zawsze trafia się na idealne warunki do jazdy, a te szczęśliwickie wypłaszczenia potrafią wybijać z rytmu i powodować że dziecko od wejścia uczy się reagować na przeciwności podczas jazdy. Ja tak to widzę, ale oczywiście nie każdy się tam musi odnaleźć.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lski@interia.pl said:

W Krakowie masz spory wybór,porównaj warunki programowo- logistyczno-finansowe,bo w kwestiach czysto fachowych możesz liczyć i na Krakowski Klub Narciarski /Przemek Nowak/,Yeti /Leonowiczowie/,Ryskalski /Darek Ryskala/,Lider /Piotrek Bogusz/...

Dzięki, Przemka kiedyś poznałem i śledzę jego poczynania. Pozostałe kluby sobie przejrzę. 

37 minutes ago, Cosworth240 said:

Siepraw-Ski. Poniżej namiary na www i facebook'a. Nie wiem w jakim wieku masz "malucha" , ale jest grupa tzw. przedszkolna, gdzie z trenerem Patrykiem dzieci jeżdżą i fajnie się patrzy jak szybko zmieniają się z bąków ledwo jeżdżących i stojących na nartach w małe rakiety na nartach.

Dzięki wielkie. Ten Siepraw to ciekawa opcja, zwłaszcza, że obecnie mieszkam pod Krakowem i mam tam 15 minut dojazdu (podobnie jak do Podstolic, Myślenic i Harbutowic). Mój maluch ma obecnie 3.5 roku, myślę o następnym sezonie - jak co to będe pisał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 12:08, Plywak napisał:

Dzięki, Przemka kiedyś poznałem i śledzę jego poczynania. Pozostałe kluby sobie przejrzę. 

Dzięki wielkie. Ten Siepraw to ciekawa opcja, zwłaszcza, że obecnie mieszkam pod Krakowem i mam tam 15 minut dojazdu (podobnie jak do Podstolic, Myślenic i Harbutowic). Mój maluch ma obecnie 3.5 roku, myślę o następnym sezonie - jak co to będe pisał :) 

Jakbyś chciał więcej info o klubie Lider to służę. Moje dzieciaki długo z klubem jeździły, syn nadal, teraz skończyli kolejne 10 wyjazdów. Możemy na priv się skontaktować i ew pogadać telefonicznie. Pewnie też mieszkasz niedaleko. Może się uda w przyszłym sezonie gdzieś pojeździć razem. Jest tu kilka osób lokalnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Chertan said:

Jakbyś chciał więcej info o klubie Lider to służę. Moje dzieciaki długo z klubem jeździły, syn nadal, teraz skończyli kolejne 10 wyjazdów. Możemy na priv się skontaktować i ew pogadać telefonicznie. Pewnie też mieszkasz niedaleko. Może się uda w przyszłym sezonie gdzieś pojeździć razem. Jest tu kilka osób lokalnie. 

Dzięki za info. Jakbyś mógł, to podeślij jakiś link do klubu. Na razie zbieram info o tym, jakie są możliwości w okolicy.

A mieszkam 3 wioski dalej od Krakowa ;) Z tego co kojarzę, to się nawet minęliśmy z miesiąc temu w Myślenicach  - było pół lokalnego skiforum, ale jakoś nikt się wcześniej nie odezwał :) Będziemy w kontakcie.

edit: klub to pewnie ten:

https://narty.edu.pl/

?

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plywak napisał:

Dzięki za info. Jakbyś mógł, to podeślij jakiś link do klubu. Na razie zbieram info o tym, jakie są możliwości w okolicy.

A mieszkam 3 wioski dalej od Krakowa ;) Z tego co kojarzę, to się nawet minęliśmy z miesiąc temu w Myślenicach  - było pół lokalnego skiforum, ale jakoś nikt się wcześniej nie odezwał :) Będziemy w kontakcie.

edit: klub to pewnie ten:

https://narty.edu.pl/

?

lider.krakow.pl ale ma swoją specyfikę, więc mogę opowiedzieć. Ja mieszkam w Gaju, 3 wiochy od Krakowa to Mogilany? Tak, pamiętam że minęliśmy się w Myślenicach. Na SF był wątek o Myślenicach i można się było zgadać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 10/12/2021 at 10:32 AM, spi630 said:

Nie mam. 

10 lat. Nie zamierza 😂

I tutaj każdy powinien zadać sobie pytanie, do czego dążymy szkoląc nasze dzieci skoro szansę na zostanie narciarzem zawodowym są praktycznie żadne. Mój syn się szkoli bo:

- kocha narty i wciąż chce lepiej jeździć;

- może kiedyś zrobi papiery instruktora.

My jako rodzice trochę mu to ułatwiamy, choć nie ma "pełnego pakietu" bo koszty są ogromne i nigdy się nie zwrócą. Pomagamy w ramach zdrowego rozsądku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 00:28, spi630 napisał:

halo czy tu jeszcze ktoś "szkoli maluchy"???

 

Ja siedziałem ze swoją córką ostatnio dużo w Bukowinie. Moja Młoda nie jest jakoś wybitna w tym co robi, bardziej ceni aspekt towarzyski i traktuje to mocno zabawowo, ale skoro odciąga ją tą od elektroniki i wielu głupot to tylko się cieszę. Do Klary jej baaardzo daleko, ale IMHO całkiem fajnie radzi sobie pewna 11-latka w naszym klubie:

https://fb.watch/ad5-yvT13N/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 22:26, Cosworth240 napisał:

Ja siedziałem ze swoją córką ostatnio dużo w Bukowinie. Moja Młoda nie jest jakoś wybitna w tym co robi, bardziej ceni aspekt towarzyski i traktuje to mocno zabawowo, ale skoro odciąga ją tą od elektroniki i wielu głupot to tylko się cieszę. Do Klary jej baaardzo daleko, ale IMHO całkiem fajnie radzi sobie pewna 11-latka w naszym klubie:

https://fb.watch/ad5-yvT13N/

Zacytuje sam siebie - dziewczynka z filmu - link w moim poprzednim poście powyżej - zajęła na początku tygodnia dwa razy trzecie miejsce w zawodach ligi MOZN w stawce ok. 70 dziewczynek w jej grupy wiekowej. Niestety nie mam podobnego filmiku z jej dwa lata młodszą siostrą - ta dla odmiany była dwa razy pierwsza w swojej grupie wiekowej.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=6906354966071757&id=382584505115535

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co mówią że na tym etapie nie ma to większego znaczenia czy będzie pierwsza czy ostatnia. Szkoda narzucać presję wyniku na dzieciaki bo to może się skończyć rozczarowaniem i niechęcią do dalszego szkolenia. Trzeba mieć łebskiego trenera który umie to swoim podopiecznym prawidłowo wyjaśnić. To ma być zabawa, trening, przyjemność, oswojenie się z przedstartowym stresem a nie napinka na sam wynik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...