Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
6 godzin temu, mysiauek napisał:

Jakiej długości narty dla wzrostu 125cm i 130cm?

Dziewczynki, pierwsze kroki lub prawie pierwsze kroki. Pizza i slizganie się.Zero zaciecia sportowego, czysta rekreacja, nauka w tym roku w szkółce narciarskiej. A potem sie zobaczy.

Tak między 7 a 8 rokiem życia jest dziewczynka ?

Nie jestem expertem ale napiszę - nie kupuj dziecku jakiegoś badziewia.

Moja wnusia jak miala 127 cm wzrostu to dostała Volki Recetigery SL -alomki 124cm długie

 

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

Tak między 7 a 8 rokiem życia jest dziewczynka ?

Nie jestem expertem ale napiszę - nie kupuj dziecku jakiegoś badziewia.

Moja wnusia jak miala 127 cm wzrostu to dostała Volki Recetigery SL -alomki 124cm długie

 

Dzięki. Jedna już prawie osiem a druga niedługo 10. Widzę, że wnuczka jezsial, a te dwie praktycznie nic. Zakładamy, że startują od zera. Jazda to max 1-2 dni w weekendy. Tylko Polska i raczej najbliższe okolice Katowic. Badziewia kupować nie będę, natomiast zastanawiam się czy na początek nie dać im coś krótszego, na przyklad 110cm. Ażeby potem -jak złapią podstawy- wymienić na właśnie prawie ich wzrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mysiauek napisał:

Dzięki. Jedna już prawie osiem a druga niedługo 10. Widzę, że wnuczka jezsial, a te dwie praktycznie nic. Zakładamy, że startują od zera. Jazda to max 1-2 dni w weekendy. Tylko Polska i raczej najbliższe okolice Katowic. Badziewia kupować nie będę, natomiast zastanawiam się czy na początek nie dać im coś krótszego, na przyklad 110cm. Ażeby potem -jak złapią podstawy- wymienić na właśnie prawie ich wzrost.

I na początek masz rację powiedział M. po kolejnym dziecku od zera do bohatera - zresztą przesympatycznym i łamiącym normy dla "pierwszy raz na nartach". Tylko nie zakotwicz się w tym pomyślę i wyczuj moment gdy zabawę na śniegu trzeba zmienić na narciarstwo.

@Jeeb - zupełny brak zrozumienia narty SL, przepraszam. Trochę strach co narta przeznaczona dla zdecydowanie innej budowy dziecka wyczynia. A taka ogólnie to fajnie jak ktoś coś wyczynia z nartą a nie odwrotnie. Na falę krytyki cierpliwie poczekam - obrazki jak na filmie przerobiłem z ambitnymi rodzicami. Polecam dowolne tabelki i sprawdzenie masy/wzrostu dla nart SL. Przy ambicjach - od tego w tej grupie wiekowej są ME. 

Pozdrawiam,

M.

Edytowane przez Marxx74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marxx74 napisał:

zupełny brak zrozumienia narty SL, przepraszam. Trochę strach co narta przeznaczona dla zdecydowanie innej budowy dziecka wyczynia. A taka ogólnie to fajnie jak ktoś coś wyczynia z nartą a nie odwrotnie. Na falę krytyki cierpliwie poczekam - obrazki jak na filmie przerobiłem z ambitnymi rodzicami. Polecam dowolne tabelki i sprawdzenie masy/wzrostu dla nart SL. Przy ambicjach - od tego w tej grupie wiekowej są ME

@Marxx74 nie przepraszaj, to Ty jesteś ekspertem a ja amatorem.

Te SL dostała moja wnusia od instruktora, który zajmował się szkoleniem dzieci więc byłem przekonany że będą dobre.

Wcześniej jeździła wyłącznie na nartach dobieranych pod kolor czyli różowe i fioletowe.

Wtedy byliśmy w Saas Fee na tych fioletowych

i usłyszałem od instruktora coś w tym stylu : "te narty są za miękkie"

Kilka dni później przyniósł te slalomki.

Poszła do szkółki i tam powiedzieli że narta ( ta SL 124cm)  jest OK.

To doradź mi proszę jakie jej kupić narty na nadchodzący sezon ( o ile będzie chciała z dziadkami jechać)

wiek 12, wzrost 168 cm , waga 50 kg, kolor przestał odgrywać rolę, jazda rekreacyjna

 

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marxx74 napisał:

I na początek masz rację powiedział M. po kolejnym dziecku od zera do bohatera - zresztą przesympatycznym i łamiącym normy dla "pierwszy raz na nartach". Tylko nie zakotwicz się w tym pomyślę i wyczuj moment gdy zabawę na śniegu trzeba zmienić na narciarstwo.

Pozdrawiam,

M.

Dzięki. Tu będzie narciarstwo może, ale bardzo bardzo rekreacyjne. Taki odpowiednik roweru na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jeeb napisał:

@Marxx74 nie przepraszaj, to Ty jesteś ekspertem a ja amatorem.

Te SL dostała moja wnusia od instruktora, który zajmował się szkoleniem dzieci więc byłem przekonany że będą dobre.

Wcześniej jeździła wyłącznie na nartach dobieranych pod kolor czyli różowe i fioletowe.

Wtedy byliśmy w Saas Fee na tych fioletowych

i usłyszałem od instruktora coś w tym stylu : "te narty są za miękkie"

Kilka dni później przyniósł te slalomki.

Poszła do szkółki i tam powiedzieli że narta ( ta SL 124cm)  jest OK.

To doradź mi proszę jakie jej kupić narty na nadchodzący sezon ( o ile będzie chciała z dziadkami jechać)

wiek 12, wzrost 168 cm , waga 50 kg, kolor przestał odgrywać rolę, jazda rekreacyjna

 

Zdrowy wzrost i waga :)

Na granicy tego co lubię kiedy mało jeszcze  widać czyli multivent chociaż w to bym celował jeżeli nie bawimy się sportowo. Juniorski multievent to senioskie sensownie AllRound. Ale nie szarp dziecku kolan slalomką dobraną na tym filmie mocno na wyrost. Sensu to nie ma, przepraszam.

Kolor sprawa ważna - piszę na poważnie. Anegdota : dwie pary butów, dokładnie te same, ten sam liner ale te w kiepskim kolorze są niewygodne :) ..

Co mam Ci doradzic ? Moj syn 12 lat 160cm ma SL 140 (zbyt dlugie) i GS 175 .. tylko jakie ma to znaczenie? Ubrał bym dziewczynę w coś dłuższego, do wzrostu, lecz o względnie mniejszym promieniu czyli typowy dobry multievent choc jest na granicy dostępnych modeli. Znam z takich kolekcji Rossi/Dyn i Nordica. Przy Nordica oczko niżej z długością lub nie, ale z uwagą. Zabawa w kastrowaną GS lub wydłużoną SL nie ma sensu. 

Pozdrawiam

M.

Edytowane przez Marxx74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mysiauek napisał:

@Marxx74 Podsumowując: dla startujących dopiero z nartami dziewczynek brać nartę "Multievent" długości odpowiadającej wzrostowi?

Cześć

Chłopaków też to dotyczy :)

Ale popieram Marxx-a w jego wypowiedzi, multievent - stworzone do nauki - taki cel przyświecał konstruktorom tych nart. To co pisał wcześniej, na SL fajny efekt wizualny w krótkim czasie i wszyscy zadowoleni. Ale niestety dalszy ciąg nauki narciarstwa to zazwyczaj samodoskonalenie się przez dziecko, z jakąś od czasu do czasu pomocą instruktorską/ogarniętego kogoś. I tu powstaje dylemat - jakie narty kupić - SL ale dłuższe - na wyrost, bo drogie, a dziecko je potrzebuje 10-12 dni w roku, zaraz z nich wyrośnie etc. Szkoda kolan - jak pisał kolega - choć to nie nasze. Problem z nartami ME jest taki, że dość trudno kupić dłuższe - ale są, zależy od wieku dziecka i wzrostu, stąd trudne wybory, dla starszych dzieci sporo nart do kupienia ale zawodniczych, zatem szukamy czegoś już dla dorosłych - a te są droższe i tak w koło Macieju.

22 godziny temu, Marxx74 napisał:

Moj syn 12 lat 160cm ma SL 140 (zbyt dlugie) i GS 175

Mój ma 14 lat  i 157 cm (taki polski Albert Popov) - SL 144cm - GS 166cm - ale woli narty krótkie, choć tak naprawdę nie ma dla niego znaczenia jeśli założy GS-y - narty jak narty. Sam stwierdził że SL 144cm są duuuuużo lepsze od poprzednich (138cm), oczywiście przez rok trochę podrósł i nie wiem w czym są lepsze, lepiej mu się na nich jeździ - a jeszcze lepiej na moich SL 159cm. Oczywiście jazda swobodna. Ale tutaj świadomość samodoskonalenia się jest już inna, inny wymiar czasowy - wczoraj liczyliśmy wszystkie planowane wyjazdy (bez treningów w tygodniu) i wyszło 44 dni do połowy marca. A już sama rozmowa o ćwiczeniach które czasami robi sam od siebie na stoku, to aż miło się tego słucha, bo wie co i po co i jaki efekt ma dać dane ćwiczenie, nie mówiąc już o wymyślonych przez siebie aby np. poprawić opadający bark.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 16:24, Marxx74 napisał:

Co mam Ci doradzic ? Moj syn 12 lat 160cm ma SL 140 (zbyt dlugie) i GS 175 .. tylko jakie ma to znaczenie? Ubrał bym dziewczynę w coś dłuższego, do wzrostu, lecz o względnie mniejszym promieniu czyli typowy dobry multievent choc jest na granicy dostępnych modeli

no to nic nie będę zmieniać, zostają stare slalomki 150 na trasę  i Deacony Junior 150 jak padnie więcej śniegu,

najwyżej zamieni się z babcią na Volki Flairy 161.

tu ostatni zjazd starego sezonu

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

no to nic nie będę zmieniać, zostają stare slalomki 150 na trasę  i Deacony Junior 150 jak padnie więcej śniegu,

najwyżej zamieni się z babcią na Volki Flairy 161.

tu ostatni zjazd starego sezonu

 

Cze

Popracuj z Nią troszkę nad rękami, mocno nimi macha niepotrzebnie, reszta już co raz lepiej - są efekty Twojej pracy na przestrzeni lat. Gratulacje.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/12/2022 at 3:30 PM, marekbtl said:

Cześć

Myślę że obie twoje propozycje są ok, ale doświadczenie podpowiada - szukaj czegoś używanego - póki co chyba nie ma sensu pchać się w nowe narty, bo znając życie niedługo posłużą. Jak zacznie już troszke węziej jeździć i równolegle to wtedy pomyśl o nartach semi GS - póki co to chyba za wcześnie. W Białce była dziewczynka na oko 6-7 lat z trenerką/mamą - nie wiem - GS-y juniorskie (tak wyglądały - bo były długie w stosunku do jej wzrostu i wąskie - jak gs-y) - ale już b. dobrze jeździła, trenowały razem skręty etc. Więc myśl przewodnia narta dłuższa o większym promieniu ma chyba uzasadnione zastosowanie w dalszym szkoleniu maluchów.

pozdrawiam

No i przyjechały takie, 117cm. Teraz tylko czekać na śnieg ;)IMG_20221118_095951.thumb.jpg.09356c44e02a46aefd3ada6729a31962.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Plywak napisał:

No i przyjechały takie, 117cm. Teraz tylko czekać na śnieg ;)IMG_20221118_095951.thumb.jpg.09356c44e02a46aefd3ada6729a31962.jpg

No i eleganckie, a na jaki chcesz śnieg czekać? Co ty mieszkasz w Telawiw-ie? Właśnie skończyłem nartowanie. Udało się wyrwać w tygodniu.

pozdrawiam

Ps. A nartki super - będą ideolo. A jak dzieciak będzie miał posturę po Tobie, to się módl aby do końca sezonu starczyły😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, marekbtl said:

No i eleganckie, a na jaki chcesz śnieg czekać? Co ty mieszkasz w Telawiw-ie? Właśnie skończyłem nartowanie. Udało się wyrwać w tygodniu.

Żartuje :) Od tygodnia, codzienne, usuwam 15-20 cm śniegu z kostki wokół domu. Tak z metr już u mnie spadło. Właśnie trwa dostawa świeżego :) Szykuje się szuflowanie.

 

18 hours ago, marekbtl said:

A nartki super - będą ideolo. A jak dzieciak będzie miał posturę po Tobie, to się módl aby do końca sezonu starczyły😉

Właśnie się obawiam, że za rok będą potrzebne nowe ;) Na szczęście używki dla dzieci są w miarę tanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...