Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trochę do śmiechu


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Jeeb napisał:

to jeszcze aktualne ?

U mnie "we wsi" do lekarz (rodzinnego)się nie dostaniesz, jak zadzwonisz do przychodni to oddzwania - wypisze receptę lub skierowanie wiec nie ma mowy o kopercie... (jak ktoś wymyśli aplikacje USG albo RTG na smartfon - dostanie  Nobla)

14 minut temu, Jeeb napisał:

koperty też biorą ?

"prywatnie" tez nie ma mowy o kopertach - spokojnie zapłacisz karta na miejscu lub online za konsultacje np. przez Skype  -🙂 ("prywatnie" wirus jakby słabszy )

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakow - Sędzia Joanna Makarska uznała, że prezydent Duda i inni pisowcy przyjeżdżając w środku pandemii na Wawel i nie zachowując dystansu nie złamali prawa, bo rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie covidowych zakazów są... niekonstytucyjne.

🤣

(Orwell wieszczem !!!!!!!!!)

  • Thanks 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witalij Naliwkin, deputowany rady miejskiej z Ussuryjska (Kraj Nadmorski, Federacja Rosyjska). Rozwiązuje wiele problemów, oraz ulepsza życie mieszkańców tego dalekowschodniego rosyjskiego miasta. W trakcie pandemii, również aktywnie zajmuje się tematem koronawirusa.

Jak np. w kwestii szczepień:

Tu troszcząc się o maski dla mieszkańców:

czy w sposobie rzetelnego oceniania zachorowań na covid....

dba aby nie oglądać niewłaściwych kanałów telewizyjnych

 

Ten...oczywiście satyryczny kanał odniósł niesamowity sukces.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Biały Jar", "Czarna Góra", "Czarny Groń" - te nazwy są nieakceptowalne. W ogóle narciarstwo i zima są rasistowskie. Rozpoczynam walkę z nierównościami na polskich stokach:

piątek, 12 marca 2021

Rasizm na polskich stokach. Biały Jar i Biały Krzyż do zamknięcia, Czarna Góra do rebrandingu. Trasy tylko czerwone

 

Nie sposób przejść obojętnie wobec tego, co się dzieje na świecie – już nie mówię w USA. Świat rozprawia się z różnymi nierównościami, a już w szczególności z rasizmem. Następuje ogólne burzenie pomników. W zasadzie każdy pomnik białego człowieka nadaje się do zburzenia – niczym swego czasu pomnik Koniewa w Krakowie. Trwa też walka z nazewnictwem, a rewolucja – jak zwykle – nie ma litości dla ofiar, czy to zasłużonych, czy przypadkowych.

Ja – niejako wyprzedzając fakty – postanowiłem się przyjrzeć rasizmowi na polskich stokach narciarskich. Wziąłem pod uwagę tak radykalne rasistowsko nazwy i wyrażenia, które zawierają w sobie słowa "biały" (jako wyraz dominacji białego człowieka) i "czarny" (jako wyraz poniżenia Afroamerykanów).
 

Przewinienie dyskwalifikujące – co jest białe?


Co jest białe. Tu winna jest cała zima, zwłaszcza tegoroczna. Sama zima jest bowiem rasistowska, bowiem dla podkreślenia dominacji białego człowieka sypnęła tej zimy obfitym śniegiem – niestety białym, i to białym jak śnieg. W dalszej perspektywie należy więc rozważyć likwidację wszystkiego, co wiąże się z zimą, a już na pewno wszelkich rozrywek: narty, sanki, łyżwy, lepienie bałwana. W krótkiej perspektywie należy natomiast wyeliminować zjawiska tak nierównościowe, że aż strach.

 

Przegląd internetów wskazuje jednoznacznie na winnego: stację Biały Jar w Karpaczu.

image.png

Tu wina jest tak ewidentna, że nie podlega negocjacji i nie będzie żadnego prawa łaski. Wprowadzenie rasistowskiego słowa "biały" do nazwy stacji dyskwalifikuje stację w całości, dyskwalifikuje pomysłodawców, właścicieli i w zasadzie... całą miejscowość, która tak dyskryminacyjną nazwę toleruje. Niniejszym oczekuję od stacji... samozamknięcia – de facto samolikwidacji, popartej dodatkowo hojnym datkiem na ruch Black Lives Matter. 

Dalszy przegląd internetów wskazuje... na jeszcze większych rasistów: stację Biały Krzyż. Winy pierwszego członu nazwy "biały" nie muszę tłumaczyć ponownie. Wina drugiego członu nazwy "krzyż" jest też oczywista: jest to symbol dominacji białego człowieka, dominacji mężczyzny nad kobietą, jest odpowiedzialny za niewolnictwo, rzeż Indian, i niską pensję pani z Тимощук Ukrainy, która sprząta po mężczyznach w pomieszczeniach zarządu w polskiej spółce Skarbu Państwa. Stacja Biały Krzyż będzie więc nie tylko zlikwidowana, teren zostanie zamieniony na pomnik Mike'a Tysona – jako symbolu cnót wszelakich.
 

Przewinienie do naprawy – co jest czarne?


Tu wina znów dotyczy całego narciarstwa jako dyscypliny, aczkolwiek... idzie ku poprawie. Trasy narciarskie są bowiem "niebieskie", "czerwone" oraz – aż wstyd przyznać – "czarne". W dodatku określenie "czarna trasa" oznacza trasę trudną, nieprzyjazną kobietom, już nie mówię Afroamerykanom, którzy zasadniczo raczej na nartach dobrze jeździć nie potrafią. 

 

Trzeba jednak przyznać, że polskie stacje wykazują się wyczuciem rasowym, i czarne trasy są ostatnio eliminowane (Bieńkula) lub w ogóle nie są otwierane (Golgota). 
 

Więcej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2021/03/rasizm-na-polskich-stokach-biay-jar-i.html

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

"Biały Jar", "Czarna Góra", "Czarny Groń" - te nazwy są nieakceptowalne. W ogóle narciarstwo i zima są rasistowskie. Rozpoczynam walkę z nierównościami na polskich stokach:

Racja 🙂 :

Dzieci z amerykańskiej szkoły jadą na wycieczkę. Nauczyciel poucza dzieciaki, żeby w czasie wycieczki odnosiły się do siebie poprawnie.
- Nie chcę słyszeć żadnych rasistowskich dowcipów. Wszyscy są równi bez względu na kolor skóry. Dlatego umówimy się, że wszyscy są niebiescy. A teraz proszę wsiadamy do autobusu. Jasnoniebiescy proszę do przodu, a ciemnoniebiescy do tyłu.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden "problem", -kolor. Poprawni polityczno-społeczno-europejsko-równościowo-genderowo-- itd. itp. mają jeszcze jeden problem, PŁEĆ!!! Jak pamiętacie z historii, pewne totalitaryzmy zawsze próbowały zmieniać społeczeństwa i panujący ład. Zmieniano np. znaczenia słów. "Ostateczne rozwiązanie" oznaczało wymordowanie. U drugich "przyjaciół" skazywano na "karę główną". Oni też nie wiedzieć czemu nadużywali w stosunku do jednostki liczby mnogiej. Każda osoba była dla nich "wy", tak jakby tych osób było kilka! Ale ja nie o tym, dziś przychodzi  nam się mierzyć z czymś podobnym. Podobnym i na większą skalę i w szerszym społecznym kontekście.  Okazuje się, że nie powinno już być rozróżnienia na płci. Nie ma już kobiet i facetów. W związku z czym powoli  zaleca się nie stosować  końcówek żeńskich czy męskich. W innych językach jest prościej, ale w polskim, słowackim, czeskim? Jak nazywać Kowalską czy Jourową? Kowalski i Jourow? Toż to jest męskie!!! Nowowymyślacze europejscy poradzili sobie z tym problemem. Nakazują pisać na końcu "X", żeby nie było seksistowsko! No i będzie; Kowalskx, Jourowx. Ch.j wie czy to Kawalski, czy Kowalska, ale będzie poprawnie, nie seksistowsko. Mnie to na razie bawi, dlatego piszę o tym w wątku "Coś do śmiechu", ale sprawy obserwuję z pewną trwogą. Na ile jeszcze to bydło nie pomne maksymy, "zachowaj tradycję i obyczaj a one zachowają ciebie",  sobie pozwoli?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bumer napisał:

Nie ma już kobiet i facetów

mnie to pasuje bo jeszcze miesiąc temu w pracy miałem ok 100 metrów do toalety męskiej a zaraz za drzwiami była damska ale od kilku dni ta damska nazywa się TRANSGENDER i już nikt się nie czepia że  szczam w  damskiej

  • Like 3
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - jakoś dziwnym trafem w tematyce mniejszości znów wypowiadają się biali mężczyźni, zapewne heteronormatywni B|. Hihihi, hahaha - w końcu temat trochę do śmiechu.

Feminatywy wcale nie są śmieszne i może jednak zostawmy ludziom decyzję, jak sobie życzą, żeby się do nich się zwracać i w jakiej formie o nich mówić? Skoro pewna pani profesor, chce być posłem - ok, skoro moja szefowa chce być profesorką i dyrektorką instytutu - też ok. Respektujmy różnorodność, komu to przeszkadza?

PS. Mnie jednak trochę irytuje, że nawet na tym forum, gdy ktoś mnie cytuje, to pojawia się formułka "tanova napisał". @JC - da się coś z tym zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...