Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trochę do śmiechu


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.10.2021 o 19:43, Bumer napisał:

Co ma odbiór przekopu Mierzei Wiślanej do  odbioru tunelu drogowego? Śmieszne tu jest to, że jakiś obłęd każe kojarzyć wszystkie jakieś nieudane techniczne próby z polityką. Czekam na wyśmiewanie rządu z uwagi na pogodę! 

W dniu 6.10.2021 o 19:59, kordiankw napisał:

Ich nie trzeba wyśmiewać, wystarczy cytować.

„Sorry, taki mamy klimat” 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska armia się zbroi. MON ogłosił przetarg na 300 mobilnych ołtarz.

 Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło właśnie przetarg na zakup sprzętu liturgicznego.

.........................................................................................................................................................

...no bo nie ma w armii pilniejszych wydatków - z drugiej strony ewentualne zwycięstwo w jakiejkolwiek konfrontacji militarnej moglibyśmy jedynie chyba wymodlić, wiec może ma to i jakiś sens..

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lexi napisał:

Polska armia się zbroi. MON ogłosił przetarg na 300 mobilnych ołtarz.

 Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło właśnie przetarg na zakup sprzętu liturgicznego.

.........................................................................................................................................................

...no bo nie ma w armii pilniejszych wydatków - z drugiej strony ewentualne zwycięstwo w jakiejkolwiek konfrontacji militarnej moglibyśmy jedynie chyba wymodlić, wiec może ma to i jakiś sens..

image.png

Wrogie armie przed takim orężem padną na kolana. Ja bym nie dezawuował tego zakupu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kordiankw napisał:

Wrogie armie przed takim orężem padną na kolana. Ja bym nie dezawuował tego zakupu.

No tak, ale to by trzeba od podstaw i kompleksowo - powołać do życia seminarium wojskowe...utworzyć oddział specjalny egzorcystów desantowych ... w tym kierunku bym poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lexi napisał:

No tak, ale to by trzeba od podstaw i kompleksowo - powołać do życia seminarium wojskowe...utworzyć oddział specjalny egzorcystów desantowych ... w tym kierunku bym poszedł.

Ja mam nadzieję, że te Narodowe Mobilne Ołtarze będą złote * ale skromne! 

* nie śmiałbym użyć imitacji złota, tylko prawdziwe 24 karatowe złoto próby 999 ze skarbca Narodowego Banku Polskiego.

P.S. Dlaczego tylko 300? 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lexi napisał:

Polska armia się zbroi. MON ogłosił przetarg na 300 mobilnych ołtarz.

 Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło właśnie przetarg na zakup sprzętu liturgicznego.

.........................................................................................................................................................

...no bo nie ma w armii pilniejszych wydatków - z drugiej strony ewentualne zwycięstwo w jakiejkolwiek konfrontacji militarnej moglibyśmy jedynie chyba wymodlić, wiec może ma to i jakiś sens..

image.png

A mnie tu śmieszy coś innego. Postawa niektórych komentatorów. Gęby pełne frazesów o nowoczesności,  wolności, tolerancji, a pokazują  totalne niezrozumienie  dla życia duchowego innych ludzi. Jak to zawsze bywało, i jak widać nadal bywa, są ludzie zakuci w swoje frustracje i poglądy. W dobie darmowej edukacji, w dobie internetu, kolorowej i różnorodnej kulturowo ulicy, miast, otwartych granic, coś jednak ciśnie niektórym na mózg i cofa ich do okresów wspólnoty pierwotnej.    

  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bumer napisał:

......są ludzie zakuci w swoje frustracje i poglądy. W dobie darmowej edukacji, w dobie internetu, kolorowej i różnorodnej kulturowo ulicy, miast, otwartych granic, coś jednak ciśnie niektórym na mózg i cofa ich do okresów wspólnoty pierwotnej.    

Dość osobiste wyznanie.... nie zazdroszczę.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

A mnie tu śmieszy coś innego. Postawa niektórych komentatorów. Gęby pełne frazesów o nowoczesności,  wolności, tolerancji, a pokazują  totalne niezrozumienie  dla życia duchowego innych ludzi. Jak to zawsze bywało, i jak widać nadal bywa, są ludzie zakuci w swoje frustracje i poglądy. W dobie darmowej edukacji, w dobie internetu, kolorowej i różnorodnej kulturowo ulicy, miast, otwartych granic, coś jednak ciśnie niektórym na mózg i cofa ich do okresów wspólnoty pierwotnej.    

A może komentatorzy zauważyli, że dla niewielkiej tylko ponad 100 K armii "potrzebujemy" aż 300 ołtarzy. Jeden na 3000 żołnierzy. A przecież wszędzie są łatwo dostępne kościoły i kaplice.

Mnie to wygląda na skok na kasę i tyle. 

Oczywiście można to zabredzić "potrzebami duchowymi"

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej brniecie w swoim przekonaniu. Tego właśnie spodziewałem się. Polska wydaje nieporównywalnie większe kwoty na cele religijne innych wyznań, nawet tych marginalnych dla nas. To akurat nikogo z zakutych nie bulwersuje.  Kończę tą dyskusję bo ona do niczego poza banem nie doprowadzi. Ja mam pewne doświadczenia związane z wojskiem, trudną sytuacją i  kapelanem. Przyszło mi spedzać Święta Bożego Narodzenia w wojsku, daleko od domu, w czasach niepewnych. A było to w 1981 roku, dwa tygodnie po wprowadzeniu stanu wojennego. Chyba tylko ze trzech podchorążych we mszy nie uczestniczyło. Co tu dużo mówić, to tak jakby gadać ze ślepym o obrazach na ścianie, z głuchym o śpiewie ptaków. Skok na kasę? Może, każdy ocenia wg swoich wartosci i reprezentowanych postaw. Naprawdę śmieszne jest to zajadłe krytykanctwo. I wiele mówi o krytykantach.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tanova napisał:

Panowie - strzępicie klawiaturę po próżnicy.

"Po fali krytyki, jaka pojawiła się w internecie po ujawnieniu dokumentów dotyczących zakupu, Mariusz Błaszczak zdecydował się przeznaczyć pieniądze na inny cel."

..................................................................

Czyli jednak nie po próżnicy......

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bumer napisał:

Dalej brniecie w swoim przekonaniu. Tego właśnie spodziewałem się. Polska wydaje nieporównywalnie większe kwoty na cele religijne innych wyznań, nawet tych marginalnych dla nas. To akurat nikogo z zakutych nie bulwersuje.  Kończę tą dyskusję bo ona do niczego poza banem nie doprowadzi. Ja mam pewne doświadczenia związane z wojskiem, trudną sytuacją i  kapelanem. Przyszło mi spedzać Święta Bożego Narodzenia w wojsku, daleko od domu, w czasach niepewnych. A było to w 1981 roku, dwa tygodnie po wprowadzeniu stanu wojennego. Chyba tylko ze trzech podchorążych we mszy nie uczestniczyło. Co tu dużo mówić, to tak jakby gadać ze ślepym o obrazach na ścianie, z głuchym o śpiewie ptaków. Skok na kasę? Może, każdy ocenia wg swoich wartosci i reprezentowanych postaw. Naprawdę śmieszne jest to zajadłe krytykanctwo. I wiele mówi o krytykantach.

  

Nie kwestionując niczyich potrzeb duchowych i ważnej roli, jaką pełnią kapelani - nie sądzisz, że ołtarze polowe i wyposażenie liturgiczne powinien im jednak finansować Kościół Katolicki, a nie podatnik? 

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

Polska wydaje nieporównywalnie większe kwoty na cele religijne innych wyznań, nawet tych marginalnych dla nas. 

Rozumiem, że to stwierdzenie to w ramach tytułu wątku "trochę do śmiechu".

Ale ponieważ sprawia wrażenie, że to napisałeś na poważnie to proszę napisz jakie wyznania masz na myśli i może jakiś link do kwot.

Podstawowe jest, że inne wyznania nie ssają tak kasy. Mam kumpla pastora protestanckiego. Salkę wynajmują za swoją kasę, nawet ze swoich pieniędzy organizują wystawy popularyzujące biblie. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wujot napisał:

Ale ponieważ sprawia wrażenie, że to napisałeś na poważnie to proszę napisz jakie wyznania masz na myśli i może jakiś link do kwot.

Obawiam sie ze materiałem źródłowym tej "rewelacji" jest pasek okraszony gębą Holeckiej wiec na "twarde dane" bym nie liczył.. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lexi napisał:

... jest pasek okraszony gębą Holeckiej... 

O tym pisałem kilka razy. Czy zdajesz sobie sprawę że tak o kimś nie można pisać? To urąga nie tylko wymienionej osobie ale także i forum. Przynajmniej  nie może tak pisać jako tako wychowana i obyta osoba. Wnioski wyciągnij sobie sam, jeśli potrafisz. A propos gęby, pokaż publicznie swoją. Porównamy czyś piękniejszy.

Edytowane przez Bumer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...