Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

zmiana z crossmax na ???


wermar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jeżdżę na nartach od 8 lat. Swoje umiejętności oceniam na mocną 6 z aspiracjami na więcej. Do tej pory jeździłem na nartach salomona crossmax 7.9 spaceframe 160cm z promieniem skrętu zdaje się 16, buty również salomona performa fleks 75. Teraz chciałbym spróbować jeżdzić na czymś innym. Lubię jazdę dynamiczną, szybką z raczej krótkimi ciętymi skrętami po przygotownych trasach. Mam 176cm wzrostu i 75 kg wagi. Proszę o sugestię i wskazówkę naprowadzającą co kupić. Koszt raczej obojętny. Z góry dziękuję osobą życzliwym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja Ci zaproponuje Fischera. Mam na myśli rc4 race sc, ewentualnie Hot Fire(choć to juz bardzo sztywna deska) lub troche łagodniejszy RX8 Fire.Oczywiście jeżeli zadałeś sobie troche trudu i poszukałes,poczytałes na forum to wiesz,że najlepiej przed zakupem spróbować-przetestować dana narte.Wiem,że nie każdy ma okazje ale to naprawde najlepszu sposób. Być może Twój ''teścik'' ograniczy sie do jednego tylko modelu bo będziesz się czuł na tych nartach zajebiście i sprawdzanie reszty olejesz. A gdybys potrzebował czegoś jeszcze bardziej radykalnego to zawsze jest Rc4 wc sc. Chociaż ja bym raczej proponował przejście przez ''race'' zanim dosiądziesz worlcupów. A Rc4 race sc to naprawde super narty.Bardzo miło je wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie mam takie RC4 Race Aircarbon 160cm R14 i są dobre a raczej były....chociaż nic im się nie stało

ale przetestowałem World Cupy SC 160cm R12 i w tym momencie Racy u mnie poszły (na razie w myślach) na boczny tor

jak dla mnie to niebo i ziemia na korzyść World Cupów

mam 175cm i 100kg:mad: :mad:

lekkość "powożenia" World Cupami była zadziwiająca jak em stary to nie wiedziałem,że może być tak wyczuwalna różnica między w sumie podobnymi nartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie mam takie RC4 Race Aircarbon 160cm R14 i są dobre a raczej były....chociaż nic im się nie stało

ale przetestowałem World Cupy SC 160cm R12 i w tym momencie Racy u mnie poszły (na razie w myślach) na boczny tor

jak dla mnie to niebo i ziemia na korzyść World Cupów

mam 175cm i 100kg:mad: :mad:

lekkość "powożenia" World Cupami była zadziwiająca jak em stary to nie wiedziałem,że może być tak wyczuwalna różnica między w sumie podobnymi nartami.

Myślałe o Atomic SL9 i właśnie Fisher RX. No też zapomniałem dodać , że mile widziana będzie narta "przyjazna" taka która nie potrzebuje zbyt wiele siły żeby ją opanować dlatego nie wiem czy atomic brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję już tym , którzy mi doradzili. Spróbuję gdzieś wypożyczyć

Fischer wordcup SC

Fischer RX8

i porównam. Jeśli ktoś ma jakiś inną alternatywę to proszę dopisać do listy. Jeszcze tylko pytanie co do twardości buta. Wiem , że mają być wygodne i to jest najważniejsze ale żeby dane nartki się bardziej słuchały muszą być odpowiednie. Ile minimum powinien wynosić flex przy w/w nartach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie mam takie RC4 Race Aircarbon 160cm R14 i są dobre a raczej były....chociaż nic im się nie stało

ale przetestowałem World Cupy SC 160cm R12 i w tym momencie Racy u mnie poszły (na razie w myślach) na boczny tor

jak dla mnie to niebo i ziemia na korzyść World Cupów

To mnie akurat nie dziwi.Ja tez testowałem worldcupy będąc szcześliwym posiadaczem raceów na których czułem sie świetnie.Ale po całym dniu jazdy na wc juz wiedziałem,że nadszedł czas na zmiane(zreszta bardzo szybką-mozna powiedziec,ze zasypiałem z racemi a obyudziłem sie z worldcupem;) ).

Ale zanim do tego doszło troche desek po drodze było. Dlatego proponuje wemarowi droge do worldcupów przez race.Nie znam jego jazdy,nigdy nie widziałem ale skoro sam siebie określił jako szóstke z aspiracjami to race badz RX fire będzie raczej dobry. Możliwe,że worldcup również Mu spasuje ale zdecydowanie proponował bym przetestowac przed zakupem.

Wemar,sorki za ten fischerowy subiektywizm ale dla mnie to numero uno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i porownaj wage Twoja - 75kg i Figo - 100kg. Roznica to az 25 kg.

Waga tez ma duze znaczenie.

Ja bym obstawial Jednak Race SC albo RX.

Osoba wazaca duzo wygina bez problemu w skrecie nawet Worldcupy a chuderlak bedzie sie meczyl.

Wiem bo schudlem 10 kg i jak zalozylem narty to wydaly mi sie jednak troszke twardsze i bardziej wymagajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Intersport obejrzeć i pogadać na temat nart. Faktycznie facet odradzał mi WorldCapy ze względu na moją wagę 75kg. Za to bardzo wychwalał Fischer rc4 race sc oraz VOLKI RACETIGER SC 163. Trochę namieszał mi tymi Volkami bo na Fischery już byłem bardzo napalony. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie te narty sa podobne. Skoro zdecydowałeś o zakupie nart bez testowania musisz sie liczyc z tym ,że każdy nowy pomysł padający na forum czy od sprzedajacego będzie powodował u Ciebie niepewnośc co do trafności wyboru.Ostatecznie to Ty bedziesz na tym jeżdził i Ty musisz zadecydowac co.Inni moga cos zasugerowac.Tak sie złozyło,że generalnie krążylismy w temacie Fischer i pewnie stąd decyzja o Fischerach. Jeżeli wybierzesz inaczej nie bedzie tragedi.Będziesz miał takie a nie inne narty i bedziesz na nich jeżdził.Dopóki nie będziesz miał porównanoia z innymi będziesz zadowolony.Watpliwości mogą pojawić sie gdy spróbujesz czegos innego.

Ja powtórze jeszcze raz to co juz pisałem,że Rc4 race sc to naprawde fajna narta i da Ci dużo frajdy i przyjemności. Your choice:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hucu ma chyba rację. Lubię Fishery WCSC ale to naprawdę twarda i ciężka narta. Ważę jeszcze więcej niż Figo :mad: :mad: :mad: :eek: więc dla mnie jest ok ale ty przy swojej wadze masz znacznie więcej możliwości. Możesz spróbować Fishera Race sc, Racetigera SC albo i SL (oba dość lekkie) i Rossi 8S i 9S, Equipe SC Salomona wśród slalomówek, może RX8 Fishera, Crossmaxa w12 Salomona,X-Fighta 2 Rossiego, czy K2 Apache Crossfire w top -allroundówkach? Jak cena nie gra roli to wypożyczaj, testuj i wybierz. Flexem butów się tak nie przejmuj. Powyżej 70 przy twojej wadze, jak Ci noga w środku nie latanie będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trudny wybór

Panowie, bardzo mądrze piszecie o doborze nart. Prosze pomóżcie

Mam dylemat, między fischer RC4 WC, RC Race. Waże ponad 100 kg, jeżdże na 4- w 5 stopniowej skali. Myślę również o jakiś volklach.

Poza tym czym się różnią Fischer WC a Fischer progressor?

Czy WC nie będą dla mnie zbyt trudne?

Raczej decyduję sie na progressor ale cz dobrze robię. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...