Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Aparat fotograficzny na narty


Gość bobic

Aparat fotograficzny na narty  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Aparat fotograficzny na narty

    • Nikon
      11
    • Canon
      8
    • Fujifilm
      9
    • Olympus
      3
    • Konica Minolta
      1
    • Kodak
      1
    • Hp
      0
    • Sony
      4
    • inne
      3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość bobic

Drodzy Koledzy,

1. Przepraszam, że wziąłem udział w sondzie ale nigdzie nie zauważyłem, że jest zarezerwowana tylko dla osób zarejstrowanych w czasach, gdy jeszcze nie miałem komputera.

Speedy, jako jedyna osoba z ostatnio zarejestrowanych podales swoje dane (przynajmniej wiecej niz pozostali).

2. Przepraszam, że poinformowałem "kilka" osób w sumie około 1000 :) , że taką sondę prowadzicie, ale zakładałem, że forum jest otwarte i chcecie mieć więcej członków forum skionline.pl

Cieszymy się, że nasza rzesza rośnie w siłę i coraz więcej forumowiczów przybywa.

3. Przepraszam również, że Fujifilm od 3 lat sponsoruje imprezy narciarskie a ludzie kojarzą i używają aparaty tej marki na stokach - możecie to sprawdzić w podobnej sondzie na innym forum

Cieszymy się, że jest z nami taka firma, która sponsoruje zawody narciarskie w Polsce.

4. Przepraszam również za to,że nie daję ostatniego słowa kolegom ze "starej gwardi" chociaż po krótkiej analizie widać, że większość wątków kończona jest przez 10 osób z 6000 zarejstrowanych na forum.

Tego nie rozumiem. Forum istnieje od kilku dobrych lat, ludzi się przewija wiele.

A że piszą tylko niektórzy ? Na to nie poradzę.

Cieszę się, że na forum można znaleźć fachowców z różnych dziedzin, między innymi z fotografii.

Myślałem, że uzyskamy tutaj między innymi informację od tych osób, jak najlepiej robić foty na stokach, jak się ustawić, jaki obiektyw dobrać.

No niestety .... (no comments).

życzę dobrej zabawy i mnóstwa udanych zdjęć na stoku.

Ale ..... zauważ sam, że jednak coś jest nie tak w postach niektórych użytkowników. Zbieg okoliczności ? Może, zgadza się i dlatego napisałem, że mogę się mylić. Swoją drogą sam wiesz, jak jest w biznesie, że za reklamy się płaci.

Na razie JC się nie wtrąca, był na ISPO, więc może nie miał czasu, ale sytuacja jest poniekąd "nienormalna".

Nie mam nic do tej firmy, sam zresztą wiesz, nie interesuje mnie również, jaki brand wygra w ankiecie, ale działajmy fair. Logując się, przedstawiajmy się, wpisujmy jak najwięcej informacji o sobie i nie będzie żadnych zgrzytów.

forum jest dla każdego, i każdy może śmiało pisać, dzieląc się informacjami z pozostałymi użytkownikami forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przeglądam to forum i zastanawiałem się, czy zabrać głos.

Ale o ile na nartach jeżdżę marnie, to na foto trochę się znam...

I też od niedawna mam F50 Fuji. I twierdzę, że jest rewelacyjny na takie okazje... i nie tylko. Czemu ? Bo nie muszę wykonywać wielu czynności związanych z obsługą, sprzęcik jest mały i poręczny, a jakościowo - jak napiszę, że całkiem spoko to pewnie odezwą się głosy, że reklama, więc sami sobie sprawdzajcie.

I o to chodzi - zajmuję się jazdą, a jak coś chcę cyknąć to jest pod ręką. A jak wybieram się na robienie zdjęć - to wtedy zabieram zupełnie coś innego ( lustrzanki - analog, cyfra, plus parę kilo innych rzeczy. Ale pewnie z tym nie zajechałbym zbyt daleko, więc nawet nie próbuję.

Ale jak ktoś lubi i potrafi - czemu nie ? Tak też można, kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jeżdżę marnie, to na foto trochę się znam...

I też od niedawna mam F50 Fuji. I twierdzę, że jest rewelacyjny na takie okazje... i nie tylko.

nie jest on jakiś specjalnie rwelacyjny a i cenowo też żadna atrakcja :mad: w tej klasie cenowej jest duuży wybor ale jak kto woli :D ja używam canona (a nawet dwoch) eos 50e i eos350d tylko wtedy z jazdy zostaje mało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest on jakiś specjalnie rwelacyjny a i cenowo też żadna atrakcja :mad: w tej klasie cenowej jest duuży wybor ale jak kto woli :D ja używam canona (a nawet dwoch) eos 50e i eos350d tylko wtedy z jazdy zostaje mało :)

Ja też używam Canona... ale nie na nartach, bo jak słusznie stwierdziłeś - z jazdy niewiele zostaje. Moim zdaniem dobry kompakt tu sprawdza się o wiele lepiej. I o tym właśnie pisałem - zgodnie z tematem. A tak przy okazji... to miała być szybka sonda na temat aparatów, a jak widzę powoli robi się z tego komisja śledcza .... ;-))))))

Czy gdybym używał Nikona, to nie byłoby problemu ?.... ;-))))))

A poważnie... to mój wybór i nikogo nie namawiam, a tym bardziej nie zachwalam... ale chętnie zobaczyłbym bugajsona na muldach, jak łapie zachodzące słońce z czasem 1/125 ;-))))) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
Do posiadaczy lustrzanek: czy używacie i jakich filtrów . Myślę o zakupie uv lub polara.

Ja uzywam UV. Mam caly czas nakrecony na obiektyw, poniewaz przy okazji chroni mi obiektyw przed zarysowaniem. A filtr sam w sobie nie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stosowanie filtrow UV w fotografii cyfrowej raczej mija sie z celem poniewaz matryce CCD w naszych aparatach nie sa wrazliwe na to promieniowanie, inaczej oczywiscie niz w fotografii analogowej. Jedyne zastosowanie to faktycznie ochrona obiektywu. Z tym, zeby porysowac obiektyw tak, zeby mialo to wplyw na zdjecie to juz trzeba sie postarac. Sprobujcie nakleic na obiektyw jakis element powiedzmy wielkosci 1 na 1 mm i gwarantuje, ze praktycznie nie bedzie mial wplywu na odwzorowanie. W obecnych czasach szkla obiektywow maja dosyc twarde powloki ochronne i naprawde trudno sie rysuja. Chociaz faktycznie filtorwi UV nie mozna odmowic roli ochronnej obiektywu, jednak trzeba pamietac ze dobre filty UV, ktore nie pomniejszaja kontrastu i nie powoduja powstawania flar sa po prostu drogie. Jezeli moj obiektyw kitowy kosztuje 400 pln to nie bede kupowal filtru UV za 200 pln, bo nie ma to sensu.

Jedyny filtr jaki uzywam to polaryzacyjny i ten polecam jako faktycznie majacy realny wplyw na zdjecia.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC jesteś ponad podziałami:D a jakie modele jezeli można dopytać?:P i wrażenia??:P

Ja używam:

Canona 10D -

Canona 40D -

obiektyw 70-200 2.8 USM IS

filtr polaryzacyjny Hoya Super Quality który kosztował ... nie powiem ile bo teraz można kupić o wiele taniej za 400 zł

Oprócz tego zawsze mam przy sobie Olympusa Mju 800 All Weather.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stosowanie ... Chociaz faktycznie filtorwi UV nie mozna odmowic roli ochronnej obiektywu, jednak trzeba pamietac ze dobre filty UV, ktore nie pomniejszaja kontrastu i nie powoduja powstawania flar sa po prostu drogie. Jezeli moj obiektyw kitowy kosztuje 400 pln to nie będę kupowal filtru UV za 200 pln, bo nie ma to sensu...

T.

No właśnie. A nigdy nie wiesz, co może trafić Cię w "oko". Ja też jestem zwolennikiem zakładania UV na stałe. Zwłaszcza, że lepsze " słoiki " trochę kosztują :) I stosownie do jakości obiektywu, dobieram filtr, bo oszczędanie na filtrze może znacznie pogorszyć jakość i zamienić L w zwykłego kita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...