Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SkiResort, Cerna Hora - Pec pod Snezkou


Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj! Nastal taki dzien ze przyjdzie mi odwiedzic te wlasnie osrodki w najblizszym czasie. Jako ze moje narty dotad zawsze pedzily w kierunku rodzimych stokow, slowakich vlekow i alpejskich skiliftow, nigdy jeszcze nie jedzilem w Czechach. Powiedzcie dobrzy ludzie jak tam jest?

Jesli byl ktos ostatnio to niech cos skrobnie o warunkach? Grubosc pokrywy snieznej wg. www.holidaynof.cz nie powala z nog.

Jak z utrzymaniem drog pomiedzy Pecem, Velka Upa a Janskimi Laznymi?

Czy w Pecu kupie karnet na ten caly rejon - SkiArena chyba sie tak nazywa.

Jakies info odniesnie uciech typu apress ski - imprezownie, termy itp.

pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pec, Janskie, duze - male Upy, Zacler i inne - wszystko to osobne osrodki, osobne karnety i osobne placenie, nie maja Czesi ski areala.

Grubosc pokrywy "nie alpejska", ale...... najlepsze jezdzenie w tym sezonie mialem na 30-40 cm zmrozonej skorupie w Spindlu, rowniez PS byl rozgrywany na ok 40-50 cm lodowej skorupy, takze nie jest najgorzej - wazniejsze ciut bardziej jaki to snieg, jaka przepustowosc osrodka, ile ludzi - jak utrzymany stok.

Pec jakos dotychczas omijalem, Janskie pare dobrych razy doswiadczylem, ale ostatnio sie zrazilem - bylismy w sobote z rodzina i znajomy i byla meczarnia.

Potwierdzil to samo kolega z nocnej jazdy.

Zaryzykuje stwierdzenie ze w "dobry weekend" osrodek niespecjalnie radzi sobie z przepustowoscia - i to niekoniecznie kolejek ale tras !! pelno stalych i ruchomych tyczek, bardzo szybko bardzo duzo muld, fald, kop itp., snieg nieprzyjemnie sypki, poza paroma zmrozonymi i utwardzonymi momentami.

Generalnie Czesi dbaja o przygotowanie tras, ale ilosc ludzi na nie do konca doskonalym sniegu potrafi zrobic swoje. Zaznaczam ze mialem przyjemne chwile w Janskich i generalnie osrodek jest bardzo chwalony, ale ostatnio trafialem na kiche.

Z uporem maniaka bede polecal Spindel - tylko 30 km od Janskich, najwiecej ludzi - ale i najwieksza przepustowosc, najlepsze trasy (pod kazdym wzgledem - zroznicowanie dlugosci, urozmaicenia, trudnosci itp), najwiecej knajp i atrakcji pokrewnych oraz najdrozej :)

Zycze udanego wypadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pec, Janskie, duze - male Upy, Zacler i inne - wszystko to osobne osrodki, osobne karnety i osobne placenie, nie maja Czesi ski areala.

A właśnie, że mają. W skład wchodzi Pec, Janskie, Velka Upa i Mała Upa.

Jest wspólny karnet, trochę droższy niż standardowy.

http://www.skipec.com/skiarena.php?lang=7&ro=1&spart=2

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pec, Janskie, duze - male Upy, Zacler i inne - wszystko to osobne osrodki, osobne karnety i osobne placenie, nie maja Czesi ski areala.

A właśnie, że mają. W skład wchodzi Pec, Janskie, Velka Upa i Mała Upa.

Jest wspólny karnet, trochę droższy niż standardowy.

http://www.skipec.com/skiarena.php?lang=7&ro=1&spart=2

pozdrawiam

A jezeli tak to przepraszam za zle info - nie przyuwazylem takiej pozycji na kasie w Jasnkich. Nie jezdzilem tam z noclegami i taka opcja mijala sie z celem w moim przypadku (rowniez jej poszukiwanie).

Jezeli ktos nocuje to moze faktycznie miec sens.

Pod warunkiem ze jest snieg :)

Sprawa do rozwazenia czy lepszy skibus czy wlasny woz.

Udanego pobytu jakby co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... sam pozniej w necie znalazlem opcje karnetowa ktora obejmuje Pec, Upy i Janske Lazne... A jak sie jezdzi w Velkej Upie? Czy te skibusy o ktorych pisza na stronkach Pecu i Janskich Laznych to darmowe (w ramach karnety na ski areal) czy tez trza troszku ceskich korun zaplacic za jazde?

Czy parkingi w Pecu i Janskich sa darmowe? I ostatnie... jak z cala otoczka apres ski :) w Pecu i Janskich - jest gdzie pomoczyc to i owo po nartach tudziez udac sie na pivo?

pozdrowienia

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

znacie może jakieś tanie noclegi w okolicy??

Mam zamiar wybrać się tam pod koniec tego tygodnia, ale nie mam samochodu. W związku z tym może ktoś zna jakieś połączenia Wrocław - Janskie, bo nie udało mi się znalezc zdatnego pociagu czy autobusu...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Pec pod Śnieżką

Dziś pierwszy raz byłem w tym ośrodku,zawsze jakoś nie było okazji się tam wybrać.i muszę przyznać,że nie jest najgorzej.Ludzi co prawda sporo,ale jakiś tłumów przy wyciągach nie było.Dominują orczyki,ale mi to nie przeszkadza,czasmi wolę szybki orczyk niż wolne krzesło.Trochę nie kumałem sieci skibusów,a zaparkowałem w samym Pecu i bujałem się z deskami jakieś 400m do orczyka,który za 25 kC wywoził do tras narciarskich.Powrót był łatwiejszy.Pogoda niestety mało ciekawa,choć chyba lepsza niż po stronie polskiej Sudetów.Silny wiatr unieruchomił Kopę i ponoć Szklarską.Trasy w Pecu nie należą do nadzwyczajnie wymagających,ale czerwone spokojnie nadają się do dynamicznej jazdy.Oczywiście czerwone na Jaworze najbardziej oblegane,ale faktycznie bardzo dobre do ćwiczenia skrętu ciętego.Czarna przy krześle na Hnedy Vrch oblodzona,jakby specjalnie wodą polewali.Do godziny 13.00 trasy raczej twarde,wyratrakowane,bez muld.W późniejszych godzinach zrobiło się miękko,przeniosłem się na Zahradky,gdzie mało kto jeździł,przez co trasy były jeszcze w dobrym stanie.Ośrodek rodzinny,nawet mi się podobało.Ale dojazd z Karpacza to masakra,37km jechałem prawie godzinę,droga przez Mala Upa zupełnie nieprzygotowana-błoto pośniegowe,miejscami koleiny z lodu,wąską..br...:eek:Jutro chyba powtórzę ,tym bardziej,że wieje i nie zapowiada się na otwarcie kolejek po stronie polskiej.Na dobicie nocna jazda na "Wangu" w Karpaczu;)-cały dzień dziś na deskach:p

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Odkopuję, żeby nie mnożyć tematów!

Ośrodki narciarskie skupione pod marką SkiResort, w ostatnim czasie zamontowały nowe systemy siatek i oznakowania, które mają zniechęcić, czy też nawet uniemożliwić jazdę poza trasami. Jest to wynikiem ponad 50-centymetrowych opadów śniegu, które w ostatnim czasie miały miejsce we wschodniej części Karkonoszy. Uzupełniają one system siatek i barier montowanych każdego roku przed sezonem narciarskim.

Więcej przeczytacie tutaj

 

 

SkiResort_ochranné sítě 2.JPG

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś o 16 zajechaliśmy do Janskich Lazni, szybkie rozpakowanie i o 17:30 jesteśmy na parkingu pod gondolką. Gondola wieczorem nie jeździ, ale z parkingu pod nią zabiera nas skibus, który jedzie pod krzesło Protez.

Trasa, na której odbywają się nocne jazdy ma bodajże 1800 metrów i jest bardzo fajnym rozwiązaniem na wieczorną nudę. Oczywiście stok ulizany ratrakiem, ale po 30 minutach wygląda wiadomo jak - ale warunki i tak OK. Dużo śniegu pod nartą i to czuć - sztuczny wymieszany z naturalnym. Bardzo przyjemne 3 godziny na nartach B|.

Kilka zdjęć:

j1.thumb.jpg.9b0af71a1d6a74157eb3d2d41bc7daec.jpg

j2.thumb.jpg.43887757a119eb2705bb69d53311e54b.jpg

j3.thumb.jpg.03b6fb1848afec25df76f43e131f533b.jpg

j4.thumb.jpg.ff2dafc6bf6d6c5ef0d131a4f68748f3.jpg

j5.thumb.jpg.372a82fbb4fd57829f8f61b44334f3c3.jpg

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2018 o 16:25, Robur82 napisał:

 SkiResort CERNA HORA Jańskie Łaźnie, co jest wart ten ośrodek?

, na oko nawet dłuższe niż w spindlu. Co tam wogule sa za kolejki? Nowe szybkie krzesła czy jednak coś starego i wolnego?

jak trasy utrzymanie?Jak z kolejkami w weekend

Ma ktos porównanie w stosunku do Spindla i Rokietnicy?

Witam 

Dla mnie Jańskie to najlepszy ON w okolicach. Główną gondola 8 osób. 2 kanapy z czego jedna to nowoczesna podgrzrwana parę orczyków dla początkujących i jedna kotwica 

ON porównywalny ze Szpindlem powierzchniowo a moim skromnym zdaniem lepszy. Tańszy o jakieś 35% na wszystkim od piwa po kwaterę i skipas. Jańskie to połączenie głównie z pecem pod Śnieżką malownicza trasa która pokonuje się trochę Rolbą a potem na nartach lub sankach. W jańskich jest trasa do zjazdu na sankach ok 4 km,wypożyczalnie sanek. W samej miejscowości duży parking, świetna komunikacja ski busów i sitybósw. W samej miejscowości aqacentum. Infrastruktura nowoczesna i inwestowania co roku. Jedyne czego mi brakuje w jańskich to rozrywek po szusowanu, Szpindler pod tym względem zdecydowanie wygrywa. Poza stokami to parę knajp zaledwie i wieczorami to umarło miasto prawie. Ja jeżdżę od kilku lat tam i ew pec, 

Zdecydowanie warto odwiedzić w porównaniu do Karpacza czy Szklarskiej to przepaść na korzyść Czechów 

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wypoczynku 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cerna Hora z pecem, cernym dolem i velka upa jest zdecydowanie lepszym ośrodkiem niz Szpindlerowy Młyn. Byłem dwa tygodnie temu pierwszy raz w obu ośrodkach i mnie Szpindlerowy Młyn bardzo zawiódł. Strasznie drogo, a infrastruktura nie robi szału. Tras również mniej, a ludzi bardzo dużo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona sympatyków Cernej Hory. Dodam jeszcze, że o 5 minut drogi od Jańskich Łaźni jest jeszcze jeden, nieco bardziej kameralny ośrodek - Cerny Dul, z dwiema kanapami, kilkoma orczykami i 8 km niebieskich i czerwonych tras (w tym bardzo duży i fajny kidpark), na tym samym skipassie. Nawet gdy w Jańskich jest tłoczno, to tam nigdy nie spotkałam kolejek do wyciągu, poza tym kwatery i hotele są sporo tańsze, a problem transportu rozwiązuje często kursujący skibusik.

Jeśli chodzi o rozrywki po nartach to akurat nie jestem wymagająca - mnie wystarczy fajna knajpa i miłe towarzystwo :).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne zdanie, aczkolwiek byłem tylko w części Cerna Hora (bez przejazdu do Pecu). Trasy są tu mniej więcej 2-krotnie węższe niż w Rokytnicy i Spindlerowym, prowadzą w połowie dawnymi przecinkami po wyciągach, prostymi jak strzała (albo pod gondolą, z omijaniem słupów), brakuje też stromych odcinków. Mimo to, podobało mi się, bo ogólnie wszystkie 3 ośrodki prezentują wysoki poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś perfekcyjny (no prawie ;)) dzień na nartach.

Zaczynamy od 8:30 z parkingu pod gondolą w Janskich. Testujemy różne trasy, główną gondolę, szybkie krzesło Hofmanky, wolniejsze krzesło Protez, orczyk Andel.
Warunki OK - na górze dużo naturalnego śniegu, na dole przewaga sztucznego raczej. Z rana wszędzie na bieżąco, po 10:30 robi się ciaśniej i trzeba już kombinować z wyborem wyciągu. Trasy różne - część szersza, część baaaardzo wąska jak na dzisiejsze standardy (węższe niż np. stara 4 w Szczyrku), mimo to zabawa przednia.

 

j1.thumb.jpg.169d5ce38c05e39dba7a0deb3196fc9d.jpg

j2.thumb.jpg.abc5d1730bc107e3f052791f1305a927.jpg

j3.thumb.jpg.4639f3269406d8ae2b14e630d5bb36ff.jpg

j4.thumb.jpg.62ec68e48ec8f379f24604ff60f679bf.jpg

j5.thumb.jpg.68560ad292e80a5ac3743e35bf93006c.jpg

j6.thumb.jpg.b78514c4ca211bb2291f09e5ba7defc6.jpg

j7.thumb.jpg.7e24706ba462096e9e0e3a4e84daaaff.jpg

j8.thumb.jpg.4665c382159478435d6e759f482ecaa1.jpg

j9.thumb.jpg.5763bc58b4b20288d8abe070d0908f4e.jpg

j10.thumb.jpg.6d9c9c03e3c31735626850cc443442b1.jpg

j11.thumb.jpg.247e9f4d43cbc7a8349254cf5a6f45eb.jpg

j12.thumb.jpg.9e70aa47a4a72e6a6dffeb93d4cd2a83.jpg

 

O 12:00 wjeżdżamy znów gondolą na sam szczyt, idziemy kawałek do sympatycznego ratrako - autobusu, który podrzuca nas kilkaset metrów na sam szczyt Cernej Hory. Stamdąd już na nartach płaską nartostradą w stronę Pecu. Po drodze jeszcze jeden kawałek pojazdem na gąsienicach, znów przepinka w narty i jesteśmy na fajnych polanach - królestwo naturalnego śniegu bez żadnego naśnieżania :). 

Później Zahradky i nieco zmęczony życiem stok, na nim posiłek - jak przystało na Czechy smażony ser ;).

Z Zahradek na Hnedy Vrch i tam naaajlepsza jazda dziś mimo popołudniowej pory. Lodowa czarna trasa i lepiej przygotowana objazdowa czerwona - można było się fajnie zmęczyć :P.

Na sam koniec atakujemy orczyk Javor ale tam trasa niezbyt ciekawa, a i kolejka do dwóch równoległych orczyków spora. Stamtąd skibusem do Janskich i jesteśmy w hotelu.

 

j14.thumb.jpg.851b44585780537d03f6c52fbb8a5291.jpg

j15.thumb.jpg.bf41cb0059e25f84fbafc23a3f6e8b5c.jpg

j16.thumb.jpg.0cea4af47341c95d5de7307173fca9b8.jpg

j17.thumb.jpg.7477b74a79702380a80014e5ac9d5357.jpg

j18.thumb.jpg.080f85fb6f60eb0f68753eee9f259207.jpg

W marcu, po feriach, gdy nie ma już tylu ludzi musi to być naprawdę genialny ośrodek, a raczej kilka sąsiednich - w Polsce takiej różnorodności tras nie da się uświadczyć nigdzie, nawet w Szczyrku. Polecam!

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że Tobie @Ratrak się spodobało. Jakbyś kiedyś w te strony się wybierał to koniecznie jeszcze Rokytnice nad Jizerou. Teraz rozumiesz, że częściej jeżdżę na narty do Czech jak w Polsce. Pogoda Wam dopisała, a często ludzie opiniują ON (niesłusznie) po pogodzie jaką zastają. Sądząc po pięknych zdjęciach, pogodowo trafiliście idealnie, nie zawsze tak jest, ale na pierwszą wizytę, super...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny piękny dzień na nartach, ciężko się o tym pisze z perspektywy biurka w firmie w mieście :|.

Początek tradycyjnie z parkingu pod gondolą, potem parę razy Hofmanky i szybkie krzesło wzdłuż tej trasy. Nauczeni doświadczeniem i narastającą frekwencją przebijamy się górą do Pecu, a tam Hnedym Vrchu po prostu bajka - szaleństwo na naturalnym śniegu, na czerwonej trasie z fajną czarną ścianą na początku :P. Kij zanurzył się cały, a ma 125 cm więc pokrywa naprawdę zacna. Po nartach wsiadamy do skibusa i jedziemy do Jańskich, szybkie ogarnięcie na parkingu i powrót do miasta, niestety.

Ośrodek naprawdę bardzo fajnie zorganizowany - włodarze naszych ośrodków mogą brać przykład.

Garść zdjęć:

j21.thumb.jpg.36c4e47660a0acdf3b54668087c5c1de.jpgj22.thumb.jpg.48a407f727924248e3ca466ea894cd50.jpgj23.thumb.jpg.4925859470b8f8af73323505efb5316b.jpgj24.thumb.jpg.f31b7dafcc35a88c6175afb78e6c2e2e.jpgj25.thumb.jpg.094368ffda0d60d1c92a766a0f1fba03.jpgj26.thumb.jpg.60990585a9b0c298101f3ca5cd262b17.jpgj27.thumb.jpg.9ce92a11033c489974d258b84d2f8d07.jpgj28.thumb.jpg.2cf8776ce9d6362941cd5d8bfa3e4db0.jpgj29.thumb.jpg.efe63f3214ef86cb8c8091fa05056a4b.jpgj30.thumb.jpg.ac6be716f8cf30fa5c4c86b25aef9119.jpgj31.thumb.jpg.f6a99a94e8c9001ccbffec940e37ae2b.jpgj32.thumb.jpg.51b73c938e797b3f302c59016898352b.jpgj33.thumb.jpg.e3056dc5d35652201ba65911c3e7c11b.jpg

Z narciarskim pozdrowieniem! ;) Do Czech zapewne wrócimy w marcu, po feriach gdy będzie tam pewnie pusto!

  • Like 11
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...