Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SkiResort, Cerna Hora - Pec pod Snezkou


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Robur82 napisał:

Był Ktoś w tym tygodniu w Jańskich albo w Spindlu?

Jak tam z kolejkami? Jutro będziemy pewnie w Jańskich, ekipa zebrana nie chce póxniej słuchac marudzenie że wyciągłem towarzystwo w kolejki:D

Witam. 

Byliśmy w janskich w ostatni pon wt środe. 

Kolejki do gondoli - do 10 rano max 5 min

po 10 rano - od 10 do 20 minut max .

wyciàgi krzesełkowe od na bieżąco do 15 min, zależy jak sie trafi, najszybciej szła ta 6 kanapa „hofmanky”

Jazda wieczorna na bieżàco.

warunki bardzo przyzwoite do jakiejś 13, potem troszke lodu i odsypów ale i tak całkiem dobrze. Śniegu dużo, zero przetarć, kamieni itd.

Edytowane przez Inkwizytor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robur82 napisał:

Moje wrażenia

Moim zdaniem trasa pod gondolą warta uwagi, reszta krótkie, wyciąg hofmanki jak te nowe w Białce, wypasiony, szybki grzeje w tyłek ale krócitki, dokładnie jak te nowe w Białce, kolejea 5 min tam tylko raz trafiłem, tak z marszu

Starym wolnym krzesłem nie jeździliśmy, 

Do dondoli kolejki do 14.30 gdzieś na jakieś 10-15 min, 

Po 14 lód zaczoł wychodzić 

Jak mam wybór Jaworzyna czy Jańskiego biorę Jaworzynę, zdecydowanie bardziej jestem najeżdżony

Zdjęč nie mam tylko 2 pstryknołem

IMG_20180217_093444443.jpg

IMG_20180217_093441295.jpg

"Reszta krótka"? Ford Cernohorska to prawie 3km jazdy. 

Hoffmanky mają 1400m. Krociutko to jest w Zieleńcu :)

 

Edytowane przez rung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Robur82 napisał:

Moje wrażenia

Moim zdaniem trasa pod gondolą warta uwagi, reszta krótkie, wyciąg hofmanki jak te nowe w Białce, wypasiony, szybki grzeje w tyłek ale krócitki, dokładnie jak te nowe w Białce, kolejea 5 min tam tylko raz trafiłem, tak z marszu

Starym wolnym krzesłem nie jeździliśmy, 

Do dondoli kolejki do 14.30 gdzieś na jakieś 10-15 min, 

Po 14 lód zaczoł wychodzić 

Jak mam wybór Jaworzyna czy Jańskiego biorę Jaworzynę, zdecydowanie bardziej jestem najeżdżony

A moje wrażenia są całkowicie przeciwne. Czytając Twoją relację wydaje mi się jakbyś jeździliśmy zupełnie innych ośrodkach. Dłuższych tras w Czechach chyba nie ma. Do Twojego porównania z Jaworzyną nie mogę się odnieść bo Jaworzyny nie znam. Życzę Cì przyjemnego szacowania w Jaworzynie. Ski Resort Cerna Hora nie będzie za Tobą płakać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robur82 napisał:

O Zieleńcu nie wypowiadam się

Dla mnie takie ośrodki nie istnieją

Co do 3km Jańskich, szeroko przyjemnie na górze, do połowy gdzieś nawet pewnie nie całej połowy a dół niestety wąski, dość płaski

Ostatnio 0,5 km wąziutkie gardło z korkiem na mostku, ciężko wogule liczyć jako trasę, poprostu bezproduktywny dojazd do gondoli

No stoku trzeba przyznać, że jest tanio, co prawda my tylko w knajpkę przy gondoli odwiedzaliśmy ( jak była duża kolejka to browarek) ale piwko poniżej 8zl, gulasz poniżej 10zł

W knajpach na górze nie byliśmy

Przy Twoich oczekiwaniach powinieneś jeździć w Alpach, a nie Czechach!B|

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Robur82 napisał:

O Zieleńcu nie wypowiadam się

Dla mnie takie ośrodki nie istnieją

Jeżdżę na nartach od wielu lat ( najstarsi górale nie pamiętają od kiedy). Odwiedziłem naprawdę sporo ON w różnych regionach Polski i Europy i nigdy nie odważyłbym się napisać takiej opinii jak Ty. Twoja opinia o Zieleńcu i bliżej nieokreślonej grupie ON, nic nie świadczy o tych ośrodkach, tylko o Tobie. Dwa przykłady, pierwsze z brzegu: Mateusz Garniewicz, olimpijczyk z Soczi wychował się na stokach Malty w Poznaniu (pewno nawet nie słyszałeś). I najświeższy przykład Paweł Babicki ( pogromca Bode Millera) najsłynniejszy ostatnio polski alpejczyk ( jego zjazd w Bormio na jednej narcie) często trenował na przełęczy Jugowskiej, na stoku przy Zygmuntówce, pewnie nawet nie wiesz gdzie to jest. O ortografii to prawie nigdy się nie wypowiadam, każdy ma czasem gorszy dzień albo mu się palec omsknął na klawiaturze... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że dla początkujących zbyt stromo, trochę się czepiacie. Zieleniec to w większości 300-metrowe talerzyki. Na jednej łące o "imponującym" przewyższeniu 140m postawili dwie krzyżujące się kanapy (prawie jak w Ischgl):) ale to jeszcze nie czyni z Zieleńca prawdziwej stacji narciarskiej. A Cerna Hora nie każdemu musi się podobać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robur82 napisał:

Na nasłonecznionych odcinkach trasy zaczynają degradować się lekko, krzesło 4-osobowe to starsze bez kolejki od razu zadek posadzony i w górę, i trasy pod nim dużo więcej niż pod hofmankami,  przyjemnie szeroko, kawałek wypłaszczenia jedyny mankament, na dole słońce miło grzeje

IMG_20180218_101113792.jpg

IMG_20180218_101106047.jpg

Ten odcinek o którym piszesz (Protěz) jest dokładnie tak samo długi jak Hoffmanky,  a do tego w 1/3 płaski. 

Czytam Twoją relacje z JL i mam wrażenie że Twoje opinie,  to nie rzecz gustu,  tylko jakiejś innej percepcji rzeczywistości. Może to przez te piwka? ;)

Dzisiaj na olimpiadzie rozegrano giganta na trasie krótszej niż Hoffmanky ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z Łowicza bardzo się mylisz twierdząc że mało kto chce jechać na weekend w opisanej przez ciebie konfiguracji. Mi zdarza się zrobić taki wypad 2do3 razy w sezonie. W naszym przypadku Czechy to jedyna opcja jedziemy z okolic Szczecina. Przez lata zjedziłem większość w okolicach i Jańskie to jedyna słuszna koncepcja, konieczne z przyjazdem do pecu ok 14. Sama trasa w słoneczne dnia jest bardzo urokliwa i stanowi swego rodzaju atrakcje. Jak ktoś bystry to można Śnieżkę wypattzyc. Właśnie rozważam tak na zamknięcie sezonu uderzyć, niestety pierwsze dwa weekendy marca odpadają zostaje mi najbliższy lub trzeci marcowy. Pojechał bym w marcu, taniej i łatwiej o kwaterę ale obawiam się o pogodę. 

Może szanowne grono coś podpowie, doradzi 

Pozdrawiam wszystkich pozytywnych wariatów co Ruszają w środku nocy na stoki mając do pokonania 400+ km 

A myślałem że to tylko ja tak mam 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PNIKO napisał:

Może szanowne grono coś podpowie, doradzi 

Pozdrawiam wszystkich pozytywnych wariatów co Ruszają w środku nocy na stoki mając do pokonania 400+ km 

A myślałem że to tylko ja tak mam 

Znam takich co jadą na 1 dzień z Wrocławia na lodowiec w Austrii :) mi zdarza się wyskoczyć w piątek po pracy na weekend na hintertuxie :)

A co do Czech to w 2. połowie marca w Karkonoszach może być pięknie, w ub. roku 26.03 w Špindlerovym miałem chyba najlepszy dzień sezonu :)

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatni taki dzień w tym roku... Od jutra zamknięte i w weekend dogrywka na tym co nie stopnieje. 
A dzisiaj rano niespodzianka w postaci lekkiego mrozu i kilku centymetrów puchu. Minus taki, że ceny ciągle jak w sezonie. 
Do południa bajkowo, potem słońce zaszło, a wyszedł "brąz", ale też było ekstra bo ludzie pouciekali i miałem stok dla siebie :)
Nie licząc biednego Pana w dżinsach, za to bez rękawiczek, który rozpaczliwie walczył z Protěžem :(

PSX_20180402_130700.thumb.jpg.78bbb5d570b0ac36a27a44fec9cf42cf.jpg

PSX_20180402_104923.thumb.jpg.9c34b4a159aa8e8d25d1fb6bdfd447f5.jpg

PSX_20180402_103842.thumb.jpg.8710025f58fb7af05891d93b26ab26ad.jpg

PSX_20180402_103730.thumb.jpg.ef75eaa756f8b5a2fb2694906ac0a095.jpg

PSX_20180402_103929.thumb.jpg.5f139231fdac8528c1e313919bb7ea04.jpg

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Dzisiaj uzupełniałem ceny skipassów w ośrodku SkiResort ČERNÁ HORA - PEC i zwróciłem uwagę na ciekawą ofertę w cenniku. Od razu zaznaczę, że nie pamiętam, czy taka oferta na skipassy była już wcześniej. Chodzi mi mianowicie o "Skipass Przenośny", czyli o taki, z którego mogą korzystać dwie osoby, na zmianę, przez cały czas ważności skipassu. Moim zdaniem jest to bardzo interesująca oferta dla rodziców, którzy przyjeżdżają na narty z dzieckiem, dziećmi i jedno z nich zawsze zostaje opiekować się pociechami.

Przykładowe ceny:

Dorosły 1 dzień 880 koron / przenośny 1060 koron
Dorosły 6 dni 4280 koron / przenośny 5140 koron

Jakie jest Wasze zdanie o takiej ofercie? Spotkaliście się już z podobną propozycją w innych stacjach?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JC napisał:

Dzisiaj uzupełniałem ceny skipassów w ośrodku SkiResort ČERNÁ HORA - PEC i zwróciłem uwagę na ciekawą ofertę w cenniku. Od razu zaznaczę, że nie pamiętam, czy taka oferta na skipassy była już wcześniej. Chodzi mi mianowicie o "Skipass Przenośny", czyli o taki, z którego mogą korzystać dwie osoby, na zmianę, przez cały czas ważności skipassu. Moim zdaniem jest to bardzo interesująca oferta dla rodziców, którzy przyjeżdżają na narty z dzieckiem, dziećmi i jedno z nich zawsze zostaje opiekować się pociechami.

Przykładowe ceny:

Dorosły 1 dzień 880 koron / przenośny 1060 koron
Dorosły 6 dni 4280 koron / przenośny 5140 koron

Jakie jest Wasze zdanie o takiej ofercie? Spotkaliście się już z podobną propozycją w innych stacjach?

Bardzo fajne rozwiązanie, coś podobnego funkcjonuje w Ski Amade, nazywa się to karnet dla młodej rodziny.

https://www.skiamade.com/pl/zima/karnet/oferty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2018 o 09:45, JC napisał:

Dzisiaj uzupełniałem ceny skipassów w ośrodku SkiResort ČERNÁ HORA - PEC i zwróciłem uwagę na ciekawą ofertę w cenniku. Od razu zaznaczę, że nie pamiętam, czy taka oferta na skipassy była już wcześniej. Chodzi mi mianowicie o "Skipass Przenośny", czyli o taki, z którego mogą korzystać dwie osoby, na zmianę, przez cały czas ważności skipassu. Moim zdaniem jest to bardzo interesująca oferta dla rodziców, którzy przyjeżdżają na narty z dzieckiem, dziećmi i jedno z nich zawsze zostaje opiekować się pociechami.

Przykładowe ceny:

Dorosły 1 dzień 880 koron / przenośny 1060 koron
Dorosły 6 dni 4280 koron / przenośny 5140 koron

Jakie jest Wasze zdanie o takiej ofercie? Spotkaliście się już z podobną propozycją w innych stacjach?

Bardzo przydatna opcja, zwłaszcza przy dłuższych wyjazdach. My zazwyczaj, tam gdzie to możliwe ratowaliśmy się karnetami czasowymi. Jedna osoba na nartach ,druga z maluchem na sankach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

Ale Andel odpadają pierwszy.

Też kończę na Pradziazie (dwa lata temu) lub w Harrachovie (zeszły sezon).

Zdecydowanie Andel w Janske Lazne jest pierwszą trasą otwieraną w Czechach. Często zaczynam tam sezon. Któregoś roku (około 10 lat temu) byłem na nartach 30 albo 31 października i nie mówię tu o skiturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna bardzo szybko otwierają jeszcze jedną  króciutką trasę w Moninec. Moninec jest koło Taboru, między Pragą a Czeskimi Budziejowicami Ale tam produkują śnieg w sposób podobny (lub ten sam) jak w BSA. Nigdy tam jednak nie byłem i jak się tam jeździ nie wiem.  Czesi Moninec nazywają Czeska Syberia, a Praded czeskim lodowcem.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Od niedawna bardzo szybko otwierają jeszcze jedną  króciutką trasę w Moninec. Moninec jest koło Taboru, między Pragą a Czeskimi Budziejowicami Ale tam produkują śnieg w sposób podobny (lub ten sam) jak w BSA. Nigdy tam jednak nie byłem i jak się tam jeździ nie wiem.  Czesi Moninec nazywają Czeska Syberia, a Praded czeskim lodowcem.

W Monincu maja potężna fabrykę sniegu TechnoAlpin. Myśle ze wydajność jest tak z 5-6 razy to co na BSA. Był pomysł śnieżenia tym ich najdłuższej trasy. Z tymi zabawkami jest jednak problem w postaci kosztow produkcji sniegu, bo o ile lanca jest najtańszym sposobem na zrobienie sniegu o tyle te maszynki to sposób mega drogi.

Edytowane przez Cosworth240
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...