Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Turracher Hohe


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli koniec kadru, to koniec kolejki, to jeszcze nie jest tak źle :wink: Ciekawe jak będzie w okresie świątecznym, kiedy my będziemy...

Z mojego doświadczenia wiem,że nawet w najgorętszych okresach ta kolejka to dokładnie tyle co widać w kadrze.

I zazwyczaj jest ona taka w godzinach między 10:00 a 11:30.

To żadna kolejka,nawet dla takiego leniucha kolejkowego jak ja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Skoro tak, to ja Ciebie pozdrawiam z niskich Sudetów :smile:

Ale po powrocie ze Szpindla nic pisał nie będę bo po co :wink:

Kurcze a ja chciałem napisać jak było w Szpindlu w czwartek i wrzucić parę fotek. Ale skoro juice pisze po co - to ja się też nie będę wychylał.

Ograniczę się więc tylko do pozdrowień!!!:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów z Turracher Hohe. Postaram się napisać kilka zdań po powrocie. :happy:

Dzięki za pozdrowienia.

Czekam z niecierpliwością na relację z pobytu.

Przyznam,że wolałbym abyś nie czekał z tym aż do powrotu.:rolleyes:: :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, żebyś nie umarł, mogę podać jak było w piątek.

Trasy przygotowane perfekcyjnie, po stronie jeziora prawie beton.

Na trasach dostępnych z Kornockbahn idealne warunki do jazdy, nieomal do końca dnia. Ponieważ to był mój 6 dzień jazdy (ale pierwszy w TH), krawędzie już miałem na tyle stępione, że lepiej mi się jeździło na Kronock, właśnie przez to, że tu było trochę mniej twardo.

Frekwencja stosunkowo wysoka, jak dla mnie - w ciągu całego dnia tylko raz udało mi się jechać na kanapie samotnie. A tak za każdym razem od 40- 100% obsady i były b. niewielkie kolejki do kanap (1-3 min. czekania). Może to urok piątku, nie wiem bo to był mój pierwszy raz w TH. Choć oczywiście nie przekładało się to na nadmierny tłok na trasach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszło wrócić do szarej rzeczywistości, po 3 dniowym pobycie w TH...:sad:Muszę przyznać, że gdyby nie skionline, prawdopodobnie nigdy bym nie słyszał o TH (szczególne podziękowania dla MB za przedwyjazdowe informacje:smile:), a trzeba wiedzieć, że ośrodek wart jest odwiedzin. Z Tychów to zaledwie 670 km. Mieścina bardzo kameralna, cicho i spokojnie (przynajmniej o tej porze), w zasadzie tylko hotele i pensjonaty + intersport (nie widziałem nawet żadnego sklepu spożywczego, choć też specjalnie go jakoś nie poszukiwałem :smile:). Narciarsko to tylko 38 km tras (zdecydowanie wystarczających na 3-4-dniowy pobyt), tras bardzo urozmaiconych i dobrze przygotowanych, w większości czerwonych. Od strony Kornock bardzo fajna 1, która nawet późnym popołudniem dobrze się prezentowała. Z drugiej strony jeziora (przeprawa przez jezioro, to taka swoista atrakcja:smile:) moim zdaniem zdecydowanie lepiej - duży wybór tras, dla każdego coś miłego. Na mnie największe wrażenie zrobiła trasa FIS nr 20 (r e w e l a c j a). Świetne tez trasy nr 23 i 24. Tutaj zdecydowanie długi orczyk powinien być zastąpiony kanapą, ale z drugiej strony, spowodowałoby to pewnie zwiększenie liczby narciarzy na tych trasach (teraz puściutko...). Pewnym minusem jest niewielka ilość knajpek przy trasach. Ale co to za minus...:wink:.Jeśli chodzi o ilość narciarzy, to w czwartek i piątek pusto, choć były momenty niewielkich kolejek szczególnie przy Kornockbahn i Turracherbahn, ale raczej gorzej wyglądało, niż się czekało. Natomiast sobota już tłumnie, co dawało się bardziej we znaki na trasach, niż w kolejkach. W przeciwieństwie do innych ośrodków bardzo rzadko słychać rodaków, a na stokach praktycznie nie widać...snowboradzistów:cool::Ogólnie bardzo udany wypad, jestem pewien, że tam jeszcze wrócę.

20150319_100048.jpg

20150319_100127.jpg

20150321_090603.jpg

20150321_090806.jpg

20150321_100258.jpg

20150321_105825.jpg

20150321_111241.jpg

20150319_100048.jpg.6011d1992632f75d4d0d2cd73aa355d4.jpg

20150319_100127.jpg.cb25cd392b73107e658134bdba47a20d.jpg

20150321_090603.jpg.3f97d668a09495e57f45cc82e1dd233c.jpg

20150321_090806.jpg.033e79a93e069e04719e2e52bfd09a96.jpg

20150321_100258.jpg.7cf21771a6c47472923618d8c68fd103.jpg

20150321_105825.jpg.05c3152635ca8773f4b5cb3f84e1256e.jpg

20150321_111241.jpg.fc1d8395d6ed3dd65c9dcd87b23ad3c0.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w TH raz w grudniu 2013 i planuję powrócić. Jeździłam 2 dni, trzeciego też bym się pewnie tam nie nudziła. My jeździliśmy głównie po czerwonych trasach, które na swój kolor zasługują, mają trudniejsze "ścianki", ale są bardzo szerokie i przyjemne. Moje ulubione trasy tam to FISowska 20 i równoległa do niej, krótsza 19, chociaż 1 ze szczytu Kornock też bardzo bardzo :angel:

Edytowane przez idealist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek i MB,jakie trasy tam dominują?

Więcej trudnych,czy łatwych? Tak pytam o Wasze odczucia,a nie oznaczenia samych tras. :)

Myślałem,żeby w przyszłym roku pojechać tam na weekend z Żoną.

Może macie też namiary na fajne kwatery w rozsadnych pieniądzach?

Z gory dzięki! :)

Nie wiem jak jeździ Twoja żona, ale trasy generalnie ( w moim odczuciu) nie należą do trudnych i każdy "jeżdżący" narciarz nie powinien mieć problemów, choć na niektórych z nich zdarzają się "ścianki" i stąd pewnie oznaczenie większości tras na czerwono. Bardzo przyjazna dla początkujących jest niebieska trasa nr 28 do Zirbenwaldbahn, a i na trasach 23 i 24 (choć oznaczone na czerwono) każdy powinien sobie poradzić. Pozostałe trasy też bez żadnego bólu, może za wyjątkiem końcówki trasy 21, która przechodzi w czarną 35.

Jeśli chodzi o noclegi, to ja spałem tutaj: www.utner-appart.at . Fajny apartament ok 450 m od Panoramabahn-jeśli nie chcesz ruszać auta skibus przed wejściem do budynku. Koszt za 3 osoby dorosłe za 3 noce 342 EUR ze śniadaniem (możliwość zamówienia kolacji) + 2 EUR klimatycznego za dobę od osoby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Keszelski i dzięki Przemek.

Miałem napisać ,że wspomnienia wróciły,lecz one nie wróciły.One ciągle są!:rolleyes::

Jakoś ten rok mi się nie układał i jak dotąd tylko raz byłem w tym sezonie i to w listopadzie.

No trudno.:sorrow:

Johny jedź z "Dżonką"śmiało.

Nigdzie nie zazna tam takiej ekstremy żeby zjechać nie dała rady.

Nawet ta FISówka w tej końcówce gdzie przechodzi w czarną ma "kanał ulgi",czyli taki "familienabfarth".

Co do frekwencji.

Obserwujemy kamerki razem z SB.I zgodnie stwierdzamy,że frekwencja wzrosła zdecydowanie.

Trzeba przyznać,że kilka lat wstecz nawet w weekendy nigdzie nie było ekstremalnie długich kolejek.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny jedź z "Dżonką"śmiało.

Nigdzie nie zazna tam takiej ekstremy żeby zjechać nie dała rady.

Nawet ta FISówka w tej końcówce gdzie przechodzi w czarną ma "kanał ulgi",czyli taki "familienabfarth".

Dokładnie :smile:

Co do frekwencji.

Obserwujemy kamerki razem z SB.I zgodnie stwierdzamy,że frekwencja wzrosła zdecydowanie.

Trzeba przyznać,że kilka lat wstecz nawet w weekendy nigdzie nie było ekstremalnie długich kolejek.

Czytałem Wasze starsze wypowiedzi na temat TH i chyba faktycznie jest już nieco tłoczniej, szczególnie w sobotę trzeba było uważać na trasach, ale to były raczej momenty skumulowanego najazdu narciarzy, bo po kilkunastu minutach można było jechać tą samą , już prawie pustą trasą :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję Wam za szczegółowe porady.

Trudno mi jest planować coś na rok do przodu,ale przynajmniej plan już jest. :cheerful:

Kiedy najlepiej tam jechać? Chodzi mi oczywiście o warunki narciarskie,jak i ilość ludzi itp.

PS.Coś mi się wydaje,że jakby pojeździła przynajmniej ze 2 dni po porządnych trasach,to nagle się okaże, że umie dużo więcej niż się jej wydaje. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Małe "odświeżenie" tematu :wink: może ktoś ma namiary na fajne i sprawdzone noclegi w Turracher? :smile:

Wiem, wiem, jest booking i inne tego typu strony, ale po pierwsze wolnych ofert na luty to tam tyle co kot napłakał :eek: a po drugie dobrze być w sprawdzonym miejscu :rolleyes::

Szukamy w ogóle ośrodków gdzie stacje wyciągów są na wyciągnięcie ręki, bo jedziemy z młodszą latoroślą, więc odpada dłuższy dojazd kiedy trzeba będzie się zamieniać z opieką. Jak ktoś ma inną propozycję na wyjazd z małym dzieckiem to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe "odświeżenie" tematu :wink: może ktoś ma namiary na fajne i sprawdzone noclegi w Turracher? :smile:

Wiem, wiem, jest booking i inne tego typu strony, ale po pierwsze wolnych ofert na luty to tam tyle co kot napłakał :eek: a po drugie dobrze być w sprawdzonym miejscu :rolleyes::

Szukamy w ogóle ośrodków gdzie stacje wyciągów są na wyciągnięcie ręki, bo jedziemy z młodszą latoroślą, więc odpada dłuższy dojazd kiedy trzeba będzie się zamieniać z opieką. Jak ktoś ma inną propozycję na wyjazd z małym dzieckiem to chętnie wysłucham.

W kilku ośrodkach pojawił się bilet Jungfamilienkarte -1 bilet dla 2 rodziców(dziecko do lat 3lat) dający możliwość wymiany skipasem pomiędzy rodzicami.

np;

http://www.skiwelt.at/de/jungfamilienkarte.html

http://www.planai.at/de/tickets-preise/preise-winter/familien-kinder#Jungfamilienkarte

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocleg w TH wstępnie zaklepany...

Nie wiem czy była o tym tutaj mowa, ale w Turracher Höhe od tego sezonu otwierają (grudzień 2015) nową 6-osobowe krzesło Schafalm :biggrin: co skutkuje czterema nowymi trasami.

Dalsza część inwestycji przewiduje rozbudowę ośrodka narciarskiego na Schafalm o dwa inne zjazdy (2 kilometry tras zjazdowych) na 20 hektarach i zakończy się latem 2017 roku.

Fajnie, że też inwestują :wink:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku ośrodkach pojawił się bilet Jungfamilienkarte -1 bilet dla 2 rodziców(dziecko do lat 3lat) dający możliwość wymiany skipasem pomiędzy rodzicami.

np;

http://www.skiwelt.at/de/jungfamilienkarte.html

http://www.planai.at/de/tickets-preise/preise-winter/familien-kinder#Jungfamilienkarte

A wiadomo jak jest w TH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była o tym tutaj mowa, ale w Turracher Höhe od tego sezonu otwierają (grudzień 2015) nową 6-osobowe krzesło Schafalm :biggrin: co skutkuje czterema nowymi trasami. Dalsza część inwestycji przewiduje rozbudowę ośrodka narciarskiego na Schafalm o dwa inne zjazdy (2 kilometry tras zjazdowych) na 20 hektarach i zakończy się latem 2017 roku.
Fajna inwestycja, sensowna i potrzebna - ale z tymi 4 trasami to bym nie do końca :)

Turrach_Pistenplan_Schafalmbahn.jpg

Dobrze że rozbudowują, bo to świetne miejsce w swojej klasie; i fajne że coś wreszcie w Karyntii drgnęło po paru latach kompletnego zastoju.O ile wiem były też jakieś plany na Gerlitzen przez tym sezonem - nowe krzesło chyba wybudowali, w zamian starego? (do sprawdzenia)
A wiadomo jak jest w TH?
Zależy o co pytasz - są np. pakiety rodzinne - rodzice z dzieciakami http://www.turracherhoehe.com/en/tariffs/family-ratesCo do ew. jazdy na zmianę rodziców na 1 karnecie - to bylbym ostrożny w tym ośrodku:http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17681-Karnety-narciarskie-kupi%C4%87-sprzeda%C4%87-z-drugien-r%C4%99ki...-czy-wolno?p=120255&viewfull=1#post120255ale zapytaj może w kasie czy nie ma jakiegoś rozwiązania - akurat w TH bym nie wykluczał, bo znam inne sytuacje są - mimo braku w cenniku :)

Turrach_Pistenplan_Schafalmbahn.jpg.0978d69ea6674cbd769dcfb705912fec.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna inwestycja, sensowna i potrzebna - ale z tymi 4 trasami to bym nie do końca :)

[ATTACH=CONFIG]24023[/ATTACH]

Wiesz, jak to jest, dobry PR połową sukcesu :wink: to było info z ich oficjalnej strony, ale jak potem przyjrzałam się tej mapce to już było wiadomo, że to "chłyt" marketingowy :biggrin: jednak dobre i to.

Zależy o co pytasz - są np. pakiety rodzinne - rodzice z dzieciakami

http://www.turracherhoehe.com/en/tariffs/family-rates

Właśnie to widziałam, ale tam jest mowa o sezonie 2014/15 - więc nie wiem czy to jakiś błąd czy raczej stara informacja, co obstawiam, bo już w niemieckojęzycznej stronie mamy inne zapisy:

http://www.turracherhoehe.at/de/tarife/familienpreise

Cóż, będzie trzeba czekać na dokładniejsze informacje lub po prostu skrobniemy do nich :wink: najbardziej interesowałaby nas skipass kilkudniowy z możliwością wymiany między nami, niż dwa jednodniowe, ale to się później wyklaruje i będziemy kombinować.

Co do ew. jazdy na zmianę rodziców na 1 karnecie - to bylbym ostrożny w tym ośrodku:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17681-Karnety-narciarskie-kupi%C4%87-sprzeda%C4%87-z-drugien-r%C4%99ki...-czy-wolno?p=120255&viewfull=1#post120255

ale zapytaj może w kasie czy nie ma jakiegoś rozwiązania - akurat w TH bym nie wykluczał, bo znam inne sytuacje są - mimo braku w cenniku

:)

Właśnie tego się obawiałam - dzięki na link :smile:

W moim przypadku to już szczególnie odpada, bo znacznie odbiegam od wymiarów mojego męża :rolleyes::

Edytowane przez asiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...