Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wysokość stania ...


marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobic

Prosze:

http://www.fis-ski.com/data/document/ausre-edition-2007.pdf

a tutaj dokladniej chyba:

2.1.2 Maximum height

As from 1st October 2007 the maximum height (distance between the

bottom of the running surface of the ski and the ski boot sole) for World &

Continental Cups is 50 mm (Ladies & Men).

For FIS and ENL events the maximum height for the season 2007/08 still

is 55 mm - as from 2008/09 the maximum is 50 mm.

For Children I and Children II the maximum height is 50 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.1.2 Maximum height

Cześć Robert ! Szperałem po tym pdefie ... ślepota . Czyli obniżono co nieco . Zmierzyłem - od spodu buta ( środek pięty ) do ślizgu mam 50.5 mm - tragedia ;) Problem w tym że buty które właśnie obstalowałem mają na podeszwie przykręcone podkładki dystansowe 3 mm . Jak tutaj wyglądają przepisy , czy liczy się dystans od spodu takiej podkładki czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.1.2 Maximum height

Cześć Robert ! Szperałem po tym pdefie ... ślepota . Czyli obniżono co nieco . Zmierzyłem - od spodu buta ( środek pięty ) do ślizgu mam 50.5 mm - tragedia ;) Problem w tym że buty które właśnie obstalowałem mają na podeszwie przykręcone podkładki dystansowe 3 mm . Jak tutaj wyglądają przepisy , czy liczy się dystans od spodu takiej podkładki czy nie ?

buty: 07/08 - 45mm, 08/09 - 43mm, musisz uwazac bo Cie zdyskwalifikuja w PŚ :D

... tak z ciekawosci, do czego jest Ci to potrzebne :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty: 07/08 - 45mm, 08/09 - 43mm, musisz uwazac bo Cie zdyskwalifikuja w PŚ :D... tak z ciekawosci, do czego jest Ci to potrzebne :confused:
To żadna tajemnica - kompletuję sprzęt dla pewnej młodej osóbki która chce się ścigać w klubie , ma być " legalny " . Buty udało mi się załatwić bezpośrednio z TECNICA Race Department . Ważne że są " surowe " czyli będzie można rzeżbić do woli ale mają przykręcone dystanse ( 3 mm ) do podeszwy . Dlatego pytam . Przysłali mi między innymi takie zdjęcie :

tecnica diablo race.jpg

57da80e0dc2a1_tecnicadiablorace.jpg.a515b7f291a741f3d02ae3252adc5e77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Marcus, w tym pliku bodajże masz napisane, jakie mogą być podeszwy buta.

Nie mogłeś powiedzieć, to bym Cię skierował do bezpośrednio Fischera (dał odpowiednie telefony i maile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna tajemnica - kompletuję sprzęt dla pewnej młodej osóbki która chce się ścigać w klubie , ma być " legalny " . Buty udało mi się załatwić bezpośrednio z TECNICA Race Department . Ważne że są " surowe " czyli będzie można rzeżbić do woli ale mają przykręcone dystanse ( 3 mm ) do podeszwy . Dlatego pytam . Przysłali mi między innymi takie zdjęcie :

Generalnie zawodnicy maja zawsze robione liftery dla tego but zawodniczy zwykle ma ok 40-42 mm (od piety do zoli) zeby dalo sie jeszcze cos podlozyc, tylko ze wtedy trzeba zebrac troche materialu z gory tak zeby pasowalo do wiazania (zgodnie z norma ISO ma byc 30mm z tylu i 19mm z przodu, tolerancja +-1mm). Czy wiesz moze jaki serwis w Polsce potrafi robic dopasowanie butow dla zawodnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus, w tym pliku bodajże masz napisane, jakie mogą być podeszwy buta.

Nie mogłeś powiedzieć, to bym Cię skierował do bezpośrednio Fischera (dał odpowiednie telefony i maile).

Dzięki Robert ! Następnym razem zgłoszę się do Ciebie bezpośrednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawodnicy maja zawsze robione liftery dla tego but zawodniczy zwykle ma ok 40-42 mm (od piety do zoli) zeby dalo sie jeszcze cos podlozyc, tylko ze wtedy trzeba zebrac troche materialu z gory tak zeby pasowalo do wiazania (zgodnie z norma ISO ma byc 30mm z tylu i 19mm z przodu, tolerancja +-1mm). Czy wiesz moze jaki serwis w Polsce potrafi robic dopasowanie butow dla zawodnikow?

Dopasowanie ? Chodzi Ci o " grinding " butów typu " plug " ? Przepraszam za te amerykanizmy ale trochę trudno to przetłumaczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie ? Chodzi Ci o " grinding " butów typu " plug " ? Przepraszam za te amerykanizmy ale trochę trudno to przetłumaczyć .

:D oczywiscie ze chodzi o grinding butow plug, moim zdaniem jak but ma 95mm szerokosci to bez grindingu sie nie obejdzie. Znam serwisy ktore maja maszyny ktore naciagaja skorupy ale nie szlyszalem zeby ktos robil grinding albo dopasowywal ramp angle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D oczywiscie ze chodzi o grinding butow plug, moim zdaniem jak but ma 95mm szerokosci to bez grindingu sie nie obejdzie. Znam serwisy ktore maja maszyny ktore naciagaja skorupy ale nie szlyszalem zeby ktos robil grinding albo dopasowywal ramp angle

OK . Z jakiej okolicy jesteś ? Dopasowywanie butów narciarskich w Polsce , jako osobna usługa , praktycznie , wg tego co wiem , nie istnieje . Windsport z Krakowa , Zibi Top z ŻYWCA to wszystko o czym słyszałem , może jeszcze Wrocław i Poznań . W Gdyni mamy Sportland Daniela Michalskiego , mają oprzyrządowanie do grindingu i przeszkolonych ludzi ale ci ludzie właśnie dają dyla :D więc prawdopodobnie będę rzeżbił sam lub zrobię to na najbliższym wyjeżdzie w Alpy ( wyjdzie b.drogo ) . Żeby grinding miał sens trzeba dysponować prawdziwą skorupą typu plug i doświadczonym człowiekiem , jak wiesz tym się nie handluje z półki . Odbarczanie , moim zdaniem , daje nietrwały efekt a grinding " sklepowych " , cienkich skorup jest ryzykowny . Na pewno ktoś rzezbi buty zawodnikom , musisz pytać w klubach na południu , ja niestety nie znam nikogo konkretnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... prawdopodobnie będę rzeżbił sam ...

Jezeli te buty co pokazales na zdjeciu to jest model Pro to nie bedziesz musial rzezbic, ale jezeli to sa Race R to najprawdopodobniej tak.

jezeli bedziesz to sam robil to w jaki sposob ? mala szlifierka typu Dremel ? + smarowanie nogi szminka i wkladanie do pustej skorupy zeby zaznaczyc miejsca do zebrania ?, masz na to jakas metode ??? pytam dla tego ze zabieram sie wlasnie do tego tematu, mam tegoroczne Rossi WC do dopasowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli te buty co pokazales na zdjeciu to jest model Pro to nie bedziesz musial rzezbic, ale jezeli to sa Race R to najprawdopodobniej tak.

jezeli bedziesz to sam robil to w jaki sposob ? mala szlifierka typu Dremel ? + smarowanie nogi szminka i wkladanie do pustej skorupy zeby zaznaczyc miejsca do zebrania ?, masz na to jakas metode ??? pytam dla tego ze zabieram sie wlasnie do tego tematu, mam tegoroczne Rossi WC do dopasowania :D

To są właśnie Race R ( korkowy , sznurowany liner ze skóry , taki jak w Dobermanie ) , kolega ma sklep i serwis , ma też walizeczkę z pełnym oprzyrządowaniem do grindingu ( brak niestety statywu :mad: ) . Zobaczymy , myślę że sobie poradzę , nie muszę się spieszyć - kawałek po kawałku . Jak juz zorientuję się co i jak - dam Ci znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie Race R ( korkowy , sznurowany liner ze skóry , taki jak w Dobermanie )
Polowałem na Takie ale nie można ich było zamowic a przed tym pasowało by zmierzyć... a co panowie powiecie skoro już widze że w tym siedzicie tak mocno o butach fischera - model wc pro 150 ? z nim też bedzie tyle zachodu i tuningu ? To komórkowy but Fischera mierzyłem i nie mogłem z poczatku włozyc - mam wysokie podbicie i na przełamaniu nie mogłem włożyć ale jak sie troche pokombinowało to dałem rade - super but tylko nie wiem czy to jest dokonca to czego potrzebuje - flex 150 ;O :D aa no i ten model również ma sznurowany liner jak to opisałeś marcus ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowałem na Takie ale nie można ich było zamowic a przed tym pasowało by zmierzyć... a co panowie powiecie skoro już widze że w tym siedzicie tak mocno o butach fischera - model wc pro 150 ? z nim też bedzie tyle zachodu i tuningu ? To komórkowy but Fischera mierzyłem i nie mogłem z poczatku włozyc - mam wysokie podbicie i na przełamaniu nie mogłem włożyć ale jak sie troche pokombinowało to dałem rade - super but tylko nie wiem czy to jest dokonca to czego potrzebuje - flex 150 ;O :D aa no i ten model również ma sznurowany liner jak to opisałeś marcus ;)

Na Fischerze sie nie znam ale moim zdaniem zawodnik od 60kg juz moze jezdzic na flexie 130. Jezeli masz wysokie podbicie to polecam Tecnica Race Pro, moim zdaniem to jest but o najwyzszym podbiciu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowałem na Takie ale nie można ich było zamowic a przed tym pasowało by zmierzyć... a co panowie powiecie skoro już widze że w tym siedzicie tak mocno o butach fischera - model wc pro 150 ? z nim też bedzie tyle zachodu i tuningu ? To komórkowy but Fischera mierzyłem i nie mogłem z poczatku włozyc - mam wysokie podbicie i na przełamaniu nie mogłem włożyć ale jak sie troche pokombinowało to dałem rade - super but tylko nie wiem czy to jest dokonca to czego potrzebuje - flex 150 ;O :D aa no i ten model również ma sznurowany liner jak to opisałeś marcus ;)

O Fishera najlepiej zapytaj Bobica . Nie miałem tego na nogach . W styczniu będąc w Gardenie natknąłem się na trenującą kadrę alpejczyków z ...Kirgistanu ( bez jaj , naprawde ! ) Dwóch chlopaków i ich włoskiego trenera , mieli właśnie buty Fishera ( narty Maxell ) , na pytanie jak się w nich jeżdzi jeden z nich pokazał mi swoje golenie ... odarte ze skóry , zakrwawione . Niech to będzie komentaż nt butów o indeksie 150+ - albo na bramki albo do domu ! Zerknij tutaj :http://www.bootfitters.com/08_reviews.htm

Wkładanie ( i zdejmowanie ) butów tego typu to zawsze jest mecz zapaśniczy ;):D Coś za coś , ale z moich doświadczeń wynika że ŻADNE inne nie dają takiego czucia i takiego panowania nad krawędziami jak plugi - pod warunkiem ze są STARRANNIE dopasowane !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja smigałem w butach 150 wiec o to sie nie boje tylko zastanawiam sie czy mi sie przyda, te fischery jak już pisałem mierzyłem a na tuxie było dość sporo zawodników w tych butach :) i golenie mieli całe bo jezyki da sie rozbić! aa od Fischera to ja mam jeszcze innego speca i on ma mnie ewentualnie załatwić tego buta ;) narazie nie było jak załatwic wersji 130 a jak sie da to na nia sie skusze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fischerze sie nie znam ale moim zdaniem zawodnik od 60kg juz moze jezdzic na flexie 130. Jezeli masz wysokie podbicie to polecam Tecnica Race Pro, moim zdaniem to jest but o najwyzszym podbiciu :cool:

Zgadza się , kiedyś oryginalne kopyto Tecnici było niższe ( model Explosion i XT ) potem zrobili Icona ( najgorsze Tecnici ! ) cholernie przewymiarowanego i zbyt obszernego a z linerem typu Hot Form to juz zupełna tragedia , przynajmniej dla mnie . Modele Race Pro sa robione na nowym kopycie Tecnici ( chwała Bogu już niższym niż poprzednie ) a Race R na kopycie Nordici . Szerokość Race Pro to 98 mm a Race R chyba 95 lub 96 mm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja smigałem w butach 150 wiec o to sie nie boje tylko zastanawiam sie czy mi sie przyda, te fischery jak już pisałem mierzyłem a na tuxie było dość sporo zawodników w tych butach :) i golenie mieli całe bo jezyki da sie rozbić! aa od Fischera to ja mam jeszcze innego speca i on ma mnie ewentualnie załatwić tego buta ;) narazie nie było jak załatwic wersji 130 a jak sie da to na nia sie skusze :)

No to albo jesteś twardziel albo po prostu masz b.długie nogi . Ja nawet nie myślę o 150 , 130 to dla mnie górna granica - ważę 61 kg / 165 cm , wybrałem Tecnicę bo ma większe od innych pochylenie ( forward stance ) więc nie trzeba ich zbyt mocno giąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki luzzz chyba ża wygracie następny Pś bo tu tak czytam że sie ostro zanośi............ale jak tak to wam życzę tego na maxxxxaaaaa!!!!!

pozdro Barti:D

Spoko , po prostu chcę miec dwa komplety sprzętu : na lodowisko i na normalne warunki + puch + muldy . Plugi tylko na lód lub zabawę w bramki czy slalom carvingowy a komfortowe Heady WC na inne okazje . Jestem lekki i mam serdecznie dosyć jazdy po lodzie w zbyt miękkich butach :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo jesteś twardziel albo po prostu masz b.długie nogi . Ja nawet nie myślę o 150 , 130 to dla mnie górna granica - ważę 61 kg / 165 cm , wybrałem Tecnicę bo ma większe od innych pochylenie ( forward stance ) więc nie trzeba ich zbyt mocno giąć .

Jak byś zgadł :D 65 kg i 183 cm wiec nóżki raczej długaśne :) a twardziel no może coś w tym jest wszystko mam wieksze niż trzeba gigantki przydługie flex za wielki - trzeba walczyć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...