Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Inne forum o nartach :)


Gość bobic

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Jeeb napisał:

Zwyczajnie się do Ciebie uśmiechnęli - na tym forum to najwyższy stopień uznania i nie musisz nam cytować wiki bo nie jesteśmy idiotami

mów za siebie ;)

A w kwestii emotek przydałoby się jeszcze dopowiedzenie o jaki rodzaj uśmiechu chodzi, z głównym rozróżnieniem na sardonicznie i ciepłe. Ha, ha, ha.

Ha!

:) :) :)

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 11:47, .Beata. napisał:

Nie rozumiem trochę takich pytań. Mniemam, iż z jakiegokolwiek forum można wyciągnąć trochę kasy to raz, a dwa - żyjemy w dość solidnie wyreżyserowanym świecie, trochę wolności nikomu nie zaszkodzi... chyba, że tak nie potrafisz.

I to jest błędne myślenie. Samo wyświetlanie reklam ... może lata temu coś z tego było. Bez dodatkowych zrodel pieniądza bardzo ciezko.  Za forum płacisz, tzn za domenę, za miejsce wykorzystywane, transfery. Teraz króluje fejs, insta itp. bo nie masz kosztow i dodatkowo tam są praktycznie wszyscy konsumenci.

Fora - poza mocno specjalistycznymi - umierają. Masz problem, post na fejsie, lupka w grupie na fejsie i po sprawie. To tak jak kanały IRC czy czaty. Przyszła pora na kolejną część i Internetu.

@JC możesz powiedzieć jak to ogólnie, bez danych oczywiście, wygląda okiem właściciela?

Edytowane przez mysiauek
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie zgadzam się mysiauek z Twoją teorią, darmowe media wiodą prym - choć jak to mówią - nic nie jest za darmo, bo choćby sprzedajesz w nich samego siebie. 
Nie rozkminiajmy też działalności JC, prowadzi fajny portal i super, a forum to tylko jedna z zakładek. Natomiast nie zgodzę się z tezą, że forum to tylko koszt i żadnego zysku. Chcąc zamieścić reklamę termoaktywnych gaci dla narciarzy w necie to muszę za nią zapłacić i to solidnie...komu? Popraw mnie, jeśli się mylę 🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mysiauek napisał:

I to jest błędne myślenie. Samo wyświetlanie reklam ... może lata temu coś z tego było. Bez dodatkowych zrodel pieniądza bardzo ciezko.  Za forum płacisz, tzn za domenę, za miejsce wykorzystywane, transfery. Teraz króluje fejs, insta itp. bo nie masz kosztow i dodatkowo tam są praktycznie wszyscy konsumenci.

Fora - poza mocno specjalistycznymi - umierają. Masz problem, post na fejsie, lupka w grupie na fejsie i po sprawie. To tak jak kanały IRC czy czaty. Przyszła pora na kolejną część i Internetu.

@JC możesz powiedzieć jak to ogólnie, bez danych oczywiście, wygląda okiem właściciela?

Tak jest. Rozwój mediów społecznościowych spowodował, że oglądalność forów spadła. Wiele osób szuka porad szybko i tam gdzie ma wygodniej, bez rejestracji, bez konieczności przedstawiania się itd. Często jest tak, że zamiast rozpisywać się, co się potrzebuje, użytkownicy wchodzą na YT , oglądają kilka filmów i już nie wchodzą w dyskusję, co, jak i gdzie.

Jednak fora takie jak to, SF i inne mają inną mocną stronę, czyli stałych, sprawdzonych użytkowników, których trudno szukać na FB. Niestety i oni się wykruszają, co widać na wszystkich forach. Internet się zmienia i my musimy się z tym pogodzić.

Kolejna sprawa, to koszty. Prowadzenie takiego forum, to oczywiście koszty, których nie pokrywają wpływy z reklam typu Google. Kosztem jest licencja forum, kosztem jest dobry serwer, kosztem jest osoba, która tym zarządza.

Tym bardziej, że wielu użytkowników, także Was ma włączone AdBlocki!!! Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe, bo jeżeli czerpie się przyjemność, korzyści, utożsamia się z forum, to dlaczego nie wesprzeć właścicieli?!
Rozumiem gdybym miał nachalne, upierdliwe reklamy... ale w przypadku tej strony takich nie ma. Wyświetla się kilka banerów, zawsze tak samo. Nie ma komercji, płatnych postów, czy kryptoreklamy. A jednak wielu z Was, z jakiegoś powodu, nie wyłączy AdBlocka na stronach, które regularnie odwiedza.

Team wspierania właścicieli stron internetowych, to na inną dyskusję, bo jest o czym rozmawiać. I aktualnie, nie chodzi o "nabijanie" kasy właścicieli, ale o przetrwanie wielu portali, stron. Napisze tylko, że ja w tym sezonie nie miałem ani jednej płatnej kampanii reklamowej! Czytaj - od ponad roku nie zarobiłem na reklamach banerowych moich partnerów ani złotówki!

8 godzin temu, MarioJ napisał:

Szkoda bardzo tych postów na skiforum.

Ale żaden z tych dużo piszących nie wpadł na to że brak zaangażowania admina w moderację coś znaczy również w kwestii awaryjności. Jak ktoś olewa moderację i kontakt z userami, to równie łatwo olał również bezpieczeństwo danych.

Nie wnikam na jakich zasadach, technicznych działało SF. Zapewne byli przekonani, że firma, która utrzymuje ich stronę, ma odpowiednie zabezpieczenia, aby w razie takiej sytuacji z czasem odzyskać dane np. z serwerów zewnętrznych. Ja tworze kopię całej strony, w tym forum, kilka razy w roku. I dane mam w kilku miejscach. 
Co do moderacji forum, to temat rzeka, który budzi wiele emocji, bo każdy ma własną wizję na to.

9 godzin temu, .Beata. napisał:

W pewnym sensie zgadzam się mysiauek z Twoją teorią, darmowe media wiodą prym - choć jak to mówią - nic nie jest za darmo, bo choćby sprzedajesz w nich samego siebie. 
Nie rozkminiajmy też działalności JC, prowadzi fajny portal i super, a forum to tylko jedna z zakładek. Natomiast nie zgodzę się z tezą, że forum to tylko koszt i żadnego zysku. Chcąc zamieścić reklamę termoaktywnych gaci dla narciarzy w necie to muszę za nią zapłacić i to solidnie...komu? Popraw mnie, jeśli się mylę 🙂

@.Beata. no to Cię poprawię. :) W obecnej sytuacji nie ma żadnego zysku i to od dłuższego czasu. 
W mojej sytuacji, forum to część całego portalu (inaczej niż SF), jako osobny byt byłoby kompletnie nieopłacalne. Dodam jeszcze, że forum to nie tylko kasa, ale przed wszystkim użytkownicy, a z nimi, z Wami różnie bywa. To także odpowiedzialność za treści, którą ja ponoszę. Użytkownik napisze, co mu ślina na język przyniesie, a to ja potem wydaję pieniądze na prawników i tracę czas w kancelariach lub na pisaniu wyjaśnień. Były takie sytuacje! To też trzeba wkalkulować prowadząc taką działalność. Doświadczyłem tego. Dlatego teraz wolę czasami ukrócić dyskusję, zanim ktoś komuś nawrzuca, niż potem bujać się po kancelariach prawnych, czy sądach. 

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ziemowit napisał:

O tym nie pomyślałem, że ktoś groził JC sądem za to, że został przez kogoś innego na forum obrażony.

Tak było i kilku weteranów forum pewnie pamięta tą sytuację. Żeby było "zabawniej" dodam, że była to osoba bardzo zaangażowana w życie forum. 
Oprócz tego dochodzą sytuacje, w których użytkownicy wzajemnie ze sobą "walczą", a ja musze np. odpowiadać na pisma od prawników.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest za darmo. Obejrzeliście ostatnio cokolwiek na jutubie bez reklam co jakiś tam czas ? Nie mieliście propozycji aby przejść na płatną wersję bez reklam ? Na szajsie to samo tylko chwilowo bez opłat za dostęp "bezreklamowy", ale sądzę, że to kwestia czasu. Co do cenzury to na szajsie jest wręcz zatrważająca bo to nie papier i po usunięciu mało kto coś tam zapamięta, ale nie o tym wątek. Mało tego uważam, że jak już poczują się na tyle mocni, że będą mogli dać wybór albo płacisz albo do widzenia to dokładnie tak zrobią. Dlatego fora takie jak to i tym podobne będą miały rację bytu o ile przetrwają oraz nie zostaną przejęte za zgodą albo i bez ich właścicieli czego sobie i Wam wszystkim życzę.

@JC A czy przypadkiem nie wystarczyło by dodać do regulaminu zapisu, że wszelkie konsekwencje za wpisy ponosi ten kto pisze abyś nie musiał Ty z tym walczyć po sądach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Mało tego uważam, że jak już poczują się na tyle mocni, że będą mogli dać wybór albo płacisz albo do widzenia to dokładnie tak zrobią.

Takie portale już zarabiają, sprzedając profilowanie użytkowników. Nie musisz płacić pieniędzmi, nie ma potrzeby wprowadzać opłaty, już zapłaciłeś danymi, które zostały pogrupowane, opisane, owinięte w papierek ozdobny i sprzedane. I to tysiące, miliony razy.

19 minut temu, Sławek Nikt napisał:

A czy przypadkiem nie wystarczyło by dodać do regulaminu zapisu, że wszelkie konsekwencje za wpisy ponosi ten kto pisze abyś nie musiał Ty z tym walczyć po sądach ?

Nie wystarczy, administrator de facto odpowiada prawnie za zachowanie i wypowiedzi użytkowników (np. treści rasistowskie, stalking etc). W skrajnych przypadkach, np przestępstw, administrator może odpowiadać za współudział, szczególnie jak np. nic nie zrobi, żeby przeciwdziałać pewnym zachowaniom. Oczywiście najpierw trzeba udowodnić, że „widział i nic nie zrobił”, ale to nie takie trudne, jeżeli ktoś aktywnie zarządza „contentem”.

I sądzę, że wymogi względem adminów będą tylko rosły, w tle jest m.in. dyskusja wywołana zachowaniami użytkowników dużych sieci społecznościowych. Np. w UK trwa dyskusja o obrażaniu czarnoskórych graczy piłki nożnej za pośrednictwem komentarzy i wiadomości prywatnych m,in. na Twitterze. I mówi się, że na adminach Twittera trzeba karami wymóc filtrowanie takich treści w postaci specjalnego uregulowania. I dotyczyć to będzie de facto wszystkich mediów społecznościowych. Takich forów jak niniejsze także.

Edytowane przez mario33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

 

Nie wnikam na jakich zasadach, technicznych działało SF. Zapewne byli przekonani, że firma, która utrzymuje ich stronę, ma odpowiednie zabezpieczenia, aby w razie takiej sytuacji z czasem odzyskać dane np. z serwerów zewnętrznych. Ja tworze kopię całej strony, w tym forum, kilka razy w roku. I dane mam w kilku miejscach. 
Co do moderacji forum, to temat rzeka, który budzi wiele emocji, bo każdy ma własną wizję na to.

 

Moje podejście do moderacji się zmienia. Akurat w momencie jak pisałem o moderacji Skiforum, to miałem na myśli brak reakcji admina w najbardziej skrajnych sytuacjach: totalne chamstwo w wypowiedziach (łącznie z przekleństwami), obelgi wobec uczestników, bardzo długie offopy, etc.

Na dobrym forum admin/moderator też powinien dbać o porządek tematyczny (w ramach rozsądku): np. reagować na prośby o podział wątku, etc, zamknięcie wątku w którym ludzie się tylko naparzają.

P.S. Fajnie że nam opisałeś coś "od kuchni". To stawia na nogi.

 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MarioJ napisał:

 

Moje podejście do moderacji się zmienia. Akurat w momencie jak pisałem o moderacji Skiforum, to miałem na myśli brak reakcji admina w najbardziej skrajnych sytuacjach: totalne chamstwo w wypowiedziach (łącznie z przekleństwami), obelgi wobec uczestników, bardzo długie offopy, etc.

Na dobrym forum admin/moderator też powinien dbać o porządek tematyczny (w ramach rozsądku): np. reagować na prośby o podział wątku, etc, zamknięcie wątku w którym ludzie się tylko naparzają.

P.S. Fajnie że nam opisałeś coś "od kuchni". To stawia na nogi.

 

Fajnie jak przed kasowaniem wpisów lekko offtopowych co zwykle jest dyskusyjne jednak skontaktuje się z autorem, a zamiast skasowania wydzieli i przeniesie, ot takie tam ludzkie dobre praktyki...

Edytowane przez sstar
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mario33 napisał:

Nie wystarczy, administrator de facto odpowiada prawnie za zachowanie i wypowiedzi użytkowników (np. treści rasistowskie, stalking etc). W skrajnych przypadkach, np przestępstw, administrator może odpowiadać za współudział, szczególnie jak np. nic nie zrobi, żeby przeciwdziałać pewnym zachowaniom. Oczywiście najpierw trzeba udowodnić, że „widział i nic nie zrobił”, ale to nie takie trudne, jeżeli ktoś aktywnie zarządza „contentem”.

I sądzę, że wymogi względem adminów będą tylko rosły, w tle jest m.in. dyskusja wywołana zachowaniami użytkowników dużych sieci społecznościowych. Np. w UK trwa dyskusja o obrażaniu czarnoskórych graczy piłki nożnej za pośrednictwem komentarzy i wiadomości prywatnych m,in. na Twitterze. I mówi się, że na adminach Twittera trzeba karami wymóc filtrowanie takich treści w postaci specjalnego uregulowania. I dotyczyć to będzie de facto wszystkich mediów społecznościowych. Takich forów jak niniejsze także.

Zastanawiałem się jakim cudem admin skiforum, biorąc pod uwagę to co czasem się tam działo, nie jeździł od sądu do prawników i spowrotem.

Może chodzi o to, że nigdy nie zaglądał i nic nie widział? Czy tak można się wytłumaczyć?

 

P.S. Nasuwa mi się PRO TIP dla JC: nie zaglądam, nie widzę, nie moderuję, nie znam się, nie ma mnie tu, nie ma czasu, zarobiony jestem! :D

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JC napisał:

 Ja tworze kopię całej strony, w tym forum, kilka razy w roku. I dane mam w kilku miejscach. 

@star - specjalnie dla Ciebie to cytuję

A jeszcze dopowiem, że parę lat temu sporo rzeczy na SF poginęło (była jakaś przeprowadzka). Więc sygnał ostrzegawczy był.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JC napisał:

Tak było i kilku weteranów forum pewnie pamięta tą sytuację. Żeby było "zabawniej" dodam, że była to osoba bardzo zaangażowana w życie forum. 
Oprócz tego dochodzą sytuacje, w których użytkownicy wzajemnie ze sobą "walczą", a ja musze np. odpowiadać na pisma od prawników.

Prowadziłem kiedyś grupę dla szybowników. Wyszło nieźle bo było napisanych ponad 120 tys. postów. Oczywiście właściciel serwera kasował za generowany przez użytkowników ruch. Ale dla dobra środowiska brałem to na klatę. W końcu doszło do tego samego co ćwiczył JC czyli były pisma i maile od prawników. W imię czego? W odróżnieniu do Skiforum ja kopię mam. Została satysfakcja i już coraz rzadsza pamięć kolegów. Ale nie, nie żałuję. Ale kolejnego nie zakładam:;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiforum jako forum narciarskie było trupem od dawna. Zdecydowanie przeważały sprawy polityczno-ideologiczne okraszone personalnymi nawalankami czyli typowe internetowe niziny. 

Jeśli nawet znajdzie się jakiś Frankestein i wskrzesi trupa z resztek, które pozostały, nic dobrego z tego nie wyniknie.

(351) It's Alive! - Frankenstein (2/8) Movie CLIP (1931) HD - YouTube

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ziemowit napisał:

Zastanawiałem się jakim cudem admin skiforum, biorąc pod uwagę to co czasem się tam działo, nie jeździł od sądu do prawników i spowrotem.

Może chodzi o to, że nigdy nie zaglądał i nic nie widział? Czy tak można się wytłumaczyć?

 

P.S. Nasuwa mi się PRO TIP dla JC: nie zaglądam, nie widzę, nie moderuję, nie znam się, nie ma mnie tu, nie ma czasu, zarobiony jestem! :D

Może użytkownicy twardzi byli jak Roman Bratny?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrek napisał:

Skiforum jako forum narciarskie było trupem od dawna. Zdecydowanie przeważały sprawy polityczno-ideologiczne okraszone personalnymi nawalankami czyli typowe internetowe niziny. 

Jeśli nawet znajdzie się jakiś Frankestein i wskrzesi trupa z resztek, które pozostały, nic dobrego z tego nie wyniknie.

(351) It's Alive! - Frankenstein (2/8) Movie CLIP (1931) HD - YouTube

Chyba nie czytałeś. Może w sezonie ogórkowym?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Nic nie jest za darmo. Obejrzeliście ostatnio cokolwiek na jutubie bez reklam co jakiś tam czas ? Nie mieliście propozycji aby przejść na płatną wersję bez reklam ? Na szajsie to samo tylko chwilowo bez opłat za dostęp "bezreklamowy", ale sądzę, że to kwestia czasu.

To na tubie są reklamy? To u mnie chyba nie działają :)

Jedyne co wkurza to na siłę proponuje logowanie, przy pierwszym odpaleniu przeglądarki. (Kasuje cookies przy zamknięciu).

Szajsy i ynsta niestety nie da się normalnie oglądać bez logowania, więc nie korzystam.

11 godzin temu, mario33 napisał:

I sądzę, że wymogi względem adminów będą tylko rosły, w tle jest m.in. dyskusja wywołana zachowaniami użytkowników dużych sieci społecznościowych. Np. w UK trwa dyskusja o obrażaniu czarnoskórych graczy piłki nożnej za pośrednictwem komentarzy i wiadomości prywatnych m,in. na Twitterze. I mówi się, że na adminach Twittera trzeba karami wymóc filtrowanie takich treści w postaci specjalnego uregulowania. I dotyczyć to będzie de facto wszystkich mediów społecznościowych. Takich forów jak niniejsze także.

Nie tylko w kwestii netu. Społeczeństwo dąży do tego by wszystko kontrolować i wszystkiego zabronić w imię "bezpieczeństwa". W końcu skończymy w pokojach bez klamek, oczywiście z monitoringiem.

 

12 godzin temu, JC napisał:

Tak jest. Rozwój mediów społecznościowych spowodował, że oglądalność forów spadła. Wiele osób szuka porad szybko i tam gdzie ma wygodniej, bez rejestracji, bez konieczności przedstawiania się itd. Często jest tak, że zamiast rozpisywać się, co się potrzebuje, użytkownicy wchodzą na YT , oglądają kilka filmów i już nie wchodzą w dyskusję, co, jak i gdzie.

Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić, skąd bierze się fenomen szajsa? (Lub teraz ynsta czy tyk taka.) Wielu chwali tu porządek a na szajsie jest totalny burdel. Nic tam nie można znaleźć, jest milion jakiś "grup" do których trzeba się zapisywać, bombarduje nas masa niechcianych treści. itd.

Podobnie zastanawia mnie, dlaczego tak wielu woli obejrzeć 15 minutowy film, gdzie realnej treści są 3 zdania. Mimo tego, ludzie odchodzą od formy pisanej i to pewnie też jest przyczyna upadku forów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...