Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rolki - sezon otwarty


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę dyletanckie pytanie dotyczące rolek ;]

Jeździłam na rolkach, ale wolę łyżwy i zastanawiam się, czy jeżdżąc w lato na rolkach możemy nauczyć się jakichś złych/nie pożądanych nawyków, które będą później przeszkadzać na łyżwach, czy jest wręcz przeciwnie?

Te dwa sporty raczej się "dogadują". A czy na łyżwach jeździsz na poziomie zawodniczym ze boisz się wtargnięcia złych nawyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Gdyby ktoś z Was chciał sobie przedłużyć sezon zimowy na pozostałe miesiące w roku, a jest z Poznania lub okolic, to zapraszam na bezpłatne warsztaty na rolkach terenowych, które przez praktycznie cały sezon organizuję w Poznaniu.

Cele:

- Integracja użytkowników rolek terenowych z Poznania i okolic. (Zapraszamy oczywiście również wszystkich chętnych z innych rejonów Polski :) )

- Dla osób początkujących, które już własne rolki posiadają - podstawy nauki jazdy na rolkach terenowych (również oczywiście bezpłatne)

- Testy sprzętu - dla osób które chcą spróbować swoich sił na tym sprzęcie (ilość rolek do testów jest ograniczona, dlatego proszę wcześniej o kontakt, do testów posiadam 3 pary rolek Skike i 1 parę rolek Powerslide)

Miejsce: Poznań, park im. Jana Pawła II - od strony ulicy Żelazka

Czas: Soboty - od godz 16.00 do godz. 18.00.

- Testy sprzętu - od godz. 16.00 do godz. 17.00

- Zajęcia do osób początkujących - od godz. 17.00 do godz. 18.00-18.30

W związku z tym, że nie można na forum wklejać linków zewnętrznych do swojej strony, gdzie na bieżąco uaktualniam daty, kiedy zajęcia się odbywają a kiedy nie, w razie zainteresowania, proszę o info na priv. Zaznaczam, że nie jest to działalność komercyjna. Chodzi tylko i wyłącznie o popularyzację tej dyscypliny sportu.

Na zajęcie proszę przyjść w obuwiu sportowym. Wskazane jest mieć ze sobą kask rowerowy i ew. ochraniacze na kolana i łokcie (chociaż tu jeden zestaw też mam) jełśi jesteście zupełnie początkujący.

Zapewniam rolki, kije i dobrą zabawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Błonia w Krakowie zaliczane są niemal codziennie. Dwa kółeczka pro forma zawsze po pracy i od razu wracam z innym nastawieniem do domu :)

Jeśli jeździsz od dłuższego czasu i masz dobrą kondycję to polecam, żebyś przejechał się na rolkach do Tyńca na tor kajakowy. Jest świetna trasa, która najpierw jest na bulwarach wiślanych a potem cały czas jedziesz wałem wzdłuż Wisły. Dla mnie jest to jedna z najlepszych tras rowerowych w Krakowie, dlatego jak tylko mam wolną chwile i pogoda jest w miarę odpowiednia to wskakuje na rower i jadę. Na rolkach tak daleko nie jeżdżę, ponieważ na razie jestem w trakcie nauki. Na rolkach zaczęłam się uczyć ze względu na syna żebyśmy mogli razem sobie śmigać po błoniach albo po parku Jordana. Naukę zaczęłam w firmie Agamasport. Koleżanka mi poleciła, że uczą skutecznie i szybko, ponieważ jej córka nauczyła się w miarę dobrze jeździć po 2 tygodniach mając zajęcia 3 razy w tygodniu.

Agamasport- nauka jazdy na rolkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś z Was ma informacje na temat takich warsztatów o których pisze Matecki, ale na terenie trójmiasta?

Ewentualnie, czegoś w pomorskim (w fajnej lokalizacji).

Pozdrawiam,

Adam

Hmm, trudno mi coś powiedzieć na ten temat. Poszukaj informacji o klubie "Katownia" z Gdańska. Oni jeżdżą m.in. na rolkach terenowych i być może udałoby się coś z nimi zorganizować.

Na początku lipca (pierwszy weekend) ja będę z kolei w Gdyni, i być może będę jeden dzień wcześniej, no i rolki będę na pewno miał ze sobą. Jakby Ci się nie udało nikogo znaleźć, to zadzwoń do mnie (797 342 744) w piątek do południa, to dam Ci znać czy się uda coś zorganizować bo sam nie wiem jak będę wyglądał z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rolki - sezon otwarty

Piękny poranek, więc o 5:45 melduję się na trasie rolkowej na lotnisku. Jestem sam... nic dziwnego :) kto normalny w niedzielę, idzie na rolki o tej porze. Cel - przetestować nowy nabytek w postaci pozyskanych w ubiegłym tygodniu drogą zakupy rolek K2.

Stare wybrały wolność, po prawie 10 latach zasłużyły na emeryturę :).

Mówi się, że "sprzęt" nie ma znaczenia, no ale ... Chyba ma!? Przejechałem 42,2 km, czyli trasę maratonu. Porównując czas do poprzednich wyników, z tego sezonu, czas poprawiłem o ... pół godziny!!! I to tylko dzięki rolkom. Najważniejsza różnica - koła. Teraz mam 100mm, przedtem 80mm.

301aab99d5cad5f83b18ae6e29f264e9.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny poranek, więc o 5:45 melduję się na trasie rolkowej na lotnisku. Jestem sam... nic dziwnego :) kto normalny w niedzielę, idzie na rolki o tej porze. Cel - przetestować nowy nabytek w postaci pozyskanych w ubiegłym tygodniu drogą zakupy rolek K2.

Stare wybrały wolność, po prawie 10 latach zasłużyły na emeryturę :).

Mówi się, że "sprzęt" nie ma znaczenia, no ale ... Chyba ma!? Przejechałem 42,2 km, czyli trasę maratonu. Porównując czas do poprzednich wyników, z tego sezonu, czas poprawiłem o ... pół godziny!!! I to tylko dzięki rolkom. Najważniejsza różnica - koła. Teraz mam 100mm, przedtem 80mm.

Dwie godziny starczyły? Koła masz oryginał czy jakieś lepsze. Ja się kilka lat temu przesiadłem z 80 na 90 i różnicę odnotowałem znaczną. Jak ci się zużyją koła to polecam założyć jakieś Hypery albo nie pamiętam jaka firma jeżdżę teraz na takich. Robią je w różowym i w turkusowym kolorze. Poszukam to Ci linka podeślę. Potrafię się na nich rozpędzić jak jest lekko z górki do ponad 40 km/h.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolki - sezon otwarty

Dwie godziny starczyły? Koła masz oryginał czy jakieś lepsze. Ja się kilka lat temu przesiadłem z 80 na 90 i różnicę odnotowałem znaczną. Jak ci się zużyją koła to polecam założyć jakieś Hypery albo nie pamiętam jaka firma jeżdżę teraz na takich. Robią je w różowym i w turkusowym kolorze. Poszukam to Ci linka podeślę. Potrafię się na nich rozpędzić jak jest lekko z górki do ponad 40 km/h.

Pozdrawiam.

Mój czas to 2:02. Gdybym wiedział, że pojadę o tyle szybciej, bez problemu podkręcił bym tempo. Moje średnia to 2:53 na km, a do czasu poniżej 2h trzeba jechać 2:51, więc nie byłoby z tym problemu. Biorąc pod uwagę, że wczoraj rano biegałem, a wieczorem testowałem SPD, to czas i tak super jak dla mnie.

Koła mam "śmieszne" dwa 90mm i dwa 100mm.

Różnice w prędkości poczułem już od pierwszych kroków - średnia to ponad 20km/h.

Pierwsze 21,097 km - półmaraton, przejechałem poniżej godziny. Potem miałem dwa km wolniejsze, bo grzebałem w telefonie i dlatego końcowy wynik jest powyżej 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Proszę bardzo jest zdjęcie

f90710ad64a69af8639d64d9b1c1708d.jpg

bb34611968c73d0cbf15277da32de6ed.jpg

Jak zajedziesz kółka, a zajedziesz je szybko bo te fabryczne są kija warte to polecam takie:

http://www.zicoracing.com/pl/p/Kolka-do-jazdy-szybkiej-AM-Wing-Jets-100mm85a-zolte-1-sztuka/858

A 90 takie:

http://www.zicoracing.com/pl/p/Kolka-do-jazdy-szybkiej-Am-Wing-Jets,-90mm87a,-purpurowe,-8-sztuk/719

W sumie do treningów 90 wystarczają. Bo nawet zawodnicy amatorzy oszczędzają 100 czy 110 ze względu na cenę.

A łożyska pomimo tego, że dedykowane do deskorolek to najlepsze takie:

http://pl.skate-europe.com/details/68372-lozyska-bones-reds.html

także setup sprzętu wychodzi ok 400 zł.

Koła można zjechać w jeden sezon. Ja z 90 mm hyperów zrobiłem w jeden sezon do 80 mm. Ale przejechałem 1,4 kkm.

Teraz już mi się nie chce tyle jeździć. Ogromnie czasochłonne.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni' date=' aby urozmaicić moje bieganie, zacząłem jeździć na rolkach. Dzisiaj w przypływie dobrego humoru porwałem się na maraton i już po 2,5 h zaliczyłem 42.2 km.[/quote']

Gratuluję kondycji. Ja kilka dni temu wyjąłem rolki z szafy, założyłem i przejechałem około 7 km i więcej już raczej nie dałbym rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja w tym roku kupiłam rolki i przypominałam sobie jazdę w parku w Skawinie :)

Za dzieciaka to szalałam pare ładnych lat na rolkach jak tylko mi asfalt wylali na osiedlu, później się odechciało a w tym roku jak mi ścieżkę nowa zrobili nad jeziorem to będąc na Mazurach mam plan z niej korzystac a będąc pod Krakowem jeździć do parku w Skawinie.

Pojeździłabym chętnie, ale mam takiego lenia czasami i inne czasochłonne i wciągające hobby że po prostu mi sie nie chce...ale, że zumba się skończyła to chyba się zmuszę do rolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj rolkowo-spacerowo prawie wokół jeziora "Berzdorfer see" w okolicy Zgorzelca-Gorlitz.

(Zalana kopalnia)- Berzdorfer See, oglądaliśmy widoczki z okolicznego wierzchołka góry bazaltowej Landeskrone 419,5m

P6239739.thumb.JPG.6a12d1d82cef68ab518717cf268eb3c6.JPG

Blaue Lagune - plaża

P6239783.thumb.JPG.2d50b13899610315a3334b404c0b8b0d.JPG

Plan okolicy,każdy znajdzie coś dla siebie. 

P6239787.thumb.JPG.bc6247a5056005e6301248940794a954.JPG

Dominują rowerzyści i rolkarze, warunki super .

P6239788.thumb.JPG.0581e5adf46d40aa002828a8dc05770c.JPG

@marionen szlifuje już formę przed sezonem narciarskim:)

P6239825.thumb.JPG.5acacd54cf85fcceafe1d65da84192da.JPG

P6239827.thumb.JPG.d5e2d59ae1ee42f198b838de6df1eb3f.JPG

Dla lubiących wodę info.

P6239836.thumb.JPG.9aaa13b366400f0413289d98962e72c4.JPG

 

Pogoda dopisała,pojedziemy tam znów,gdy znowu się załamie.:) ( Landeskrone po prawej)

P6239793.thumb.JPG.35c98af650806426befb1d280dac8d33.JPG

Pa.

 

 

 

Edytowane przez Annaa
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci się także "alpejsko". Sezon inlinealpine w pełni - za nami dwie edycje Pucharu Polski, rozegrane w Skawinie zawody rangi World Ranking oraz wyjazdy do Turnova (CZE) i Mezibori (CZE). Reprezentanci Polski regularnie wracają z medalami w kategoriach młodszych - w Pucharze Świata tak słodko już nie jest ale walczymy. Pocieszającym jest fakt, że z roku na rok frekwencja w Pucharze Polski rośnie - i tego się trzymajmy.

Z ciekawostek - "łącznik" pomiędzy światem narciarskim a rolkowym, slalomista Miks Zvejniks (LAT) pomimo nie ukończenia drugiego przejazdu w Turnovie po dobrej jeździe w Mezibori plasuje się na wysokim siódmym miejscu generalki Pucharu Świata. Polacy (panowie) na miejscach 22, 24, 34, 44 .. pozostała część ekipy nie wywalczyła jeszcze pucharowych punktów. Panie jak dotąd bez punktów.

Sporo nadziei w miniony weeken dał nam Michał Styrylski (Skimka Skawina), który po pierwszym przejeździe Pucharu Czech w Meziobori zajmował doskonałą piątą lokatę z minimalną stratą do czołówki. Niestety, drugi przejazd po "mokrym" asfalcie zrzucił na miejsce 11 w grupie i 15 w kategorii open.

Przed nami zawody Puchar Świata w Degman (08.07, GER), Tortoreto (29.07, ITA), Mistrzostwa Europy w Villablino (17-19.08, ESP) oraz Finał Pucharu Świata na warszawskiej Agrykoli (7-8.09, POL) a po drodze kilka startów na poziomie World Ranking.

Relacje zdjęciowe w mediach społecznościowych są dość bogate - zainteresowanych zapraszam #inlinealpine.

Pozdrawiam,

Edytowane przez Marxx74
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...