Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rolki - sezon otwarty


JC

Rekomendowane odpowiedzi

.Zachęcał mnie do tego,a że ma to trochę wspólnego z narciarstwem,to zacząłem intensywnie myśleć nad tym...

Mam dla wielbicieli sportów ekstremalnych inną propozycję - Góra Żar... Można wyjechać kolejką do góry,a później zjechać asfaltem z powrotem.

Ooo! tak mozna jak na filmikach. Jeżdżą jak na nartach:)

[YOUTUBE][/YOUTUBE]

[YOUTUBE][/YOUTUBE]

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
To też ciekawy pomysł - co myślicie? :D

[YOUTUBE]MCWj91r4noo[/YOUTUBE]

hej,

"urządzenie" - to bzdet pierwszej wody :D (no może poza wspomaganiem hamowania, o które dość trudno na rolkach :) ), a koleś świetnie jeździ - na bank byłby (być może jest) dobrze zbalansowanym narciarzem - odrobina szaleństwa musi być ;).

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Witam Was.

Rolki i narty są bardzo pokrewne, w środowisku rolkarzy bardzo wiele osób zaczęło jeździć na nartach i idzie im całkiem nieźle.

Z tego co wiem ci którzy przerzucają się latem na rolki też świetnie pocinają i nie mają problemów z technika.

To coś z jednym kółkiem jest totalnie pozbawione sensu, i może tylko ograniczać i przeszkadzać ale filmiki freestyleowe spoko :)

ciekawy jest też aggressive inline

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE] Edytowane przez bladeville
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
noo - i ja również już rozpocząłem sezon na rolkach ! :),

co prawda w Wwie - to miernie z miejscówkami ostatnio - ale nad Wisłą, ew. Tor na Stegnach, Szczęśliwice, od biedy Kępa Potocka - da się pojeździć - jak by ktoś chętny - dawajcie - zawsze w grupie to raźniej pośmigać.. ;).

Pola Mokotowskie - za miękki asflat jak na moją wagę :D:D:rolleyes: i za dużo "smyczy" po drodze.. ;)

pozdro

jahu

Ja czekam, aż mi Stegny otworzą... Się już tak przyzwyczaiłem do tej miejscówki, że ani kostropate dziurawe asfalty, ani Zasrane Psie Pole Mokotowskie mi "nie pasią".... ;)

Edytowane przez PunTomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Czy rzeczywiście możecie potwierdzić że rolki są w stanie przedłużyć narciarską formę?

Na TVN Turbo jest taki program "Pogromcy Mitów" czy tak jakoś, postaraj się ich zainteresować tematem, na pewno w stworzonym przez nich programie na zagadnienie które Cię męczy otrzymasz rzetelną i obszerną odpowiedź, która rozwieje Twoje wątpliwości:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście możecie potwierdzić że rolki są w stanie przedłużyć narciarską formę?

Trochę dziwnie zadane pytanie. Tak jakby chodziło o zagadnienia z pogranicza formy Bogusława Lindy w świetle reklamy, w której obecnie występuje :shocked:.

A jeśli chodzi o poprawę umiejętności i kondycji.

To pierwsze to powiem Ci za 2 tygodnie, to drugie to bez wątpienia pod warunkiem, że nie jedziesz na rolki tylko w Niedzielę na 15 minut na Maltę czy jakieś Planty czy jak tam zwał pokazać jakiego masz ładnego psa czy dresy.:biggrin:. Ja jeżdżę kilka lat z tym, że tak naprawdę intensywnie i myślę, że rozwojowo to dopiero w tym sezonie. Poza kilometrami, które bardzo poprawiają przede wszystkim wydolność organizmu - a zrobiłem ich od wiosny coś ok 1000 można się jeszcze troszkę powygłupiać. Podstawowe ćwiczenie to slalom taki jak na nartach (no powiedzmy bardzo podobnie). Na trasie jak jest z górki to dobry rozpęd i jazda slalomem. Z moich obserwacji jakie są różnice: Balans przód tył o wiele trudniejszy niż na nartach co na pewno pozytywnie wpływa na tenże podczas jazdy na nartach.

Łatwiejsza jest tzw zmiana krawędzi ze względu na to, że krawędź masz jedną centralnie w osi obciążenia pod piętą. Nie jest potrzebne takie odciążenie rolki, żeby szybko zmienić kierunek.

Ponadto skoki, obroty, jazda tyłem, "jaskólki" i co prostsze figury na pewno poprawiają równowagę i prawidłową synchronizację. Oczywiście ochraniacze bezwzględnie i do co bardziej ryzykownych ewolucji kask. Trochę można się czasem poobijać. Takie są koszty rozwoju. Ja prawdopodobnie będę miał dostęp do fragmentu sali gimnastycznej w czasie jak syn ćwiczy karate, więc sezon się nie kończy wraz z nadejściem mokrego asfaltu.:smile Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

1000 km.

Za miesiąc otwarcie sezonu narciarskiego. Większość pewnie dopiero zaczyna przygotowania siłowo kondycyjne do nartowania. Ja pomału myślę o zakończeniu. Trochę czasem zimnawo, ale przede wszystkim zaczyna się robić niezbyt bezpiecznie bo liście gałązki i mokra nawierzchnia nie sprzyjają bezpiecznemu rolkowaniu. Na dzień dzisiejszy pomimo późnego początku sezonu (połowa kwietnia), 5 tygodni przerwy na prace w domu i wczasy stuknęło przejechane 1000 km na rolkach. To tak jak z mojego domu do Schladming.:happy:. Jak będzie jeszcze w miarę sucho i ciepło to parędziesiąt km jeszcze dokręcę. A i jeszcze zapomniałem o zużyciu sprzętu. Porządne koła Hyper 90 mm średnicy miały na wiosnę, teraz mają 80 mm.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość IEdgar2894

Rolki są fajne, ja uwielbiam też rolki , choć długo sie do nich przekonywałam to pokochałam je tak samo, jak bieganie .. nie jest to prosty sport przyznam szczerze, ale bardzo fajny.. naprawdę wyzwala dużo pozytywnej energii.. świetny sport na lato:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ultraburma2709

Ja również uwielbiam rolki jeżdżę już od kilku lat i jestem ich straszną fanką, niestety w tym roku jeszcze nie mogłam zacząć sezonu ponieważ moje rolki odmówiły mi posłuszeństwa i muszę zainwestować w nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość DORIA78

Ja w tym roku sezon rolkowy otwierałam wyjątkowo wcześniej bo już chyba marcu pogoda na to pozwalała, ale teraz przerzuciłam się wyjątkowo na rower i jeżdżę zdecydowanie częściej niż na rolkach w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ładny wynik! Gratuluję! Ja nigdy na rolkach nie jeździłem, ale końcem sierpnia sobie rolki kupiłem i parę razy udało mi się wyskoczyć. Bardzo fajna sprawa!!! Trochę podobna do nart, więc dość szybko załapałem jak się mniej więcej jeździ, jakieś tam przekładanki szybko opanowałem i przyznam się, że czerpalem z tego niemałą przyjemność. Niestety udało mi się tylko 10 czy 12 razy wyskoczyć, więc mój wynik znacznie skromniejszy. Na początku endomondo działało bez zarzutu, ale pojawiły się chmury i gubilem sygnał ... Także szacuje, że koło 200 km zrobiłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podobna do nart, więc dość szybko załapałem jak się mniej więcej jeździ, jakieś tam przekładanki szybko opanowałem i przyznam się, że czerpalem z tego niemałą przyjemność..

A jak opanujesz obroty i skoki to dopiero jest frajda. Tylko do tego rolka z butem typu skorupa tak jak narciarski bo inaczej może być kuku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zamknięty. 1400 km. Myślę, że z kondycją i siłą nie będzie problemu.

Pozdrawiam.

No ja w tym roku też prawie 1400 km, ale na rolkach terenowych, także myślę że przygotowanie do biegówek będzie ;) Chociaż, jeśli będzie taka zima jak ostatnio, czyli tak jakby jej w ogóle nie było, to będę jeździł cały czas. Wystarczy wtedy w rzeczy na biegówki wskoczyć i już, do -10 można jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...