Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Było hobby, film, a tera jaka muzyka?


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma być dobrze w tym Kraju jak sporo ludzi zajmuje się takimi bzdetami i to im zajmuje czas. Jakiś koleś napisał o dudusiu na FB Radia Łódz , że to służalcze i prymitywne bydle to ściga go prokurator. Ktoś się tym przejął jak zdjęciem z anteny jakiegoś "utworu muzycznego"? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamietać skąd się Trójka wzięła. Władze PRL chcąc bardziej trafić do młodszych słuchaczy zdecydowały o powstaniu PRIII. Założenia programowe obejmowały odpowiednie informowanie i wyrabianie słuchacza, proponujac mu bardziej atrakcyjne formy audycji, często muzyczne, satyryczne, polityczne, społeczne, mające trafiać w gust młodszych słuchaczy i propagujące nowoczesne, socjalistyczne normy współżycia społeczno-politycznego. Po prostu powołano swoją tubę w bardziej atrakcyjnym opakowaniu. Do tego celu zatrudniono odpowiednich, zaufanych ludzi. No i tak szło to do 1989r. Niby zmienił się ustrój, kadry pozostały. Następne ekipy władzy bardziej lub mniej, w zależności od aktualnych innych problemów i zaangażowania w media, kierowały tym programem publicznego radia.  Od kilku lat trochę się zmieniło , wygląda na to, że władza zainteresowała się tym reliktem. Trudno aby było inaczej, każda władza zainteresowana jest mediami, a w szczególnosci mediami publicznymi. Jeśli ktoś myśli że jest inaczej, jast idiotą.  Może w obecnej sytuacji trwanie razem z tymi, którzy tak wspaniale zrealizowali plany PZPR  realizowali linie PZPR stało się passe?Z pewnością, co widać także po zmianach w innych instytucjach. 

Brak mojej zgody na naśmiewanie się z kogoś, nie oznacza poparcia i akceptacji w całości tego kogoś. Historia zna  fakty stosowania podobnej logiki. Sprzeciw wobec bicia młodzieńca w skórzanej kurtce i oficerkach nie musiał oznaczać wrogości wobec ZSRR za czasów Stalina!!!  Historia zatoczyła koło. Nie drzesz ryja z nami, jesteś przeciw nam!

Nie chce mi się pisać i kogokolwiek namawiać do samodzielnego myślenia. Tak, wiem, samodzielne myslenie wymaga nieco pracy. Wymaga wiedzy, analizy faktów, a takze ogólnej kultury i wrazliwości. Podobno człowiek posiada te cechy. Podobno.    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Author napisał:

Jak ma być dobrze w tym Kraju jak sporo ludzi zajmuje się takimi bzdetami i to im zajmuje czas.

Puszczasz wiadomości w radiu publicznym, a okazuje się to być partyjna szczekaczka. No nic, myślisz, posłucham przynajmniej muzyki. Muzyka okazuje się być ocenzurowana, bo niektóre piosenki mogą nie spodobać się towarzyszom z KC Pandemii i Suszy.

Wiem, że niektórym wystarcza pinćet, wiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie wybrzmiało że ta Trójka sprzed chwili to komunistyczne ścierwo i popłuczyny po LP3, to trzeba napisać dlaczego ja ją lubiłem.

Było tam niezmiernie wielu fajnych dziennikarzy muzycznych. To są ludzie z wielką pasją, podchodzący do muzyki jak my tutaj do narciarstwa. Każdy z nich ma swoje gusta i swoje zainteresowania, prezentuje to co sam lubi słuchać. Tak to było czuć.

W ostatnich latach dla mnie gwiazdami w tym radio to były najpierw Panie: Anna Gacek, Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Aleksandra Kaczkowska. A również Panowie: Piotr Stelmach, Piotr Metz, Wojciech Mann, Waglewscy, Wojtek Mazolewski. Jeśli ktoś lubi muzykę prezentowaną przez takich dziennikarzy, to lubi Trójkę.

Marek Niedźwiecki nie był ostatnio moim idolem muzycznym. LP3 słuchałem tylko przy okazji, jak rodzina włączała. Smooth Jazz w jego wykonaniu też mi się przejadł. Ale to nie znaczy że uważam że to jest osoba tam zbędna. Widzę akurat w swoim domu, jak wielkich fanów ma Marek. Moja żona ma wszystkie płyty Smooth Jazz Cafe. To są świetne prezenty które nieprzypadkowo wychodzą przed świętami :-) Więc dlaczego miałbym żądać aby format trójki miał spełniać tylko moje potrzeby ?!

Radio RAM, o którym wspomniał Wujot, też znam. W środku dnia leci tam jednak taka popelina soulowo-popowa, ja tego nie trawię. Ta ciekawa nie mainstreamowa muzyka w radiu RAM, jest rzadkością tak naprawdę, wieczorami, trzeba tego szukać. Jeśli porównam procent dobrej (dobrej dla mnie) muzy w RAM i w PR3, to w tym drugim jest (dla mnie!) tego więcej. Ciężko mi zawsze było zapamiętać godziny audycji RAM, które lubiłem słuchać. Teraz jednak zwrócę swoją większą uwagę na konkretne audycje i będę musiał pilnować godzin nadawania w RAM.

A czekam przede wszystkim na otwarcie Radia Nowy Świat, którego jestem patronem i polecam przyłączyć się finansowo tym którzy lubili PR3 https://patronite.pl/radionowyswiat !!! 🙂 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Żeby nie wybrzmiało że ta Trójka sprzed chwili to komunistyczne ścierwo i popłuczyny po LP3, to trzeba napisać dlaczego ja ją lubiłem.

........................

Cześć

Ktoś kto dopuszcza takie sugestie i snuje podobne przypuszczenia jest szkodliwym i chorym Mario. Należałoby go izolować klub po prostu utylizować.

Choć nie słucham Trójki odkąd wszystkie PR i TV zaczęły być reżimową tubą nigdy bym takiego przypuszczenia nawet nie wymyślił.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marboru napisał:

No to jeszcze sposób głosowania po rezygnacji Niedźwiedzia... 

a jak wyglądał system głosowania LP3 do tej pory ? 

Liczy się Ilość klików na YT ? Liczba sprzedanych płyt czy ilość telefonów, SMSów ?

 Widzę że Kazik na 4 miejscu więc wszystko działa.

https://lp3.polskieradio.pl/

 

PS.

To żałosne że na forum NARCIARSKIM w temacie MUZYKA od kilku stron leci ostra POLITYCZNA naparzanka antyrządowa.

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jeeb napisał:

PS.

To żałosne że na forum NARCIARSKIM w temacie MUZYKA od kilku stron leci ostra POLITYCZNA naparzanka antyrządowa.

To raczej nie jest antyrządowe stricte, tylko anty-cenzorskie, anty-brak-szacunku

Jeeb, Ty też jesteś czasami żałosny na tym forum

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WojtekM napisał:

Puściłem sobie teraz z ciekawości, leci od godziny. Wcześniej nie słuchałem. Grają taką muzykę .... hmmm .... do windy. Można posłuchać, ale raczej nic z tego nie zapamiętam.

A w takim razie czego słuchasz?

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 15:00, Bumer napisał:

Warto pamiętać skąd się Trójka wzięła. Władze PRL chcąc bardziej trafić do młodszych słuchaczy zdecydowały o powstaniu PR III. Założenia programowe obejmowały odpowiednie informowanie i wyrabianie słuchacza, proponując mu bardziej atrakcyjne formy audycji, często muzyczne, satyryczne, polityczne, społeczne, mające trafiać w gust młodszych słuchaczy i propagujące nowoczesne, socjalistyczne normy współżycia społeczno-politycznego. Po prostu powołano swoją tubę w bardziej atrakcyjnym opakowaniu. Do tego celu zatrudniono odpowiednich, zaufanych ludzi. No i tak szło to do 1989r. Niby zmienił się ustrój, kadry pozostały. Następne ekipy władzy bardziej lub mniej, w zależności od aktualnych innych problemów i zaangażowania w media, kierowały tym programem publicznego radia.  Od kilku lat trochę się zmieniło , wygląda na to, że władza zainteresowała się tym reliktem. Trudno aby było inaczej, każda władza zainteresowana jest mediami, a w szczególności mediami publicznymi. Jeśli ktoś myśli że jest inaczej, jast idiotą.  Może w obecnej sytuacji trwanie razem z tymi, którzy tak wspaniale zrealizowali plany PZPR  realizowali linie PZPR stało się passe?Z pewnością, co widać także po zmianach w innych instytucjach. 

Brak mojej zgody na naśmiewanie się z kogoś, nie oznacza poparcia i akceptacji w całości tego kogoś. Historia zna  fakty stosowania podobnej logiki. Sprzeciw wobec bicia młodzieńca w skórzanej kurtce i oficerkach nie musiał oznaczać wrogości wobec ZSRR za czasów Stalina!!!  Historia zatoczyła koło. Nie drzesz ryja z nami, jesteś przeciw nam!

Nie chce mi się pisać i kogokolwiek namawiać do samodzielnego myślenia. Tak, wiem, samodzielne myślenie wymaga nieco pracy. Wymaga wiedzy, analizy faktów, a takze ogólnej kultury i wrażliwości. Podobno człowiek posiada te cechy. Podobno.    

Dodam że Trójka powstała w kwietniu 1982r czyli w stanie wojennym, od dziennikarzy wymagano w tym czasie tzw. weryfikacji, po 13 grudnia 1981 r. władze PRL przeprowadziły w wielu środowiskach czystki polityczne. Usunięto m.in. ponad 500 „nieprawomyślnych” pracowników Polskiego Radia i Telewizji. Po czystkach w mediach pojawiły się problemy z wakatami, widać było że nie pojawił się szybko nowy narybek. Ludzie, którzy byli związani z prasą wojskową lub zakładową, zostali po prostu wyciągnięci za uszy. Z drugiej strony przychodzili też ludzie zupełnie nowi, którzy nie mieli skrupułów, aby pracować w mediach stanu wojennego.

Jak dokonywano „przeglądu kadr” w mediach w stanie wojennym

Nie zmienia to faktu że była to moja kochana Trójka, a dziennikarze umiejętnie sobie radzili z cenzurą, niestety młodość i moja trójka już nie wróci.

Co do Kazika to nie ma chyba opcji politycznej której by nie ,,dowalił"  swoimi tekstami, zwolniła go nawet GW za krytykę Kwaśniewskiego.

 

W dniu 20.05.2020 o 19:33, Mitek napisał:

Ktoś kto dopuszcza takie sugestie i snuje podobne przypuszczenia jest szkodliwym i chorym, należałoby go izolować klub po prostu utylizować.

Piszesz że @Bumera należy utylizować bo ma wiedzę inną niż twoja, byli już tacy co skutecznie przeprowadzili eksterminację milionów Polaków własnie za ich wiedzę.

 

@JC  wypowiedzi @Mitek coraz częściej przybierają fazę krytyczną jego problemu,  są niezgodne z regulaminem , chamskie, prostackie i bezczelne. Jest niezrozumiale czemu stoi  on ponad prawem na tym forum? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

Dodam że Trójka powstała w kwietniu 1982r czyli w stanie wojennym, od dziennikarzy wymagano w tym czasie tzw. weryfikacji, po 13 grudnia 1981 r. władze PRL przeprowadziły w wielu środowiskach czystki polityczne. Usunięto m.in. ponad 500 „nieprawomyślnych” pracowników Polskiego Radia i Telewizji. Po czystkach w mediach pojawiły się problemy z  

Co to za babole ?!

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sportego360 napisał:

Ostatnio na F pojawił się pomysł na podanie płyt, które ukształtowały gust muzyczny. Tylko okładki, bez tłumaczenia. Myślę, że ciekawy pomysł jak już rozmawiacie o muzyce i chcecie się wymienić informacjami.

Mojego gustu nie ukształtowały żadne albumy, po prostu on ciągle się kształtuje. Poszczególne albumy to były punkty po drodze. Raczej do nich nie wracam. Zbyt dużo nowego i ciekawego ciągle się dzieje.

Co do okładek to nawet na nie nie patrzę.

 

Pozdro

Wiesiek 

Edytowane przez Wujot
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarioJ napisał:

Co to za babole ?!

 Możesz rozwinąć swoją myśl.

Wiesiek sugerujesz że w stanie wojennym nie było weryfikacji dziennikarzy?

Tak dla rozluźnienia to Kazik jest wielki, bo dopiero jemu udało się dokonać dekomunizacji w trójce😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...