Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Było hobby, film, a tera jaka muzyka?


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.08.2020 o 21:10, Bumer napisał:

Oooo, jakie mądre pytanie! Jesli dotyczy RNŚ jest dobre, jeśli dotyczy np. Radia Maryja? A ilu z was zabiera głos w sprawie R Maryja zupełnie nie znając jego przekazu? Ale nie o tym chce pisać aby wytykać  brak logiki, typowy "kalizm" myślenia, jeśli takie postępowanie mozna jeszcze nazwać myśleniem. 

A kogo to miałoby  boleć istnienie jakiegoś radia?  To chyba zbyt przesadzona teza gdy dotyczy jakiegoś marginalnego działania.  A te pół miliona słuchaczy to jest jakiś argument?  Co mianowicie ma dowodzić? My tu piszemy o swoistych relacjach wśród właścicieli radia, o ich kontrowersyjnym podejściu do siebie i swych wartości, a tu taki kwiatek. Pińcet tysięcy słuchaczy! I co, gęby mamy zamknąć?  Tak jak poprzednio, brak argumentów w dyskusji, sru jakiegoś księdza się daje. Nie ma się zbyt wiele do powiedzenia oprócz "zgadzam się" lub "nie zgadzam się", to w przypadku wspomnienia historycznego rodowodu wyciąga  się jakiś absurdalny wniosek -"żyje przeszłością"!  Kto, .urwał! Kto żyje tą przeszłością? Ten co się jej wstydzi z pewnością niechętnie do niej wraca. Nie dziwię się. Nie można  mówić o tolerancji samemu nie stosując jej w swoim postępowaniu. Nie mozna zmuszać kogoś do przyjecia jakiejś narracji jednocześnie głosząc, że się nie ulega naciskom i  folguje  wolności słowa!  Tak przynajmniej sądzę. 

Piszesz bardzo zaczepnie, nie lubię Twojego stylu. Opisem niemieckiej pary spaliłeś się na kilka tygodni.

Aby napisać swoje rozumienie sytuacji, musiałbym siąść przy klawiaturze. Teraz piszę na telefonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 22:24, WojtekM napisał:

W aucie streamuje z replaio w telefonie do radia samochodowego. Na słuchawkach z tela też z replaio. Niestety czasami przycina. Z czego słuchasz i jak odbiór? 

Słucham głównie na VRadio. Szukałem programu który obsługuje urządzenia typu Audiocast będące w domu. I tak zostało. Program jest na polecanej liście Rnś dzięki mojemu zgłoszeniu 🙂

W domu nie przycina. W drodze różnie. W aucie czasami przycina, ale mam wrażenie że to bardziej wina GSM. Chociaż jest to dziwne.

Jechałem ostatnio S7 i S8. Pierwszym razem była to niedziela i słuchaliśmy Manna ze Stuhrem, często przycinało. Jechaliśmy drugi raz, była sobota i leciała Kinga i coś tam jeszcze, działało prawie idealnie przez 3h.

Na tym samym kawałku drogi raz działalo źle, a innym razem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 22:24, WojtekM napisał:

W aucie streamuje z replaio w telefonie do radia samochodowego. Na słuchawkach z tela też z replaio. Niestety czasami przycina. Z czego słuchasz i jak odbiór? 

Radio w samochodzie musi grać z automatu i jeszcze długo to zadanie będzie spełniać tylko FM , właśnie z tego powodu RNŚ stoi na straconej pozycji. Posłuchałem trochę Rns i pewnie będę rzadko tam zaglądał bo jak dla mnie za mało Polskiego Rocka, nie czuję tam klimatu Trójki, tym bardziej że brak Marka Niedzwieckiego.

Wojtek zadowala Cię ta jakość i to ciągłe rwanie, wspominałeś że lubisz dobrą muzykę? Przez internet to słucham radia przy koszeniu trawy w ogrodzie, w domu jest radio FM w kuchni i na nim 10 ulubionych przycisków w tym 4 lokalne. W pokoju gdzie mam dobry sprzęt słucham raczej płyt i tu nie mają wstępu MP3 , w samochodzie słucham audiobooki  i płyty CD. 

Co do słuchalności Rns to  to pewnie jestem policzony z 3 razy bo na mojej aplikacji nie było Rns  i nie ma do dzisiaj,  to testowałem inne, a przy okazji bardzo mi się spodobała Replaio.

Rns nie mieści się nawet w pierwszej trójce internetowych rozgłośni. A w FM jest poza pierwszą 30 i pewnie wiele lokalnych rozgłośni je wyprzedza.

Czekam na wiarygodne dane zasięgowe, internet dysponuje całą gamą narzędzi pomiarowych, a Rns nie podał ani razu danych zasięgowych, a podaje liczbę pobrań aplikacji, w Open FM i WP Pilocie, odsłon itd. - wszystkie nie mają żadnego związku z faktyczną słuchalnością.

Licząc optymistycznie Rns ma 200tys. słuchaczy a ,,upadająca" Trójka niespełna 3 miliony.

Tak z ciekawości skoro jesteście Patronami czy wiecie jakie wynagrodzenia ufundowali sobie dziennikarze?

 @MarioJ od Ciebie to liczyłem na więcej, trochę to słabe bo nawet jak bym nie słuchał to mam pełne prawo wypowiedzieć się na temat rezygnacji z dużego projektu 30% udziałowca z powodów  ograniczania mu wolności słowa.

Napinacie się  o radio z 0,4% słuchalnością a i tak większość w samochodach (info od znajomego mechanika) ma ustawione lokalne radio, a reszta to zetki i rmfy :)  Zresztą sami wspominaliście że słuchacie jakiegoś lokalnego radia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 16:31, surfing napisał:

 @MarioJ od Ciebie to liczyłem na więcej, trochę to słabe bo nawet jak bym nie słuchał to mam pełne prawo wypowiedzieć się na temat rezygnacji z dużego projektu 30% udziałowca z powodów  ograniczania mu wolności słowa.

wpłaty udziałowców są symboliczne w stosunku do wpłat patronów, aczkolwiek to udziałowcy stają się pośrednio dyspozytorami majątku spółki

wśród udziałowców były tylko dwie osoby niezwiązane zawodowo z radiem, w tym Piotr Jedliński, druga osoba to Patrycja Macjon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 16:31, surfing napisał:

Radio w samochodzie musi grać z automatu

RNŚ (i każde radio internetowe) spełnia ten warunek. Trzeba oczywiście kliknąć odtwarzanie w telu np. w replaio. Każdy nowszy samochód oferuje przecież BT Audio.

W dniu 18.08.2020 o 16:31, surfing napisał:

za mało Polskiego Rocka

Dla mnie to zaleta. Ostatnią dobrą, polską płytą było Astigmatic Komedy z 1966 roku. No, może przesadzam, bo jeszcze później były płyty Namysłowskiego - Winobranie (73 rok) i Kujaviak Goes Funky (75 rok).

W dniu 18.08.2020 o 16:31, surfing napisał:

Wojtek zadowala Cię ta jakość i to ciągłe rwanie

Rwie tylko na GSM i nie na tyle, aby było to jakoś bardzo utrudniające. Na stacjonarnym sprzęcie w domu zwiechy zdarzają się bardzo rzadko. Dużo częściej na innych stacjach przeszkadzają reklamy, których na RNŚ brak.

W dniu 18.08.2020 o 16:31, surfing napisał:

czy wiecie jakie wynagrodzenia ufundowali sobie dziennikarze

Nie zaglądam nikomu w portfel (podobnie jak i do łóżka). Płacę za produkt. Tam (tj. RNŚ) znajduję Marka Napiórkowskiego, Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, Marcina Kydryńskiego itp. 

W dniu 18.08.2020 o 16:31, surfing napisał:

Trójki

Słucham już bardzo rzadko. Michał Margański to za mało. Oczywiście niech każdy słucha, tego co chce - zupełnie mnie to nie interesuje.

W dniu 18.08.2020 o 16:31, surfing napisał:

jeszcze długo to zadanie będzie spełniać tylko FM

To oczywista nieprawda. Błędne wyobrażenie. W dobie taniej transmisji danych słuchanie radia internetowego w ruchu staje się coraz popularniejsze. Wystarczy spojrzeć na rosnące znaczenie internetowych serwisów jak Spotify. Niektórzy już inaczej zupełnie nie słuchają. A przy sprzęcie stacjonarnym na WiFi to już zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
W dniu 19.05.2020 o 13:36, Wujot napisał:

W tej sprawie nie ma najmniejszego znaczenia czy wiedział czy nie wiedział. Ani nawet tego, że to jakaś piosenka. Po prostu nagle z pełną siłą dostrzegliśmy jak działa ten dyktatorski system gdzie kolejne miernoty na kolejnych szczebelkach pilnują systemu. Systemu zbudowanego dokładnie na gomułkowskich (nawet nie gierkowskich) wzorcach.

 

Towarzysz Wiesław

Wiecznie żywy!

No i obecnie sprawa się wyjaśniła. Rzeczywiście coś było  w tym systemie radiowej 3 z gomułkowskich wzorów. "Bera" tak się zasiedział, że listę sam sobie ułożył. A co, czego się nie robi dla idei, siebie, pieniędzy, mocodawców, dla rozróby...? (proszę wybrać, ewentualnie coś dodać) A ilu dyskutantów swe naiwne głowy za niego było gotów dać!    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bumer napisał:

A ilu dyskutantów swe naiwne głowy za niego było gotów dać!    

Ja.

A gumułkowskie wzory rządzenia Polską mamy dziś, np. powrót do centralistycznych zarządzanych przez kolesi firm państwowych monopoli bankowo - energetycznych itp. Tam nie potrzeba żadnej wiedzy, trzeba mieć układy i trzymać palec równo w rzeci (o ile mnie pamięć nie myli, lata czysto 60-70-te), a reszta ciemnego ludu, jak to rzekł prezes TVPiS i tak to kupi. Mały-wielki wód mający jeszcze większe aspiracje do pozycji Piłsudskiego (ach to życie), załatwi tych tzw. "cwaniaków" co to wychodzą ponad adresatów "pinset+" i pozwoli na równoważny rozwój całego kraju na poziomie pensji minimalnej 😂

Bumer, generalnie nie chciałem już odpowiadać (również czytać) na Twoje posty, ale nie zdzierżyłem. 

Żegnaj Towarzyszu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, WujB napisał:

Ja.

A gumułkowskie wzory rządzenia Polską mamy dziś, np. powrót do centralistycznych zarządzanych przez kolesi firm państwowych monopoli bankowo - energetycznych itp. Tam nie potrzeba żadnej wiedzy, trzeba mieć układy i trzymać palec równo w rzeci (o ile mnie pamięć nie myli, lata czysto 60-70-te), a reszta ciemnego ludu, jak to rzekł prezes TVPiS i tak to kupi. Mały-wielki wód mający jeszcze większe aspiracje do pozycji Piłsudskiego (ach to życie), załatwi tych tzw. "cwaniaków" co to wychodzą ponad adresatów "pinset+" i pozwoli na równoważny rozwój całego kraju na poziomie pensji minimalnej 😂

Bumer, generalnie nie chciałem już odpowiadać (również czytać) na Twoje posty, ale nie zdzierżyłem. 

Żegnaj Towarzyszu.

 

Co ci jest? Co ja mam wspólnego z tym różnorodnym syfem? Co ty mi przypisujesz? Czyżbyś poszufladkowal sobie świat? Otwórz oczy żebyś nie był  jak ten co to mnie jakimś Kalkensteinem  zaczepia. Czemu? A kto to poza nim wie? Ty, ale o Trójce tu piszemy, pamietaj. Ps, Gomułkę pamiętam. W 1970, w grudniu, pierwszy raz mnie  zwineli do suki, wywieźli za miasto, postraszyli guma i wyrzuceniem ze szkoly. Puścili w lesie co bym się przeszedł parę kilometrów do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wujot napisał:

O nie, jak jedziemy to przy takiej muzie.

Dawajcie koledzy coś od siebie, im bardziej zakręcone im bardziej popieprzone tym lepsze!

Grubo. Na szczęście do nart jeszcze trochę czasu. Na rower ..., hmmm jak rodzinka usłyszy zabiorą mi rower, ale i tak nikt nie chce ze mną jeździć.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stare komusze wzorce", "towarzysz Bumer", cóż za dziwna logika narracji. Pisałem o tym, ze nie szkoda mi radiowej Trójki. Pisałem że jej formuła niejako się wyczerpała. Samo powołanie tej rozgłośni przez  komusze władze, nadanie jej linii programowej  pokazującej ładniejsze i swobodniejsze (niby) oblicze socjalizmu. Po 89 roku utrzymywanie tej instytucji nie  miało już sensu, no może poza utrzymywaniem zatrudnienia tych którzy znaleźli tu z woli KC PZPR  ciepłe posadki. Poza tym inne formy przekazu medialnego niejako odebrały  słuchaczy. Ten relikt socjalizmu o ładnej twarzy nie ma sensu, szczególnie w przypadku pozostawienia  dobranej przez komuchów kadry. PZPR nie dobiera już kadry (?), nowi rządzący zabierają się za porządki ( w ich mniemaniu), to chyba normalne, prawda? Gdy do tego dołozymy "swobodne" ustalanie listy przebojów przez dziennikarza, mamy obraz degrengolady. I mnie nie żal tej rozgłosni, mimo że przez wiele lat byłem jej wiernym słuchaczem. No bo co miałem w zamian?  Wydawało mi się, że jasno wykazałem swoją postawę  wobec "wartosci"  czasów socjalizmu. Rad jestem że te błędne z założenia  idee upadły, mam nadzieję że raz na zawsze. No i wobec tego co dyskutanci do mnie piszą? Nazywają mnie towarzyszem czy propagatorem komuszych wzorców!!! Cóż za przewrotna logika!!! Ja, osoba która nigdy nie należała do żadnej politycznej organizacji w czasie komuszym, syn i wnuczek członków AK, ludzi którzy nigdy nawet nie otarli się o przynależność do komunistycznych instytucji! Zanim napiszecie takie słowa popatrzcie na swoje przynależności, zapytajcie swoich rodziców, dziadków, o ich  działalność w latach poprzednich, bo ta działalność i przynależność niejako wpływała na was i was po części kształtowała.   To przewrotna logika,  zatwardziały całym swym życiem antykomuch  posądzany jest o sprzyjanie wartościom, które nienawidził i  którymi  gardził. Przeraża mnie taki stan. Broniliscie tej Trójki, roztkliwialiscie się nad jej losem, nad losem  dziennikarzy dobranych przez reżim do służby w jego interesie. I to niby ta Trójka maiłaby być jakąś ostoją wartości? Chyba tylko wartosci  czasów komuszych! Czekam teraz na dyskusję, gdzie bandytów z więzień będziecie nazywać obrońcami prawa, członków mafii vatowskich  dbającymi o budżet kraju! Istna paranoja. Specjalnie przypomniałem ten wątek o radiowej Trójce. Dziś emocje opadły, wyszły nowe fakty istotne dla decyzji personalnych, może warto zweryfikować swoje stanowiska?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...