Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Było hobby, film, a tera jaka muzyka?


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Bumer napisał:

"Stare komusze wzorce", "towarzysz Bumer", cóż za dziwna logika narracji. Pisałem o tym, ze nie szkoda mi radiowej Trójki. Pisałem że jej formuła niejako się wyczerpała. Samo powołanie tej rozgłośni przez  komusze władze, nadanie jej linii programowej  pokazującej ładniejsze i swobodniejsze (niby) oblicze socjalizmu. Po 89 roku utrzymywanie tej instytucji nie  miało już sensu, no może poza utrzymywaniem zatrudnienia tych którzy znaleźli tu z woli KC PZPR  ciepłe posadki. Poza tym inne formy przekazu medialnego niejako odebrały  słuchaczy. Ten relikt socjalizmu o ładnej twarzy nie ma sensu, szczególnie w przypadku pozostawienia  dobranej przez komuchów kadry. PZPR nie dobiera już kadry (?), nowi rządzący zabierają się za porządki ( w ich mniemaniu), to chyba normalne, prawda? Gdy do tego dołozymy "swobodne" ustalanie listy przebojów przez dziennikarza, mamy obraz degrengolady. I mnie nie żal tej rozgłosni, mimo że przez wiele lat byłem jej wiernym słuchaczem. No bo co miałem w zamian?  Wydawało mi się, że jasno wykazałem swoją postawę  wobec "wartosci"  czasów socjalizmu. Rad jestem że te błędne z założenia  idee upadły, mam nadzieję że raz na zawsze. No i wobec tego co dyskutanci do mnie piszą? Nazywają mnie towarzyszem czy propagatorem komuszych wzorców!!! Cóż za przewrotna logika!!! Ja, osoba która nigdy nie należała do żadnej politycznej organizacji w czasie komuszym, syn i wnuczek członków AK, ludzi którzy nigdy nawet nie otarli się o przynależność do komunistycznych instytucji! Zanim napiszecie takie słowa popatrzcie na swoje przynależności, zapytajcie swoich rodziców, dziadków, o ich  działalność w latach poprzednich, bo ta działalność i przynależność niejako wpływała na was i was po części kształtowała.   To przewrotna logika,  zatwardziały całym swym życiem antykomuch  posądzany jest o sprzyjanie wartościom, które nienawidził i  którymi  gardził. Przeraża mnie taki stan. Broniliscie tej Trójki, roztkliwialiscie się nad jej losem, nad losem  dziennikarzy dobranych przez reżim do służby w jego interesie. I to niby ta Trójka maiłaby być jakąś ostoją wartości? Chyba tylko wartosci  czasów komuszych! Czekam teraz na dyskusję, gdzie bandytów z więzień będziecie nazywać obrońcami prawa, członków mafii vatowskich  dbającymi o budżet kraju! Istna paranoja. Specjalnie przypomniałem ten wątek o radiowej Trójce. Dziś emocje opadły, wyszły nowe fakty istotne dla decyzji personalnych, może warto zweryfikować swoje stanowiska?

Wszystko zależy od punktu siedzenia, Bandera u nas był bandytą a na Ukrainie stawiają mu pomniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wujot napisał:

Warto przypomnieć bo co niektórzy zapomnieli już bieg zdarzeń.

 

Piosenkę wszyscy chyba znamy. Natomiast fakt jej umieszczenia na liście  przebojów przez prowadzącego i przyznanie jej pozycji, która nie wynikała z ilości oddanych na nią głosów, wydaje mi się że nie jest powszechnie znany. Może o tym warto wspomnieć w kontekście wiarygodności stacji i prowadzącego dziennikarza? 

  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bumer napisał:

Piosenkę wszyscy chyba znamy. Natomiast fakt jej umieszczenia na liście  przebojów przez prowadzącego i przyznanie jej pozycji, która nie wynikała z ilości oddanych na nią głosów, wydaje mi się że nie jest powszechnie znany. Może o tym warto wspomnieć w kontekście wiarygodności stacji i prowadzącego dziennikarza? 

Znane są kłamstwa na które się powołujesz. Tutaj doczytaj sobie lepiej udokumentowany materiał z nazwiskami świadków zdarzeń:

https://www.rp.pl/kultura/art346141-jak-kazik-znikal-z-listy-trojki-nocna-zmiana-klamstw

i jeszcze ugoda poza sądowa

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/marek-niedzwiecki-ugoda-polskie-radie-wycofal-pozew-dlaczego

 

Fundamentalne tutaj było lizusostwo bolszewickich kadr wprowadzonych do Trójki. Ta sprawa była papierkiem lakmusowym działania systemu pisowskiego. I choćbyś nie wiem jak bardzo się starał to nie zakłamiesz tej fundamentalnej przyczyny.

Piosenka się nie spodobała cenzorom i miała zniknąć. Taka jest prawda. 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bumer napisał:

Czekam teraz na dyskusję, gdzie bandytów z więzień będziecie nazywać obrońcami prawa

Pomniki już im stawiają, narkoman i wielokrotnie skazany przestępca George Floyd  doczekał się już dwóch posągów ku swej czci. U na stary komuch Leszek Miller walczy o demokrację :) 

Wracając do tematu wątku, Rap może się przydać do mocnego i dającego do myślenia przekazu:  "Brainwashed" 9 milionów odsłon w 2 miesiące.

Za to u nas mamy ,,buntowników" typu Mata, którego Fastfood przerobił na zestaw dla ,,patointeligencja" ;)  

 

 

 

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wujot napisał:

Znane są kłamstwa na które się powołujesz. Tutaj doczytaj sobie lepiej udokumentowany materiał z nazwiskami świadków zdarzeń:

https://www.rp.pl/kultura/art346141-jak-kazik-znikal-z-listy-trojki-nocna-zmiana-klamstw

i jeszcze ugoda poza sądowa

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/marek-niedzwiecki-ugoda-polskie-radie-wycofal-pozew-dlaczego

 

Fundamentalne tutaj było lizusostwo bolszewickich kadr wprowadzonych do Trójki. Ta sprawa była papierkiem lakmusowym działania systemu pisowskiego. I choćbyś nie wiem jak bardzo się starał to nie zakłamiesz tej fundamentalnej przyczyny.

Piosenka się nie spodobała cenzorom i miała zniknąć. Taka jest prawda. 

 

Wszystko o czym piszesz potwierdza moje zdanie o tej rozgłośni. Przytoczone przez Ciebie teksty potwierdzają że "niezły tu  burdel macie, siostry". Jak ty doczytałeś się tam prawdy? Z tekstu nic poza burdelem nie wynika. Gdyby był wyrok, moglibyśmy przyjąć że jest oparty na prawdzie, choć wcale tak nie musiało być. Poza tym zauważ że teksty piszą raczej nieprzyjazne zarządzającym Trójką  kręgi. To  może świadczyć o braku obiektywizmu. Doszło do ugody, dla mnie to też znamienne. Może dlatego że ostatnio dwa razy proponowano mi porozumienie z którego zrezygnowałem, bo dla mnie ważniejszy był wyrok, oczywiście potwierdzający moje racje. No ale nie zarzekam się. Właśnie trzeci raz proponują mi negocjacje w sprawie ugody. Może tym razem zgodzę się, kto to wie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumer

W kwestii samej Trójki i panów Niedźwiedzkich, Kaczkowskich itd to już nie raz dawałem wyraz swojej głębokiej niechęci. Dla mnie ci panowie zakopali na wieczne zapomnienie całą masę ciekawych punkowych i eksperymentalnych, buntowniczych kapel. To przez nich nikt nigdy nie posłucha Absurdu, Śmierci Klinicznej. Z trudem gdzieś na marginesie miejsce ma Siekiera. No i Brygada Kryzys. Panowie napisali polską historię i są tam tylko przez nich wybrani zwycięzcy. Oglądałem (masochistycznie) benefis Niedźwiedzkiego i płakać mi się chciało.

Dla odmiany Kaczkowski próbował napisać światową historię i raczył nas jakimiś egzotycznymi, ubocznymi zjawiskami typu ELP czy Genesis. Ale Throbbing Gristle (czyli prekursorów zdecydowanie ważniejszego industrialu) na wszelki wypadek nie było. Z tą światową historią to się Kaczkowskiemu o tyle udało, że w Polsce moje pokolenie zostało najczęściej, zgodnie z mamoniową logiką, przy tym rockowo elektroniczno-symfonicznym skansenie.  Ale jednak w tył można było, jak ktoś chciał, historię odbębnić i poznajdywać takie perły jak np. The Residents a choćby Sex Pistols, Public Image Ltd.

W głębokiej komunie tylko Rozgłośnia Harcerska (a sporo później Radiostacja) miała związek z tym co się działo na "świecie". Tak, że zgadzam się, że byli to reżimowi spece.

Nie mniej w nowej Polsce udało im się utrzymać swoją charyzmą (tej na pewno nie można im odmówić), ofertą programową i profesjonalizmem. Stały za nimi rzesze słuchaczy. Bo takie zdanie jak moje jest bardzo odosobnione. Czy po trzydziestu pracy w nowej Polsce latach takiemu Niedźwiedzkiemu należała się wycinka?  Przecież swoją szansę dostał nawet komunistyczny Piotrowicz! Ale co najważniejsze panowie mieli wiernych słuchaczy. Więc do szafy włóżmy te historyczne zarzuty i powiedzmy jasno - chodziło o pacyfikację. Systemowe niszczenie każdego kto nie jest nasz. Minął rok i nic nie wskazuje, że Trójka powróci. Co tym bardziej potwierdza tezę, że chodziło tylko o zniszczenie.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bumer napisał:

Jak ty doczytałeś się tam prawdy? Z tekstu nic poza burdelem nie wynika. Gdyby był wyrok, moglibyśmy przyjąć że jest oparty na prawdzie, choć wcale tak nie musiało być. Poza tym zauważ że teksty piszą raczej nieprzyjazne zarządzającym Trójką  kręgi. To  może świadczyć o braku obiektywizmu. Doszło do ugody, dla mnie to też znamienne. 

Doszło do ugody bo Niedźwiedzki dostał kasę, albo obietnicę, że nie będą tępić jego nowej firmy. Tak to widzę. Gdyby mieli kwity to by je wyciągnęli. Przecież to starcie Dawida z Goliatem. Czyli pisowskie aparatczyki nie miały nic. 

Poza wspomnianą kasą lub groźbami. Nie może być innej opcji.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

U na stary komuch Leszek Miller walczy o demokrację :) 

Miller podpisywał unijny traktat akcesyjny w Atenach.

Uroczystość podpisania traktatu akcesyjnego w Atenach 16 kwietnia 2003 roku uwieńczyła wieloletnie starania Polski o członkostwo UE.

 

Później Lech Kaczyński ratyfikował unijny Traktat Lizboński.

10 października 2009 r., prezydent Lech Kaczyński ratyfikował Traktat Lizboński. Traktat zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską wszedł w życie 1 grudnia 2009 r.

 

O dzisiejszych chamach i zdrajcach nic godnego nie da się napisać.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @Wujot, mnie sprawy artystyczne jakby mniej interesują w tym konkretnym przypadku. Będąc młodym słuchałem nagminnie tej radiostacji. I to nie tylko audycji muzycznych ale także satyrycznych oraz innych wraz ze społeczno-informacyjnymi. Dopiero lata 90 zmieniły moje upodobania. Powstały nowe stacje, w telewizji pojawiły się różnorodne programy. A jak sobie tak pomyślałem skąd ta Trójka się wzieła, po co, kto tam dostał robotę, to mi odchodziła chęć jej słuchania. Jakiś taki wewnętrzny opór się uwidaczniał. Dziś radio 357 jakoś sobie radzi, ma sponsorów, ponoć największy to od GW czy z kręgów Agory. Pieniądz nie śmierdzi, jest niezbędny do prowadzenia działalnosci, no ale coś on jednak może pokazać, odkryć, sugerować. Jeśli to jest prawdą to chyba naturalnym było rozstanie Niedźwieckiego i Metza z Trójką. Zawsze to jakoś łatwiej się zrozumieć wśród rodaków.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

357 i RNŚ są dwiema świetnymi stacjami, słuchamy w rodzinie obu. Fenomen społecznego radia w naszym kraju.

Z mojego punktu widzenia mam teraz dwa radia, zamiast jednego jak wcześniej, dla mnie lepiej. Ale trzeba pamiętać gdzie Oni uczyli się warsztatu i rozwijali swoje umiejętności, w PR Trójka.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MarioJ napisał:

Miller podpisywał unijny traktat akcesyjny w Atenach.

Uroczystość podpisania traktatu akcesyjnego w Atenach 16 kwietnia 2003 roku uwieńczyła wieloletnie starania Polski o członkostwo UE.

 

Później Lech Kaczyński ratyfikował unijny Traktat Lizboński.

10 października 2009 r., prezydent Lech Kaczyński ratyfikował Traktat Lizboński. Traktat zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską wszedł w życie 1 grudnia 2009 r.

 

O dzisiejszych chamach i zdrajcach nic godnego nie da się napisać.

 

Chciałem skomentować część drugą Twojego postu, ale sobie odpuszczę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wujot napisał:

Więc do szafy włóżmy te historyczne zarzuty i powiedzmy jasno - chodziło o pacyfikację. Systemowe niszczenie każdego kto nie jest nasz. Minął rok i nic nie wskazuje, że Trójka powróci. Co tym bardziej potwierdza tezę, że chodziło tylko o zniszczenie.

Trójka nie wróci już nigdy. Władza która nami rządzi preferuje ludzi miałkich, a jakość nominatów na stanowiska zarządcze jest porażająca, najważniejsza jest partyjna poprawność i kolesiostwo. Nie mogę sobie przypomnieć, no kurczę, stary jestem, czy to już było??? Wydaje mi się że jeden z naszych kolegów na forum odnosi się do dość często do tych czasów 🙄. Tylko za co dostałeś tego lajka, za część pierwszą wypowiedzi, czy drugą 😂.

Edytowane przez WujB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, surfing napisał:

Pomniki już im stawiają, narkoman i wielokrotnie skazany przestępca George Floyd  doczekał się już dwóch posągów ku swej czci. U na stary komuch Leszek Miller walczy o demokrację :) 

Wracając do tematu wątku, Rap może się przydać do mocnego i dającego do myślenia przekazu:  "Brainwashed" 9 milionów odsłon w 2 miesiące.

Za to u nas mamy ,,buntowników" typu Mata, którego Fastfood przerobił na zestaw dla ,,patointeligencja" ;)  

 

 

 

Ci najtwardsi raperzy, buntownicy powiadasz, to już nie żyją.

A dla Maty te odsłony na poziomie 9mln w dwa miesiące to byłaby porażka. Tu 30mln w miesiąc.

 

A z zamorskich klimatów Diana Ross...w tle, no i Savage 21 z Metro Boomin po Grammy wraca na dzielnię

 

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

357 i RNŚ są dwiema świetnymi stacjami,

357 nieco kanibalizuje ostatnio RNŚ - patrząc na Patronite. 

Na RNŚ słuchałem ostatnio w zasadzie tylko niedzielnych audycji Manna od 10.00 (ostatnio chyba Mann chorował, bo nie było). Dużo częściej słucham 357.

Polecam jeszcze radio Newonce. Nie wszystko, ale wybrane audycje. Jest Szydłowska z Trójki, Jest Wojtek Mazolewski.

8 godzin temu, Wujot napisał:

Kaczkowski próbował napisać światową historię i raczył nas jakimiś egzotycznymi, ubocznymi zjawiskami typu ELP czy Genesis

Świetne zespoły.

8 godzin temu, Wujot napisał:

Throbbing Gristle

Słuchać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WojtekM napisał:

 

Świetne zespoły.

Słuchać się nie da.

Nie będę się odnosił do konkretnych zespołów tylko do rozwoju muzyki jako takiej. Logika była na przykład taka:

- Pierre Schaeffer (awangarda, twórca muzyki konkretnej) - Lustmord (dark ambient - bardziej dla ludu) - Autrechre (mikromuzyka - Warp - czyli ambitna muza popularna) - James Blake (pierwsza mikromuzyka popularna). Echa tego mocno pobrzmiewają u tak popularnych wykonawców jak FKA twigs 

Throbbing Gristle otworzyło worek muzyki industrialnej i ich rola była równie ważna jak np Sex Pistols. Warto znać zjawiska i mieć szerszy horyzont. 

Dobra stacja po to ma audycje autorskie aby umiejętnie wpleść też te kulturotwórcze zjawiska. Trójka lat osiemdziesiątych pisała własną antyhistorię zarówno muzyki polskiej jak i światowej. W wolnej Polsce pojawiły się tam nowe nazwiska, próba nadgonienia czasu. Mnie akurat nie odpowiadał gitarowy (rockowy) charakter tej stacji bo uważałem to za skansen. Wtedy zresztą odpalił WARP Records (i Ninja Tune) otwierając zupełnie nowe pola w muzyce popularnej. Szkoda mi było już czasu na Trójkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wujot napisał:

Widzisz Cinematic czy Bonobo, Moelvaer to są już niezwykle uładzone chillautowe zespoły. Trudno je uznać za interesujące. Aczkolwiek przyjemne. 

Puszczał wszystko praktycznie. Cinematic podałem jako przykład, gdyż lubię ich szczególnie za pierwszą płytę Motion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

Puszczał wszystko praktycznie. Cinematic podałem jako przykład, gdyż lubię ich szczególnie za pierwszą płytę Motion.

Trudno mi się odnieść bo nie znam tych audycji. Dla mnie kluczowi w tym czasie byli Aphex Twin, Squarepusher, Venetian Snares, Autechre, Third Eye Foundation. Amon Tobin. W nurcie muzyki popularnej. Zdecydowanie bardziej interesowała mnie jednak muza akademicka czy jazz. I też muza ze świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

357 nieco kanibalizuje ostatnio RNŚ - patrząc na Patronite. 

Na RNŚ słuchałem ostatnio w zasadzie tylko niedzielnych audycji Manna od 10.00 (ostatnio chyba Mann chorował, bo nie było). Dużo częściej słucham 357.

 

Mam dystans do tego kto ma więcej kasy i poparcia. RNŚ dalej ma wystarczająco dużo żeby działać.

Ja w RNŚ znajduję więcej muzyki ciekawej, nowej, nieznanej mi. Redaktorzy tamtejsi są bardziej odkrywczy, jak dla mnie. 357 to głównie muzyczny mainstream rockowo-rozrywkowy. Czasami też lubię to włączyć, ale u mnie to żona jest fanką 357. Wg mnie oba radia są potrzebne i mają swoich sluchaczy, obecnie są to dwie różne stacje i bardzo dobrze.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

Tu 30mln w miesiąc.

Mata 

To ma być rap?
,,dzwoni papuga myśli jak tabaluga" rymy jak pięciolatek, kwiat polskiego rapu :) 

Z tekstu wynika że Mata jest pewien iż cokolwiek by nie nawywijał, to tatuś go zawsze wybroni.

Naprawdę młodzież słucha teraz takiego gówna? Hemp Gru, Ski Skład, Molesta, Morwa, ZIP skład, Sokół, Gutek, to był Rap z przekazem, a co to jest-fastfoodowa patointeligencja?  Poważnie polska młodzież spadła już do takiego niskiego poziomu? Był Mata, a jest fastfoodowa szmata.

 

2 godziny temu, sstar napisał:

Ci najtwardsi raperzy, buntownicy, to już nie żyją.

Obawiam się że za teksty takie jak w Brainwashed też długo już nie pożyje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...