Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Było hobby, film, a tera jaka muzyka?


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Bumer napisał:

To ja to zrobię żartobliwie. Podpisano akt małżeństwa zmieniający akt małżeństwa o druga żonę z wasami i penisem. 

Pytałeś się kiedyś jakie ja mam wartości. Zajrzałem do Karty praw podstawowych, która była elementem Traktatu lizbońskiego. A jak przypomniałem powyżej, podpisał go Lech Kaczyński.

To są wartości, które ja podzielam: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_praw_podstawowych_Unii_Europejskiej

Jest dla mnie niegodziwością i skandalem że mój kraj obecnie te prawa częściowo łamie. Nie chcę wchodzić w dyskusje szczegółowe, bo to nie ma sensu.

Chciałem tylko takim ludziom jak Ty i Surfing przypomnieć wartości UE i śp. Lecha Kaczyńskiego.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarioJ napisał:

357 i RNŚ są dwiema świetnymi stacjami, słuchamy w rodzinie obu. Fenomen społecznego radia w naszym kraju.

 Ale trzeba pamiętać gdzie Oni uczyli się warsztatu i rozwijali swoje umiejętności, w PR Trójka.

 

No i po co Kazik się wysilał wytykając logikę  myslenia o własnym bólu jako o ważniejszym? Skoro "ja" i "rodzina " słucha, to radio jest świetne!!!  Jak ten ból, mój jest ważniejszy i lepszy! Znaczy się, że twój gust jest mojszy od mojego. A gdzie tu przestrzeń dla majacych inny gust czy  zdanie? Nie ma, nie będzie, bom ja najważniejszy. I rodzina!  Wielokrotnie o takiej logice pisałem w różnych wątkach, bez jakiejkolwiek odpowiedzi! Jak grochem o ścianę! Skąd się "toto" wzięło, znaczy taka dziwna logika? Zostało "toto" zauważone i nie wiem czemu skrytykowane i przypisane osobom. Coś na kształt klasycznego przykładu swoistego rozumowania, - ideologii i ludzi. 

Co do drugiego zdania, tak trzeba pamiętać. Ja pamietam, mam w pamieci obraz tamtych czasów, ludzi, metod... Może dlatego mam jakieś zahamowania do niektórych ludzi, zjawisk, trendów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarioJ napisał:

Pytałeś się kiedyś jakie ja mam wartości. Zajrzałem do Karty praw podstawowych, która była elementem Traktatu lizbońskiego. A jak przypomniałem powyżej, podpisał go Lech Kaczyński.

To są wartości, które ja podzielam: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_praw_podstawowych_Unii_Europejskiej

Jest dla mnie niegodziwością i skandalem że mój kraj obecnie te prawa częściowo łamie. Nie chcę wchodzić w dyskusje szczegółowe, bo to nie ma sensu.

Chciałem tylko takim ludziom jak Ty i Surfing przypomnieć wartości UE i śp. Lecha Kaczyńskiego.

 

Chłopie, ja o traktacie którego nie można zmienić!!! Po prostu nie można bo to jest zagwarantowane odpowiednimi zapisami i procedurami. Natomiast zmiany próbuje się dokonywać poprzez inne rozumienie słów które są w delegacjach umozliwiających zmiany.  No i mamy naruszenie praworządności!  A "małżeństwo" dałem za przykład rozumienia znaczenia tego słowa. Jeśli np. w traktacie daliśmy delegację do ustalania zasad funkcjonowania małżeństwa, to wg jednych odnosi się to do funkcjonowania takiego małżeństwa jak w naszej konstytucji! Inni natomiast uważają że powinniśmy chronić "małżeństwa" człowieka z kotem czy inną żoną z brodą i penisem, bo oni inaczej rozumieją znaczenie słowa "małżeństwo". Mój przykład to żart! To chyba ewidentne, no ale dotyczący bardzo istotnej sprawy tak w wymiarze ludzkim jak i językowym. No i jak widać nie każdy łapie o co w tym żarcie chodzi. No bo to nie jest żart z paska na dole ekranu w telewizji gdzie wszystko jest od razu podane. 

Sorry za odbieganie od tematu ale czułem że muszę odnieść się do tego. Co prawda nie ja zacząłem to odbieganie, ale mój zart wywołał jakaś taką  dziwną, poważną reakcję wynikającą, mam nadzieję z zupełnego niezrozumienia zamieszczonego przeze mnie żartu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, surfing napisał:

Mata 

To ma być rap?
,,dzwoni papuga myśli jak tabaluga" rymy jak pięciolatek, kwiat polskiego rapu :) 

Z tekstu wynika że Mata jest pewien iż cokolwiek by nie nawywijał, to tatuś go zawsze wybroni.

Naprawdę młodzież słucha teraz takiego gówna? Hemp Gru, Ski Skład, Molesta, Morwa, ZIP skład, Sokół, Gutek, to był Rap z przekazem, a co to jest-fastfoodowa patointeligencja?  Poważnie polska młodzież spadła już do takiego niskiego poziomu? Był Mata, a jest fastfoodowa szmata.

 

Obawiam się że za teksty takie jak w Brainwashed też długo już nie pożyje.

A może lepszym rymem jest (na jakim poziomie?) cyt. „ch*j ci w dziąsło”

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,26939163,mata-konsultowal-tekst-patoreakcji-z-ojcem-ten-powiedzial.html


Dla odmiany Oskar83 z Problemu tu z Marią tam z Guziorem, a nie jakieś dziadki (k44 lubię to)

 

 

Edytowane przez sstar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sstar napisał:

A może lepszym rymem jest (na jakim poziomie?) cyt. „ch*j ci w dziąsło”

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,26939163,mata-konsultowal-tekst-patoreakcji-z-ojcem-ten-powiedzial.html


Dla odmiany Oskar83 z Problemu tu z Marią tam z Guziorem, a nie jakieś dziadki (k44 lubię to)

 

 

W trzecim teledysku wspaniale! Wspaniała kanapa, tylko czemu bok ma  podrapany przez kota? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bumer napisał:

W trzecim teledysku wspaniale! Wspaniała kanapa, tylko czemu bok ma  podrapany przez kota? 

Pewno jakiś właściciel kota dobierał się do tej dziewczyny. PS a jak ci się widzą 1 i 2?

Listy top hip hop dla dziadków

http://www.porcys.com/article/20-najlepszych-polskich-raperow-wszech-czasow/

https://www.popkiller.pl/2011-01-29%2Ctop-10-dekady-polska-subiektywny-ranking-nr-1

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

No i po co Kazik się wysilał wytykając logikę  myslenia o własnym bólu jako o ważniejszym? Skoro "ja" i "rodzina " słucha, to radio jest świetne!!!  Jak ten ból, mój jest ważniejszy i lepszy! Znaczy się, że twój gust jest mojszy od mojego. A gdzie tu przestrzeń dla majacych inny gust czy  zdanie? Nie ma, nie będzie, bom ja najważniejszy. I rodzina!  Wielokrotnie o takiej logice pisałem w różnych wątkach, bez jakiejkolwiek odpowiedzi! Jak grochem o ścianę! Skąd się "toto" wzięło, znaczy taka dziwna logika? Zostało "toto" zauważone i nie wiem czemu skrytykowane i przypisane osobom. Coś na kształt klasycznego przykładu swoistego rozumowania, - ideologii i ludzi. 

Nic z tego nie rozumiem.

Czy ja wychwalając dwa radia RNŚ i 357 każę Ci je słuchać ? Raczej nie.

Możesz słuchać RMF albo Radio Maryja czy cokolwiek innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Nic z tego nie rozumiem.

Czy ja wychwalając dwa radia RNŚ i 357 każę Ci je słuchać ? Raczej nie.

Możesz słuchać RMF albo Radio Maryja czy cokolwiek innego.

 

No to łopatą. Kazik śpiewa  o tym że ludzie widzą swoje ignorując czyjeś. To tak najogólniej. Ty piszesz że radio 3 5 7  i RNś są  świetnymi, znaczy się  dobrymi. Bo ty słuchasz, prawda. A kim ty jesteś że tak autorytatywne poglądy wyrażasz?  A jak inni mają inne zdanie? Widzisz swoje a ignorujesz np. moje. Czemu?  Jeśli ty uważasz że jest dobre, to tak musi być? Taka sama logika dostrzegania swoich potrzeb i ignorowania innych, jest treścią piosenki Kazika. 

To czego ja mogę słuchać to moja sprawa, mój wybór, a tobie nic do tego bo nie masz na to żadnego wpływu. Rozumiesz teraz idiotyzm zdania "Mozesz słuchać RMF....". Po co  taka dziecięca riposta? Napisz jeszcze że moja mama miała ryże włosy, dołożysz mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sstar napisał:

Pewno jakiś właściciel kota dobierał się do tej dziewczyny. PS a jak ci się widzą 1 i 2?

Listy top hip hop dla dziadków

http://www.porcys.com/article/20-najlepszych-polskich-raperow-wszech-czasow/

https://www.popkiller.pl/2011-01-29%2Ctop-10-dekady-polska-subiektywny-ranking-nr-1

Nie jestem krytykiem muzycznym ani  jakimś kulturoznawcą czy psychologiem. Muzykę traktuję czysto użytkowo, po prostu coś mi się podoba  to słucham. Z rapem spotkałem się gdzieś na początku lat 90 ub wieku. Niektóre piosenki nawet mi się podobały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarioJ napisał:

Ja w RNŚ znajduję więcej muzyki ciekawej, nowej, nieznanej mi. Redaktorzy tamtejsi są bardziej odkrywczy, jak dla mnie. 357 to głównie muzyczny mainstream rockowo-rozrywkowy. Czasami też lubię to włączyć, ale u mnie to żona jest fanką 357. Wg mnie oba radia są potrzebne i mają swoich sluchaczy, obecnie są to dwie różne stacje i bardzo dobrze.

Posłuchaj w takim razie jeszcze https://newonce.net, audycji Szydłowskiej, czy Mazolewskiego Jazz fajny jest.

8 godzin temu, surfing napisał:

U mnie 357 zjadło RNŚ jak tapas

I to tapas na ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

No to łopatą. Kazik śpiewa  o tym że ludzie widzą swoje ignorując czyjeś. To tak najogólniej.

Chyba słuchasz czegoś innego. Kazik zaśpiewał o tym, że Kaczyński może odwiedzać zamknięte cmentarze a reszta nie może.  Nie ma tam nic co mogłoby wskazywać na inne interpretacje. Na wszelki wypadek tekst. To nie Miron Białoszewski to bardzo prosta ballada.

Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
Ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy

Tak jak i Ty
Tak jak i Ty

Otwiera sie brama, ja nie wierzę oczom
Czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
Podbiegam, twoje karki krzyczą "stój!"

Bo Twój ból jest lepszy niż mój
Twój ból jest lepszy niż mój

Ból ukoić możesz Ty jeden
Wszyscy inni wpadli w biedę
Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
Lepszy niż mój
Na ulicach i w mieszkaniach
Duch miłości się wyłania
Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
Większy niż mój

Cztery lata temu dziesiątego kwietnia
Marii prosto pod koła córka uciekła
Maria nie przekroczy bramy dziś tej

Bo Twój ból jest lepszy niż jej
Twój ból jest lepszy niż jej

Józef miał ojca, żonę i syna
I tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał
Józef nie wspomni dzisiaj dnia tego

Twój ból jest lepszy niż jego
Twój ból jest lepszy niż jego

Ból ukoić możesz Ty jeden
Wszyscy inni wpadli w biedę
Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
Lepszy niż mój
Na ulicach i w mieszkaniach
Duch miłości się wyłania
Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
Lepszy niż mój

Ja tam po prawdzie nie kocham cmentarzy
Gdy mama mnie prosi, to z nią tam pojadę
Na grobie ojca kładę kwiatów strój

Twój ból jest lepszy niż mój
Twój ból jest lepszy niż mój

Co za piękny dzień dzisiaj nam wszystkim dano
Pamiętać o wszystkich, których zabrano
Po drugiej stronie stoją i ronią łzy

Tak jak i Ty
Tak jak i Ty
Tak jak i Ty
Tak jak i Ty

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

No to łopatą. Kazik śpiewa  o tym że ludzie widzą swoje ignorując czyjeś. To tak najogólniej. Ty piszesz że radio 3 5 7  i RNś są  świetnymi, znaczy się  dobrymi. Bo ty słuchasz, prawda. A kim ty jesteś że tak autorytatywne poglądy wyrażasz?  A jak inni mają inne zdanie? Widzisz swoje a ignorujesz np. moje. Czemu?  Jeśli ty uważasz że jest dobre, to tak musi być? Taka sama logika dostrzegania swoich potrzeb i ignorowania innych, jest treścią piosenki Kazika. 

Dlaczego nie mogę napisać , cytuję: "357 i RNŚ są dwiema świetnymi stacjami, słuchamy w rodzinie obu. " ?

Dlaczego mi zabraniasz wyrażać mój gust i moje emocje ?

To nie jest moje wywyższanie, to jest moja subiektywna ocena którą pragnę tutaj oznajmić.

Inni mogą wyrazić swoje zdanie, tak jak np. zaraz to zrobił surfing. Ja tego nawet nie skomentowałem, nie przeszkadza mi jego osobiste zdanie które zapragnął wyrazić.

Pisząc co piszesz, w moich oczach jesteś mało tolerancyjnym gburem. Zirytowałeś mnie dosadnie.

Oczywiście mam do ciebie spory dystans, z Wrocławia do Kielc jest kawałek. 🙂

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

Chyba słuchasz czegoś innego. Kazik zaśpiewał o tym, że Kaczyński może odwiedzać zamknięte cmentarze a reszta nie może.  Nie ma tam nic co mogłoby wskazywać na inne interpretacje. Na wszelki wypadek tekst. To nie Miron Białoszewski to bardzo prosta ballada.

Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
Ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy

Tak jak i Ty
Tak jak i Ty

Otwiera sie brama, ja nie wierzę oczom
Czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
Podbiegam, twoje karki krzyczą "stój!"

Bo Twój ból jest lepszy niż mój
Twój ból jest lepszy niż mój

Ból ukoić możesz Ty jeden
Wszyscy inni wpadli w biedę
Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
Lepszy niż mój
Na ulicach i w mieszkaniach
Duch miłości się wyłania
Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
Większy niż mój

Cztery lata temu dziesiątego kwietnia
Marii prosto pod koła córka uciekła
Maria nie przekroczy bramy dziś tej

Bo Twój ból jest lepszy niż jej
Twój ból jest lepszy niż jej

Józef miał ojca, żonę i syna
I tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał
Józef nie wspomni dzisiaj dnia tego

Twój ból jest lepszy niż jego
Twój ból jest lepszy niż jego

Ból ukoić możesz Ty jeden
Wszyscy inni wpadli w biedę
Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
Lepszy niż mój
Na ulicach i w mieszkaniach
Duch miłości się wyłania
Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój
Lepszy niż mój

Ja tam po prawdzie nie kocham cmentarzy
Gdy mama mnie prosi, to z nią tam pojadę
Na grobie ojca kładę kwiatów strój

Twój ból jest lepszy niż mój
Twój ból jest lepszy niż mój

Co za piękny dzień dzisiaj nam wszystkim dano
Pamiętać o wszystkich, których zabrano
Po drugiej stronie stoją i ronią łzy

Tak jak i Ty
Tak jak i Ty
Tak jak i Ty
Tak jak i Ty

Ależ oczywiście. Widzi swoje, może swoje, korzysta! A inni? Moje najważniejsze! W tym przypadku odwiedziny cmentarza. Ta logika jednak często występuje w róznych sytuacjach, także w nazywaniu co dobre a co złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarioJ napisał:

Dlaczego nie mogę napisać , cytuję: "357 i RNŚ są dwiema świetnymi stacjami, słuchamy w rodzinie obu. " ?

Dlaczego mi zabraniasz wyrażać mój gust i moje emocje ?

To nie jest moje wywyższanie, to jest moja subiektywna ocena którą pragnę tutaj oznajmić.

Inni mogą wyrazić swoje zdanie, tak jak np. zaraz to zrobił surfing. Ja tego nawet nie skomentowałem, nie przeszkadza mi jego osobiste zdanie które zapragnął wyrazić.

Pisząc co piszesz, w moich oczach jesteś mało tolerancyjnym gburem. Zirytowałeś mnie dosadnie.

Oczywiście mam do ciebie spory dystans, z Wrocławia do Kielc jest kawałek. 🙂

 

Możesz napisać, a jakże. Ale gdybyś tak wówczas jeszcze dodał "jak dla mnie", "wg mnie", "uważam że..." nie byłoby sprawy porównywania. Ten co poszedł na cmentarz też potem wyjaśniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bumer napisał:

Ależ oczywiście. Widzi swoje, może swoje, korzysta! A inni? Moje najważniejsze! W tym przypadku odwiedziny cmentarza. Ta logika jednak często występuje w róznych sytuacjach, także w nazywaniu co dobre a co złe.

Jeszcze raz przeczytaj tekst piosenki. Nic tam nie ma o tym, że "moje" jest najważniejsze. Tylko o tym, że Kaczyński może a inni nie mogą. To jest o nierówności wobec śmierci. Paskudnej nierówności. A nie o mentalności Kalego. 

To sobie dopowiadasz, ta mentalność oczywiście występuje ale nie w tej piosence. Poszukaj innego przykładu a nie jakieś naciągactwo.  

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jednak muza jest zdecydowanie ciekawsza od pracy w kamieniołomach. Czyli dyskusji z @Bumer ;)

Teraz to co uwielbiam. Kawałek, którego nikt nie zna a jest moim zdaniem, grzechu przesłuchania, wart. Autor to uznany dj z kręgu minimal detroit. Czyli nurtu hermetycznego i nagle robi płytę, która jest "zdradą"  dla fanów. Szczególnie, że debiutuje tam jako... bez spojlerowania. A do mainstreamu z takim życiorysem już nie trafi. Jest więc hipnotyczna płyta, której nikt nie zna.  

 

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może wreszcie uda się odzyskać wątek. Precz z @Bumerem! :) :) :)

Teraz będzie totalny kosmos. Absolutnie najlepsze jakie znam połączenie obrazu z muzyką. Wybrałem dla Was środowy kawałek koncertu (cały jest nieprawdopodobny). Co najśmieszniejsze ta płyta dla mnie nie mieści się w pierwszej piątce najlepszych płyt Amona Tobina. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...