Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Było hobby, film, a tera jaka muzyka?


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj będzie coś obowiązkowego! Przynajmniej dla Polaka. Jedna z najbardziej znanych kompozycji muzyki poważnej. Rzecz prawie nieprawdopodobne, że:

- przez 18 tygodni 1993 roku album znajdował się na listach najlepiej sprzedających się płyt wszystkich rodzajów 

- przez prawie 3 lata była na topie najlepiej sprzedających się albumów z muzyką klasyczną w Stanach Zjednoczonych 

- sprzedanych zostało ponad milion jej egzemplarzy.

Bardzo ciekawa jest historia, utwór powstał w 1977 roku i debiutował na Warszawskiej Jesieni. Szybko wydano płytę w wykonaniu Stefanii Woytowicz. Kupiłem ją, a po zajechaniu drugi i trzeci egzemplarz. Do 1992 roku była to zupełnie niszowa kompozycja. Eksplozja nastąpiła po wykonaniu przez  London Sinfonietta. I to są te statystyki o które przytoczyłem na wstępie. W 2019 roku odpalił kolejny człon rakiety. Zupełnie niezwykłe wykonanie gdzie spotkali się Krzysztof Penderecki za batutą, Beth Gibbons (Portishead)  i NOSPR. Wokalistka skupiła się tu na ekspresji, co jest naprawdę wyczynem bo śpiewała transkrypcją fonetyczną, po długiej nauce. Nie jest to może muzycznie tak spektakularnie zaśpiewane jak te wcześniejsze wykonania (a nawet sporo gorzej) ale... mimo wszystko podziwiam. Szczególnie część trzecia jest bardzo OK. Od roku to wykonanie znajdziecie na YT. 

 

pees

Chyba w pudle ze starymi czarnymi winylami leży u mnie ta pierwsza płyta. Ciekaw jestem ile jest warta!

Edytowane przez Wujot
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 09:00, MarioJ napisał:

Mam dystans do tego kto ma więcej kasy i poparcia. RNŚ dalej ma wystarczająco dużo żeby działać.

Finanse niestety są jednak konieczne. Obawiam się, że w styczniu RNŚ będzie dzielił jeszcze większy dystans od 357 - a to ze względu na Top organizowany przez te ostatnie. W tej chwili 357 ma ponad 5 tys więcej patronów i ponad 100 tys. zł miesięcznie więcej gwarantowane na  Patronite - trend jest wyraźny. To już sporo. Oczywiście życzę RNŚ jak najlepiej, ale nie wiem, czy za rok nie dojdzie jednak do jakiegoś połączenia - na takiej, czy innej zasadzie.

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 22:31, Wujot napisał:

- przez 18 tygodni 1993 roku album znajdował się na listach najlepiej sprzedających się płyt wszystkich rodzajów 

Pierwszy raz usłyszałem ją w finale "Fearless" Petera Weira, skądinąd bardzo dobry film, z 1993 roku właśnie. Nie wiem, czy to przypadek, że po tym filmie nastąpiła eksplozja popularności, w końcu film był w głównym nurcie hollywoodzkim, czy nie, ale potem jak już się pozbierałem (bo film dobry jest naprawdę) to posłuchałem całości i jest to najczęściej słuchana przeze mnie płyta w obszarze tzw. muzyki poważnej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WojtekM napisał:

Obawiam się, że w styczniu RNŚ będzie dzielił jeszcze większy dystans od 357 - a to ze względu na Top organizowany przez te ostatnie. W tej chwili 357 ma ponad 5 tys więcej patronów i ponad 100 tys. zł miesięcznie więcej gwarantowane na  Patronite - trend jest wyraźny.

 

Gadasz jak jakiś analityk giełdowy na haju. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MarioJ napisał:

Obawiam się, że w styczniu RNŚ będzie dzielił jeszcze większy dystans od 357

Byłbym ostrożny.

RNŚ jest świeżością. Mnóstwo nowych klimatów, przy "starym rdzeniu".

357 to stara Trójka, praktycznie 1:1, bez reklam, bez Manna itp.

Będąc sponsorem obu stacji, stawiam na 2:1 w stosunku do środków na sponsoring.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarioJ napisał:

Gadasz jak jakiś analityk giełdowy na haju. :-)

No weź :) . Zobacz zwyczajnie gdzie od dawna rośnie, a gdzie spada.

Jest jeszcze opcja, że jeżeli którejś ze stacji zacznie brakować patronów, wtedy pojawią się reklamy. Co dla mnie jest w zasadzie akceptowalne do pewnego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

Jest jeszcze opcja, że jeżeli którejś ze stacji zacznie brakować patronów, wtedy pojawią się reklamy. Co dla mnie jest w zasadzie akceptowalne do pewnego stopnia.

Sukces obydwu rozgłośni pokazuje jak silną marką była "Trójka". Za każdym patronem stoi pewnie jeszcze kilku - kilkunastu wiernych słuchaczy i pewnie duuużo więcej okazyjnych. Dość szybko może okazać się, że model reklamowy będzie dawał równie dobre finansowanie. Zawsze to jest pole do manewru, gdyby sponsorzy się wycofywali. Choć ja bym prowadził politykę pod darczyńców.

W każdym razie raczej byłbym spokojny o losy tych stacji. Wystartowały znakomicie, mają słuchaczy, zakładam, że tworzą dobre treści. Trzymam kciuki za niezależne (od hien politycznych i komercji) media! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...