Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki JC, widze że chyba musze coś innego poszukać heh chyba Czechy lub Słowacja mi pozostają?

jest Zwardoń z Dużym Rachowcem ale jedna trasa i do tego ze 400m wypłaszczenia po 10 zjazdach staje się trochę nudne

trza coś wymysleć na poniedziałek ,tak do 130km od Raciborza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza coś wymysleć na poniedziałek ,tak do 130km od Raciborza:)

ja jutro jade do wisły :), i do istebnej bo podobno dzisiaj miał wyciąg wystartować a jak nie będzie gdzie zjeżdżać to pewnie jeszcze o mosty w czechch zachaczymy :D, podobno już działają :)http://lyzovani.beskydy.cz/Content/lyze_list.aspx

http://www.skimosty.cz/zima/pl_aktuality.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowa-Kamionna.

Zgodnie z obietnica zdaje relacje.

Stok ruszyl dopiero o 14.

Bylismy przed 14 i na parkingu juz sporo samochodow.

Do kasy juz solidna kolejka. Spojrzenie na stok: stok galdki, niestety zwezony od 'zakretu' - fatalna sprawa, zwlaszcza ze to najstromsze miejsce. Na dodatek w tym miejscu chodzily armatki, co utrudnialo jazde.

Pierwsze 2 zjazdy jeszcze ok. Ludzi na stoku sporo. W miare twardo. Ale od godz. 15 to juz sie zrobil horror na stoku. Ilosc ludzi zjezdzajacych na do byla po prostu ogromna. Z szybszej, czystej jazdy nici.

Ja jak ostatni idiota wzialem na dodatek 'gigantki', czyli przyjemnosc z jazdy prawie zerowa.:(

Stok slabo 'ubity' szybko sie 'rozjechal', co nie przeszkadzalo niektorym kamikadze zapieprzac w dol na oslep:eek: W ogole na stoku dosc duzo poczatkujacych, dzieci i jezdzacych na kreche.

Dzisiaj sobie nie pojezdzilem:( dlatego jade w poniedzialek lub wtorek od rana i wtedy jeszcze raz zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie mi się sezon zaczął :) Byłem w stacji Lesko Ski Weremień. Mały stok, ale przyjemnie się na jego początkowym odcinku jeździ slalom. Jak pozwolą postawić -_- No więc nie pozwolili, bo niedzielni narciarze trochę powyrywali kamieni z pod śniegu. Było jak było, jeździło się nawet fajnie, dobrze że jeszcze nie kupiłem nowych nart, chociaż miałem to zrobić dawno temu. Przynajmniej mi nie było bardzo szkoda... Tak więc relacja taka: Jak zarząd stoku mówi że ocenia stan na 7 w 10 stopniowej skali, to znaczy że jest na 5. W takich najbardziej przysypanych miejscach to było ze 20cm śniegu, w bardzo rzadko było gdzieś widać trawę, ale niestety powydzierali kamienie z pod śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 9.00 zameldowaliśmy sie w stacji DwieDoliny... od strony Wierchomli najpierw stanie w prawie godzinnej kolejce po karnety pozniej po wyjechaniu na góre a po drodze podziwianiu stoku wielkie zdziwienie cały stok zasiany kamieniami warunki gorsze jak dzien wczesniej :eek:wydaje mi sie że to goscie podczas ratrakowania rozwiezli te kamienie po całym stoku... dzis znow wszystkie armaty chodziły skutecznie uprzykrzając życie jadącym na krzesłach narciarzom -4 stopnie, kiepska widoczność (sztuczna mgła wytworzona przez milion armatek!) i dość lodowaty wiatr sprawiły że przyjemność z jazdy na górnym odcinku stoku była nikła. Osob też wiecej niż wczoraj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarto trasę przy orczykach w Limanowa-ski i warunki są naprawde świetne, śniegu bardzo dużo (50cm) - zero przetarć i kamieni - stok idealnie równy, w poniedziałek rusza krzeseło i niebieska trasa, a już teraz naśnieżyli tam bardzo dużo śniegu, a cały czas armaty chodzą na pełnych obrotach, także wtedy się już pośmiga, później ruszy trasa FIS! Tłumów nie ma, także można się wyjeździć, zwłaszcza jak ruszy krzesło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w wiśle :D nowa osada, wyciąg dzisiaj pierwszy raz jeździł, :) , na stoku byliśmy po 8 (mieliśmy być przed 8 ale dzieci musiały jeszcze buty wymienić), tem. -14 stopni i słoneczko, kolejki brak aż do 9, potem na ok10min, a o 11 jak już było dużo ludzi to pojechaliśmy do domu, śniegu nie za dużo ale wszystko równo wyratrakowane i zbite na beton, armatki cały czas sypały, przetarcia tylko w górnej części stoku na 1 ściance tam trzeba było uważać na kamienie, w porównaniu ze stożkiem:mad: gdzie byłem w 2 święto to ....... nie ma czego porównywać :D zdjęcia i filmik będą później, do istebnej już nie dojechałem :D musiałem na obiad wracać :D,

[YOUTUBE]Oc1en4DZrMk[/YOUTUBE]

Edytowane przez 1973marcin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golgota

Wczoraj byliśmy na Golgocie ok 19. Ludzi mało, kolejki prawie wogóle. a trasa:( mało śniegu, dużo lodu i kamieni. nie pamiętam kiedy tyle gleb zaliczyłam. gdyby jeszcze dosypało byłoby super. są dwie armatki, które sypią w ludzi a nie na trasę, ale one raczej nie wystarczą.

Marcin a jak dojechać na ta nową osadę bo wyglądało to całkiem całkiem, w którym miejscu Wisły jest zlokalizowana?!

Edytowane przez KDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a jak dojechać na ta nową osadę bo wyglądało to całkiem całkiem, w którym miejscu Wisły jest zlokalizowana?!

http://www.wyciag-nowa-osada.republika.pl/

na rondzie jak skręca się na szczyrk :) albo do skoczni i cały czas w tamtym kierunku wyciąg będzie po lewej stronie, są duże drogowskazy :), ale najlepiej być tam na 8.00 i wtedy jest godzina za darmo i ludzi nie ma i miejsce na parkingu jest :D

żeby nie było że wszystko było idealnie oto kamienie:( ale nie było ich za dużo przynajmniej do 11 :D

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1198&c=

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

a wiecie co się dzieje w Istebnej?! na pasku w TV widziałąm że wyciąg się zepsuł a na dworze -15 stopni

fajnie bo z tego zo piszą na pasku to wyciąg uległ awarii o 16 a jest na nim 140 osób.

nie chciałabym tam być, oby nie było im aż tak zimno.

Edytowane przez KDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum więc witam serdecznie :)

We wtorek mam zamiar wyciągnąć brata na narty pierwszy raz tej zimy. Hm, pozostaje tylko najważniejsze pytanie - gdzie? Jeżdżę dopiero 3 sezon więc zaliczam się do grona początkujących.

I tak sobie myślałam o wypadzie do Mostów u Jablunkova w Czechach. Tylko szukam, szukam i nigdzie nie umiem znaleźć informacji jakie tam warunki aktualnie panują.

Czy ktoś był i zda relację? :)

Albo może polecicie mi jakieś inne miejsce w Czechach gdzie śniegu pod dostatkiem i nie byłoby za daleko od granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...