Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl Racetiger GS/RC - dylemat.


hotrok

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym nabyc narty wymienione w tytule watku.

Moje pytanie dotyczy glownie dlugosci.

Moje rozmiary: 188cm, 84kg

Racetiger RC - najdluzsze jakie spotkalem to 178

Racetiger GS - sa 180 a nawet 185

Wolalbym latwiejsze RC ale nie wiem czy nie sa 178cm za krotkie?

Jezeli GS to 180, czy 185?

Czy ktos jezdzil na GS-ach, bo RC probowalem, tylko ze za krotkie byly - 173.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger-y gs 185 pasuja do ciebie najlepiej jezeli chcesz "troche pogigantowac". Tylko wez pod uwage ze volkl sie nie "pierdzieli" z promieniem jak fischer i head w odpowiednikach tylko tam juz lapiesz promien pod 20 metrow.

Cwiczylem na Tuxie gs-a 170 cm (chcialem 175 ale akurat nie mieli - mam 173/76) - narta wysmienita, ale jak ja rozpedzisz to trzeba trzymac mocno pod noga. Ale tu to akurat ameryki nie odkrylem, decha jest po to aby ja rozpedzac i mocno trzymac :D

Poza tym wysmienita:D. Wzielem sobie taka na ten sezon do porownan z head-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym tak: jak bedziesz mial na oku 185 to nie "pekaj" na te 5 cm, bo to juz i tak idziesz w gs-ie i tak :D (zajebiscie madrze mi to wyszlo :D:D).

No chyba ze juz cie sezon zastanie, 185 nie ma a tu nagle wypasna 180 z wiazaniem 6-16 no to moze wtedy lykaj.

Jakby co to moze mi odsprzedaz jak juz dobra 185 znajdziesz :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czujesz na siłach to bierz 185 ;) ja jezdziłem na 180 i było okej ale potwierdzam w 100% to co napisał soku tutaj promien jest spory i to narta którą nie łatwo poskromić :P ja jak by sie udało ( $ ) to w tym sezonie kupił bym zestawa slalomke i gigante Volkla po zeszło rocznych jazdach byłem baardzo zadowolony ale nie wiem jak z budżetem wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Racetiger GS

Dwa sezony już jeżdzę na Racetiger GS Racing 180 cm (czyli sklepowa nie serwisowa). Mam 180 cm/84 kg i mogę jedynie wyrazić zdziwienie stwierdzeniami "sztywna, trudna, trzeba docisnąć" bo ta narta po prostu taka nie jest.

Te narty po prostu płyną, a jak masz troche techniki, siły i kodycji to protrafią prowadzić całkiem ciasne skręty, o daleko mniejszym promieniu od katalogowego 19,1m dla tej długości.

Bardzo pewnie się prowadzą przy dużej prędkości.

Dziś kupiłbym chyba 185 cm.

Ale polecam z czystym sumieniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadza sie plynnie, wysmienicie i maja trzymanie ze hej !

Ale doswiadczylem w swoim pryzpadku ze przy ostrym skrecie na wiekszej predkosci wpadala mi w pewne "wibracje" gorna narta i musialem dokonywac korekty obciazenia gora/dol.

Jednakze w moim przypadku to moze byc "troche" za malo "masz techniki" :o niestety

Trzeba cwiczyc w tym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...