Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Idealne auto dla narciarzy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Jeeb napisał:

4x4, Elektrik?

No co ty:-( Rocznik 2005 choć może nie widać w tym roku świętujemy pełnoletniość 18+ u nas od 10 lat, właśnie przyprowadziłem mej pani pod dom z loftów aby zdążyła do pracy… w tle dodge nie nasz niestety

9629925E-39BC-4558-A49A-D9D9DE3062B9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Chyba, żadne... przyjeżdżasz rano do pracy i gdzieś musisz zaparkować... Jan pisał, że jakieś dobre ma w góry... chyba na innym forum... zamiast pojechać dziś w Jeseniki pojechałem do pracy... pomarzyć pozostaje i zaplanować może jutro... tymczasem kupiłem kalendarz tego gościa...

https://www.karolnienartowicz.com/10-najpiekniejszych-szlakow-w-karkonoszach/

https://www.karolnienartowicz.com/10-najpiekniejszych-szlakow-w-gorach-izerskich/

 

8C9F24F3-CC78-4716-9E94-8B305B59972F.jpeg

C37DE3F6-41F0-4200-A80F-411C12B4F754.jpeg

5BCEB05B-A511-4E19-ACA4-47356A953ADA.jpeg

DFB784D6-55C0-4AB4-A0A8-90932DD53378.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
50 minut temu, Kolorowy napisał:

Trzeci zimowy sezon za fotelem w tej maszynie, ale pierwszy wypad z bagażnikiem na dachu.

Komfort lepszy, narty i buty do bagażnika = brak wilgoci w samochodzie od sprzetu.

Jazda z bagażnikiem na dachu dość ciężka powyżej 120km\h

 

IMG_5718.jpeg

Co to za dyliżans?

Box na dachu jest OK nawet do 160km/godz, z dwoma minusami:

- szum [po jakimś czasie przestaje być słyszalny]

- wyższe spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym istotnie większym spalaniem z boxem, nie specjalnie wierzę. Moje Mondeo Kombi MK4, 4 osoby+box Bermude 500 (8 par nart)+cały bagażnik, prędkość max do 140. Spalanie W-wa-Kronplatz_W-wa wyszło 6,5 według kompa, a faktyczne z dystrybutora 6,7. Silnik 2,0 diesel 140 KM

Edytowane przez gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, gabrik napisał:

Ja z tym istotnie większym spalaniem z boxem, nie specjalnie wierzę. Moje Mondeo Kombi MK4, 4 osoby+box Bermude 500 (8 par nart)+cały bagażnik, prędkość max do 140. Spalanie W-wa-Kronplatz_W-wa wyszło 6,5 według kompa, a faktyczne z dystrybutora 6,7. Silnik 2,0 diesel 140 KM

Jezdzilem  A4 Quattro  2.0 TDI 177 z boxem na dachu . Puttgarden-Brixen. Cala trasa pod wiatr. Wyszlo grubo ponad 8 litrow.  Normalne srednie 7.2

Obecnie BMW G31. RWD. Zobaczymy jak bedzie? ;)

Dosc optymistyczne te Twoje dane. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, gabrik napisał:

Ja z tym istotnie większym spalaniem z boxem, nie specjalnie wierzę.

Wyższe spalanie nie jest kwestią wiary, a fizyki 😉  Zwiększony opór powietrza i dodatkowo większy ciężar auta utrudnia w pewnym stopniu jazdę. My zaobserwowaliśmy średnio 1-2l więcej na 100km niż bez boxa. Oczywiście ciężko o obiektywny pomiar, bo każdy ma różny styl jazdy i dwa razy tak samo trasę się nie przejedzie.

U nas prędkość/hałas był do zaakceptowania przy 140-150 km/h. 

Jako ciekawostkę warto sprawdzić jaką producent boxa pozwala mieć dopuszczalną prędkość, podpowiem, że poniżej 140 🙃

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kolorowy napisał:

Trzeci zimowy sezon za fotelem w tej maszynie, ale pierwszy wypad z bagażnikiem na dachu.

Komfort lepszy, narty i buty do bagażnika = brak wilgoci w samochodzie od sprzetu.

Jazda z bagażnikiem na dachu dość ciężka powyżej 120km\h

 

 

Ja dokładam jeszcze takie wieszaki na narty obok box-a, by mokrych ze stoku nie pakować do środka. Dopiero po wysuszeniu, oczyszczeniu szczotką wkładam do box-a na dłuższą podróż. Jak jadę z synem w 2 osoby, to narty do środka auta w specjalną torbę Audi (kupioną na Alledrogo za 100 zł) wraz z tymi poprzeczkami i montuję na dachu dopiero po pierwszej jeździe na nartach na danym wyjeździe.

DSC-1954.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...