Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Idealne auto dla narciarzy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem nic bo rozumiem,że gdybamy sobie o nowych autkach.

Mi zależy, żebyśmy wspólnie wymienili takie cechy, które zastosowane w jednym aucie sprawią, że będzie to ide3ał narciarskiego auta(oczywiście teoretycznie)!

I mam tu na myśli także rzeczy mniej ważne takie jak schowki, rozwiązania przestrzeni bagażowej, dodatki.

Np. w Zell am See byłem zmuszony do parkowania w ... delikatnie mówiąc ciasnym garażu! I ty z pomocą przyszedł mi system parkowania, który sprawdził się w 100%.

Np. jeżdżąc samochodem nowym modelem Chrysler Voyager miałem okazję wypróbować użycie kamery, która włączała się razem ze wstecznym. Przy tak dużym aucie cofanie było proste i bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo a czemu mx5 ma nie jechać :) wiadomo tylny napęd lekkie auto 140 kucy to troche strach, a co do tej calej elektroniki, ja wole mieć rozsądek na 1 miejscu a potem te elektorniki, bo jak jeździsz z głową to w 99% taka elektornika nie potrzebna:) wiadomo przyjade sie w sytuajach krytycznych ale rozsądek to podstawa, ja nei wiem czemu ale jednak wole auta mniej naszpikowane tymi kablami, takie stare autka bez elektroniki miały dusze dało sie je samemu reanimowac a tu co? a tu zagladam u ojca pod mache a tam sam plastik i dwa korki olej i plyn do spryskiwaczy.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Subaru Forester'a I generacji. Jest to alternatywa dla tych, których nie stać na Volvo XC70:D, bo można takie dostać za 15 tyś. z silnikiem 2,0. Samochód ma stały napęd na 4 koła (w opcji reduktor) i większy prześwit co przydaje się w zimie, do tego jeszcze w 11 sekund do setki i v-max 180 km/h po autostradach. Trzeba przyznac ze takim autem można gnać po krętych drogach jak osobówką i również wybrać się na narty po większych opadach śniegu bez zakładania łańcuchów.:cool:

PS: A takie moje skryte marzenie to Jeep Grand Cherokee, amerykaniec, oczywiście tylko do lansu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie tak wezme opcje nie w 100% racjonalna, i majac w zalozeniach ze mam jedno auto do "wszystkieg" + ze sklad osobowy na narty nie przekracza 4-5 osób to audi Q7 3.0 tdi + drobny chipek :D

Oczywiscie przy braku zachamowan cenowych.

Pomijam tu drobne mankamenty o ktorych nie wiem + dokladam nieracjonalne upodobanie oka wlasnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od q7 i tak touareg jest lepszy:) a nawet pedziol bym bije go na gowe:) jedyne co to stylistyka na korzyśc audi- takie moje odczucia

a co do cipow chipow i inych... oplaca sie to dopiero po dobrym dlubnięciu silnika:) wieksza turbina IC, blow off i te inne, nowa mapa zaplonu bla bla bla i chip :), chyba ze chodzi Ci o odblokowanie silnika:) bo jak wiemy diesle pracują na 78-80% możliwosci- bo taką barierę zostawiają producenci fabrycznie od tak niewiadomo czemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od q7 i tak touareg jest lepszy a nawet pedziol bym bije go na gowe jedyne co to stylistyka na korzyśc audi- takie moje odczucia

a co do cipow chipow i inych... oplaca sie to dopiero po dobrym dlubnięciu silnika:) wieksza turbina IC, blow off i te inne, nowa mapa zaplonu bla bla bla i chip :), chyba ze chodzi Ci o odblokowanie silnika:) bo jak wiemy diesle pracują na 78-80% możliwosci- bo taką barierę zostawiają producenci fabrycznie od tak niewiadomo czemu:)

Zadnych cudow - na mysli tylko drobny chip za 1,5 kola jako zmiana oprogramowania - 60/80 niutow wiecej i 40/50 kucykow. A "oplacanie" wiele tu na rzeczy nie ma.:rolleyes:

Acha - i akurat touarega w porownaniu tym uwazam za maly dolek - szczegolnie z dieslem V10 - take me zdanie :)

Soczek!Tak się fajnie temat rozwijał a tu zeszliśmy na psy ;):D

Wybacz, ze troche zajechalem poziom. Ot styklo by i tyle.

Nawet jakbym musial psa z tylu wozic ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie tak wezme opcje nie w 100% racjonalna, i majac w zalozeniach ze mam jedno auto do "wszystkieg" + ze sklad osobowy na narty nie przekracza 4-5 osób to audi Q7 3.0 tdi + drobny chipek :D

Oczywiscie przy braku zachamowan cenowych.

Pomijam tu drobne mankamenty o ktorych nie wiem + dokladam nieracjonalne upodobanie oka wlasnego :)

a może 5,9 tdi 500km i 1000 moment jak już to wszystko na maxa :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie tak wezme opcje nie w 100% racjonalna, i majac w zalozeniach ze mam jedno auto do "wszystkieg" + ze sklad osobowy na narty nie przekracza 4-5 osób to audi Q7 3.0 tdi + drobny chipek :D

Oczywiscie przy braku zachamowan cenowych.

Pomijam tu drobne mankamenty o ktorych nie wiem + dokladam nieracjonalne upodobanie oka wlasnego :)

I na pewno jak każde Audi kombi ma worek na narty w tylnej kanapie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A dla Mnie AUDI Q7 jest idealnym autem na narty spełnia wszystkie warunki auta dla narciarza

przestronne wnetrze

naped na cztery koła (guattro i wszystko jasne)

pneumatyczne zawieszenie (pięć mozliwości zestrojenia charakterystyki zawieszenia)

dobre silniki extra systemy wspomagajace trakcje abs eds asr ebv perfekcyjne

nie wspomne o bezpieczeństwie.A i ten worek do nart troche wyśmiewany przez kogoś przy szybkich nieplanowanych wyjazdach fajnie sie sprawdza (bynajmniej przy rodzinie cztero osobowej)nie trzeba walczyc z boxem.

Edytowane przez jaca72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...