Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najdłuższe trasy


grzes-krk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

długością sie nie sugeruj te trasy sie łączą wiec niewiec nie patrz ile maja długosci, a po 2 tam jest pełno tras w kazdym z ośrodków więc na nude narzekac nie będziesz, ja polecam maddone di capiglio, hermagor-nassefeld, rejon Cavalese a gdzie masz w planach jechac ? włochy austra? szwajcaria??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. W tą zimę mam zamiar zorganizować wyjazd w alpy i rozglądam się po internecie który ośrodek wybrać. Z pośród tych co zdążyłem przeglądnąć to średnia długość trasy wynosi ok 1200-2000m. Gdzie można pojechać żeby znaleźć trasy powyżej 3000m?

Cześć..

1. A dlaczego ma być dłużej niż 2000 m ?

2. Tak jak napisał Bugajson: wiele tras łączy się i chyba w większości ośrodków można znaleźć zjazd na ok.5, 7 i więcej km.

i wciąż mnie interesuje, dlaczego mają być tak długie ? :-))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz np w hermagor nassefeld jest trasa o ile dobrze pamiętam co ma ok 8km tylko taką trase to robi sie z paroma pit stopami:D, trasy łączą sie wiec nie sugeruj sie tyym co jest w necie narysowane na mapkach :) bo to sam planujesz sobie trase:) mowisz 2km to policz odcinki z samej gory na sam dol i z pewnoscia wyjdzie wiecej niz 2km :) a tak wogole to życze udanego szusowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz np w hermagor nassefeld jest trasa o ile dobrze pamiętam co ma ok 8km tylko taką trase to robi sie z paroma pit stopami:D, trasy łączą sie wiec nie sugeruj sie tyym co jest w necie narysowane na mapkach :) bo to sam planujesz sobie trase:) mowisz 2km to policz odcinki z samej gory na sam dol i z pewnoscia wyjdzie wiecej niz 2km :) a tak wogole to życze udanego szusowania:)

ta sama jako pierwsza przyszła mi do głowy :-)))))))

tylko w cieplejsze dni na dole jest gulasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. W tą zimę mam zamiar zorganizować wyjazd w alpy i rozglądam się po internecie który ośrodek wybrać. Z pośród tych co zdążyłem przeglądnąć to średnia długość trasy wynosi ok 1200-2000m. Gdzie można pojechać żeby znaleźć trasy powyżej 3000m?

no to jeszcze jedno pytanie pomocnicze:

Kiedy chcecie jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie szukać w Alpach bo i tu w Polsce też się coś znajdzie, m.in. "Lolobrygida" w Szklarskiej Porębie ma coś około 4,5 km i niemal tyle samo wynosi zjazd z Małego Skrzycznego na Solisko albo (i więcej) na Czyrną (o ile nie przegrodzona). Z Pilska też dałoby się coś b. długiego sklecić a licząc Goryczkowy z Kasprusia + dojazd do Kuźnic to też w kilosach liczyć.

Jak pisał Sławek ze świecą szukać w Alpach coś krótkiego:)

P.S. Najlepsze są trasy o parametrach SG czyli jakieś 1500 m i przewyższenie circa 250 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zjazd z Małego Skrzycznego na Solisko albo (i więcej) na Czyrną (o ile nie przegrodzona). Z Pilska też dałoby się coś b. długiego sklecić

P.S. Najlepsze są trasy o parametrach SG czyli jakieś 1500 m i przewyższenie circa 250 m

Robalek pojechales po bandzie:D z tym małym skrzycznym co do dlugosci ok ale ta trasa juz nie istnieje:) a co do parametrow tras to jak najbardziej sie z Tobą zgodze bo trasy o podanych przez Ciebie parametarch są chyba pod względem frajdy najbardziej przyjazne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robalek pojechales po bandzie:D

No nie po bandzie a po metrach :):):)

A w Szczyrku byłem ostatnio w 2002 (więc kurna skąd mam wiedzieć co i jak ???):eek:

Swoją drogą faktycznie koleś zniknął i te pisanie jest takie o niczym.

No i trochi smutnawo jest :confused:.

Może przeczyta, w końcu siem zapytywowywał ?.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolka kolo Szklarskiej to od paru lat nie miala odpowiedniego nasniezenia (jak i trasy obok) aby na niej / nich choc sie poslizgac, takze.... dyskusja o nieczem :)

Poza tym Panowie, oczywiscie ze mozna sie slizgac, sa upodobania i upodobania, ale naprawde przejechac ostro - tak prawie na maxa ponad 2 km - to uffff (tu na pewno skoryguje mnie Nasz Nieomylny :D;)).

No a jak podziwiac widoki to insza inszosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio w Turracher Hohe Figo stwierdził że jeśli chodzi o długość tras to są tam takie które mu najbardziej odpowiadają, a tamtejsze trasy mają średnio od 1,5 do 2,5 km długości, czyli takie do przejechania na "raz". Należy jeszcze dodać że przy takich trasach do przejechania na tak zwany raz uzyskujemy najwyższą efektywność jazdy ponieważ nie odpoczywamy na trasie tylko podczas wyjazdu krzesłem/gondolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich trasach do przejechania na tak zwany raz uzyskujemy najwyższą efektywność jazdy ponieważ nie odpoczywamy na trasie tylko podczas wyjazdu krzesłem/gondolą.

I to jest to co takie opasłe misiaczki jak ja lubią najbardziej:p

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za wyczerpujące odpowiedzi, oczywiście wszystkie przeczytałem. Dużo ostatnio pracuję i nie miałem czasu by zaglądnąć, a po za tym szczeże nie przypuszczałem, że tyle odpowiedzi dostane :)))))))

Najchętniej wybrałbym się w listopadzie, gdzie jeszcze sezon nie w pełni, tylko gdzie będzie gwarantowany śnieg (nie licząc lodowców ;) ). Chciałem się wybrać do Austrii, nigdy tam nie byłem dlatego kieruje się tym co mi kto podpowie.

A dlatego pytam o długości tras, bo wiele "mitów" się nasłuchałem o tych wielkich stokach austryjackich i chciałbym je zobaczyć i pośmigać na takim... Jeśli proponujecie inne dobre miejsce to chętnie poczytam Waszych opnii. Jeśli jeszcze wiecie jak z noclegami, żarciem i jakimiś imprezkami to już w ogóle będę uradowany ;))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za wyczerpujące odpowiedzi, oczywiście wszystkie przeczytałem. Dużo ostatnio pracuję i nie miałem czasu by zaglądnąć, a po za tym szczeże nie przypuszczałem, że tyle odpowiedzi dostane :)))))))

Najchętniej wybrałbym się w listopadzie, gdzie jeszcze sezon nie w pełni, tylko gdzie będzie gwarantowany śnieg (nie licząc lodowców ;) ). Chciałem się wybrać do Austrii, nigdy tam nie byłem dlatego kieruje się tym co mi kto podpowie.

A dlatego pytam o długości tras, bo wiele "mitów" się nasłuchałem o tych wielkich stokach austryjackich i chciałbym je zobaczyć i pośmigać na takim... Jeśli proponujecie inne dobre miejsce to chętnie poczytam Waszych opnii. Jeśli jeszcze wiecie jak z noclegami, żarciem i jakimiś imprezkami to już w ogóle będę uradowany ;))))))

Jeżeli listopad to raczej tylko wchodzą w grę ośrodki lodowcowe i tu wybór masz wcale nie mały bo jest ich kilka. Pozostałe ośrodki otwierają zwyczajowo swe podwoje w ostatni listopadowy weekend lub I grudniowy, w zeszłym sezonie bodaj po raz pierwszy zdarzyło się tak że Schladming-Dachstein ruszył już w ostatnich dnach października jednak była to mocno okrojona oferta, czyli czynnych kilka tras, choć myślę że jazda wtedy na pewno była tam przednia bo i narciarzy jak na lekarstwo, a śnieg 100% świerzonka nie zmęczony jeszcze nartami i ratrakami.

Jak listopad i porucz nart imprezy to zapewne Cię koledzy odeślą do Soelden, ja tam nie byłem więc się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Witam.

Wracając do tematu to Nassfeld faktycznie ma traskę 8 km non-stop, da sie ją przy uporze zrobić na raz. Aineck-Katschbergh ma swoją sławną A1 o długości 6,5 km, choć początek trasy, czyli jakieś 500 metrów można pomiinąć ze względu na straszną płaskość tej góry :). A poza Austrią można plecić "spacerową trasę o długości około 12 km łączącą Tonale z Ponte di Legno :).

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza Austrią można plecić "spacerową trasę o długości około 12 km łączącą Tonale z Ponte di Legno :).

Tą, taką:):

w_ochy_2007_108_small_.jpg

A po drodze przystanek na Bombardino, bo młody SB powiedział do starego SB że po takim ch....e jeździć nie będzie:eek:, znaczy płaska ta trasa była.

gallery-64544333-500x500.jpg

Od lewej: Wituś, Łukasz(młody SB) i Figo, jak widać temperaturki iście zimowe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...