Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk


SB

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, leitner napisał:

@surfing, brawo! Co chwila mówi się o tym, że jest pełno pijanych narciarzy, a jednocześnie w tym sezonie w SONie powstaje strefa Aperol i strefa Soplicy. To jest po prostu przegięcie

Nie tylko pijanych, ale niamal nieprzytomnych, tylko czekać na kolejne bliskie spotkania z pługami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, leitner napisał:

Co chwila mówi się o tym, że jest pełno pijanych narciarzy, a jednocześnie w tym sezonie w SONie powstaje strefa Aperol i strefa Soplicy.

Panowie - absolutnie nie neguję, że jest za dużo pijanych na stoku. Szkoda, że w ogóle są.

Zgadzam się również z tym, że z nowymi przybytkami estetycznie jest bardzo słabo, a ten aperol pod nogami pasuje jak pięść do oka (pod każdym względem)

Co do pijanej patologii - naprawdę uważacie, że ci goście (gościówy) - zaprawili się do amentu np. na Hali Skrzyczeńskiej  cienkim piwem w plastiku za 13-16 zeta??? Albo drinkami z aperolem, przy woltażu max rozwodnionym lodem za 20 PLN??

Większość z tych ludzi naprało się wcześniej (lub w trakcie) gorzałą z Biedry, promocyjną Soplicą za 18 zeta za półlitrową flaszkę, a nie kielonkiem w tej samej cenie, w jakiejś "strefie".

Problemem jest kultura, świadomość, brak umiejętności korzystania z dobrodziejstw cywilizacji etc.

U nas na nartach jest za dużo buraków po prostu, a nie knajp z alkoholem pod różną postacią w ofercie.

 

 

 

Edytowane przez Greg
  • Like 3
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Greg napisał:

Panowie - absolutnie nie neguję, że jest za dużo pijanych na stoku. Szkoda, że w ogóle są.

Zgadzam się również z tym, że z nowymi przybytkami estetycznie jest bardzo słabo, a ten aperol pod nogami pasuje jak pięść do oka (pod każdym względem)

Co do pijanej patologii - naprawdę uważacie, że ci goście (gościówy) - zaprawili się do amentu np. na Hali Skrzyczeńskiej  cienkim piwem w plastiku za 13-16 zeta??? Albo drinkami z aperolem, przy woltażu max rozwodnionym lodem za 20 PLN??

Większość z tych ludzi naprało się wcześniej (lub w trakcie) gorzałą z Biedry, promocyjną Soplicą za 18 zeta za półlitrową flaszkę, a nie kielonkiem w tej samej cenie, w jakiejś "strefie".

Problemem jest kultura, świadomość, brak umiejętności korzystania z dobrodziejstw cywilizacji etc.

U nas na nartach jest za dużo buraków po prostu, a nie knajp z alkoholem pod różną postacią w ofercie.

 

 

 

Niestety nie do końca masz rację, miałem watpliwa przyjemność spotkać dwóch takich ledwo powłóczacych nogami w knajpie przy gondoli ..., spożywali spore ilości taniego piwa z wystarczajaca ilościa alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sariensis napisał:

miałem watpliwa przyjemność spotkać dwóch takich ledwo powłóczacych nogami w knajpie przy gondoli

Po pierwsze - na dole -nie musieli jechać z powrotem do góry.

Po drugie - mogli być już nawaleni przed czasem i przyszli się dobić.

Po trzecie - statystyka - 98% nabije się wcześniej, a 2 % mając nadmiar kasy traci mózg i faktycznie napruje się za dziesięć razy większą kasę. Ale to będzie tylko 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Greg napisał:

Po pierwsze - na dole -nie musieli jechać z powrotem do góry.

Po drugie - mogli być już nawaleni przed czasem i przyszli się dobić.

Po trzecie - statystyka - 98% nabije się wcześniej, a 2 % mając nadmiar kasy traci mózg i faktycznie napruje się za dziesięć razy większą kasę. Ale to będzie tylko 2%.

Tak, napili się wcześniej i przyszli ze snowboardami się dopić bo tam drożej Piwowarska maja, a te buty ubrali bo lubia tak lazić na popijawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 19:24, Greg napisał:

(..) Co do pijanej patologii - naprawdę uważacie, że ci goście (gościówy) - zaprawili się do amentu np. na Hali Skrzyczeńskiej  cienkim piwem w plastiku za 13-16 zeta??? Albo drinkami z aperolem, przy woltażu max rozwodnionym lodem za 20 PLN??

Większość z tych ludzi naprało się wcześniej (lub w trakcie) gorzałą z Biedry, promocyjną Soplicą za 18 zeta za półlitrową flaszkę, a nie kielonkiem w tej samej cenie, w jakiejś "strefie". (...)

W pewnym sensie zgadzam się z Tobą, ale zarówno po sobie jak i po grupie znajomych, w której się obracam, wiem, jak działają tego rodzaju reklamy - ponieważ strefa Aperolu czy Soplicy jest reklamą alkoholu. I jak każda reklama ta również zachęca do picia. To często wystarczy, żeby ktoś skoczył do położonej nieopodal Żabki czy Euro i kupił sobie alkohol w normalnej cenie i potem przyszedł z nim na stok. Tak, o dziwo czasem tak też się dzieje. 

Oczywiście - największy problem jest u nas z kulturą picia. Na takiej Słowacji zaskoczyło mnie mocno, że w każdym barze czy restauracji można było kupić wódkę, jednak ani razu nie widziałem pijanego Słowaka na stoku (co nie oznacza, że takich nie ma - na pewno jest ich mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leitner napisał:

Na takiej Słowacji zaskoczyło mnie mocno, że w każdym barze czy restauracji można było kupić wódkę, jednak ani razu nie widziałem pijanego Słowaka na stoku

Czyli masz potwierdzenie, że problemem jest czynnik ludzki, a nie oferta. Praktycznie każda knajpa w Alpach ma konkretny wybór trunków w karcie. Często w cenach niższych, niż bary apres ski na dole. Te nasze igla, strefy Soplicy i inne Kuflonki generalnie mogą się schować.

Poniżej wrzucam parę fotek z Sellarondy - jedno z najstarszych schronisk w Val Gardenie, górna stacja gondoli z Corvary - po wyjściu z gondoli wpadasz od razu na bar, i raczej nie widzisz takich ledwo powłóczących nogami.    

 

DOLOMII KNAJPY (1).jpg

DOLOMII KNAJPY (2).jpg

DOLOMII KNAJPY (3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Greg napisał:

Czyli masz potwierdzenie, że problemem jest czynnik ludzki, a nie oferta. Praktycznie każda knajpa w Alpach ma konkretny wybór trunków w karcie. Często w cenach niższych, niż bary apres ski na dole. Te nasze igla, strefy Soplicy i inne Kuflonki generalnie mogą się schować. 

Tak, ale oferta powinna być dostosowana do lokalnych uwarunkowań. Usilne kopiowanie różnych ofert z Alp czy nawet Słowacji na nasz teren nie zawsze kończy się dobrze (o czym przekonał się już także TMR)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
3 godziny temu, surfing napisał:

Hotel Orle Gniazdo w Szczyrku, kwarantanna w Orlim Gnieździe w Szczyrku będzie możliwa na mocy zapisów specustawy.

https://dziennikzachodni.pl/koronawirus-kwarantanna-w-orlim-gniezdzie-w-szczyrku-wladze-miasta-dowiedzialy-sie-o-tym-nieoficjalnie/ar/c1-14873457

Zdaje się, że zmarły z szpitalu w Tychach pochodził ze Szczyrku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Zdaje się, że zmarły z szpitalu w Tychach pochodził ze Szczyrku... 

Pierwsza ofiara koronawirusa w Szczyrku. Zmarł starszy mężczyzna
https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,25812385,pierwsza-ofiara-koronawirusa-w-szczyrku-zmarl-starszy-mezczyzna.html

Na koniec o powiązaniach z izolowanymi z BB

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mirekn napisał:

Pierwsza ofiara koronawirusa w Szczyrku. Zmarł starszy mężczyzna
https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,25812385,pierwsza-ofiara-koronawirusa-w-szczyrku-zmarl-starszy-mezczyzna.html

Na koniec o powiązaniach z izolowanymi z BB

Pozdrawiam

mirekn

Młody człowiek, tyle przed nim życia było jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nowa oferta w Szczyrk

Po raz pierwszy w historii polscy narciarze mogą korzystać z sezonowego karnetu narciarskiego zwanego Sprytna Sezonówka również w sezonie letnim. Kluczem do tego przywileju jest kolejna tegoroczna nowość - letnia przedpłata Sprytnej Sezonówki.

https://www.skionline.pl/stacje/sprytni-narciarze-moga-korzystac-z-osrodkow-gorskich-takze-latem,newsy,8086.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Wycinek z prasówki - miasto Szczyrk wycofało się z finansowania skibusów:

- Bardzo tego żałuję, ponieważ darmowe skibusy były dobrze odbierane przez narciarzy. Niestety, musieliśmy się wycofać z ich finansowania, po prostu miasta nie stać na to w tym momencie - mówi Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.

Zapytaliśmy w największym tutejszym ośrodku Szczyrk Mountain Resort, czy mimo decyzji władz miasta jest szansa na utrzymanie skibusów. - Rozmowy w tej sprawie jeszcze trwają. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma - mówi Michał Słowioczek z ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu "genialna" decyzja. Jak widać chcą rozładować korki 😂 Naprawdę dużo ludzi zostawiło przez to samochody przed pensjonatami. Ja po przyjeździe w ogóle nie ruszałem samochodu przez tydzień, tylko skibusami dojeżdżałem... Myślałem, że w  ubiegłym rok nie jeździły przez pandemię a tu proszę, taka niespodzianka...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stusi napisał:

Po prostu "genialna" decyzja. Jak widać chcą rozładować korki 😂 Naprawdę dużo ludzi zostawiło przez to samochody przed pensjonatami. Ja po przyjeździe w ogóle nie ruszałem samochodu przez tydzień, tylko skibusami dojeżdżałem... Myślałem, że w  ubiegłym rok nie jeździły przez pandemię a tu proszę, taka niespodzianka...

A Ty dlaczego zrezygnowałeś z zakupu elektrycznego auta? Mógłbyś tanio i szybko, bo po buspasach jezdzic do pracy, bez problemu parkować w centrum za darmo. Co, masz inne potrzeby a kasy w portfelu ubylo? Wyobraź sobie że takie same problemy ma Szczyrk. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Greg napisał:

Wycinek z prasówki - miasto Szczyrk wycofało się z finansowania skibusów:

- Bardzo tego żałuję, ponieważ darmowe skibusy były dobrze odbierane przez narciarzy. Niestety, musieliśmy się wycofać z ich finansowania, po prostu miasta nie stać na to w tym momencie - mówi Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.

Zapytaliśmy w największym tutejszym ośrodku Szczyrk Mountain Resort, czy mimo decyzji władz miasta jest szansa na utrzymanie skibusów. - Rozmowy w tej sprawie jeszcze trwają. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma - mówi Michał Słowioczek z ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Myślę ze przepychanka musi być miedzy miastem a ON no bo z jednej strony miasto nie ma "bezpośrednich" pięniędzy z ON do których dowoziło klientów (za wyjątkiem jakichś dzierżaw jak myśle). Z drugiej strony bez ON Szczyrk nie istnieje prawie. Myślę ze kasy brakuje..mocno brakuje - jak i wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, moruniek napisał:

Myślę, że wycofanie się ze finansowanie darmowych skibusów, to doskonały pomysł w kontekście budowy dużego centrum przesiadkowego na wjeździe do Szczyrku 🙃

https://bbfan.pl/artykul/w-szczyrku-powstanie/1161986

 

Chwilowe zawirowania. 🙂 Cieszcie się z planów nowej gondoli.

Pytanie kto ją zbuduje i kto będzie jej operatorem ? Wygląda że to będzie Miasto czyli trzeci podmiot w tej układance wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

A Ty dlaczego zrezygnowałeś z zakupu elektrycznego auta? Mógłbyś tanio i szybko, bo po buspasach jezdzic do pracy, bez problemu parkować w centrum za darmo. Co, masz inne potrzeby a kasy w portfelu ubylo? Wyobraź sobie że takie same problemy ma Szczyrk. 

Tylko, że Szczyrk zarabia na narciarzach i transport z którym są takie problemy powinien być priorytetem. A skoro taki problem z kasą to niech się jakoś dogadają z ON, nie musi przecież być to za darmo. Ja tam mogę dopłacić parę zł do i tak już drogiego karnetu, ale w zamian mieć pewność że dojadę pod wyciągi. 

Edytowane przez Stusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2019 o 21:30, Greg napisał:

Czyli masz potwierdzenie, że problemem jest czynnik ludzki, a nie oferta. Praktycznie każda knajpa w Alpach ma konkretny wybór trunków w karcie. Często w cenach niższych, niż bary apres ski na dole. Te nasze igla, strefy Soplicy i inne Kuflonki generalnie mogą się schować.

Poniżej wrzucam parę fotek z Sellarondy - jedno z najstarszych schronisk w Val Gardenie, górna stacja gondoli z Corvary - po wyjściu z gondoli wpadasz od razu na bar, i raczej nie widzisz takich ledwo powłóczących nogami.    

 

DOLOMII KNAJPY (1).jpg

DOLOMII KNAJPY (2).jpg

DOLOMII KNAJPY (3).jpg

Dla mnie to kwestia targetu stacji:

- Austria - narciarz, dla którego główną atrakcją są trasy.

- Szczyrk - turysta z kasą, który przy okazji spróbuje nart!

Rozwiązanie: zamknijcie niebieskie, otwórzcie Bieńkulę i Golgotę, i temat się skończy!

Jak tym turystom włosy dęba staną na widok trasy, nic nie wypiją, albo... zrezygnują z jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...