Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Szczyrk by działał w nadchodzącym sezonie to na pewno niewątpliwą zaletą tego faktu mogło by być rozładowanie kolejek w innych ośrodkach lub istnieje także inna ewentualność, że zniechęceni narciarze już tam nie przyjadą i nieliczni, którzy się na to zdecydują będą jeździć bez wyczekiwania w kolejkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Ścigałem się ze skibusem

Wczoraj byłem na turach w Szczyrku. Samochód zostawiłem pod dolną stacja kolei na Skrzyczne. Wyszedłem na szczyt, herbata w schronisku i dalej na Małe Skrzyczne. Jak doszedłem na Halę Skrzyczeńską koleje były już wyłączone. Zjechałem trasą nr 3 do dolnej stacji gondoli. Jadąc widziałem dłuuugi sznurek czerwonych świateł ciągnący się przez cały Szczyrk.

Timing miałem idealny. Gdy dotarłem do przystanku skibusa koło parkingu okazało się, że czeka już tam spora grupa zwolenników jazdy komunikacją zbiorową. Analizując ilość chętnych oraz szybkość przemieszczania się samochodów postanowiłem udać się w kierunku mojego samochodu "z buta". Wg Google to odległość 2.2 km. Ruszyłem, gdy w autobusie zamykały się drzwi....

Doszedłem do auta, wyczyściłem i spakowałem sprzęt. Gdy wsiadałem do samochodu... dojechał skibus!

 

b5d659ed8af40d584ba92e851f1a641e.jpg

 

42ee1f386222525dbbc8416cffcca904.jpg

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Widzę, że mamy temat ogólny o Szczyrku więc chyba to najlepsze miejsce na mój post. Widać, że zainteresowanie Szczyrkiem rośnie, od jakiegoś czasu (jeszcze przed wejściem TMR)  planuję wydzierżawić w Szczyrku pensjonat i go prowadzić. Zanim się pojawili Słowacy trochę obiektów było do wynajęcia, niestety wtedy nie miałem jeszcze zgromadzonego odpowiedniego kapitału. Obecnie  rzadko jakaś oferta się pojawia, bo zapewne właściciele liczą na szybki zysk a to przecież wcale nie tak łatwo. Więc tutaj prośba do miejscowych, gdyby ktoś miał info o jakimś pensjonacie do dzierżawy to proszę dać mi znać  😉 Sprawa tyczy się również Wisły. P. S - jak znajdę odpowiednią nieruchomość to będą zniżki na noclegi na braci forumowej 😝

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotel Gronie jest na sprzedaż, blisko gondoli, powodzenia. Mój kolega ma również sporą wille na sprzedaż w Szczyrku, spokojnie pomieści pensjonat, mogę dać namiary na priv.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sariensis napisał:

Hotel Gronie jest na sprzedaż, blisko gondoli, powodzenia. Mój kolega ma również sporą wille na sprzedaż w Szczyrku, spokojnie pomieści pensjonat, mogę dać namiary na priv.

Gdyby znajomego interesowała dzierżawa zamiast sprzedaży, to proszę o info 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Daję tu bo w sumie to nie wiem gdzie, może komuś się przyda.

Za "gazeta.pl: Od grudnia zostanie uruchomione nowe bezpośrednie połączenie autobusowe pomiędzy Katowicami, Tychami i Szczyrkiem. – Główną ideą powstania takiego połączenia jest chęć wpisania się w proekologiczne tendencje i standardy, by narciarze i turyści rezygnowali z indywidualnego transportu do najbardziej atrakcyjnego ośrodka sportów zimowych w Beskidach, jakim jest Szczyrk – mówi Peter Jancovic z firmy ZebraBus.Autobus będzie kursował między Katowicami a Szczyrkiem oraz będzie się zatrzymywał w Tychach. Dokładny rozkład jazdy oraz cennik znane będą pod koniec listopada."

 

Pozdrawiam

mirekn

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...