Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk


SB

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mirekn napisał:

Daję tu bo w sumie to nie wiem gdzie, może komuś się przyda.

Za "gazeta.pl: Od grudnia zostanie uruchomione nowe bezpośrednie połączenie autobusowe pomiędzy Katowicami, Tychami i Szczyrkiem. – Główną ideą powstania takiego połączenia jest chęć wpisania się w proekologiczne tendencje i standardy, by narciarze i turyści rezygnowali z indywidualnego transportu do najbardziej atrakcyjnego ośrodka sportów zimowych w Beskidach, jakim jest Szczyrk – mówi Peter Jancovic z firmy ZebraBus.Autobus będzie kursował między Katowicami a Szczyrkiem oraz będzie się zatrzymywał w Tychach. Dokładny rozkład jazdy oraz cennik znane będą pod koniec listopada."

 

Pozdrawiam

mirekn

 

 

 

Chyba zapomnieli że już istnieje pociąg z Katowic do Bielska. Wystarczyłoby polepszyć komunikację między Bielskiem i Szczyrkiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marek_kapica napisał:

Prezentacja z konferencji w Szczyrku. Szykują się piękne lata dla narciarstwa.

................

Jestem tam praktycznie co tydzień i z tej perspektywy brakuje mi tak jednego aspektu, dojazd do Szczyrku. Może odgrzebią temat tunel Brenna. 

 

Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Stusi napisał:

W prezentacji jedna rzecz przykuła moją uwagę. W części poświęconej COS, planowane inwestycje: nowa kolej linowa na odcinku Piekło-Skrzyczne. Ktoś coś słyszał o tym więcej? No i pytanie dla zorientowanych co to jest w ogóle za odcinek, gdzie leży Piekło ?  😉

Piekło jest poniżej Dolin. Nowe krzesło by szło właśnie od Piekła na Skrzyczne w górnej części śladem wyciągu Doliny 3. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Stusi napisał:

W prezentacji jedna rzecz przykuła moją uwagę. W części poświęconej COS, planowane inwestycje: nowa kolej linowa na odcinku Piekło-Skrzyczne. Ktoś coś słyszał o tym więcej? No i pytanie dla zorientowanych co to jest w ogóle za odcinek, gdzie leży Piekło ?  😉

Piekiełko jest trochę powyżej Willi Jędruś

Dnia 21.02.2018 o 21:23, surfing napisał:

Skrzyczne planowane nowe wyciągi:

Kanion - Skrzyczne, różowa + czerwona(aktualny orczyk z Dolin na Skrzyczne)

lub Kanion - Jaworzyna  niebieska

 

Żółta - aktualne krzesła, Szczyrk - Jaworzyna - Skrzyczne

kanion gondola.jpg

 

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 16:47, adales napisał:

Autobus z Tychów pod gondole to 31 zł z nartami, bez nart 26 zł. Jeżdżę z kolegą więc było by to 124zł. Wolę jednak autem. 

Woww! petarda!

Przedwczoraj wsiadałem do kursowego autobusu Obergurgl - Imst (dolina Oztal w Austrii) pierwszymi drzwiami, wyjmuje pieniądze i proszę o bilet. Kierowca odpowiada że mając ze sobą narty i wracając ze stoku nie płaci się za bilet. Jeszcze wymieniłem z nim kilka zdań, bo nie mogłem uwierzyć w to co słyszę, i czy aby na pewno się nie myli i nie dostanę mandatu.

🙂

Austria, to jednak inne realia, inny sposób finansowania transportu.

Bardziej mnie boli takie podejście w Polsce - "z nartami drożej", albo z nartami nie wsiądziesz, bo w busie Mercederze Sprinterze nie ma miejsca. Takie są realia komunikacji publicznej w Polsce.

  • Like 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
38 minut temu, surfing napisał:

Od jutra 22.12.2018 ruszają bezpłatne skibusy w Szczyrku www.zima.szczyrk.pl/Skibus

 

skibus-plan-1014x1486.png

Dla mnie paranoją jest brak połączeń w okresie zimowym na przeł. Salmopolską. PKS Bielsko-Biała od listopada jak co roku ma skrócone kursy. Jak na złość kiedy to właśnie tam w listopadzie z reguły otwiera się Biały Krzyż.

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
31 minut temu, luksor85 napisał:

 

Wiesz w dzisiejszych czasach istnieje coś takiego jak internet i poczta elektroniczna -  kartę wjazdu można pobrać przy rezerwacji hotelu. Co do dostępu do drogi przypominam że funkcjonuję już ustawa o ograniczeniu wjazdu do miast dla niektórych pojazdów (nie pamiętam nazwy) więc Szczyrk jako miasto mógł by się na pewno podpiąć. Nik też nie mówi że drogę wojewódzką trzeba likwidować chodzi o ograniczenie ruchu w największym natężeniu -Weekendy, Ferie, Święta.

Nawet w przytoczonym przez ciebie serwisie jest wyraźnie napisane że ograniczać dostęp do drogi można tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak dla mnie np zapienienie przejezdności drogi w celu umożliwiania jej odśnieżenia czy tez dojazdu służb ratowniczych jest takim uzasadnionym przypadkiem.

Tu chyba bardziej pasuje.

Po pierwsze rezerwacje nadal odbywają się przez telefon i w ostatniej chwili. Po drugie pobraną "wjazdówkę" niezwykle łatwo podrobić. Chyba, że idziemy w zabezpieczenia kodami itp. To podnosi koszt.

Pisałeś, że dla gości hotelowych wjazdówka służy tylko na dojazd do hotelu. Co jak będę chciał wlać paliwo, czy np. odwiedzić grób w Bielsku?

Co rozumiemy przez transport publiczny? Taxi też, Uber też. Czy jak mam 9-osobowego VW to mogę wieźć narciarzy, czy nie.

Pytań jest tak wiele, że realizacja pozornie prostego pomysłu jest niemożliwa.

Zamiast zakazu należy zniechęcać i zachęcać do określonych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredek321 napisał:

Pytań jest tak wiele, że realizacja pozornie prostego pomysłu jest niemożliwa

Zamiast zakazu należy zniechęcać i zachęcać do określonych czynności.

Nie ma sensu dyskutować nad kwestiami technicznymi (jak ktoś będzie chciał do Bielska jechać...) Rozwiązanie i tak będzie zależało od funduszy, decyzji  władz i innych czynników. Trzeba przede wszystkim zmienić swoją mentalność że nie wszędzie da się (lub będzie się dało) dojechać swoim samochodem i trzeba będzie to zaakceptować i poświęcić trochę swojej wygody. Wszędzie na całym świecie przyszłością jest transport zbiorowy i ograniczenia transportu indywidualnego Zwłaszcza w centrach miast i zatłoczonych atrakcjach turystycznych. Kiedyś w Krakowie można było swoim samochodem jeździć nawet po Rynku Głównym aż w końcu ktoś zrobił zakaz wjazdu (z wyjątkami) który jest systematycznie rozszerzany. Taką drogą też musi iść Szczyrk ponieważ liczba turystów będzie coraz większa a obecna infrastruktura drogowa była budowana w innych realiach. Sprawny dojazd zbiorowy jest w interesie wszystkich. No może poza właścicielami innych ośrodków.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A moim zdaniem wystarczyłoby zarządzanie parkingami i informacje o wolnych miejscach lub braku. Jak na miejscu się zapchają, wówczas każdy normalny człowiek zostawi auto np. w Rybarzowicach, jak go stamtąd wezmą pod stok darmowe skibusy. Coś a la Wielka Rača.

Skąd ta wiara w ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...