Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Opony zimowe i łańcuchy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pierwsze opony zimowe jakie kupiłem chyba 17 lat temu to Micheliny Alpiny i pamiętam że po śniegu to śmigało jak po asfalcie, jednak ze względu na wysoką cenę do tamtej pory nie zdecydowałem się na ich zakup, aż do dwa tygodnie temu. Wczoraj przyjechałem po białej drodze z Gerlitzen i stwierdzam że nie chcę już doświadczeń z innymi oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić przez internet(tylko nie alledrogo),można zaoszczędzić stówę na sztuce,albo i więcej w przypadku większych wymiarów! :rolleyes:

W momencie kiedy kupowałem - koniec listopada - zaoferowano mi cenę niższą niż wyszukałem w internecie!

A gdzie Boss ma kupować? :D

Ale teraz to pojechałeś ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
A może ktoś testował taki wynalazek:[http://allegro.pl/isse-snowgo-tekstylne-lancuchy-sniegowe-i1264387533.html

Łańcuchy nie są mi obce mimo że jeżdżę na 4x4.

Podoba mi się system zakładania tego ustrojstwa.

Pozdrawiam...

To jest dobre jak chcesz pojechać do sklepu osiedlowego, a nie pchać się w góry. Większość wynalazków nie nadaje się na prawdziwą jazdę w warunkach zimowych.

Jak Ci przyjdzie przejechać z czymś takim kilkadziesiąt kilometrów, to nie wiem czy będziesz miał co potem zdejmować z kół.

Ja przetestowałem duuuużo lepszy i duuuuuuużo droższy patent i ... zakupiłem normalne łańcuchy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś testował taki wynalazek:[http://allegro.pl/isse-snowgo-tekstylne-lancuchy-sniegowe-i1264387533.html

Łańcuchy nie są mi obce mimo że jeżdżę na 4x4.

Podoba mi się system zakładania tego ustrojstwa.

Pozdrawiam...

z tego co wyczytałem to... to coś nie zastępuje łańcuchów na drodze, na której jest umieszczony zanak o koniecznosci ich uzycia

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Od soboty 4 grudnia 2010 roku w Niemczech obowiązuje wymóg stosowania opon 'zimowych'. Zmiany, zaproponowane przez Ministra Komunikacji Niemiec, a uchwalone przez niemiecki parlament 26 listopada br., są konsekwencją uściślenia dotychczasowych niejasnych przepisów.

za autogaleria.pl

A kiedy te opony mają być wymagane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd poruszający się po niemieckich drogach zimową porą, gdy na drodze leży śnieg, lód, błoto lub ich kombinacja zobowiązany jest posiadać opony zimowe.

Osoby naruszające ten nowy przepisów posiadania opon zimowych podlegają karze grzywny. Naruszenie proste, to jest jazda bez zimowych opon na suchym śniegu, błotcie, śniegu i gołoledzi podlega karze w wysokości 40 euro i 1 punkt karany.

Jeżeli pojazd spowoduje utrudnienia w ruchu spowodowane przez złe opony podczas wspomnianych warunków pogodowych zwiększa karę do 80 €.

http://www.adac.de/reise_freizeit/aktuelle_nachrichten/default.aspx

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd poruszający się po niemieckich drogach zimową porą, gdy na drodze leży śnieg, lód, błoto lub ich kombinacja zobowiązany jest posiadać opony zimowe.

Osoby naruszające ten nowy przepisów posiadania opon zimowych podlegają karze grzywny. Naruszenie proste, to jest jazda bez zimowych opon na suchym śniegu, błotcie, śniegu i gołoledzi podlega karze w wysokości 40 euro i 1 punkt karany.

Jeżeli pojazd spowoduje utrudnienia w ruchu spowodowane przez złe opony podczas wspomnianych warunków pogodowych zwiększa karę do 80 €.

http://www.adac.de/reise_freizeit/aktuelle_nachrichten/default.aspx

Dotyczy to Niemców! Zgodnie z konwencją wiedeńską z 1968r obywatelowi mogą naskoczyć! Inna sprawa, jeśli w wyniku braku zimowych opon, spowoduje np. utrudnienia i tamowanie ruchu. Wtedy można takiego jegomościa z plakietką PL ukarać, ale nie za brak opon zimowych a za tamowanie ruchu! Przypomnijcie sobie aferę u niemca z apteczkami! Po interwencji Min. Spr. Zagr. Niemcy z przeprosinami zwracali nałożone Polakom mandaty za brak apteczki czy jej niezgodność z obowiązującą w D normą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to Niemców! Zgodnie z konwencją wiedeńską z 1968r obywatelowi mogą naskoczyć! Inna sprawa, jeśli w wyniku braku zimowych opon, spowoduje np. utrudnienia i tamowanie ruchu. Wtedy można takiego jegomościa z plakietką PL ukarać, ale nie za brak opon zimowych a za tamowanie ruchu! Przypomnijcie sobie aferę u niemca z apteczkami! Po interwencji Min. Spr. Zagr. Niemcy z przeprosinami zwracali nałożone Polakom mandaty za brak apteczki czy jej niezgodność z obowiązującą w D normą!

Ba!! Niemcy to Niemcy naród wychowany na przepisach wytłumacz to (Konwencja Wiedeńska) Słowakom :cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pierwsze opony zimowe jakie kupiłem chyba 17 lat temu to Micheliny Alpiny i pamiętam że po śniegu to śmigało jak po asfalcie, jednak ze względu na wysoką cenę do tamtej pory nie zdecydowałem się na ich zakup, aż do dwa tygodnie temu. Wczoraj przyjechałem po białej drodze z Gerlitzen i stwierdzam że nie chcę już doświadczeń z innymi oponami.

Kupiłem niedawno od znajomego opony po 1 Sezonie skandynawskie Gislaved i powiem wam w kopnym śniegu jakbym gąsienice założył :) mają bardzo agresywny i wysoki bieżnik również otwory pod kolce. Kilku moich znajomych ma holenderskie vredestein snowtrac http://opony.pl/opona.aspx?oid=157423&rodzaj=1 w Testach ADAC kilka sezonow miały 1miejscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Troszkę z innej beczki - zdarza się i to często, że w górach policja nie wpuszcza w pewne rejony bez łańcuchów. I tu pytanie - czy któryś z Was spotkał się z sytuacją (słyszał), gdy jedzie autem, które ma od producenta czerwone światło dla łańcuchów i dodatkowo rozmiar opon/kół na które najnormalniej w świecie nie ma łańcuchów (sprawdzone na pewag)? Jeżdzę takim pierwszy sezon i zastanawiam się co mógłbym zrobic w takiej sytuacji. Oczywiście zimówki etc obecne.

W całej dyskusji o oponach wydaje mi się, że zapominacie o jednym - opona zimowa też potrafi byc na różne warunki. Przykład - kobieta moja ukochana jeździ od tego roku na Michelinach A4 (przednionapędowy pojazd) i o ile na mokrym/błotku/sniegu - super, to ubite, twarde warstwy - masakra. Szczególnie droga hamowania, ale to z moich doświadczeń "wina" kierunkowego bieżnika. Ja używam Pirelli Skorpion Ice, mokre/śnieg - jako tako, twarde/lód - rewelacja, wrzynaja sie jak noże. Wynika to z konstrukcji lameli ( u mnie proste). Przykłady można mnożyć, wg mnie miarodajne sa opinie użytkowników stosujących konkretne opony na konkretnym typie auta.

A dyskusja nt 4x4 - zawracanie Wisły kijem, zawsze bedzie bardziej stabilne (szczególnie ze szperą, czy to mechaniczną, czy elektroniczną) od jednoosiówki.

Edytowane przez hokej1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z innej beczki - zdarza się i to często, że w górach policja nie wpuszcza w pewne rejony bez łańcuchów. I tu pytanie - czy któryś z Was spotkał się z sytuacją (słyszał), gdy jedzie autem, które ma od producenta czerwone światło dla łańcuchów i dodatkowo rozmiar opon/kół na które najnormalniej w świecie nie ma łańcuchów (sprawdzone na pewag)? Jeżdżę takim pierwszy sezon i zastanawiam się co mógłbym zrobić w takiej sytuacji. Oczywiście zimówki etc obecne.

Witaj,

dwa lata temu miałem podobny problem jak chciałem kupić łańcuchy do nowego autka. Bałem się sytuacji, że mogę nie zostać dopuszczony do dalszej jazdy bez łańcuchów, pomimo, że mam napęd 4x4 (Haldex) Próbowałem zamówić w sklepie internetowym Pewaga, ale okazało się, że na ten rozmiar to nie ma. Zadzwoniłem do przedstawicielstwa Pewaga na Polskę w BB, oni sami próbowali coś ustalić u dealerów i też nie uzyskali żadnej pozytywnej informacji. Skończyło się na tym, że jadąc do Włoch na narty zahaczyłem o BB, na miejscu przymierzyliśmy łańcuchy - Sportmatiki, pojeździłem trochę po placu okazało się, że pasuję i jest wszystko OK, a w necie nie mogłem dobrać. Wiem, że z Wrocławia to trochę daleko, ale może we Wrocławiu jest jakiś sklep, w którym można coś takiego zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Zmieniliście już opony na zimowe??

I dwa: jeździ ktoś może na letnich Michelinach Energy Saver?

Muszę wymienić letnie bo jedna się rozszczelniła... mają już 10 lat i zaczyna guma parcieć. Mimo, że 1 klasa trzymają się drogi i bieżnik nie zużyty bo jeszcze 3mm (!!).Są to Micheliny Primacy stąd pytam czy ktoś nie jeździ na Michelinach ESaver :) bo na inną firmę nie mam ochoty :)a te bym chętnie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniliście już opony na zimowe??

I dwa: jeździ ktoś może na letnich Michelinach Energy Saver?

Muszę wymienić letnie bo jedna się rozszczelniła... mają już 10 lat i zaczyna guma parcieć. Mimo, że 1 klasa trzymają się drogi i bieżnik nie zużyty bo jeszcze 3mm (!!).Są to Micheliny Primacy stąd pytam czy ktoś nie jeździ na Michelinach ESaver :) bo na inną firmę nie mam ochoty :)a te bym chętnie kupił.

Oponki zmienione :rolleyes:: to znaczy prawie,żonka dzisiaj do pracy gwizdła mi moją zabawkę:sorrow: a zostawiła swoją do wymiany oponek i dwa dobra pora na zakup letnich,gdzieś nawet miałem cikawą ofertę michelinek,wkleję jak znajdę,wracajac do producenta myślę ze kupując oponki z górnej półki nie musisz upierać się na micheliny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...