Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poziom umiejętności


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się oceniłem na 5...i nadal nie wiem, czy dobrze...?

W innym wątku o to pytałem i nic...:(

Dwa filmiki z połowy Sezonu:

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=3L8XtZfSgrU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=0F3co5b-eYU[/YOUTUBE]

No i ciekawe właściwie jak to z oceną mojej jazdy jest? Część błędów wyeliminowałem...:)

Johnny mam podobnie jak Ty...w trakcie trwania Sezonu z dnia na dzień jeździ mi się coraz lepiej technicznie :D chodź nauki przede mną jeszcze sporo...

Marek Hucu, ocenił się na 7 w skali forum...

Został przypadkiem nagrany (Hucu - to ta "Rakieta" w pomarańczowej kurtce):

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=42T1-ZQmq-E[/YOUTUBE]

Moim zdaniem powinien ocenić się wyżej :)

Podsumowując - jedno zdanie: Swoją przyjemność z jazdy - oceniam na 10 :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się oceniłem na 5...i nadal nie wiem, czy dobrze...?

W innym wątku o to pytałem i nic...:(

Dwa filmiki z połowy Sezonu:

No i ciekawe właściwie jak to z oceną mojej jazdy jest? Część błędów wyeliminowałem...:)

Johnny mam podobnie jak Ty...w trakcie trwania Sezonu z dnia na dzień jeździ mi się coraz lepiej technicznie chodź nauki przede mną jeszcze sporo...

Marek Hucu, ocenił się na 7 w skali forum...

Został przypadkiem nagrany (Hucu - to ta "Rakieta" w pomarańczowej kurtce):

Moim zdaniem powinien ocenić się wyżej

Podsumowując - jedno zdanie: Swoją przyjemność z jazdy - oceniam na 10

Wiesz,nie mi oceniać,ale tą szóstkę na pewno możesz sobie dać. ;)

Ja mam coś takiego,że na początku jeździ mi się jakoś,później w połowie sezonu nijako,aż przychodzi moment przełamania i zaczyna wychodzić wszystko co chcę - przynajmniej tak mi się wydaje - i mam pełnie satysfakcji z jazdy.Teraz śni mi się po nocach "Bieńkula","Golgota" i FIS Skrzyczne;chce jeszcze,jeszcze i jeszcze! :D:cool:

Ciekawostką jest to,że teraz na płaskich stokach czuję się jakoś tak nieporadnie;nie ma nachylenie nie ma jazdy,jeżdżę jak pokrak... ;):P

Hucu to chyba tylko mogę narty nosić ;) ,piękny przejazd!Ja za słaby,żeby go oceniać. :o

Prędkość prędkością,ale liczy się technika i umiejętność radzenia sobie w każdych warunkach,przy pięknie przygotowanym FIS-ie na Skrzycznem i słaby narciarz bez trudu zjedzie,ale kiedy jest lodowisko i muldy to już inna bajka.Myślę,że wtedy jest prawdziwa weryfikacja. :rolleyes:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauważam pewną prawidłowość wśród moich znajomych , a i ze mną też było podobnie:)

otóż na początku naszej przygody z nartami ( tak po kilku sezonach ) wydaje się ,że bardzo szybko doszlismy do wysokiego , w naszym mniemaniu, poziomu zaawansowania. Potem jednak następuje ,przynajmniej u części z nas:rolleyes:,etap samokrytyki:o i dochodzimy do wniosku ,że nasza jazda jest do du...y:mad: , że do prawdziwych wymiataczy stoków to jeszcze duuuużo nam brakuje itp, itd . Dopiero więc w tym momencie tak naprawdę realistycznie zaczynamy oceniać swoje narciarski kompetencje .Wtedy mamy już świadomość tego co w naszej jeździe należy poprawić , jak albo z kim to zrobić:rolleyes: i kiedy możemy ewentualnie zmienić sobie numerek na wyższy;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po jednym czy dwóch sezonach (powiedzmy po 20 dni ) na nartach można wskoczyć na poziom 5/6

Może się trochę narażę, ale powiem, że można i wcale nie musi to być jednoznaczne z zawyżaniem swoich umiejętności. Miałam kiedyś taką uczennicę- była niezwykle wysportowana i miała talent. To był jej drugi albo trzeci dzień jazdy na nartach. Z powodu braku śniegu na oślej łączce na Stożku miałam ją zabrać na samą górę i uczyć skrętu z półpługu ;) Dziewczyna po dwóch zjazdach jeździła już równolegle, kontrolując przy tym prędkość. Pod koniec dnia dołączyła do zaawansowanej grupy. Pod koniec tygodnia jeździła na tym samym poziomie co jej koledzy, których to był n-ty sezon, a mi szczęka opadała jak ją widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie z efcia że jest taka mozliwosc:) i oczywiscie w dużej mierze zależy to predyspozycji osoby która uczy się jeździc, jeśli jest sprawna.. miała wcześniej kontakt np z rolkami lub łyżwami, to będzie takiej osobie łatwiej sie nauczyc.. i i nauka też zależy od stopnia determinacji takiej osoby, jak bedzie pojętna i bedzie chciała sie uczyc bedzie ok nawet na 5:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skala jest po prostu niedobra, wszystkie wymienione tu jej mankamenty są jak najbardziej trafione. Popatrzę na siebie - jeżdzę na nartach 15 lat nie licząc ze 3 lat w dzieciństwie. Jeżdżę po każdej trasie w każdych warunkach, zazwyczaj w każdym ośrodku do jazdy wybieram najtrudniejsze, jeździłem pozatrasowo i to nie tylko koło wyciągów co nie znaczy,że oceniam się iż umiem dobrze jeździć w każdych warunkach poza trasą a wręcz przeciwnie, umiem pojechać na tyczkach choć też nie jestem dobry w te klocki czyli powiedzmy 7, niemniej jak sie widzę na filmie to następuje obniżka samooceny - po prostu na codzień widuje bardzo wielu ludzi jeżdżących o wiele lepiej niż ja a na pewno ładniej więc jak ja mam mieć niby 7 to dla "wymiataczy" i zawodowców to slali braknie. Może tą skale trzeba by zawęzić jako wersja dla amatorów, gdzie zawodnicy i inni pół i zawodowcy nie są wliczani bo są znacznie ponad te 10, wtedy to może inna bajka. Niemniej nie jest to równo wyskalowane stąd masa nieporozumień i wątpliwych samoocen.

A co do zróżnicowanego własnego poziomu jazdy, ja na ostatnim wyjeździe to po pierwszym dniu to myślałem,że serwis mi narty spieprzył, normalnie załamka, na drugi dzien się okazało, że serwis jest ok tylko jeździec był d... znaczy musiał się rozruszać. A w ostatnie dwa dni to sobie wybierałem nalepszych wymiataczy na stoku i próbowałem jechać za nimi ich trajektorią - no i nie odstawałem zbytnio, aż sam byłem zdziwiony bo wydawało mi sie,że Ci kolesie jeżdża tak szybko, że gdzie mi do nich - ale w jeździe wydawało mi sie całokiem normalnie, utrzymywałem dystans i tor bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Miałam kiedyś taką uczennicę- była niezwykle wysportowana i miała talent. .........Pod koniec tygodnia jeździła na tym samym poziomie co jej koledzy, których to był n-ty sezon

moim zdaniem jest słowo klucz do większości dyscyplin - balans

BTW jeździłem kiedyś na szkoleniu z gościem, który jeździł 6 dzień na tymże szkoleniu od zera. moja ocena jego umiejętności po 6 dniach pod względem techniki 4-5 więc po 20 dniach....:)

warto jednak pamiętać o czymś takim jak doświadczenie i szeroki wachlarz stosowanych technik - na to już trzeba lat. a do tego dochodzi jeszcze zrozumienie tego co się robi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...