Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty all moutain czyli co lepsze Blizzard vs Atomic vs Salomon vs Rossignol??


Diablos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dowiedziałem się już jaką mniej więcej długość nart mam wybrać i tu jest moje pytanie, które z poniżej wymienionych nart mi polecacie:

1. Blizzard Iqon 6900classic 163cm albo 171cm taliowanie 115-69-98

2. ATOMIC METRON M8 Puls 168cm. 114-72-102 R16

3. Kneissl Active Gilde Sport 168cm 113-68-96 r16 (podwojne krawedzie)

4. SALOMON SCRAMBLER 5 TX 165 cm 118-70-105 R 13,3

5. ROSSIGNOL ZENITH Z11 MUTIX 162cm 128/76/106 R13 m

Moje pytanie które są najlepsze ?? Jak powinna być taliowana narta all mountain i jaki jest optymalny promien skretu ??

Proszę o obiektywne opinie ponieważ wiem , że każdy lubi zachwalac to co sam ma albo narty tej samej firmy

Przypomne 177cm 60kg wagi.

Pozdrawiam i z góry dziękujęza odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty all mountain

Witam!

2. ATOMIC METRON M8 Puls 168cm. 114-72-102 R16

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

O Metronie zapomnij. Dlaczego? Bo jest bardzo ciężki. Lepiej poszukaj Nomada, który od tego sezonu zastąpił całkowicie Metrony w kolekcji Atomica 08/09.

Druga sprawa. Narta AM musi być odpowiednio szeroka pod butem, aby dobrze spisywała się w głębszym śniegu. Dlatego narty poniżej 70 mm pod butem też skreśl!

Teraz możesz szukać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie zadam, ale co przeszkadza ciężka narta? Czy problem stanowi jedynie komfort wnoszenia jej na stok? Czy przeszkadza coś jeszcze?

Osobiście jeździłem na kilku Metronach i byłem bardzo zadowolony. Są szybkie, świetnie spisują się poza trasą, bardzo fajnie się prowadzą.

No właśnie - na kilku Metronach. Spróbuj na Nomadach lub nartach typu all mountain wtedy zrozumiesz o co mi chodzi.

W dwóch słowach.

Metron jest jedną z cięższych nart, więc przy jeździe po za trasami niepotrzebnie tracisz siły.

Po drugie, ważniejsze, Metron jest bardzo sztywną nartą, a to już jest duży minus w świeżym i głębokim śniegu.

Pewnie, że sobie na niej pojeździsz, ja też byłem zachwycony Metronami, ale jeżeli pytasz o nartę AM to Metrony mają już swoje 5 minut za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Jacka.

Niestety ...

M:B5 ma piękna powierzchnię ... Sam swego czasu prawie kupiłem M:Ex... prawie... dopóki ich nie podniosłem.

Odrzuć też Scramblera - stary model zrobiony do jazdy po wszystkim a nie jeździł dobrze po jakimkolwiek podłożu.

Z Blizzarda nie bierz nic poza IQON7400 jako minimum, jeśli już decydujesz się na tą serię. To naprawdę fajna narta.

Popieram Jacka także w szerokości pod butem.

Dodałbym, że duża łopata z przodu też robi jednak swoje poza trasą.

Patrząc na geometrię: wybrałbym z nich wszystkich Mutixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, akurat Metron M8 to jakoś specjalnie ciężki nie jest, jest jednak dużo lżejszy od swoich wyższych modeli tu wymienianych, nabyłem akurat M9 i nie wydaje mi się specjalnie ciężka. Tak dla porównnia to znacznie cięższe są od tych Metronów SL9ki a stare allroundówki Rossiego tylko troche lżejsze. Tak sobie porównałem przed chwilą w piwnicy te wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...