Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Matrei in Osttirol - Grossglockner Resort Kals-Matrei


francuz

Rekomendowane odpowiedzi

ja zawsze wykupuje ubezpieczenie w Warcie. Mają taki pakiet Warta Ski. Szczerze mówiąc nie słyszałam o tym, że ubezpieczenia nie obejmują kradziezy nart ze stoku, a byłam przekonana że moje obejmuje i czułam się bezpiecznie :D Warunków dokładnie nigdy nie czytałam bo mi sie nie chciało :D a nigdy sprzetu nie straciłam (odpukać) więc nie miałam okazji tego sprawdzic. Zawsze jednak stosuje dodatkowe środki ostrożności w postaci zamieniania się jedną nartą ze znajomymi i odkładania ich w różnych miejscach

Tak jak myślałem - nie obejmuje ubezpieczenia na wypadek kradzieży z miejsca niestrzeżonego - zobacz np.tu: http://www.skrzynecki.pl/Ski.htm

Mam nadzieję, że nie przydarzy Ci sie nic nieprzyjemnego, ale lepiej dokładnie poczytać warunki ogólne - tam na ogół są kruczki prawne, które później nas bolą.....

:)

Edytowane przez moris
drobny, ale irytujący błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie

Gwoli sprostowania nazywa się to germknödel i współczuję, że dopiero teraz odkryłeś jego smak.:)

Dziękuję za korektę...

"R" zjadłem wraz z tą smakowita potrawą. Muszę sobie u żony na piątek taką potrawę zażyczyć.

Gregre0 - przeglądnąłem Twoje zdjęcia w galerii i wspomnienia wróciły... :o

Choć chciałbym każdej zimy jeździć w Alpy w nowe miejsce, to gg-resort chętnie kiedyś jeszcze odwiedzę...

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć chciałbym każdej zimy jeździć w Alpy w nowe miejsce, to gg-resort

W tym roku miał jedną niewątpliwą zaletę - nie było tłoku.

Już w sylwka było luźniej, a od nowego roku tylko ludzi ubywało.

Ośrodek jest jeszcze mniej popularny, dlatego mimo kilku niedociągnięć wart odwiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kwatery w Kals

A jak wygląda w Kals możliwość znalezienia czegoś do mieszkania w miarę blisko wyciągów, tak by nie korzystać z samochodu? W Matrei byłem i widziałem ale nie wiem jak jest w Kals.

W Kals kwatery blisko wyciągu są (nawet wygląda na to że bliżej wyciągu niż w Matrei można znaleźć), a czy wolne to najlepiej skontaktować się z miłymi pracownikami biura informacji turystycznej. www.kals.at :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowość Kals (jak wynika z mapy) składa się z dwu osiedli. Wyciąg krzesełkowy startuje prawie z pomiędzy domów jednego z tych osiedli. Gondola też jest obok. Tak więc jeśli zamieszkasz w tej części Kals to do wyciągu tylko piechotką.

W Matrei stacja gondoli jest na uboczu - jakby poza miejscowością. W hotelu (centrum) twierdzili że jest tam 8 min piechotą :confused:. Mnie zajmowało 3 min samochodem.:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Kals mi pasuje. Szukam takich miejsc bo na narty jeździmy z 3ką dosyć małych dzieci (najmłodsze 1,5 roku teraz woże troche w nosidle) i one siłą rzeczy nie wytrzymują całego dnia na stoku a do tego jeździmy też trochę na zmiany sami więc taki układ z mieszkaniem daje możliwość dobrej organizacji i pełnego wykorzystania czasu na narty. Teraz szukam wstępnie czegoś na 2010 i to Kals interesujące jest na tydzień, muszę jeszcze znaleść coś w Karynti na drugi tydzień co spełnia taki warunek lokalowy i wtedy mam to na jednym skipasie na 14 dni. Miło przyjmę sugestie wszelakie i dziękuję za te informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1349&catid=member&imageuser=4709

Tu masz zdjęcie tego osiedla zrobione z gondoli.

Na pierwszym planie poczatek orczyka, a na sąsiednim zdjęciu w mojej galerii jest zdjęcie zielonej traski przy nim (to tak dla dzieci).

Za osiedlem widać wyciąg o którym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No to i my(ja i cesarska mość) odwiedziliśmy kilka dni temu Grossglockner Resort. W sumie to już koledzy wcześniej ładnie i szczegółowo opisali ten ośrodek. Z tym krzesłem Goldried II to przegięcie bo oprócz tego że na mapkach widnieje jako szóstka to na tablico-mapach rozmieszczonych na stokach również.

My natomiast mieszkaliśmy w Kals. Kals to zwykła rolnicza wioska w której widać że do niedawna narty i turystyka związana z nimi była małym dodatkiem do działalności rolniczej, gnojwonik tam jeszcze stanowi centralny punkt zagrody, a zapach kiszonki jest wszechobecny:D. Jeżeli chodzi o atrakcje apres ski to praktycznie nie istnieją, jak dla mnie to element zupełnie nieistotny.

Mocną stroną Kals jak na razie są niskie ceny kwater, np. za apartament 4 os usytuowany 100 m od Gondoli Kals i 200 m od krzesła Figolit(:D) zapłaciliśmy 50 euro/doba.

Zanim powstała gondola Kals był to zaściankowy ośrodek narciarski zupełnie niewart wielogodzinnej podróży z Polski. Jednak po połączeniu z Martei powstał kompleks narciarski z 110 km tras czyli dokładnie tyle samo co w Bad Kleinkirchheim.

Jeżeli miał bym się pokusić o porównanie tych 2 terenów to wyżej stawiam Grossglockner Resort. Nie ma tu co prawda term jak w BKK które notabene moim zdaniem są tam kiepskie i przereklamowane, ale za to mamy ładniejsze trasy. Po wymianie krzesła Goldried na szybką szóstkę(czyli począwszy od sezonu 09/10) komfort jazdy na nartach(krzesłem również) diametralnie się zmieni ponieważ to urządzenie obsługuje znaczną część tras po stronie Matrei.

Kilka zdjęć z grossglockner Resort

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. I w ten sposób potwierdzasz mi pomalutku moją koncepcje na przyszły sezon; tydzień w TH i tydzień w Kals (tu się jeszcze waham nad Katchbergiem wiec liczę na sugetię jakąś w temacie). Wydaje mi sie, że jest sporo plusów: ośrodki nie zatłoczone, można w rozsądnej cenie pomieszkać blisko wyciągów, możliwość połączenia tego jednym karnetem - jak? tu też liczę na podpowiedź. No i lubię zapach kiszonki:D Brak propozycji po nartach też mi odpowiada bo cenie ciszę i spokój zwłaszcza jak jestem zmęczony - byle by było gdzie piwo zakupić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. I w ten sposób potwierdzasz mi pomalutku moją koncepcje na przyszły sezon; tydzień w TH i tydzień w Kals (tu się jeszcze waham nad Katchbergiem wiec liczę na sugetię jakąś w temacie). Wydaje mi sie, że jest sporo plusów: ośrodki nie zatłoczone, można w rozsądnej cenie pomieszkać blisko wyciągów, możliwość połączenia tego jednym karnetem - jak? tu też liczę na podpowiedź. No i lubię zapach kiszonki:D Brak propozycji po nartach też mi odpowiada bo cenie ciszę i spokój zwłaszcza jak jestem zmęczony - byle by było gdzie piwo zakupić:D

Możliwość połączenia jednym karnetem na pewno jest, choć teraz coś chłopaki nie dogadali się z dziewczynką w kasie pod Molltalerem i sprzedała im jakiś karnet SKI-HIT ważny na Molltaler, Grossglockner Resort, St. Jakob, Silan, Kartitsch, Lienz, Obertilliach. Ja akurat mam całosezonówkę Topskipass, ale wiem że są opcje np 10 dni w sezonie na Karyntię i Ost Tirol. mając taki karnet możesz po wyżej wymienionych landach śmigać przez 10 dni w obojętnie jakim okresie sezonu.

Jeśli chodzi o sklep to jest jeden:D, ale dobrze zaopatrzony czynny od 8 do 18:D.

Spokoju nie zaznasz bo albo ratraki napier...:D, albo gospodarz przyjdzie z nalewką, albo gospodyni zapomni Ci bułek zamówić i w ramach przeprosin przyniesie ciasto:D, albo przyleci powiedzieć żeby gdzieś tam jechać bo super Grossglocknera widać:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokoju nie zaznasz bo albo ratraki napier...:D, albo gospodarz przyjdzie z nalewką, albo gospodyni zapomni Ci bułek zamówić i w ramach przeprosin przyniesie ciasto:D, albo przyleci powiedzieć żeby gdzieś tam jechać bo super Grossglocknera widać:D.

No to mnie zniechęciłeś - zwłaszcza tym atakiem z użyciem nalewki i ciasta:D:D:D Jak macie jakieś namiary gdzie tak atakują sympatycznie a ratraki za oknem umilają swoim dźwiękiem zasypianie to chętnie się zapoznam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zniechęciłeś - zwłaszcza tym atakiem z użyciem nalewki i ciasta:D:D:D Jak macie jakieś namiary gdzie tak atakują sympatycznie a ratraki za oknem umilają swoim dźwiękiem zasypianie to chętnie się zapoznam:D

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1349&catid=member&imageuser=4709

To ten ciemno brązowy dom z białym dołem przy parkingu.

Na zdjęciach w galerii SB zaznaczył go kółkiem.

Super położony 150mb butami do gondoli i może 200mb do (mojego:D)Figolift-u.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Hmm, na mapce oraz we wpisach na stronie ośrodka jest umieszczona informacja o nowej kanapie "Goldried II" w miejsce starego krzesełka 2-osobowego, rzecz w tym że to krzesełko w dalszym ciągu jest a kanapy nie ma :eek:.
Zgadzam się z Twymi uwagami co do ośrodka. Szczególnie to dwuosobowe krzesełko (w teorii poczwórne) prosi się o wymianę. Obsługuje łatwiejsze trasy i gromadzi się przy nim spory tłumek.

Już jest gotowe:), przy czym nia tak jak pisze Gregre poczwórne , tylko jest poszóstne:D:

c1884626693.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest gotowe:), przy czym nia tak jak pisze Gregre poczwórne , tylko jest poszóstne:D:

Świetna wiadomość. To krzesło jest usytuowane w newralgicznym miejscu ośrodka. Ciekawe też czy je wydłużyli (tak jak to mapa pokazuje)?

Chciałem w tym roku na sylwka pojeździć w Innerkrems, ale nie mogę znaleźć sensownej kwatery. Może więc powrót na GG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość. To krzesło jest usytuowane w newralgicznym miejscu ośrodka. Ciekawe też czy je wydłużyli (tak jak to mapa pokazuje)?

Ale według Ciebie miało zostać wydłużone w górę, czy dół??

bo zwróć uwagę że górny peron jest taki specyficznie wysoki, tak jak to było przy tym starym krześle i dla tego wydaje mi się że górna stacja nie zmieniła lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale według Ciebie miało zostać wydłużone w górę, czy dół??

W dół! Górna stacja była już i tak jakby na szczycie.

Według mapy dół wyciągu jest na tym samym poziomie co dół kanapy przy czarnej 6. Poprzednio kończyła się w połowie. Z jej dolnej stacji wjeżdżało się na początek czarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w dół miałoby to sens aby je wydłużyć.W końcu poniżej starego dolnego peronu zaczyna się trasa do Matrei.

Można by z niej choćby w górnej jej części korzystać kiedy już cała jest nieprzejezdna.Kiedy byliśmy w kwietniu br. od dolnego peronu trasa do Matrei była zamknięta choć jeszcze wyglądała całkiem nie źle.Ale im bliżej dołu tym było bardziej wiosennie więc zjazd do końca był nie możliwy.

Muszę się tej mapce dobrze przyglądnąć.

Albo najlepiej zajechać i osobiście sprawdzić.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Albo najlepiej zajechać i osobiście sprawdzić.:D

Właśnie wyszło na to, że na sylwka będę miał okazję zweryfikować lokalizację/długość nowego krzesła. Po powrocie dam znać co i jak.

Miałem ochotę poszaleć w Innerkrems, ale co dostałem jakąś ofertę kwatery w tej okolicy to potem brak jakiejkolwiek odpowiedzi na prośbę o rezerwację - a czas płynął. Teraz to już musiałem brać co było jeszcze wolne i padło na Matrei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zdradzic koszta w tym okresie zakwaterowania?Ma ktos moze jakies namiary na nocleg w tamtych okolicach w okresie po swiateczno / noworocznym?

Familie Gratz

A-9981 Kals am Grossglockner Grossdorf55

Tel: +43/4876-8405 Fax: Zusatzzahl 85

Około 100 m od gondoli w Kals cena 50 e za 4 os apartament.

Mihumor już tam jedzie i to nawet też w styczniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...