Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty narciarskie


koscoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym dowiedziec sie czy jest jakas róznica pomiedzy butami Fischer RC4 Competition (110 flex ) a Fischer Heatfire ( 115 flex ) ?. Ewentualnie prosilbym o podanie jakis alternatyw w tym samym przedziale cenowym oraz podobnym flexie. Zaznaczam ze mam dosc szczupła noge :) poziom swoich umiejetnosci okreslam na 8. Z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej "wymagającym butem" jest ten heatfire o którym piszesz, rożnią się hmm no po 1 twardośćią i troche innym zastosowaniem tzn competition jest modelem do startowania w zawodach amatorskich- Co nie jest jednoznaczne ze nie mozna na heatfire tego robic, co do propozycji to np Salomon Falcon Race ale propozycje propozycjami tak czy siak będziesz musial mierzyć bo jak wiesz noga nodze nie równa tak jak but butówi :)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest różnica poza nazwą , kolorem i minimalną różnicą w twardości , ale ja w zeszłym roku kupiłem sobie Fischer RC4 Competition (110 flex ) , przejeździłem cały sezon i jestem z nich bardzo zadowolony. But faktycznie na nogę raczej szczupłą ( chyba takie mam :rolleyes::)), twardość do bardziej ambitnej jazdy wystarczająca a i komfort nie najgorszy. Zaznaczam ,że to sa tylko moje odczucia , bo z butami to bywa różnie , różniście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym dowiedziec sie czy jest jakas róznica pomiedzy butami Fischer RC4 Competition (110 flex ) a Fischer Heatfire ( 115 flex ) ?. Ewentualnie prosilbym o podanie jakis alternatyw w tym samym przedziale cenowym oraz podobnym flexie. Zaznaczam ze mam dosc szczupła noge :) poziom swoich umiejetnosci okreslam na 8. Z góry dzieki :)

Roznicy nie ma, a te 5 flexow to zadna roznica, wiec i przeznaczen extra tez nie ma. Jezeli producent pisze, ze jedne dla lubiacych krawedzie a drugie dla jezdzacych na krawedziach to dla mnie to samo.

Oba rodzaje butow maja nowoczesne technologie Fischera (soma, samodopasowujacego sie buta wewnetrznego, i inne)

krotko mowiac to ta sama polka.

Mam RC4 120 i jestem zadowolony.

Wszelkie sugestie beda 100% subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedna sprawa, obecnie jezdze na RX4 Carbon Fieber, producent poleca do tej narty buty z flexem 80, specjalnie wybralem twardszy but ( docelowo RC4 Competition 110flex ) gdyż mam zamiar w przyszłym roku zmienić narty na np RC4 Race SC ( w porywach WC SC ) albo Atomicy SL 10, badz Elany SLX. I teraz takie pytanie czy z kolei but z flexem 110 nie bedzie za miekki na te narty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;) nie bedzie nie bierz sobie tak strasznie do serca tych wypocin producenta Fischer bodajże np zaleca do WC Sc buty o twardosci 130 ja jeżdże na Tecnicach fi. 100 i nic sie nie dzieje wszystko zależy od twojego upodobania oczywiscie nie ma co przesadzać i kapcie typu 60 czy 50 to raczej nie bedzie nic dobrego ale flex mniejszy od zalecanego nic nie zmieni ;) wiec bierz i sie nie przejmuj katalogami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć kolejnego posta podepnę się pod ten. Chcę kupić buty narciarskie do rossignoli r8s. Byłam dziś w delcie i mierzłam rossignole radical 100 i atomic b-tech b80.

Radicale 100 lepiej leżały i miałam wrażenie, że but jest lepiej wypełniony. Jednak facet w sklepie twierdził, że mają za duży flex. Wcześniej chciałam zakupić radicale 12 i znalazłam je na allegro, ale przed zakupem wolałam ten model przmierzyć (niestety nie udało się - nie mieli akurat tego modelu zeszłorocznego)

Który z tych 3 modeli byście polecili? A może jeszcze jakiś inny? Czy jeśli mierzyłam radicale 100, to mogę założyć, że radicale 12 potrzebuję w tym samym rozmiarze?

Chce się w tygodniu jeszcze wybrać do intersportu i zobaczyć co tam mają ciekawego

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na moje nieszczęście pan ze sklepu gdzie mialem kupowac fischery rc4 competition 110 zrobił mnie w... nie powiem brzydko i nie ma juz rozmiaru 27,5... Ale poszczycił sie za to ze ma te buty ale z tego sezonu za jedyne 280zł wiecej :/ Lecz znalazłem buty Fischer MX PRO 110 flex, z sezonu 06/07 :) powiedzcie mi czy to bedą buty podobnej klasy co RC4 Competition 110 i Heatfire 115 ?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...