Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkle RC czy SC ?


observer

Rekomendowane odpowiedzi

Można mieć SUV-a sprtowego,wiem bo mam,ale nartki to faktycznie trzeba się określić,aby czerpać z nich 100 procent przyjemności.Suv nie mały sportowy coope,ale jest dobrze-wystarczy..!!:cool:

Wyobraz sobie, ze mozna czerpac 100% przyjemnosci z jazdy na kazdej narcie

tylko ze do tego nie wystarczy posiadanie roznych aut a potrzebne sa umiejetnosci jazdy na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że u Witka jest tylko (kopiuj wklej)

50pxRed_question_mark.png Ze szczególnym wskazaniem na słowo tylko.

Rzeczywiście jest to zacytowany tekst, ale jest on mój własny, napisany na moim blogu ok 2lata temu.

W sytuacji gdy założyciel wątku jest w rozterce między nartą typu race i slalom, ten tekst pisany z ciut innej perspektywy i lekkim przymrużeniem oka, myślę że może mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ten watek i mysle aleosochosi...

...podejrzewam ze chodzi bardziej o to jaki styl jazdy wybrac bo narta jest tego pochodna. Poza tym ze roznica jest w promieniu skretu to jest wiecej istotnych roznic (pomijam ze nie mozna przeliczac bezposrednio promienia narty na promien skretu bo dochodzi jeszcze wygiecie narty). Innymi istotnymi roznicami bedzie predkosc, przechyl, pozycja, obciazenie nog itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek

sugerujesz zebym najpierw zastanowil sie jaki styl jazdy bardziej mi odpowiada ? a potem decydowal o tym jaka narte powinienem wybrac ? :cool:

dokładnie TAK

bo cały ambaras jest w tym ,że nie ma narty która tak samo dobrze sprawuje się zarówno w krótkim jak i długim skręcie. Chociarz wymyślono rózne mutixy i powerswitche więc może spóbuj coś z tej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie TAK

bo cały ambaras jest w tym ,że nie ma narty która tak samo dobrze sprawuje się zarówno w krótkim jak i długim skręcie. Chociarz wymyślono rózne mutixy i powerswitche więc może spóbuj coś z tej półki

Aklin, powiedz mi jedna rzecz - gdybys nie mial mutixa i powerswitcha to co bys wybral nie testujac nart, a gdybys mial zaciecie slalomowe a chcialbys tez pojezdzic gigantowo :cool: no prosze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aklin, powiedz mi jedna rzecz - gdybys nie mial mutixa i powerswitcha to co bys wybral nie testujac nart, a gdybys mial zaciecie slalomowe a chcialbys tez pojezdzic gigantowo :cool: no prosze :D

zawsze bedzie coś kosztem czegoś:rolleyes:

jak wolisz krótszy skręt , to brałbym slalomkę ,bo średnim skretem tez smigniesz lub ew. gigantke , ale taką o nr mniejszą;)

ew. przyjrzyj się Progressorowi z Fischera - ta narta ma tzw. dual radius , czyli dwa promienie skrętu ( zeszłoroczny model zbierał pozytywne opinie , zresztą sam się do niej przymierzałem:) ) i może to tez być jakieś rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek

sugerujesz zebym najpierw zastanowil sie jaki styl jazdy bardziej mi odpowiada ? a potem decydowal o tym jaka narte powinienem wybrac ? :cool:

tak, przy czym nie bylo absolutnie zadnej zlosliwosci w moim poscie :D (to jest friendly usmiech) jezeli natomiast nie jestes zdecydowany to postaw na dwie pary, jezeli Cie nie stac to wez uzywki, bo jak zwykle jak cos jest do wszystkiego to jest do d... :D a jezeli jednak koniecznie chcesz jedna nartre to badz przygotowany na kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...