Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co możecie powiedzieć o tych Atomicach...


Diablos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co to za buty może wy wiecie. Może ktoś z was miał z nimi styczność jedynie co z tych zdjęć mogę odczytać to ATOMIC ARC RACE POWER... I mam jeszcze pytanko co to znaczy FIBRE BEIT i POWER BRACE

oto fotki:

Zdjęcie 1 :

djcie1dp0.jpg

w1024.png

Zdjęcie 2:

zdjcie2lo0.jpg

w640.png

Zdjęcie 3:

zdjcie3fh4.jpg

w640.png

Zdjęcie 4:

zdjcie4dw5.jpg

w640.png

Będę wdzięczny za pomoc...

Edytowane przez Diablos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to buty z przełomu wieku. Kupiłem takie wiele lat temu, kosztowały po 50%przecenie koło pięciu stówek. Jakieś 4 lata temu kupiłem drugą parę za 250 zł, czyli jeśli dobrze myślę, teraz będą kosztowały parę groszy. Warto. Buty bardzo dobre, bardzo sztywne, ale w moim przypadku niezwykle wygodne. Pytasz co znaczą te nazwy. Nic nie znaczą, jak to zwykle bywa. Po prostu przyczepili kawałek plastiku, jakoś tam nazwali i fajno jest. Jeśli interesuje Cię dobry but za niewielkie, jak myślę pieniądze. Nie interesuje Cię lansik to bierz, ale oczywiście przymierz najpierw, a jak kupisz to nie wychładzaj przed ubraniem, bo wtedy kanał. Pozdro.

No zapomniałem dodać, że do dziś jeździmy w nich. Ja co roku obiecuję sobie wymianę, bo już nie trzymają tak jak kiedyś, ale coś mi wymiana nie wychodzi. Córka nie chce słyszeć o innych butach.

Edytowane przez to ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te buty wczoraj dlatego chcę się na ich temat trochę dowiedzieć. Kupiłem "FUNKEL" NÓWKI NIE ŚMIGANE za dokładnie 111zł. Myślę, że się opłaciło. Może trudno w to uwierzyć bo jak mówicie buty mają już swoje lata ale trafiłem na nieużywane, przymierzyłem pasowały idealnie prawiet 0,5h chodziłem aby sprawdzić czy nic mnie nie ugniata i tak właśnie jest pasują wyśmienicie. Są dość twarde (nie umiem znaleźć info o flexie może ktoś zna ??) i mam nadzieję, że będę zadowolony. Ale liczę na dalsze wypowiedzi i opinie z użytkowania tych butów.

I mam pytanko co mianowicie mam rozumieć przez " NIE WYCHŁADZAJ PRZED UŻYCIEM" ?? Jestem laikiem w sprawach butów. Moje poprzednie buty to LANGE Concept 65. Te wydają mi się twardsze i wygodniejsze.

Edytowane przez Diablos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dość twarde (nie umiem znaleźć info o flexie może ktoś zna ??) i mam nadzieję, że będę zadowolony. Ale liczę na dalsze wypowiedzi i opinie z użytkowania tych butów.

W czasach kiedy je produkowano nie było jeszcze Flex index :D twardość podwano w kilotonach [KT] :) a tak na serio to jakieś 7 lat temu miałem coś podobnego tylko to był juniorski but cały żółty z czarnymi elementami to ten sam rocznik :) pamietam tylko jedno że sie w nich super jezdziło, obojętne zapiete czy nie... ;)

O flex bedzie raczej ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WYCHŁADZAJ PRZED UŻYCIEM

Jeśli zostawisz te buty na mrozie, zesztywnieją tak, że możesz mieć problem z ich założeniem. Jak masz dobrą skarpetę problem zakładania praktycznie znika. Gratuluję dobrego zakupu.

Ps. Porównałem je teraz z dugimi z fleksem 130. Subiektywnie podobne. :)

Edytowane przez to ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1. Na pewno są to buty juniorskie. Nawet jak pasują rozmiarem to mają niższe i z reguły nieco węższe cholewki

2. stare (rocznikowo) rzeczywiście jak koledzy już napisali. Ma to 2 mankamenty: wtedy nie robili tworzyw które przyzwoicie zachowałyby się na mrozie (twardnienie czyli kłopoty z ubraniem butów np z plecaka), no i wiek powoduje jednak zmianę właściwości tworzywa.

Ale za tę cenę, cóż się zastanawiać jeśli pasują ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku obiecuję sobie wymianę, bo już nie trzymają tak jak kiedyś, ale coś mi wymiana nie wychodzi.

Mam tak samo.

Co prawda w moim przypadku chodzi o KOFLACH-y, które parę lat temu znajomi przywieźli z zapytaniem czy nie znam kogoś kto chciałby kupić.

Jak przymierzyłem ,ot tak z ciekawości,to sobie je zostawiłem.

Chciałbym sobie nabyć nowe,ale mam węża w kieszeni i każde jedne mi "nie pasują" jakoś dziwnie.:P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie myślę o nowych, bo wiem jak to z nimi jest. Kiedyś za starych czasów w Składnicy Harcerskiej rzucili Tecnici Carbon cośtam, które w pierwszym okresie użytkowania kosztowały mnie duuuużo zdrowia.

No i teraz latam w jakiś softach, które w połączeniu z moimi komórkowymi slalomkami wzbudzają ironiczne spojrzenia czasami. Ale nie przejmuje się tym od tej pory, jak na Kasprowym byłem razem z jednym z naszych najlepszych alpejczyków w historii i on przywdział na tą okazję jakieś buty wkładane od tyłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo.

Co prawda w moim przypadku chodzi o KOFLACH-y

Też miałem kiedyś Koflachy i były w porzo.

Chciałbym sobie nabyć nowe,ale mam węża w kieszeni i każde jedne mi "nie pasują" jakoś dziwnie.:P;)

Mam jakoś tak podobnie:) Raczej nie zmieniam tego co dobre:)

No i teraz latam w jakiś softach, które w połączeniu z moimi komórkowymi slalomkami wzbudzają ironiczne spojrzenia czasami. Ale nie przejmuje się tym od tej pory, jak na Kasprowym byłem razem z jednym z naszych najlepszych alpejczyków w historii i on przywdział na tą okazję jakieś buty wkładane od tyłu :D

Bo to tak jakoś jest, że często ci dobrzy leją na to z pionu. Mam kolegę, byłego zawodnika, a dziś świetnego, uznanego trenera, który już chyba z dziesięć lat jeździ w takich dziwnych, chyba turowych butach. Narty natomiast bierze te, które akurat stoją pod ścianą.

Co do właściwości tworzyw sztucznych na mrozie , to każdy twardnieje , tylko że jeden mniej a drugi bardziej.

Właśnie:)

a niektóre "materiały" to się nawet w zimnym kurczą:eek:;):D

Kaczorowi też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...