Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gardenissima 2009 - kto jedzie


alfredoo

Rekomendowane odpowiedzi

Z wpisami nie mozna czekac do konca,bo zamykaja liste,ja dzis wplacilem wpisowe...

Sama wplata startowego moze nie wystarczyc dla rezerwacji.

Tak samo wazne jest ubezpieczenie OC, ktorego kopia przeslana emailem

wystarczy do wpisania na liste uczestnikow.

Uff najezdzilem sie w realu teraz pojezdze z wami wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Re

Sama wplata startowego moze nie wystarczyc dla rezerwacji.

Tak samo wazne jest ubezpieczenie OC, ktorego kopia przeslana emailem

wystarczy do wpisania na liste uczestnikow.

Uff najezdzilem sie w realu teraz pojezdze z wami wirtualnie

Widzę,że sąsiadujemy na liście startowej a towarzystwo jest niezłe-

Peter Fil,Isolde Kostner...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że sąsiadujemy na liście startowej a towarzystwo jest niezłe-

Peter Fil,Isolde Kostner...

Wydaje mi sie, ze wystartujemy w parze.

Pierwsza za nami znana to Isolde Kostner ma 28 nr po nas.

Peter Fill 34, Krizaj i inni startuja srednio liczac 6 - 7 min po nas

to chyba wyprzedzic sie nie damy co?

JC pisze, ze zjechal bez bramek ponizej 7 min wiec znane nazwiska beda nam plecy ogladac:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po...

No i po Gardenissimie...

Impreza z najwyzszej polki,jesli chodzi o ilosc adrenaliny,organizacje i oprawe imprezy.Skromna dwuosobowa reprezentacja forumowiczow zostala tak

rozlosowana,ze stoczyla na trasie bratobojcza walke,zajmujac w kat.B6

miejsca 9 i 13-w srodku stawki.Niestety nie wszystkim z Polakow udalo sie ujsc calo ze slalomu,jeden z kolegow-helikopter,szpital...

Sugerowalbym,by w przyszlym roku Skionline Race Department wystawil

liczniejsza ekipe.Jesli nawet nie,ja juz zadnej Gardenissimy nie odpuszcze...

Tylko bedzie zmiana strategii-juz zadnej improwizacji:

1.przyjechac dzien wczesniej

2.znalezc w wypozyczalni jakies dobre narty

3.caly dzien jezdzic bez stopow te 6 km

4.na godzine przed impreza wziac instruktora,by nie zapomniec,co pokazuje

...i jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszystkim z Polakow udalo sie ujsc calo ze slalomu,jeden z kolegow-helikopter,szpital...

Zbyszku, troche mnie zaniepokoiłeś bo na liscie wyników nasz wspólny znajomy poza trasą... zadnych wieści z sącza nie mam, mam nadzieje że to nie on ?

Edytowane przez Homar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po Gardenissimie...

Impreza z najwyzszej polki,jesli chodzi o ilosc adrenaliny,organizacje i oprawe imprezy.Skromna dwuosobowa reprezentacja forumowiczow zostala tak

rozlosowana,ze stoczyla na trasie bratobojcza walke,zajmujac w kat.B6

miejsca 9 i 13-w srodku stawki.Niestety nie wszystkim z Polakow udalo sie ujsc calo ze slalomu,jeden z kolegow-helikopter,szpital...

Sugerowalbym,by w przyszlym roku Skionline Race Department wystawil

liczniejsza ekipe.Jesli nawet nie,ja juz zadnej Gardenissimy nie odpuszcze...

Tylko bedzie zmiana strategii-juz zadnej improwizacji:

1.przyjechac dzien wczesniej

2.znalezc w wypozyczalni jakies dobre narty

3.caly dzien jezdzic bez stopow te 6 km

4.na godzine przed impreza wziac instruktora,by nie zapomniec,co pokazuje

...i jazda...

Napisz szerszą relacje proszę. Ja jeździłem tą trasą miesiąc wcześniej i chętnie poczytam jak wyglądały zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

uff :eek:

Szybkiego powrotu do zdrowia połamańcom ;) !

Z Jarkiem rozmawiałem przed chwilą. Złamamy kciuk w lewej ręce tak, że luzik jak mówi. Co do drugiego kolegi to złamał obie kości podudzia i został rztransportowany do przetransportowany smigiełkiem do szpitala. O ile wiem ma sie dobrze.

Trasa była w tym roku podobno wyjatkowo wymagająca i zebrała spore żniwo tak, że tym wiekszę gratulacje dla tych, którzy wystartowali. To nie zawody dla dzieci i trzeba sie troche zsuwac i miec kondycje żeby poradzić sobie na takiej trasie.

Pozdrawiam i ukłony serdeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helmissimo

No i po Gardenissimie...

Impreza z najwyzszej polki,jesli chodzi o ilosc adrenaliny,organizacje i oprawe imprezy.Skromna dwuosobowa reprezentacja forumowiczow zostala tak

rozlosowana,ze stoczyla na trasie bratobojcza walke,zajmujac w kat.B6

miejsca 9 i 13-w srodku stawki.Niestety nie wszystkim z Polakow udalo sie ujsc calo ze slalomu,jeden z kolegow-helikopter,szpital...

Sugerowalbym,by w przyszlym roku Skionline Race Department wystawil

liczniejsza ekipe.Jesli nawet nie,ja juz zadnej Gardenissimy nie odpuszcze...

Tylko bedzie zmiana strategii-juz zadnej improwizacji:

1.przyjechac dzien wczesniej

2.znalezc w wypozyczalni jakies dobre narty

3.caly dzien jezdzic bez stopow te 6 km

4.na godzine przed impreza wziac instruktora,by nie zapomniec,co pokazuje

...i jazda...

No napisz coś więcej. Chętnie sobie porównam.

28.03.2009 przeżyłem :-) Helmissimo - czyli gigant z góry Helm ( niedaleko Kronplatzu ) 4.2 km - ok 100 bramek. Startujących w różnych grupach wiekowych było ok 350. Liczną grupą byli Polacy co też prowadzący zawody zauważył.

Zjazd odbywał się na trasie czerwonej, na szczęście z wypłaszczeniami. Zawodnicy startowali co 40s. Mimo, że było na plusie trasa wytrzymała do końca zawodów. Jedynym problemem była 5 bramka, na której kilku mocnych zawodników z wypiętą nartą wyleciało ( wiązanie ustawione na 14 też nie wytrzymało ).

Technicznie trasa nie była trudna ale uda....na wypłaszczeniu każdy szukał prędkości a ja odpoczynku dla moich nóżek :-). Wcześniej nie byłem w stanie przejechać 2.5km w ciagu a tu jadąc spokojnie udało się.

Generalnie super przeżycie, polecam ( warto się jednak specjalnie przygotować - kondycja+nogi ).

pozdr,

ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2009

Napisz szerszą relacje proszę. Ja jeździłem tą trasą miesiąc wcześniej i chętnie poczytam jak wyglądały zawody.

Liczyłem,że sam znajdę tu relację któregoś z tuzów dziennikarstwa,w towarzystwie których czekalismy na górze na start,redaktorów Wrońskiego lub Miecugowa,ale skoro redakcja oszczędza na wynagrodzeniu,niech będzie relacja prostego człowieka z prowincji.

Trasa w pigułce to start z 2 bramek otwieranych jak na skicrossie,1 km równoległego FISowskiego giganta na ścianie zbliżonej bardzo do Harendy,trasy dwie łącza się w jedną i potem 4 km supergiganta na urozmaiconym profilu,przypominajacym FIS wSzczyrku ,potem znów kilometr giganta-wszystko to z elementami skicrossu,bo na trasie musisz się przepychać z partnerem z równoległego giganta-kto wjedzie pierwszy na odcinek połączony,ten lepszy,i tymi,których dogonisz po drodze.Ja dogoniłem dwóch,pierwszy się usunął,drugi opierał i razem wjechaliśmy dopiero na metę,co spowodowało pewne straty czasowe.Nic dziwnego,że organizatorów poza wpisowym interesowało tylko nasze ubezpieczenie OC-od szkód spowodowanych w domyśle innym uczestnikom wyścigu.

Pogoda niestety spłatała figla-2 poprzednie noce zimne,jeszcze o 10 godz. beton,noc zawodów niestety ciepła,wielkie dziury narastały z każdym kolejnym numerem,największe były na końcowym odcinku,gdzie było najbardziej miękko a nogi już czuły 5 km.Nic dziwnego,że na góre transportowano stos dziesięciu toboganów,które nie pozostały bezczynne...

Organizacja-normalna ,jeśli myślimy o zawodach z górnej półki-wszystko co do minuty,trasa cała zagrodzona płotem,oglądanie tylko od 7 00 do 8 00,

zwożenie ocieplacza w tobie na numer startowy,na mecie stojące party

z miejscowymi smakołykami,tłum poprawiaczy trasy,którzy niestety przy kilkunastostopniowym upale niewiele mogli zrobić.Łza się w oku kręci

uczestnikom polskich zawodów w egzotycznych miejscach jak Puławy

czy Zawoja,gdzie na ostatnich startujących czekały o zmroku wilki,a komisja

ciągle liczyła wyniki pierwszej grupy.

Tu potrafiono przepuścić 600 zawodników przez trasę 10krotnie dłuższą

i po 3 godzinach było po zabawie.

W kazdej grupie czołówka to byli zawodnicy,gumy,drugie narty do oglądania,

supergigantki na 211 cm,końcówka grup też nie jechała łukami z pługu.

W sumie impreza dostarcza tyle adrenaliny,ile cała reszta zawodów w sezonie...

Viva Gardenissima!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

...ten to ma szczęscie do tych paluchów :D 2 lata temu na tuxie jezdził w 2 różnych rekawicach bo miał złamanego palca i do żadnej nie mógł łapy schować z opatrunkiem ;)

Czyli musi coś nie tak robić, pomimo że jeździec z niego doskonały - myślę że jeden z lepszych amatorów w Polsce.

Myslę, że warto wystartować - a to znaczy zacząć przygotowania juz teraz bo to nie zabawa. Jarek opowiadał że tym roku warunki byy naprawdę trudne i rezygnowali nawet najlepsi.

Tym większy szacunek dla tych którzy wystrtowali a jeszcze większy dla tych którzy ukończyli.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki z jazdy naszych forumowiczów :) nr 89 i 90

start kamera1 jadą w 1,24s grupa master B6 nr75-94

http://www.snowaction.tv/public/index.php?option=com_content&view=article&id=212&Itemid=75

kamera 2 w 2,36s grupa master B6 nr75-94

http://www.snowaction.tv/public/index.php?option=com_content&view=article&id=216&Itemid=75

kamera 3 w 1,49s grupa master B6 nr75-94

http://www.snowaction.tv/public/index.php?option=com_content&view=article&id=202&Itemid=75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...