Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

LEKI WC Racing TriggerS


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem kijów LEKI WC Racing triggerS.

Testowałem je przez 6 dni podczas mojego rodzinnego świątecznego pobytu w Schladming wraz z rękawicami LEKI WC wyposażonymi w system TriggerS.

Moim zdanie dopiero taki zastaw daje pełną satysfakcje użytkowania, ponieważ paski TriggerS które są dołączone do kijów zainstalowane na innych rękawicach skutecznie utrudniają nakładanie i zdejmowanie rękawiczek.

Wpinanie i odpinanie kijów od rękawic odbywa się błyskawicznie i praktycznie baz użycia oczu.

Nie bez kozery nadmieniłem że testowałem system podczas pobytu rodzinnego czyli z dziećmi, a jak to z dziećmi bywa: trzeba nosek wytrzeć, szeleczkę poprawić, gogle zdjąć/nałożyć…. więc tylko zabijam kije w śnieg i wyciągam z rękawic ręce, a rękawice pozostają przytwierdzone do kijów….. ja mam ręce wolne gotowe do działania. Podobnie ma się sytuacja gdy na stoku chcemy zrobić zdjęcie…….. rewelacja: trwa to dosłownie kilka sekund i mam aparat w gołych rękach bez ryzyka że rękawice upadną i odjadą w dół stoku, a w najlepszym wypadku nasypie się do nich śnieg.

Również gdy nasza pociech potrzebuje szybkiej pomocy bo doznała bliskich kontaktów z stokiem, a my aby mu pomóc musimy mieć wolne ręce, nie ma problemu już nie szarpiemy się z paskami które akurat się zaplątały w koło nadgarstka.

Czasem bywa tak że zapomnimy zdjąć paski z nadgarstków przed wejściem na peron wyciągu i jest nerwowa szarpanina, przy systemie TriggerS nie zaznamy takich stresów.

Jak dla mnie cały system bomba!

Te kije posiadają jednak bardzo ważną wadę:eek: : jak na kije są drogie i są łatwym łupem dla złodziei co mnie właśnie po 2 dniach użytkowania doświadczyło i wcale nie w Polsce tylko na słynnej górze Reiteralm w Austrii choć złodziej był bardzo kulturalny i nie zostawił mnie na przysłowiowym lodzie bo pozostawił mi swe stare kije.

Jeszcze słowo o rękawicach: model na który się zdecydowałem to LEKI WORLD CUP TITANIUM POWERFRAME z systemem TriggerS – to taka pętelka między kciukiem a palcem wskazującym która według producenta powinna wytrzymać obciążenie 400 kg, a jak będzie w praktyce to czas pokaże.

Zewnętrzna część rękawic wykonana jest z skóry naturalnej, zewnętrzna część palców została zabezpieczona sylikonowymi protektorami, a kostki pięści chroni pancerz wykonany z tytanu. Część chwytna jest podszyta skórą licową, a na nią jest naniesiona siatka z sylikonu co zdecydowanie poprawia chwyt kija w dłoni . Wewnętrzna część jest ocieplona podszewką MicroBemberg, Hyperloft , Niestety jak na razie nie mogę nic powiedzieć o komforcie cieplnym tych rękawic bo miałem za fajną pogodę na nartach.

sb-kije.jpg

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...