Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

powrot na stoki po rekonstrukcji wiezadel - jakie narty


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po dlugiej nieobecnosci

Jak Bog da to sprobuje stanac na nartkach w tym sezonie, moze juz niedlugo.

Poniewaz duzo tu madrych glow a czlek uczy sie cale zycie to pytam wprost

na jakich deskach:

model:43 lata zprzeszloscia sportowa-instruktorska, cale zycie ujezdzal deski twarde i super twarde

po rekonstrukcji obydwu wiezadel (poboczne i krzyzowe przednie), z noga sprawna w 85%, bez specjalnego przygotowania silowego z cholernym glodem nart

w pokoju stoja Fischery World Cupy SL I GS ...i pewnie sobie jeszcze postoja..bo taki gupi to nie jestem coby wracac do starych zgubnych przyzwyczajen. (Wszystko co ma komorka i World Cup nawet sklepowy w nazwie poki co odrzucam...)

No i pytanie czy zejsc oczko nizej do grupy np Race Carve

wezmy np takiego Blizzarda Speedcarve SLR Magnesium

czy tez zejsc jeszcze nizej (czytaj bardziej miekka narta) np Blizzard SLC Speedcarve Carbon

ot cobyscie doradzili

(wzialem Blizzarda bo moge go dostac w smiesznej cenie)

plany na ten rok - bezpieczne wozenie d..y po stoku i szkolenie dzieci (glownie wlasnych)

pozdrawiam

i wystawiam sie na grad opinii, rad, komentarzy (moga byc zlosliwe)

uklony

sk

P.S.

rzecz tyczy sie najblizszego sezonu

Edytowane przez fantom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie medycyna to raczej coś bardzo mi odległego :D wiec nie wiem jak sie ma twardość nart do stanu wiązadeł, mam natomiast 2 znajomych którzy mieli podobny zabieg jesli nie taki sam i jeden kolega juz wrocił na deski i ujeżdża WC Sc - nie skarżył sie na żadne bóle po powrocie z rozjeżdżenia co do kondycji to wydaje mi sie ze jesteście na podobnym miejscu tzn on specjalnych cwiczen poza letnia jazda na rowerku nie wykonuje. Koleżanka zabiegowi poddała sie w sierpniu i do lutego jazde ma z głowy. Wiec wg mnie skoro masz umejętnosci (pisałeś coś o instruktorze) to postawił bym na jakąś miętką slalomke nawet najwyższej klasy sklepowej ale wybrał bym coś lekkiego salomon E 3v ponoć jest przyjazny :) jeśli nie to klase niżej ale zastanowił bym sie nad tym naprawde dobrze ;) życze miłego nartowania i pełni powrotu do zdrowia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miętką slalomkę

ndst z polskiego :) miękką chyba :P

ale z resztą sie zgadzam, ale i tak chyba najlepiej będzie wypozyczyć i sprobować niż pakować sie w zakup narty w ciemno- ja na twoim miejscu bym wypożyczył np fischera rc4 race sc i zobaczył czy nic nie boli, jak nie tego fischera to cos jego pokroju:)

z całego serca życze szybkiego powrotu do 100% sprawności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a ja bym radził koledze by zobaczył swoje narty, spróbował a nóż okaże się że nie potrzeba wymiany. Druga rzecz może nie jestem po rekonstrukcji wiązadeł ale miałem też małe kuku i myślę tak ,zostawiam sprzęt taki jaki miałem ale za to konkretny stabilizator kolana czeka w szafie, i zobaczę może się uda pośmigać , a wiązanie popuszczę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie opinie.

Coz fundusze rzecz wazna - poniewaz traktuje rzecz przejsciowo - (marzy mi sie poscigac kiedys jeszcze) to 1200PLN Max ile moge wylozyc za narte do ...zabawy i szkolenia. Przy stosunkow sporym wzroscie 191cm niestety waze tez niemalo 95kg - pewnie trza by zbic troche zeby zmniejszyc obciazenie kolan.

Troche bronie sie przed sklepowymi slalomkami czy gigantkami - bo choc jezdzi sie glowa - to twardsza narta zawsze kusi - a mozeby ciut bardziej docisnac, a moze kapenke szybciej i kroczek, po kroczku - a potem jedno male bum i pozamiatane

a miekkie na twardym i tak nie odda ...bo nie ma z czego, szybko to to nie pojedzie bo...nie moze, bedzie wiec naturalnym hamulcem, a ze jest to wbrew mojej naturze - coz kiedys przyszla kryska na matyska

Dzieki za slowa otuchy i wsparcia

Wszystkim zycze duzo frajdy w tym sezonie i nie odpuszczajcie konkretnego przygotowania: silownia, biegi, basen, rower - koniecznie

rekonstrukcja i pozniejsza rehabilitacja - to ogolnie syf, kila, mogila, korniki, tyfus - najgorszemu wrogowi bym nie zyczyl

ale jakby co to sluze namiarami na swietnego chirurga - pasjonata (narciarza i tenisiste)

uklony

staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrót

Spokojnie Fantom,jesteś zbyt doświadczonym i dobrym narciarzem,żeby tak łatwo przyjąć,że nic się nie stało.Ważna sprawa -kiedy był zabieg operacyjny..?,jaką masz sprawność stawu kolanowego i w jakim zakresie ruchów,czy nie odczuwasz w pewnych sytuacjach niestabilności stawu kolanowego...?To są bardziej ważne pytania,niż model narty.Myślę,że powinieneś to Sobie skonsultować z lekarzem ,który wykonał zabieg.On po przeprowadzonych badaniach odpowie Ci w jakim stopniu możesz obciążyć kolano.Jeśli powie "0"nart -musisz udać się do traumatologa sportowego.podawane wcześniej informacje o kolejnych zabiegach nie są obiecujące-kończą się taką niestabilnością stawu,że będziesz pisał na innym forum /nie życzę/jak normalnie się poruszać-czyli endoproteza stawu kolanowego.Jeśli myślisz o powrocie do jazdy sportowej-tym bardziej o to zadbaj.Wozić d... można na WC,to tylko zależy od narciarza.Blizzzard Mag-to tak jak Twój WC SC-czyli mała różniaca.A ciekawą informację znalazłem ,że Prof.dr Ch.Fink[ortopeda klinikii w Insbrucku]przedstawił wnioski oparte na gruntownej analizie statystyk wypadków-"najmniejsze ryzyko występuje dla nart o promieniu skrętu 14-20m".Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności i cieszenia się w dalszym ciągu z pasji..!!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...