Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Jonny czy my oglądamy ten sam film?? bo jak dla mnie to rąk już bardziej nie wyciągnie do przodu no chyba, że zmieni sylwetkę i całe ciało przesunie w kierunku dziobów

Nurek,mi chodzi o te dwa wcześniejsze,nie ten ostatni ;) :

... a co widać dopiero,kiedy przejeżdżasz koło kamery(drugi z tych wcześniejszych filmików) ...

:)

PS.Przeoczyłem,że Marboru wrzucił więcej filmików... :eek:

Chodziło o ten drugi z tego postu.

:o

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie takiego filmiku trudno ocenić twój poziom, przecież to dotyczy całokrztałtu, jazdy w róznych warunkach, po stokach o różnym nachyleniu i różnych twardościach, w zmiennych warunkach, na różnych dystansach i przy rozmaitej widoczności (kiedy np słabo widać fakturę śniegu) - czyli całe, szerokie spektrum. Widywałem ludzi, którzy pięknie jeździli po gładkich i niestromych trasach natomiast nie radzili sobie dobrze na stromych, trudnych trasach czy tez w ciężkich warunkach, ludzi jeżdżących wydawałoby sie świetnie ale trasy krótkiej rzędu 1,5 km nie byli w stanie przejechać na raz. Dochodzi jeszcze kwestia stosowania różnych technik w zależności od warunków i płynnego ich zmieniania, zmian rytmu czy stylu. Jak dla mnie estetycznie i technicznie po tej trasie jedziesz na dobre 6 i z tego co pamiętam ze starszych twoich filmików to zrobiłeś spore postępy

Michał,ale wtedy Marboru musiałby Nas zaprosić do kina:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a bardzo chętnie :)

- właśnie dzisiaj odebrałem 10 darmowych biletów do radomskiego Heliosa, więc zapraszam.

Oto repertuar: http://www.heliosnet.pl/20,Radom/Repertuar/

Miś Jogi? ;)

A czemu miś Jogi:pCzekamy na prawdziwe narciarstwo:cool:Ten film z ćwiczeń jest dobry,tylko mnie zastanawia zawsze sylwetka narciarza ,który w dalszym ciagu próbuje jeździc z kontrotacją:pNarty "carvingowe'miały stworzyć możliwość skrętu fizjologicznego,czyli bardziej za nartą niż przeciw:p,a mam takie dziwne odczucie,że nie idziesz za nartą,a przeciw.Może tak ma być,ja wolę jeździć bez rotacji,chyba,ze zmieniam technikę;)Jest znacznie lepiej,niż poprzednio,ale w samozachwyt nie popadaj;) Kup sobie allmountain i wskocz na trasę obok orczyka czy krzesła:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem coś poprawić

w mojej technice.

Czy mi to się udało?

Jak to ocenicie?

Czy mi to się udało?

A jak jezdzileś?

Jak to ocenicie?

Tu mozna coś powiedziec.

Jestes narciarzem "klasykiem" . Musisz zdecydować czy zmieniasz jazdę,

czy tylko doskonalić klasykę.

Od tego zależą uwagi do jazdy.

Mogę powiedziec, ze jedziesz bardzo swobodnie (piękny początek jazdy z trawersu, pełne rozlużnienie). Dobra kontrola prędkosci (nie kusi jazda szybka?). Chodzi tu o dwa skrety prawe. Proszę zwrócić uwagę ,że stok jest trawersowy. Pokonujesz go własciwe.

Tym stylem wprowadzasz ograniczenie w dalszym rozwoju. Tu nie wiele da się zrobić. Jedziesz za wąsko, pozycja jest za wysoka, praca tułowiem skromna, płaska narta, rece aczkolwiek dobrze wykorzystane ale tylko w stopniu dobrym.

Jak na jazdę rekreacyjną to jedziesz bardzo dobrze, ale tak mozna jezdzic na

nartkach nie wymagających (jak kiedys nazywano narty typu "L").

Jest dobrze , ale można to jechać jeszcze lepiej.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko Ty mi nie dziękuj tylko powiedz czy zrozumiałeś co ja napisałem ?

Oglądałem teraz jeszcze kilka razy Twój filmik .

Tutaj daję filmik jak będziesz jeździł . Zobacz jego pracę na krawędziach porównaj ze swoim filmem . .

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=LgqAD6N5QDU&feature=mfu_in_order&list=UL[/YOUTUBE]

Rossi doskonale rozumie o co chodzi,cały czas na krawędziach,bardziej

zgięty w kolanach i wydłużyć skręt.

Przy najbliższej okazji postaram się do tego zastosować.

Narty prowadzę ponoć za wąsko,gość na filmie chyba też.

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do wzięcia udziału w ocenie swojej jazdy.

Porównaj skret lewy z prawym. Czy widzisz różnice.

Ręce - oglądnij film patrząc tylko na ręce, jaki wpływ mają na Twoją jazdę.

Porównaj pracę góra-dół w gornym odcinku trasy i w dolnym.

Czy wystarczająco pracujesz (albo wcale) tułowiem przód - tył.

Jak sądzisz masz czucie krawędzi, masz pełną równowagę na krawędzi narty dolnej. Mozesz powiedziec ja, ta jazda by wyglądała na twardym stoku.

Jestes doswiadczonym narciarzem i wstawiłes film w celu poprawy techniki

czy tylko pokazania jak dobrze jezdzisz.

Jesli w tym ostatnim , to nie ma tu o czym rozmawiać , bo jazda jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być lepiej:

- Nie ma kontbalansu i ani grama kontrrotacji, robisz klasyczne " wahadełko " czyli generujesz kąty poprzez pochylenie całego ciała a moim zdaniem góra, od pasa, powinna być stabilna, kąty powinny być generowane poprzez pochylenie stóp.

- zbyt mocno obciążasz wewnętrzną nartę i jedziesz ze zbyt dużym wykrokiem.

- ramiona trzymasz prawidłowo ale kijków nie używasz, spróbuj choćby lekkiego " stuknięcia " grotem, to poprawi rytm i sylwetke.

To wszystko razem powoduje że Twój karwing nie jest zbyt pewny, gubisz cięty ślad. Oczywiście na takim stoku i w takich warunkach można tak się bawić ale uważam że właśnie taka jazda prowadzi do utrwalania złych nawyków o których mowa powyżej, gdy zrobi się stromiej i śnieg nie będzie tak przyjazny pojawią się kłopoty. Twoje duże plusy to:

- równowaga i brak obszernych odciążeń w górę co sprawia że retrakcja jest b.dobra i szybka.

- Jesteś elastyczny, poruszasz się płynnie.

Dodaj do swojej jazdy kontrbalans i troszkę kontrtotacji, zminiejsz wykrok ( w momencie retrakcji cofnij wewnętrzną stopę do tyłu ) a od razu awansujesz o klasę wyżej.

Weż przykład z sylwetki tego chłopaka, broń Boże jego stroju;):

http://vimeo.com/20241578

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico to konkretnie jakie masz uwagi bo jestem ciekawy ?

Ja jeszcze nie oceniałem bo myślałem że kolega założy nowy temat by osobno można było podyskutować o jego jeździe .Bo i uwagi będą inne niż u średnio-zaawansowanych .

Czy widziałeś w Jego profilu You Tube drugi film funcarvingiem (tragedia)?

Chciałem tysoona naprowadzic na te błędy (pytaniami). Ale Lobo ułatwił zadanie , bo je wytknął.

Taka nauka metodą dedukcji.

Oglądnąłem film "fun carving" . Teraz wiadomo dlaczego tyle jest do poprawy.

Najpierw trzeba odstawic w kat ten "carving", nie mozna łączyc tych styli ze sobą. A jesli. to najpierw poprawic jazdę z kijami aby bez kiji to jakoś wyglądalo.

Wczoraj i dzis jezdziłem u Czechów. No niestety bezkijowcy to polacy, i jezdzący szybko bez panowania nad swoją jazdą tez polacy.

Lecze rany i potłuczenia (wynik wjechania mi pod narty - na odległosc 2m , jadący jechał na krawedziach dokladnie po całym stoku i podjechał mnie mimo ze jechałem samym skrajem trasy , smigiem przyspieszającym, a więc naprawdę wąsko, przy czym prędkosc miałem 3x wiekszą od jego. Wyobrazcie sobie , ze na stoku (godz 9.15 - drugi zjazd ) znajdowały sie 4 osoby a stok szerokosci dobre 100m Czas reakcji to 1-2 msec. Zaskoczenie totalne - wjechał z boku , pojawił sie nagle będąc niewidocznym dla mnie , bo w tym momencie był w strefie martwej obudowy gogli ( spawdzcie jak ograniczają widocznosc na boki) Jak sie pozbierałem to jego umiejętnosci były takie, że zatrzymując sie przy moim koledze ( w celu wyjasnienia zdarzenia) w czasie zatrzymania staranował go , łamiąc koledze kijek.

Drugi mi znany przypadek to kolega jadący obok 6 letniej córki został najechany przez tez ZNAKOMITEGO carvingowca (polaka). Z tym , ze on nie rusza sie z łóżka.

Ci ludzie jezdzą po torach i zatrzymują sie jak pociąg (bez manewru po ilus tam metrach) . Tysoon nie dotyczy to ciebie, ale przy Twojej jezdzie wez pod uwagą czy jesteś w stanie szybko zareagować. Twoja sylwetka tego nie gwarantuje, ale nie jest niebezpieczną.

Pozdrawiam .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecze rany i potłuczenia (wynik wjechania mi pod narty - na odległosc 2m , jadący jechał na krawedziach dokladnie po całym stoku .

Zdazyło mi się takie " spotkanie III stopnia " juz dwukrotnie, za kazdym razem najechanie przez zafiksowanego carvo-palanta z boku. Raz leczyłem rozwalony bark przez dwa lata. Współczuję Nico.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie i kilka uwag.

W sumie po to ten filmik wstawiłem, żeby dowiedzieć się czegoś od innych, którzy siedzą w tych klockach:) Z tym brakiem kontr balansu się zgadzam, dzięki za uświadomienie;)

Kontrrotacji brak bo kazali mi ja wyeliminować. 2 Instruktorów (b. dobrzy moim zdaniem) podpowiadalo mi żeby zmniejszyć ją do minimum i zamykać skręt zewnętrznym ramieniem (ciągnąc rękę za skrętem) Z tym, że gubię cięty ślad się nie zgadzam, a z wbijaniem czy nie wbijaniem kijów też różnie jest jedni uczą tak drudzy inazej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia Tydzień 3

Biorąc sobie wszystkie Wasze uwagi do Serca...niestety muszę stwierdzić: nie jest łatwo z dnia, na dzień coś z tymi przeklętymi błędami zrobić :(

Próbowałem dzisiaj poprawić pracę rąk...

...i niestety jedyny + to, to że staram się nie ciągać kijami po stoku, większość zjazdów kije były wraz z rękoma delikatnie wyżej niż normalnie, "nienormalnie" zwykłem to robić.

To co zaobserwowałem: jak podniosłem trochę, troszkę ręce w górę - to jakoś tak nienaturalnie się czuję, nie wiem co z tymi rękoma zrobić...w sumie to gdybym nie miał tych rąk to niewiele by się zmieniło w mojej jeździe.

...myślę, że zapowiada się na dłuższy czas nim to poprawię.

Czuję, że walka na tym "polu" trochę potrwa :mad:

Dwa filmiki z dzisiejszej jazdy z moją ulubioną góreczką do skakania ;)

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=RP2QgNyhevY[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=FSO4AhuUi9M[/YOUTUBE]

Może przydałby mi się, na tą górę trening na tyczkach?

PS. Niko130 współczuję. Twoja "przygoda" to jakaś masakra.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...