Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę Piotrowi pomóc . Wskazówka,co poprawic nie wystarczy.

Piotr musi poznac przyczynę , znajomosc skutków nie prowadzi do poprawy.......

........Inaczej jest na forum, kazdy moze mnie osmieszyć, insynuować rzeczy których nie ma. Dzięki Piotrowi , Juice , Alfredoo , Mitkowi mogłem nieprzekonanych do siebie przynajmniej przystopować.

Dziękuje wszystkim którzy chcieli mnie czytać i wszystkim , którzy swoimi filmami pomogli mi podciągnąc wiedze o jezdzie na nartach :):):). Ja przy tym TEŻ SIĘ UCZE.......

Witam

Gdybym nie był o tym od początku przekonany to bym się w tym wątku nie udzielał. A tu mało tego, jeszcze wstawiłem żonę i córę:D:D:D

Poza tym warto posłuchać kogoś kto na zimno spojrzy na nasze wyczyny na dwóch deskach. Człowiek jeżdżąc wiele lat staje się trochę bezkrytyczny dla siebie. Taki "zimny prysznic" jest wielce wskazany.

Po pierwsze powoduje mobilizacje do poprawienia błędów.

Po drugie powoduje, że realnie zaczynamy spoglądać na własne umiejętności.

Co do braku przekonania innych, to nie ma się co przejmować. Są ludzie którzy jak "niewierny Tomasz" dopóki nie zobaczą to nie uwierzą. Co nie znaczy, że są źli, po prostu są nie ufni i tyle. Tym bardziej, że na forach każdego typu trafiają się różni opowiadacze.

Ja w każdym razie bardzo Ci niko130 dziękuję i jak tylko nadarzy się okazja to będę dążył do spotkania się w realu, aby "przekuć słowa w czyny".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ty mihumor nie bądź taki skromny. Obróć filmy o 90 stopni i będzie gites.

Jakbym wiedział jak to obrócić to bym obrócił. Niestety moja wiedza w tym temacie jest w okolicy zera:mad: Jakiś program dla początkujących, jakieś narzędzie, coś łatwego do ściągnięcia? Mam sporo "śmieci" ponagrywanych, z których można by może coś zrobić tylko nie wiem jak się za to zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico fajnie że Ci się chce:) może dasz jednak radę przyjechać w Beskidy??? ugościmy Cię tu serdecznie!!!!!

My tutaj Sudeccy Narciarze nie wypuścimy Niko w świat nieznany, aby go nam nie zmarnowano:D;) - jest nam bezcenny :)

Ale koledzy, jak czujecie potrzebę to się zorganizujcie się w Karkonosze jakąś zgrabną ekipą, chyba wszystko jest do dogadania :) Byłoby sympatycznie, stoki w Czechach są odpowiednie.

Oczywiście w temacie "rządzi" Niko :)

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się tym programem, nawet udało mi się obrócić jeden filmik - cóż, jazdy jakoś może nie poprawię ale z komputerem sie podszkole przynajmniej:D, jazda moja ma już charakter wertykalny ale nadal jest niewyraźna:D:D

Tu jest wyraźniejsza ale za to krótka

Edytowane przez mihumor
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, St.Jackob to jedyny ośrodek w tej okolicy, w którym nie byłem wiec coś mi nie pasowało. Widzę fajne warunki trafiliście i idealną pogodę, kiedy to było? Pewnie jakiś dojrzały marzec sądząc po słońcu bo nieźle daje. Po braku śniegu w dolinach trudno rozpoznać bo na początku lutego wygladało podobnie tylko na górze wtedy śniegu było jakby mniej - taki pop... ten sezon był nieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jahu, bardzo przyjemna dla oka jazda.

Na moje oko nic złego nie widać.

Co do postu niko130, to wydaje mi się, że agresywniej Jahu wykonuje skręt w prawo, natomiast lewy lekko odpuszcza. Z czego się bierze moje odczucie nie mam zielonego pojęcia:confused::D

Czekam na interpretacje, to znów się czegoś dowiem i nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że agresywniej Jahu wykonuje skręt w prawo, natomiast lewy lekko odpuszcza.

Tak agresywniej jedzie w prawo. Skręt lewy wykorzystuje często do zatrzymania , ograniczenia prędkości.

Zjawisko takiej dysproprcji jest dosc powszechne.

Sam mam taki błąd, ale staram się o tym pamiętac i róznymi sposobami go poprawiam.

W prawym skręcie ma dużą swobodę, wykonuje pelny ruch ciala ma bardzo dobrą rownowagę.

W lewym ruch jest ograniczony, cialo układa się do rotacji , ale Jahu znajduje na nią sposób i wykonuje duży rozkrok.

Aby to poprawić należy jechać umiarkowaną predkoscią, na stoku o srednim nachyleniu (aby czuc mozliwosc przyspieszenia) i kontrolować położenie środka ciężkości. Takie warunki są po 1.41min.

Skrety są tu bardzo ładne.

To dowodzi jak bardzo ważne jest w poprawianiu techniki , wykonywanie jej we właściwych warunkach .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę deszczowo jest u nas na południu w ten pierwszy świąteczny dzień , więc siadłem przy kompie , pomajstrowałem w swoim archiwum i wrzucam moją jazdę śmigiem z listopada 2010 . Był to drugi lub trzeci dzień na nartach w tym sezonie więc wyszło jak wyszło :)

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

jak ktoś ma jakieś merytoryczne uwagi :o:), to bardzo proszę...

pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę deszczowo jest u nas na południu w ten pierwszy świąteczny dzień , więc siadłem przy kompie , pomajstrowałem w swoim archiwum i wrzucam moją jazdę śmigiem z listopada 2010 . Był to drugi lub trzeci dzień na nartach w tym sezonie więc wyszło jak wyszło :)

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

jak ktoś ma jakieś merytoryczne uwagi :o:), to bardzo proszę...

pozdrawiam

Widzę , ze chętnych brak.

Jazda bardzo dobra, należysz do osób , które ozdabiają stok swoja jazdą.

Dobry jest rytm jazdy. Dla wielu możesz być wzorem poprawnej jazdy.

Ale Niko zawsze sie przy....y :D.

Jedziesz smigiem utrzymujac rytm dynamicznym opadaniem na krawedzie nart.

Większe obciążenie kierujesz na nartę zew. (dobrze).

Ale jak patrzec na sniegopusz to głównie wychodzi on z tylnej połowy narty.

Porównaj symetrię obu skrętów. Jesli nie widzisz jej to obserwuj TYLKO prawą i lewą rękę.

Dalej porownaj w obu skretach kąty prowadzące (moment w I fazie ustawienia nart na nowy kierunek).

A teraz ocen czas w jakim jesteś w skręcie lewym i prawym.

Spróbuj odpowiedziec dlaczego uciekła Ci narta prawa w jednym ze skrętów.

Na koniec popatrz na linię bioder (linia miedzy kurtką czerwoną a czarnymi spodniami). Ona powinna odchylac się w obu kierunkach jednakowo.

A jest inaczej. Twoim zdaniem czego to jest dowodem.

Ostatnia odpowiedz powinna naprowadzić na przyczynę małych problemów z jazdą.

Twoje zdrowie (małym koniaczkiem) :)

Pozdrawiam!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , ze chętnych brak.

Jazda bardzo dobra, należysz do osób , które ozdabiają stok swoja jazdą.

Dobry jest rytm jazdy. Dla wielu możesz być wzorem poprawnej jazdy.

Ale Niko zawsze sie przy....y :D.

Jedziesz smigiem utrzymujac rytm dynamicznym opadaniem na krawedzie nart.

Większe obciążenie kierujesz na nartę zew. (dobrze).

Ale jak patrzec na sniegopusz to głównie wychodzi on z tylnej połowy narty.

Porównaj symetrię obu skrętów. Jesli nie widzisz jej to obserwuj TYLKO prawą i lewą rękę.

Dalej porownaj w obu skretach kąty prowadzące (moment w I fazie ustawienia nart na nowy kierunek).

A teraz ocen czas w jakim jesteś w skręcie lewym i prawym.

Spróbuj odpowiedziec dlaczego uciekła Ci narta prawa w jednym ze skrętów.

Na koniec popatrz na linię bioder (linia miedzy kurtką czerwoną a czarnymi spodniami). Ona powinna odchylac się w obu kierunkach jednakowo.

A jest inaczej. Twoim zdaniem czego to jest dowodem.

Ostatnia odpowiedz powinna naprowadzić na przyczynę małych problemów z jazdą.

Twoje zdrowie (małym koniaczkiem) :)

Pozdrawiam!

Prawy skręt wydaje się być "zdecydowanie" lepszym, bo......... Aklim ma głos :)

Czy stok był równy w swojej "prostopadłości" ?

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...