Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Szerzej niekoniecznie, kolana miej "równolegle" do barkow i bioder. Jedź na równo obciazonych narciwach i w fazie inicjacji mocno pochyl się do skrętu i jednocześnie ostro depnij po krawędziach. Szybka wymiana energii, narty szybko oddadzą, może być nawet katapulta przy źle zbalansowanej sylwetce, czego się u Ciebie na szczęście nie dopatrzyłem, i inicjujesz następny jak poczujesz, że już "koniec". Jest spoko ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to siedzisz na tyłach co powoduje wiekszość twoich kłopotów i wydaje mi sie że to nie to że masz tepe krawędzie bo żywego lodu na filmie nie słychać (nie mowie że nie było ale na kręconym odcinku chyba nie bardzo) no i tak jedziesz jak pajacyk z daleka nie trzymasz sie ramy góra lata raz jedna ręka przy ciele raz druga ale oglądałem to wczoraj wiec nie wszystko pamietam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to pochylenie, i chyba szerzej nogi?? a co z wewnetrzną krawędzią jak poprawić to zakrawędziowanie?? kolano bardziej do środka??

Jeśli mogę dwa słowa?

Musisz pochylić mocniej kolana do przodu.

Spróbuj rozpiąć górne dwie klamry, "przysiąść" na językach i poćwiczyć skręty/krawędziowanie samymi kolanami (żeby to wyczuć).

Taka praktyczna metoda przyjmowania dobrej sylwetki - kolejno:kolana do przodu (klękamy na językach), opuszczamy biodra, pochylamy tułów do przodu, jedziemy.

Na ujęciu z boku widać, że kolana są prawie nad piętami, a ugięte uda tworzą "krzesełko". Dociskasz w ten sposób tył narty, a po wyjściu/wejściu na krawędź biodrem masz nogi proste. W takim układzie nóg zewnętrzne kolano daje się nieco ugiąć, ale wewnętrzne nie stąd X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem podpisu wiec albo jarek to jakiś dziad :D co jezdzi klasykiem na carvingach albo nie rozróżnia kolorów :D

... to byl zarcik ;) czarna kurtka pomaranczowe buty Tecnica, wole sprostowac w pore bo mnie tu zaraz z.....cie, bylo to w 2006 na Kasprowym, mlody juz teraz wyzszy ode mnie

... a teraz spadam, bo juz sie dzisiaj dosyc naprodukowalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek Mroz, tez dobrze pojechal, oddajcie rowniez jemu pare "ochow i achow". Podoba mi sie pomysl, zeby oceniajacy przedstawili swoja jazde.

Prezentujecie tu jeden rodzaj skretu co do ktorego nie mam filmu to i oceniac nie bede. Skret (narciarski) ma to do siebie, ze ma byc dokonczony wtedy wieksza jest przyjemnosc, podobnie jak inny zle skrecony, tez nie oddaje tej przyjemnosci, gdy (powietrze bokiem wchodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek Mroz, tez dobrze pojechal, oddajcie rowniez jemu pare "ochow i achow". ..............................................

Prezentujecie tu jeden rodzaj skretu co do ktorego nie mam filmu to i oceniac nie bede.

Oczywiscie ze tak - Dziadek szczere "och i ach" :)

Alf, to ze nie masz filmu nie znaczy ze nie mozesz powiedziec tego i owego.

Innym gdzie indziej tego nie zalowales :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...