Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz wiem czemu mnie uda bolą i jak obciązać bardziej przody:p naucze sie tego filmiku na pamięc a potem będe wcielał w zycie wszystkie sposoby na poprawe techniki:)

Nie badz taki egoista i powiedz nam dlaczego bola uda i jak obciazac

przody nart. Na filmie gadaja po angielsku a ja tylko znam ten jezyk tylko

z piosenek. (hause of the rising sun)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proszę Was , nie mówcie że Body robi błąd ciągnąc ten kij...

... wleczenie kija to normalka, zaden blad. Wazniejsze co widac u Bode to ze wbija kijek! Gdybym tak zalozyl osobny watek z twierdzeniem ze trzeba wbijac kijek to pewnie zaraz bylaby awantura a tak moze jakos przejdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz taki egoista i powiedz nam dlaczego bola uda i jak obciazac

przody nart. Na filmie gadaja po angielsku a ja tylko znam ten jezyk tylko

z piosenek. (hause of the rising sun)

Chodzi o to, ze kostki maja byc ugiete, piszczel ma naciskac na jezyk buta, tak zeby nacisk szedl na przednia miekka czesc narty.

Jezeli piszczel/podudzie jest pod zbyt malym katem wiekszosc sil przenoszona jest na miesnie uda. Jezeli chcesz jezdzic efektywnie, tudziez efektownie wycinac skrety caly dzien muszisz pamietac o ugieciu kostek i obciazeniu jezykow w butach.

To tak z grubsza tlumaczenie tego fragmentu o bolacych miesniach ud.

Widac to idealnie na sylwetce jaka ma Bode. Jego kolana sa solidnie ugiete i ma to duzy wplyw na jakosc wycinanych skretow.

Co ciekawe na zawodach Bode czesto siada na tylach nart, czyli robi cos wrecz przeciwnego.:P

Ten filmik znam na pamiec i rzeczywiscie odciazenie ud/obciazenie jezykow w butach ma ogromny wplyw na komfort jazdy. Rzeczywiscie uda nie bola.....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze kostki maja byc ugiete, piszczel ma naciskac na jezyk buta, tak zeby nacisk szedl na przednia miekka czesc narty.

Jezeli piszczel/podudzie jest pod zbyt malym katem wiekszosc sil przenoszona jest na miesnie uda. Jezeli chcesz jezdzic efektywnie, tudziez efektownie wycinac skrety caly dzien muszisz pamietac o ugieciu kostek i obciazeniu jezykow w butach.

To tak z grubsza tlumaczenie tego fragmentu o bolacych miesniach ud.

Widac to idealnie na sylwetce jaka ma Bode. Jego kolana sa solidnie ugiete i ma to duzy wplyw na jakosc wycinanych skretow.

Co ciekawe na zawodach Bode czesto siada na tylach nart, czyli robi cos wrecz przeciwnego.:P

Ten filmik znam na pamiec i rzeczywiscie odciazenie ud/obciazenie jezykow w butach ma ogromny wplyw na komfort jazdy. Rzeczywiscie uda nie bola.....:D

Dzieki, dzieki, ale to nic nowego, myslalem ze jakies rewelacje chociaz skad by sie mialy wziasc.

To widac juz jak Miller stoi.

A co zawodow to nie ma sensu porownywac i nie da sie tez uzytecznie analizowac bo kazdy skret jest sytuacyjny a jezeli sa podobne to miejsce w drugiej 10 - tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dzieki, ale to nic nowego, myslalem ze jakies rewelacje chociaz skad by sie mialy wziasc.

To widac juz jak Miller stoi.

A co zawodow to nie ma sensu porownywac i nie da sie tez uzytecznie analizowac bo kazdy skret jest sytuacyjny a jezeli sa podobne to miejsce w drugiej 10 - tce.

Alfredo, a coz tu mozna jeszcze nowego wymyslic???

Pewnie, ze wiekszosc osob o tym wie ale i tak robi sie bledy.

Zawody tylko udowadniaja, ze nawet tak dobrze wyszkoleni technicznie zawodnicy robia bledy w trakcie zawodow, co tylko swiadczy o ich trudnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu w profilu mam 1 ! :D to 5 to aż z dużym naddatkiem wychodzi ;)

Gdybys przedluzyl skret to ladujesz na posladku i koniec jazdy.

.

jakoś jeszcze mi się nie trafiło

Przejazd kojarzy mi sie z kosciolkowa jazda lat 70-tych.

w latach 70 to się dopiero uczyłóem to nie wiem jak wygląda jazda kościółkowa :D, może byś coś pokazał swojego ;) chyba że ten gostek po muldach to ty jesteś :D:D

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega Alfred nie zauważył Marcin jechał dość szybko i normalną rzeczą że przy krótkim skręcie dość dynamicznym mocno "idzie biodro" do stoku.

PS. Marcin a mnie się podoba.

Zacznę od tego, że Marcin fajnie sobie jeździ..., ale z całym szacunkiem nie widzę na filmiku ani dynamicznej jazdy, ani krótkiego skrętu. Po prostu przy takim ustawieniu nad nartami nie ma możliwości pojechać krótkim dynamicznym skrętem i tu Alfred (jak zwykle zresztą) ma rację. Jedynym sposobem w tym i wielu o niebo drastyczniejszych przypadkach jest szybka praca nad poprawieniem sylwetki. Szybkim dlatego, że złe nawyki się utrwalają i trudno je potem zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał oceniać, to najpierw bym się zastanowił "co Marcin chciał pojechać " :rolleyes:

Płaski stok, pusto czyli bezpiecznie, bez tyczek. Taka rekreacyjna jazda z podziwianiem widoków - na luzie.

No i dobrze.

alfredoo niby słuszne uwagi, ale gdyby miała to być jazda z "powerem"... a miała taka być ?

Ta "kościółkowość" to jak rozumiem utrzymanie barków w stałej ( w miarę ) pozycji do stoku. Czy to ładne czy nie to kwestia gustu - jeżeli chciał tak pojechać to w sumie było nieźle.

Na prawdę nie wiem jak obecnie jest w modzie jeździć takie fragmenty, ale jadąc w tym tempie dla mnie trochę śmiesznie wyglądają ludzie składający się do pozycji jakby jechali giganta.

Gdyby chciał pozamiatać siedzeniem po śniegu lub robić ostre dociągnięte skręty, to rzeczywiście w tej pozycji tego nie zrobi.

Może więc zamieszczać filmiki z tematem ostre dociągnięte skręty przy sporej prędkości - wtedy uwagi będą miały jakiś sens techniczny.

Będzie można powiedzieć czy wąsko/szeroko, czy gubi bark, czy przód/tył itd, itp.

W tym co pokazujecie można dyskutować tylko o estetyce jazdy, a gusta...

Mnie się akurat podoba taka jazda, jeżeli jest na luzie.

Ponieważ nie widzę napięcia na twarzy :D... bo w ogóle twarzy nie widać trudno powiedzieć cokolwiek.

Zakładać, że to był wysiłek na maxa byłoby niegrzecznie i nie fair.

Sam jeżdżę w "charakterystyczny" ;) sposób i tego chyba już nie zmienię - za stary na to jestem.

Dlatego myślę sobie, że warto oceniać skuteczność a nie estetykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfredoo oceniasz tu tak dosc skrupulatnie za styl jazdy, wytykasz najmniejsze bledy a sam swojego filmiku jakos nie dales, moze pokaz nam swoja jazde EKSPERT + wtedy niektorzy zrozumia dlaczego jestes taki szczegolowy w swoich ocenach.

A co do Marcina widziałem go na stoku i jego jazda wygladala bardzo dobrze

Edytowane przez wojtus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfredoo wszystkich tu tak dosc skrupulatnie oceniasz za styl jazdy, wytykasz najmniejsze bledy a sam swojego filmiku jakos nie dales, moze pokaz nam swoja jazde EKSPERT + wtedy niektorzy zrozumia dlaczego jestes taki szczegolowy w swoich ocenach.

A co do Marcina widziałem go na stoku i jego jazda wygladala bardzo dobrze

tu są filmiki alfredoo50 może to nasz alf ;):)http://pl.youtube.com/user/alfredoo50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to napisał że to nie on jedzie a chodziło o to co to za technika jest :), a alfred to pokazywał tylko zdjęcia z jakimiś śladami na stoku i kazał zgadywać które są jego ;)

Tak o tym pisał wtedy Alfred

Jade na rozjezdzonym oraz na poczatku troche za stromym do tej ewolucji stoku. Mozna to pojechac szerzej mozna tez uzyc "rojalowego" smigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...