Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

czy zna ktoś rejon Valfréjus we francji


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć że to zapomniany ośrodek jak na Francję dla rodzin z dziećmi i emerytów ale....i tak jest tam gdzie pojezdzić .Trasy są zróżnicowane ,dla każdego coś się znajdzie...bardzo ładny widokowo ośrodek,fajna trasa widokowa do hoteli...te całkiem znośne ale miasteczko baaaardzo małe...generalnie po nartach prowadzone jest życie pokojowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o opinie bo zamierzam tam pojechać.

Niewielka stacja narciarska w Dolinie Maurienne nad tunelem Frejus łączącym Francję z Włochami. Teren do wysokości ok 2700m. Mało urozmaicony, niewielki ze starą infrastrukturą. Wyciągów jest około 15 z tego może połowa konkretna. Łącznie może około 20 tras z tego kilka w miarę dobrych. Jedyny plus tej stacji to bliskość Orelle - wejścia od "zaplecza" do Trzech Dolin. Posiadając karnet Valfrejus możesz za niewielka dopłatą pośmigać w Val Thorens co Ci polecam. Tam dopiero posmakujesz prawdziwego francuskiego narciarstwa. Reasumując nie polecił bym nikomu tej stacji. Nie opłaca się jechać taki kawał, aby jeździć w Valfrejus.

Generalnie stacja jest o wiele tańsza niż te w dolinie Tarantaise (Trzy Doliny, La Plagne, Espace Killy......) i jeśli posiadasz skromniejszy budżet i koniecznie chcesz jechać do Francji wybierz Les 2 Alpes w sąsiednim departamencie Isere. Tam wydasz podobną ilość kasy, a dostaniesz o wiele wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z wyżywieniem.

jakie ceny i gdzie można dobrze tam zjeść i czy wogóle można?

Ceny są nieco wyższe niż w Austrii czy Włoszech. Generalnie niewielki wybór knajp. Duże pifko ok. 5 E. Fondue 7 E/ osoba. Raclette 10 E. Karafka wina 6E. Frytki na stoku mała porcja 4E, Spagetti 8-10E. Ceny sprzed czterech lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Byłem w zeszłym roku. Polecam, jak ktos lubi cisze, spokoj, male miasteczko kilka knajp, pare sklepow sportowych, supermarkecik i 1 czy 2 dyskoteki. Trasy przygotowane nienagannie kazdego dnia, a jak juz skonczysz zabawe to z stoku doslownie mozna zjechac pod dzwi hotelu. Goraco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

własnie wróciłem z francji

wyszło ok 500zł za osobe ( tydzień - nocleg i skipass w cenie)

wyżywienie i dojazd własny.

pobyt super pogoda też.

może to 3 doliny nie są ale ludzi mniej i poszaleć idzie.

faktycznie za 8euro pojechałem do Val Thorens aby zobaczyć różnice.

no i są ogromne ale za 500zł wszystkiego nie mozna mieć ;)

pojeździłem tu i tu.

test nowych nart sl11 i bucików hawx100 udany.

wszystko pasi w 100%.

tylko jeśli na stoku przybywałem ok 9 do 16 to brakowało sił pod koniec aby docisnąć narte w 100%.

Więc wszystko OK.

dzieki za pomoc w wyborach i komentarzach do miejscowości.

wszystko pasi ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...