Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowy metron B5i 08/09


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem o czym mówisz, ale to nie są narty z oficjalnego katalogu!

Pewnie jakaś duża sieć sklepów zamówiła Metrony, bo się jej dobrze sprzedawały i dlatego pojawiły się na rynku. Atomic zmienił szatę graficzna i wyprodukował trochę tych nart.

To normalne z punktu widzenia ekonomicznego firmy.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już o tym pisałem gdzieś, że atomic specjalnie na Polski rynek wypuścił te 2 modele, mówili o tym na prezentacji kolekcji 08/09 w Szczyrku (co prawda jak byłem na testach nic o tym nie wspominali hehe). Metron 9 oraz metron b51, one się nie różnią w zasadzie inczym prócz designu od tych starych. Jedyne np u nas dostępne są z neoxem 310 nie wiem jak gdzieś indziej, no i w lepszej trochę cenie niż te starsze. Jak trzeba mogę zrobić zdięcia i wrzucić na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpiszecie w końcu co myślicie o tej narcie i jak wypada pod wzgledem prowadzenia np do sl11? cz łatwiej się poddaje czy trudniej...

Są to zupełnie inne narty. Metrony to jak pisałeś narty z grupy allmountain. Model B5 ma teoretycznie promień 11m (162 cm) , ale szerokośc na całej długości - a głównie pod butem- raczej uniemożliwia bardzo szybką zmianę krawędzi.Fajnie tłumią nierówności, fajne na świeżym śniegu. Ale na twardym, zlodzonym to slalomki (każde) będą o niebo lepsze. Wybór należy do Ciebie. Ja po dwóch sezonach jazdy na B5 zdecydowałem się na dokupienie RX Hot Fajerów- nie ma nart do wszystkiego:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz parametry wielkościwe dokładnie jak ja, umiejetności też tak samo ustawiasz, też sie Metronami interesowałem i ten model wszyscy mi odradzali - świetna narta ale cięzka, bardzo twarda i bardzo trudna w prowadzeniu. Ja w końcu zdecydowałem sie na 9tkę bo wiele osób je zachwalało ale ja szukalem narty raczej wiosenno-popołudniowej. Myślę, że na twardym na moją wage może być za miękka ale o tym przekonam się pojutrze - rano może będzie twardo. Jak sprawdzę to opiszę wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie Metronami interesowałem i ten model wszyscy mi odradzali - świetna narta ale cięzka, bardzo twarda i bardzo trudna w prowadzeniu

Faktycznie ciężkie to są:mad:, ale czy strasznie trudne to się okaże jak porównam z Fajerami, bo jeszcze nie jeździłem.

B5 są jeszcze baaardzo grube i najlepiej wozić je w boksie. U mojego brata musiałem rozłożyć na bagażniku pojedynczo bo się nie domknął :eek: :(

Edytowane przez parówa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, allmountainów jest całe stado, ;)

Powiedzmy sobie szczerze, że Metron nie ma wiele wspólnego z typowym allmountainem! Wspólne ma to, że jest szeroki, ale inne parametry już są diametralnie różne - czyli WAGA:eek:, sztywność, zalecane długości, promień!

Proponuję porównać Metrony i Nomady (które zostały wprowadzone za Metrony)

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wolę allmountainy od slalomek i gdybym osobisciemial wybor pomiedzy sl a MB5 to bym brał oczywiscie metrona :)

Tyle tylko, że kolega lewar nie sprecyzował do czego potrzebuje nart, jaką preferuje jazdę , czy ma zamiar próbować jazdy na tyczkach, jeździć w Polsce czy w Alpy itp. Ja bym porównał (z własnego doświadczenia) Metrony do pseudoterenówki (SUV) z mocnym silnikiem - na autostradzie szybka i w lekkim terenie da radę.

Przy moim poziomie umiejętności, wadze (ponad 90) i mocnych nogach nie widzę strasznych trudności w jeździe na tych nartach. Są naprawdę super na polskie troszkę rozjeżdżone i niezbyt równe stoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, że Metron nie ma wiele wspólnego z typowym allmountainem! Wspólne ma to, że jest szeroki, ale inne parametry już są diametralnie różne - czyli WAGA:eek:, sztywność, zalecane długości, promień!

Proponuję porównać Metrony i Nomady (które zostały wprowadzone za Metrony)

ale gdzieś go wypadało by zaszufladkować, choć wiem że może to być cięzkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...