Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Marilleva/Folgarida/Madonna - jaki skipass?


lider_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!!! :)

Mam pytanie czy będąc w Marillevie warto kupić skipass na całą SKIRAMĘ, czy ograniczyć się do "małego" skipassu na Marilleva/Flogarida, ewentualnie Marilleva/Folgarida + 1 dzień na Madonnie, Marilleva/Folgarida + 2 dni na Madonnie? Innymi słowy: czy jazda na Madonnie (trasy, widoki) są tak powalające, że i tak nie będzie się chciało jeździć na Marillevie/Folgaridzie? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Superskiramę tj. na całość. I nie chodzi tu tylko o samopoczucie. Folgarida/Marilleva ma połączenie z Madonna dC ( wprawdzie słabe bo często nieratrakowane ) i warto robić sobie wycieczki w tą i z powrotem. A tylko ze SSramą będziesz miał nieograniczoną możliwość takiej jazdy. No i Passo Tonale, gdzie warto jeżdzić choć trochę daleko. A to w sposób nielimitowany umożliwiwa karnet na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że Paso Tonale taki wypas, że po prostu trzeba tam być? J

Samo Tonale nic ciekawego (architektonicznie)

na lodowiec czyli na Presenę warto wyjechać ale wg.mnie tylko w celu zobaczenia panoramy jaka się tam rozciąga,no chyba że ktoś lubi orczyki i stok slalomowy

zjazd z Preseny w dół do Tonale i dalej do Ponte di Legno to fajna sprawa.

Ogólnie warto kupić SuperSki bo nic Cię nie trzyma w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo Tonale nic ciekawego (architektonicznie)

na lodowiec czyli na Presenę warto wyjechać ale wg.mnie tylko w celu zobaczenia panoramy jaka się tam rozciąga,no chyba że ktoś lubi orczyki i stok slalomowy

zjazd z Preseny w dół do Tonale i dalej do Ponte di Legno to fajna sprawa.

Ogólnie warto kupić SuperSki bo nic Cię nie trzyma w jednym miejscu.

W całości mogę się podpisać pod tekstem Figo. Dodam tylko że Tonale to fajne szerokie stoki o różnym pochyleniu i praktycznie dla każdego. Różnorodność wyciągów i jak obserwuję ciągle poprawiająca się infrastruktura. Nie kupując SSramy w jakiś sposób pozbawiamy się możliwości a różnica w cenie nie jest specjalnie duża. Chociaż pobyt w samej Folgaridzie /Marillevie też będzie udany, szczególnie gdy jest tyle śniegu co obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości mogę się podpisać pod tekstem Figo. Dodam tylko że Tonale to fajne szerokie stoki o różnym pochyleniu i praktycznie dla każdego. Różnorodność wyciągów i jak obserwuję ciągle poprawiająca się infrastruktura. Nie kupując SSramy w jakiś sposób pozbawiamy się możliwości a różnica w cenie nie jest specjalnie duża. Chociaż pobyt w samej Folgaridzie /Marillevie też będzie udany, szczególnie gdy jest tyle śniegu co obecnie.

Ja niestety nie mogę nic napisać o tych stokach w Tonale leżących vis a vis Preseny.

Mają one wystawę na południe a ja byłem w połowie marca i na większości z nich rosła trawa.

Na jeden z tych które były czynne wybraliśmy się,ale mieliśmy ze sobą narty a nie kajaki.

Reszta tras była OK.

Choć w samym Ponte di Legno które leży ok.700 mnpm niżej jak Tonale na dole też już była bryjka.

Wszystko jest pięknie połączone wyciągami (całe Tonale i Ponte di Legno).Nigdzie nie trzeba się nachodzić pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pięknie. Z piątku na sobotę wyjazd. Już się tak nakręciłem, że już bym do roboty mógł nie chodzić. Z drugiej strony, zawsze się obawiam tych pierwszych chwil na nartach. Przeraża mnie wizja, że na początku turnusu coś się stanie i do wyjazdu będę ślęczał przed TV i czytał książki. Dlatego na początku staram się być szczególnie ostrożny i rozkręcić się na łatwiejszych trasach pomału zwiększając prędkość i śmiałość w zjazdach. I innym też to polecam, bo jakoś tak się składa, że znam wielu, którzy w euforii połamali się już w sobotę/niedzielę po przyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczello, ale wyku.....iste zdjęcia. To Lodowiec Presena jak mniemam?

szparaa-pokazał lodowiec

a to są tereny narciarskie Tonale położone vis a vis lodowca

ja będąc tam dokładnie rok później niż marczello miałem tylko dwie albo trzy "białe nitki" tras do tego kompletnie rozmiękłych

a cała reszta która na tych pięknych fotach jest biała,.......była trawą

ale nie przejmuj się lider

rok do roku jest nie podobny

nawet jak w Tonale będzie kiepsko to w Ponte di Legno i Temu będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!! :)

Mam pytanie czy będąc w Marillevie warto kupić skipass na całą SKIRAMĘ, czy ograniczyć się do "małego" skipassu na Marilleva/Flogarida, ewentualnie Marilleva/Folgarida + 1 dzień na Madonnie, Marilleva/Folgarida + 2 dni na Madonnie? Innymi słowy: czy jazda na Madonnie (trasy, widoki) są tak powalające, że i tak nie będzie się chciało jeździć na Marillevie/Folgaridzie? Dzięki za odpowiedzi.

Stary nawet sie nie zastanawiaj na Marillevie i na Madonnie jest gdzie pojezdzic mi osobiscie Madonna z widokami bardziej sie podobala - wiec Tylko SuperSkirama pelen pakiet

Najlepiej jest wykupic wycieczke - ze skipassem za Free ja tak jezdzilem 2 razy - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...